Wtorek, 20 Listopad, Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Konwencja wyborcza z „Wilczkową łapą” (zdjęcia)


Komitet „Wszystko dla Szczytna” z Rafałem Wilczkiem w roli kandydata na burmistrza Szczytna, przedstawił swoich kandydatów na radnych Rady Miejskiej w Szczytnie. Środowa (5 września), parkowa konwencja wyborcza przyciągnęła ze sto, może nieco więcej osób, w tym – rzecz jasna - głównych bohaterów wydarzenia.Konwencja odbyła się w parku przy ulicy Pasymskiej w Szczytnie. Programu wyborczego nie zaanonsowano, natomiast przedstawiono kandydatów na radnych w poszczególnych okręgach. Można by powiedzieć, że w gronie około 20 osób (bo nie wszyscy przybyli) wymieszało się „stare” z „nowym” (i z „młodym” też): nie brakuje wśród potencjalnych radnych z tego komitetu tych, którzy już mają niemałe doświadczenie samorządowe, jak i osób naprawdę młodych (wiekiem) i nowych (w lokalnej polityce).
Komentarze do artykułu

Śmieszek

Z tego wszystkiego wynika, że lepsze stare - co się już najadł, przetarło różne ścieżki - niż to nowe, co nas może czekać. A co nas może czekać? Sekretarz urzędu gminnego w Purdzie - wcześniej w Szczytnie od promocji, co jest różnie oceniane. Pan, który zawiadywał szkołą oraz obiektami sportowymi w Szczytnie. Pani, która prowadzi przedszkole (!?). No i emerytowany policjant. Oczywiście dotychczasowa Pani Burmistrz. No i jak tu wybierać? Co lepsze? A to wszystko poukrywane pod stowarzyszeniami, komitetami obywatelskimi, a w gruncie rzeczy misz - masz PiS, PO, PSL. czyli zostajemy w tej samej zupie.

Ciekawski

a ja tam widzę ludków z PSL, czyżby nowa nazwa dla stronnictwa, albo może co niektórzy uciekają z PSL

Śmieszek

No właśnie, zaproponowano mu wyższe stanowisko! To jest dobry argument na to, że ma kwalifikacje! A dlaczego nie zaproponowano mu wyższego stanowiska w mieście, powiecie? Prawdopodobnie nie ogarniał spraw w sposób kompetentny. Awans na sekretarza w Gminie Purda dał mu na pewno doświadczenie jako urzędnikowi, który kieruje pracami urzędu. Ale nie są to atrybuty burmistrza, który ma właśnie od tego sekretarza, aby zdejmował z burmistrza obowiązek codziennego pilnowania prac urzędu. Burmistrz wyznacza kierunek działań - więc musi wiedzieć, czego chce, a nie zawiadywać kwitami w urzędzie. Tego Pan Wilczek na konwencji nie zaprezentował - i o to chodzi. To, że kandydaci pogadali sobie z "suwerenem" - nie ma znaczenia. Bo to zwykła propaganda - ustawka. Każdy z mieszkańców chętnie usłyszy, co zamierza radny - ale od samego radnego to nie zależy, co zrealizuje we własnym okręgu. Jego obietnice i potrzeby muszą być wpisane w program dla całego miasta kandydata na burmistrza - a ten go nie pokazał. Fajnie, że ludzie czuli się na tym spotkaniu dobrze, było im miło, że podano im rękę i zamieniono kilka słów. Ale to i tak gruszki na wierzbie, póki program p. Wilczka, jako kandydata na burmistrza, nie został ogłoszony.

Karol f

Wilczek mógłby być dobrym pomysłem ale w towarzystwie partyjniaków z PSL stracił niemal wszystkie punkty, korzystnie nie wpłynęło też matactwo typu stowarzyszenie by ukryć partyjne kolesiostwo. Porostu nie ładnie!

