Wtorek, 20 Listopad, Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Kościół w Lipowcu dostał „tacę” od gminy


W zabytkowym kościele, a dokładniej w prezbiterium, odnowione zostaną witraże. Część niebagatelnych kosztów pokryje gminna dotacja w wysokości 30 tysięcy złotych.



- Mamy odpowiednią uchwałę i gminny fundusz, który możemy dysponować na renowację zabytków – mówi wójt Sławomir Wojciechowski. - To wymogi proceduralne, by z pieniędzy samorządowych można było dotować remonty zabytkowych obiektów. Kościół w Lipowcu już wcześniej też dofinansowaliśmy.

 

Z samorządowego funduszu (jeśli taki będzie ustanowiony), w myśl ustawy, mogą korzystać właściciele zabytków, zarówno osoby prywatne, jak i inni. Tyle że rzadko który samorząd lokalny taki fundusz ustanawia. Najczęściej „rodzi się” w efekcie wniosku o dofinansowanie ze strony zainteresowanej osoby czy instytucji.



Wniosek – rzecz jasna, wcale nie oznacza, że gmina będzie skłonna kasę wyłożyć. Gmina Szczytno skłonna jest. I dlatego dołożyła 30 tysięcy do odnowienia kościelnych witraży. W piątek, 23 marca, umowę w tej sprawie parafowali: proboszcz z Lipowca ks. Andrzej Golon oraz wójt Sławomir Wojciechowski i zastępca skarbnika Jolanta Godlewska.




Komentarze do artykułu

Michał

A ten Pan w szarym sweterku to kto?, bo jakoś nie widać, że to ksiądz. Koszulka jak na wakacje lub do kina. Wstyd.

Mieszkanka gminy

I tak to rodzina Golonów dysponuje środkami gminnymi. Oj Panie wójcie chyba czas na emeryturę.

Napisz


Komentarze

  • Krew polała się na policyjnej uczelni (zdjęcia)
    Niby wszyscy wiemy, jak cennym darem jest krew, ale tak naprawdę dopiero go doceniamy, gdy sami lub ktoś z naszych bliskich jej potrzebuje. Wyrazy uznania dla wszystkich krwiodawców. Drodzy Państwo, jesteście wspaniali.
    Autor: Kaja
    2018-11-20 14:22:20
  • W powiecie nowe po staremu, ale bez... wicestarosty Nowocińskiego
    No i Nowocińskiego załatwili...koledzy. Szkoda bo ta wyborcza układanka mogła być zupełnie inna.
    Autor: xyz
    2018-11-20 13:59:22
  • W powiecie nowe po staremu, ale bez... wicestarosty Nowocińskiego
    Starosta nie może zobaczyć problemu bo go nie ma problem mają ze sobą pewne osoby które zachowują sie jak rozkapryszone dzieci jak nie po ich myśli to szybko na zwolnienienie z nimi starosta powinien zrobić porządek.
    Autor: Pracownik Dps
    2018-11-19 21:03:14
  • W powiecie nowe po staremu, ale bez... wicestarosty Nowocińskiego
    Bardzo zielono jest
    Autor:
    2018-11-19 17:09:19
  • W powiecie nowe po staremu, ale bez... wicestarosty Nowocińskiego
    Dużo tych Państwa Kostiuków i ich krewnych i kuzynów w Powiecie: radzie i urzędzie?
    Autor: Śmieszek
    2018-11-19 17:07:09
  • W powiecie nowe po staremu, ale bez... wicestarosty Nowocińskiego
    Czyli na zmiany w Dps nie ma co liczyć. Oczywiście Pan starosta nadal nie będzie widział problemu.
    Autor: Sfrustrowany
    2018-11-19 14:26:16
  • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
    Ktoś musi się Szczytnem zająć. Jak Mańkowski przez naście lat zajmował się tylko trzymaniem własnego stołka, to dobra i Bańkowska. Mimo wszystko, nawet jeśli tylko przez zasiedzenie, lepiej zna gospodarcze problemy.
    Autor: ktoś
    2018-11-19 12:44:26
  • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
    Oprócz tego co czytałam w tym artykule i w komentarzach, też bardzo mnie interesuje, ile kary zapłaci właściciel psa, którego na smyczy przyprowadza pod mój dom i drzwi - bo piesek musi się załatwić / na kafelki/ ?
    Autor: Elena
    2018-11-19 12:15:43
  • Powyborcze „czystki” w gminnym ośrodku kultury?
    Proszę mnie nie oczerniać. Pan Dzierlatka od dawna mówił prawdę, tylko władze gminy nie dopuszczały, aby mieszkańcy dowiedzieli się prawdy. W tak krótkim czasie po objęciu obowiązków przez nową dyrektor, przeżyłam traumę w pracy. Niestety Pan Wójt ani razu nie zainteresował się moją sprawą, mimo że próbowałam go poinformować jak byłam tam strasznie traktowana. Ledwo przejęła obowiązki nowa dyrektor i już na samym wstępie dostałam karę porządkową, min. za zjedzenie w czasie pracy jedynego posiłku w ciągu dnia, którą była frytka na patyku, którą po prostu tak spontanicznie dostałam od sprzedawcy na gminnej imprezie. Zarzutów było dużo, z którymi oczywiście się nie zgadzałam i się odwołałam. Gdyby rzeczywiście wina leżała po mojej stronie, to z oczywistych względów kara by pozostała w moich aktach, jednak stanowczo uważałam, że kara została na mnie nałożona bezpodstawnie, z czym majwyraźniej nowa dyrektor się zgodziła, skoro karę została anulowana. Niestety kara został anulowana, ale za niedługi czas dostałam wypowiedzenie. Powodem wypowiedzenia była moim zdaniem pozorna likwidacja stanowisk biurowych, gdyż pani dyrektor stwierdziła, że w goku jest tak mało pracy i sama sobie z wszystkim poradzi. Skoro dyrektor uważa, że jest tak mało pracy i kilku pracowników, to jaki jest sens zatrudniania głównej księgowej? można przecież nawiązać współpracę z biurem rachunkowym i byłoby znacznie taniej...
    Autor: Mirosława Jóźwik
    2018-11-19 10:41:26
  • Powyborcze „czystki” w gminnym ośrodku kultury?
    O rany boskie! To żart, czy na poważnie, że w GOK pracować będą na etatach tylko szef, księgowa i konserwator? Ostatnio ktoś w którejś telewizji przytoczył cytat z Churchilla (dla mało poinformowanych - premier Wielkiej Brytanii w czasie II Wojny Światowej i krótko po 45 r.). Jest 1941 r., sytuacja krytyczna, Niemcy w ofensywie, Wlk. Brytania potrzebuje więcej pieniędzy na obronę. Przychodzi do niego minister skarbu i mówi: trzeba ciąć, to przytniemy z kultury. Na co Churchill: a o co ta wojna?
    Autor: Śmieszek
    2018-11-18 16:46:50