Sobota, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Krwiodawcy z Wielbarka wiedzą jak dzielić się życiem (zdjęcia)


1300 litrów krwi – tyle tego życiodajnego płynu oddali honorowi krwiodawcy zrzeszeni w Klubie HDK Wielbark. W piątek świętowali 10 lat działalności swojego stowarzyszenia.

  

Klub Honorowego Krwiodawstwa PCK Gminy Wielbark powstał dokładnie 10 lat temu

- 17 listopada 2007 roku. - Po akcji poboru krwi w Wielbarku dwudziestu krwiodawców założyło go i działa do dziś – mówi Milena Zapadka z HDK Wielbark. - Ilość członków klubu powiększyła się ponad trzykrotnie. Ideą powstania naszego klubu była przede wszystkim chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, poprzez organizowanie otwartych akcji poboru krwi w Wielbarku, powrót do tradycji krwiodawczych.

Jubileusz to dobra okazja do podsumowań dokonań klubu. Do tej pory klub zorganizował 55 otwartych akcji poboru krwi, podczas których pozyskano ponad 1300 litrów krwi. Od 2008 roku członkowie Klubu popularyzują wśród uczniów honorowe oddawanie krwi. W ponad trzydziestu pogadanek uczestniczyło ponad 1100 uczniów z Powiatu Szczycieńskiego.

Przy okazji jubileuszu wręczono też wyróżnienia i odznaczenia.

Brązową odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi III stopnia po oddaniu 6 litrów krwi otrzymali:

Kamil Młynarski,

Waldemar Opolka,

Żaneta Rutkowska,

Izabela Tańska

-----------------------------------------------------------------------------------

Srebrną Odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi II stopnia po oddaniu 12 litrów krwi otrzymali:

Mateusz Grzeszczak

Andrzej Kimbar,

Katarzyna Krasecka,

Kamil Młynarski,

Maciej Radomski

 

Złotą Odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi I stopnia po oddaniu 18 litrów krwi otrzymali:

Adam Niski,

Szymon Pawłowski,

Elżbieta Zadrożna,

Beata Zdancewicz,

 

RCKiK w Olsztynie i Gmina Wielbark nagrodziła krwiodawców związanych z klubem od samego początku jego istnienia do dzisiaj. Za dar serca oraz humanitarną i bezinteresowną pracę na rzecz honorowego krwiodawstwa w 10-lecie powstania Klubu HDK PCK przy OSP w Wielbarku. Nagrody otrzymali:


Krzysztof Burdyński

Mateusz Burdyński

Waldemar Burdyński

Zdzisław Burdyński

Dariusz Dziewa

Dorota Dziewa


Marek Karwacki

Zbigniew Kostrzewa

Szczepan Krupiński
Sławomir Kurpiewski
Lech Maluchnik
Mateusz Maluchnik
Mirosław Maluchnik
Dawid MichalakAdam Rutkowski
Rafał Tański
Milena Zapadka
Beata Zdancewicz,

 

Przyznano nagrodę krwiodawcy, który najwięcej krwi oddał podczas otwartych akcji poboru krwi zorganizowanych w Wielbarku.

Okazał się nim Adama Rutkowskiego, który uczestniczył w 52 akcjach poboru krwi w Wielbarku i oddał w sumie 23 400 ml krwi pełnej.

 

Przyznano nagrody członkom Zarządu Wielbarskiego Klubu HDK oraz osób, które w 2017 roku w aktywny sposób uczestniczyły w działalności wielbarskiego Klubu poprzez m.in. propagowanie idei honorowego krwiodawstwa:

Monikę Łachacz,

Beatę Zdancewicz,

Krzysztofa Burdyńskiego,

Szymona Pawłowskiego,

Tomasza Michalaka,

Dawida Michalaka,

Milenę Zapadkę .

 

Członkowie HDK Wielbark podziękowali też osobom, instytucjom i firmom wspierających ich działania. Wyróżnienia powędrowały do:

 

Wójta Gminy Wielbark – Grzegorza Zapadki

Dyrektora Zarządzającego Wytwórni Podłoża Zastępczego w Kołodziejowym Grądzie – Krzysztofa Stempińskiego.

Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Szczytnie - Krzysztofa Karwowskiego

Agnieszki Wójcikiewicz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska z Olsztynie.