Pola

Te komentarze są na poziomie dziecka 3-letniego????jak można kogoś oceniać, gdy się kogoś dobrze nie zna i bazuje się na licznych plotkach. Pan Wilczek sam odszedł z pracy, wiem to od osób pracujących w urzędzie, więc komentowanie, że odszedł w niesławie jest nieprawdziwe.Odszedł, ponieważ zaproponowano jemu wyzsze stanowisko.Każdy ma prawo wystartować w wyborach,więc kolejny komentarz o uśmiechniętych propagandystach nie jest na miejscu.Byłam na tej inauguracji, która przyciągnęła ludzi od młodzieży po seniorów.Uważam że Pan Wilczek jak również kandydaci na radnych zaprezentowali się rewelacyjnie.Każdy z nich po wystąpieniu poświęcił czas dla tych wszystkich zgromadzonych osób i można było indywidualnie podyskutować.Ja do tej pory zastanawiałam się na kogo oddać głos w najbliższych wyborach i po tej inauguracji oraz śledzeniu portali społecznościowych wybrałam swojego kandydata, będzie nim właśnie Pan Rafał.Zauważyłam, że w odróżnieniu od nijakiego Pana Mańkowskiego i jego ludzi, nie "bawią" się w krytykowanie kontrkandydatów.Uważam że najgorzej właśnie wypada Pan Mańkowski, który do tej pory nic pożytecznego nie zrobił w MOS-ie, każdy widzi jak MOS wyglądą a już nie mowa jak prosperuje.

Jaja

Panie Wilczak gdyby wybory bylyw Wielkanoc to miałby Pan szansę gdyż wtedy ludzie głosowali by dla "jaj"

zajączek

Pan wilczek zwial ze szczytna w niesławie cztery lata temu, teraz zbawcą będzie , ekipa takze jakby juz mocno opatrzona i zgrana , Pani Karolina hmm osoba o interesujące postawie moralnej. Czyli z górskiego deszcu pod wilczkową rynnę

Śmieszek

Mało zdjęć publiczności, która - licznie - nie licznie wzięła udział w tymże wydarzeniu. Propagandyści ubrani w stosowne koszulki - uśmiechnięci, w dobrym nastroju. W tle wielki baner p. Wilczka. Wilcze echa, albo wilcze doły. Bardzo marne, skoro nie zaanonsowano programu.

Napisz


Komentarze

 • W powiecie nowe po staremu, ale bez... wicestarosty Nowocińskiego
  Starosta nie może zobaczyć problemu bo go nie ma problem mają ze sobą pewne osoby które zachowują sie jak rozkapryszone dzieci jak nie po ich myśli to szybko na zwolnienienie z nimi starosta powinien zrobić porządek.
  Autor: Pracownik Dps
  2018-11-19 21:03:14
 • W powiecie nowe po staremu, ale bez... wicestarosty Nowocińskiego
  Bardzo zielono jest
  Autor:
  2018-11-19 17:09:19
 • W powiecie nowe po staremu, ale bez... wicestarosty Nowocińskiego
  Dużo tych Państwa Kostiuków i ich krewnych i kuzynów w Powiecie: radzie i urzędzie?
  Autor: Śmieszek
  2018-11-19 17:07:09
 • W powiecie nowe po staremu, ale bez... wicestarosty Nowocińskiego
  Czyli na zmiany w Dps nie ma co liczyć. Oczywiście Pan starosta nadal nie będzie widział problemu.
  Autor: Sfrustrowany
  2018-11-19 14:26:16
 • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
  Ktoś musi się Szczytnem zająć. Jak Mańkowski przez naście lat zajmował się tylko trzymaniem własnego stołka, to dobra i Bańkowska. Mimo wszystko, nawet jeśli tylko przez zasiedzenie, lepiej zna gospodarcze problemy.
  Autor: ktoś
  2018-11-19 12:44:26
 • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
  Oprócz tego co czytałam w tym artykule i w komentarzach, też bardzo mnie interesuje, ile kary zapłaci właściciel psa, którego na smyczy przyprowadza pod mój dom i drzwi - bo piesek musi się załatwić / na kafelki/ ?
  Autor: Elena
  2018-11-19 12:15:43
 • Powyborcze „czystki” w gminnym ośrodku kultury?
  Proszę mnie nie oczerniać. Pan Dzierlatka od dawna mówił prawdę, tylko władze gminy nie dopuszczały, aby mieszkańcy dowiedzieli się prawdy. W tak krótkim czasie po objęciu obowiązków przez nową dyrektor, przeżyłam traumę w pracy. Niestety Pan Wójt ani razu nie zainteresował się moją sprawą, mimo że próbowałam go poinformować jak byłam tam strasznie traktowana. Ledwo przejęła obowiązki nowa dyrektor i już na samym wstępie dostałam karę porządkową, min. za zjedzenie w czasie pracy jedynego posiłku w ciągu dnia, którą była frytka na patyku, którą po prostu tak spontanicznie dostałam od sprzedawcy na gminnej imprezie. Zarzutów było dużo, z którymi oczywiście się nie zgadzałam i się odwołałam. Gdyby rzeczywiście wina leżała po mojej stronie, to z oczywistych względów kara by pozostała w moich aktach, jednak stanowczo uważałam, że kara została na mnie nałożona bezpodstawnie, z czym majwyraźniej nowa dyrektor się zgodziła, skoro karę została anulowana. Niestety kara został anulowana, ale za niedługi czas dostałam wypowiedzenie. Powodem wypowiedzenia była moim zdaniem pozorna likwidacja stanowisk biurowych, gdyż pani dyrektor stwierdziła, że w goku jest tak mało pracy i sama sobie z wszystkim poradzi. Skoro dyrektor uważa, że jest tak mało pracy i kilku pracowników, to jaki jest sens zatrudniania głównej księgowej? można przecież nawiązać współpracę z biurem rachunkowym i byłoby znacznie taniej...
  Autor: Mirosława Jóźwik
  2018-11-19 10:41:26
 • Powyborcze „czystki” w gminnym ośrodku kultury?
  O rany boskie! To żart, czy na poważnie, że w GOK pracować będą na etatach tylko szef, księgowa i konserwator? Ostatnio ktoś w którejś telewizji przytoczył cytat z Churchilla (dla mało poinformowanych - premier Wielkiej Brytanii w czasie II Wojny Światowej i krótko po 45 r.). Jest 1941 r., sytuacja krytyczna, Niemcy w ofensywie, Wlk. Brytania potrzebuje więcej pieniędzy na obronę. Przychodzi do niego minister skarbu i mówi: trzeba ciąć, to przytniemy z kultury. Na co Churchill: a o co ta wojna?
  Autor: Śmieszek
  2018-11-18 16:46:50
 • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
  Przykro czytać, że Pan Mańkowski chce \"z biegu\" zacząć urzędować dzięki pani Bańkowskiej. Skoro odpowiadała, jak to ktoś napisał, od 18 lat za Wydział Gospodarki Miejskiej - to fakt, że jest \"oblatana\". Nie jest to jednak wyznacznikiem jej kompetencji na stanowisko Wiceburmistrza. Ale jak rozumiem, w przyszłości może zastąpić ją w Wydziale np. pan Wilczek, jeśli nie pójdzie do miejskiej, lub powiatowej Promocji (coś z nim trzeba zrobić), aby ją już z kretesem pogrzebać. Acha! Jeszcze ta koszykówka, rzeczywiście przydaje się, żeby skakać wysoko, natomiast jeszcze celnie trzeba trafiać do kosza. To się zawodowo pani od rolnictwa i środowiska do tej pory w mieście nie udało.
  Autor: Waga
  2018-11-18 15:59:47
 • Powyborcze „czystki” w gminnym ośrodku kultury?
  Chcieliście wójta Kudrzyckiego to teraz macie efekty.. A to dopiero początek całej zabawy...!!
  Autor: Ela
  2018-11-18 11:29:58