 

 

Milena Zapadka: - W imieniu członków Klubu HDK PCK przy OSP w Wielbarku dziękuję, OSP w Wielbarku Zarządowi, pracownikom PCK w Szczytnie i Olsztynie pracownikom RCKiK w Olsztynie Oddział w Nidzicy i Działdowie, Staroście Szczycieńskiemu, Proboszczowi Parafii Wielbark,Dyrekcji Szkoły w Wielbarku, Łatanej Wielkiej, Lipowcu, Świętajnie i w Zabielach ,Panu Kamilowi Gryzwaldowi, Panu Tomaszowi Chodynie oraz prasie lokalnej za wparcie i okazaną nam pomoc – DZIĘKUJEMY

 

 

 Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Panie Burmistrzu niech pan popatrzy trochę na dzieci ,które zmieniły już budynek szkolny z SP3 na Gimnazjum 1 ich plecaki ważą 18,19 kg i tak jest prawie codziennie, jak te dzieci mają chodzić jeszcze na drugą część Szczytna na lekcje a co za tym idzie ile mają niebezpiecznych ulic po drodze .Ja sobie nie wyobrażam że moje dziecko chodzi do tzw.2 lub 4 gdzie mieszkamy za szpitalem.Pomysł jest chory tak samo jak to żeby likwidować klasy w szkołach w których kiedyś uczyło się po 30 -tu uczniów a teraz klasa liczy zaledwie 22,24 uczniów i brak jest miejsc w szkołach. Chory pomysł jak chora była reforma gimnazjalna.Czemu nigdy nie jest tak ,żeby to rodzice mogli decydować o tym co jest lepsze dla ich dzieci .
  Autor: Agata
  2019-01-17 20:11:06
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Biorą, bo mogą. Ciekawe tylko, czy za godziny na sesjach i komisjach np. WSPol obcina pobory Łachaczowi, starostwo Kiersikowskiemu czy Krassowskiemu, szkoła - Kosakowskiej lub Boczarowej, agencja rolnicza - Żuchowskiemu itd.
  Autor: massakra
  2019-01-17 16:05:13
 • Romantyczne oświadczyny w... kinie
  To piękny moment dla zakochanych, ale co mają do tego przypadkowi ludzie ? Widać, jak ogromny wpływ na niektórych mają tandetne seriale. Mimo wszystko życzę im dużo szczęścia.
  Autor: max
  2019-01-17 09:57:48
 • Godlewska zastąpiła skarbnik Cielecką
  Ten który jest apolityczny :) Szkoda tylko że tak po ludzku nic go życie nie nauczyło! Cielecka nie była święta ale powinien dziękować jej za to że potrafiła się zachować i nie wyciągała żadnych ciekawostek o których wie a mimo to zachowała je dla siebie!!
  Autor: maniek
  2019-01-17 09:01:43
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Cwaniaki, aby napchac swoje kieszenie, a przed wyborami jakie mile i uczciwe jest całe to towarzystwo. Wstyd!
  Autor: Robert
  2019-01-17 02:58:41
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Wszystko dla mieszkańców a jest tak że wszystko dla siebie. Masakra, masakra.
  Autor: R.....
  2019-01-16 18:32:24
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  To może zamiast ryczałtowych diet wrócić do dawnego zwyczaju wypłacania kwot za posiedzenia komisji i rady - ale po fakcie, a nie tak, że człowiek podpisze się na liście i idzie w siną dal w swoich interesach nie biorąc faktycznie udziału w pracach? Z drugiej strony to jednak mam wrażenie, że nikomu na tym nie zależy, aby rozliczać radnych z ich \'dokonań\". Władzom miasta zależy na tym, aby tę \"trzódkę\" trzymać przy korytku w taki sposób, aby nie przeszkadzała. Prochu to nie wymyśli, ale nabałaganić może. Niech więc siedzą w tej radzie, grodzą d...rele z poczuciem misji, że są potrzebni. Ale niech nie wtryniają nosa w sprawy, na których się nie znają i niech to na nich ciąży odium, że biorą kasę za nic.
  Autor: Waga
  2019-01-16 18:04:13
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
  Autor: dr
  2019-01-16 13:53:58
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
  Autor: Agnieszka
  2019-01-15 18:34:24
 • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
  Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
  Autor: Halina Biziuk
  2019-01-15 15:20:22