Czwartek, 20 Wrzesień, Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Konwencja wyborcza z „Wilczkową łapą” (zdjęcia)


Komitet „Wszystko dla Szczytna” z Rafałem Wilczkiem w roli kandydata na burmistrza Szczytna, przedstawił swoich kandydatów na radnych Rady Miejskiej w Szczytnie. Środowa (5 września), parkowa konwencja wyborcza przyciągnęła ze sto, może nieco więcej osób, w tym – rzecz jasna - głównych bohaterów wydarzenia.Konwencja odbyła się w parku przy ulicy Pasymskiej w Szczytnie. Programu wyborczego nie zaanonsowano, natomiast przedstawiono kandydatów na radnych w poszczególnych okręgach. Można by powiedzieć, że w gronie około 20 osób (bo nie wszyscy przybyli) wymieszało się „stare” z „nowym” (i z „młodym” też): nie brakuje wśród potencjalnych radnych z tego komitetu tych, którzy już mają niemałe doświadczenie samorządowe, jak i osób naprawdę młodych (wiekiem) i nowych (w lokalnej polityce).
Komentarze do artykułu

Śmieszek

Z tego wszystkiego wynika, że lepsze stare - co się już najadł, przetarło różne ścieżki - niż to nowe, co nas może czekać. A co nas może czekać? Sekretarz urzędu gminnego w Purdzie - wcześniej w Szczytnie od promocji, co jest różnie oceniane. Pan, który zawiadywał szkołą oraz obiektami sportowymi w Szczytnie. Pani, która prowadzi przedszkole (!?). No i emerytowany policjant. Oczywiście dotychczasowa Pani Burmistrz. No i jak tu wybierać? Co lepsze? A to wszystko poukrywane pod stowarzyszeniami, komitetami obywatelskimi, a w gruncie rzeczy misz - masz PiS, PO, PSL. czyli zostajemy w tej samej zupie.

Ciekawski

a ja tam widzę ludków z PSL, czyżby nowa nazwa dla stronnictwa, albo może co niektórzy uciekają z PSL

Śmieszek

No właśnie, zaproponowano mu wyższe stanowisko! To jest dobry argument na to, że ma kwalifikacje! A dlaczego nie zaproponowano mu wyższego stanowiska w mieście, powiecie? Prawdopodobnie nie ogarniał spraw w sposób kompetentny. Awans na sekretarza w Gminie Purda dał mu na pewno doświadczenie jako urzędnikowi, który kieruje pracami urzędu. Ale nie są to atrybuty burmistrza, który ma właśnie od tego sekretarza, aby zdejmował z burmistrza obowiązek codziennego pilnowania prac urzędu. Burmistrz wyznacza kierunek działań - więc musi wiedzieć, czego chce, a nie zawiadywać kwitami w urzędzie. Tego Pan Wilczek na konwencji nie zaprezentował - i o to chodzi. To, że kandydaci pogadali sobie z "suwerenem" - nie ma znaczenia. Bo to zwykła propaganda - ustawka. Każdy z mieszkańców chętnie usłyszy, co zamierza radny - ale od samego radnego to nie zależy, co zrealizuje we własnym okręgu. Jego obietnice i potrzeby muszą być wpisane w program dla całego miasta kandydata na burmistrza - a ten go nie pokazał. Fajnie, że ludzie czuli się na tym spotkaniu dobrze, było im miło, że podano im rękę i zamieniono kilka słów. Ale to i tak gruszki na wierzbie, póki program p. Wilczka, jako kandydata na burmistrza, nie został ogłoszony.

Karol f

Wilczek mógłby być dobrym pomysłem ale w towarzystwie partyjniaków z PSL stracił niemal wszystkie punkty, korzystnie nie wpłynęło też matactwo typu stowarzyszenie by ukryć partyjne kolesiostwo. Porostu nie ładnie!

Pola

Te komentarze są na poziomie dziecka 3-letniego????jak można kogoś oceniać, gdy się kogoś dobrze nie zna i bazuje się na licznych plotkach. Pan Wilczek sam odszedł z pracy, wiem to od osób pracujących w urzędzie, więc komentowanie, że odszedł w niesławie jest nieprawdziwe.Odszedł, ponieważ zaproponowano jemu wyzsze stanowisko.Każdy ma prawo wystartować w wyborach,więc kolejny komentarz o uśmiechniętych propagandystach nie jest na miejscu.Byłam na tej inauguracji, która przyciągnęła ludzi od młodzieży po seniorów.Uważam że Pan Wilczek jak również kandydaci na radnych zaprezentowali się rewelacyjnie.Każdy z nich po wystąpieniu poświęcił czas dla tych wszystkich zgromadzonych osób i można było indywidualnie podyskutować.Ja do tej pory zastanawiałam się na kogo oddać głos w najbliższych wyborach i po tej inauguracji oraz śledzeniu portali społecznościowych wybrałam swojego kandydata, będzie nim właśnie Pan Rafał.Zauważyłam, że w odróżnieniu od nijakiego Pana Mańkowskiego i jego ludzi, nie "bawią" się w krytykowanie kontrkandydatów.Uważam że najgorzej właśnie wypada Pan Mańkowski, który do tej pory nic pożytecznego nie zrobił w MOS-ie, każdy widzi jak MOS wyglądą a już nie mowa jak prosperuje.

Jaja

Panie Wilczak gdyby wybory bylyw Wielkanoc to miałby Pan szansę gdyż wtedy ludzie głosowali by dla "jaj"

zajączek

Pan wilczek zwial ze szczytna w niesławie cztery lata temu, teraz zbawcą będzie , ekipa takze jakby juz mocno opatrzona i zgrana , Pani Karolina hmm osoba o interesujące postawie moralnej. Czyli z górskiego deszcu pod wilczkową rynnę

Śmieszek

Mało zdjęć publiczności, która - licznie - nie licznie wzięła udział w tymże wydarzeniu. Propagandyści ubrani w stosowne koszulki - uśmiechnięci, w dobrym nastroju. W tle wielki baner p. Wilczka. Wilcze echa, albo wilcze doły. Bardzo marne, skoro nie zaanonsowano programu.

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Czy istnieje ryzyko, że wilki zaczną atakować ludzi?
  Ciekawy artykuł o zmianach zachowania wilków w stosunku do człowieka. Jak rozmówca może gwarantować, że drapieżnik nie zaatakuje nigdy człowieka.
  Autor: rex
  2018-09-20 09:43:38
 • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
  A przepraszam, miejsca parkingowe to gdzie będą?
  Autor: Tomasz
  2018-09-20 09:36:08
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Zbyszku, trudny wybrałeś brzeg na przeprawę. Skostniałe układy miasta, nie sprzyjają brodzeniu w tym miejscu. WIARA i poglądy które wyrażasz, zapewne przysporzą ci w przyszłości wiele problemów. Poznałem to na swojej skórze :) Jednak nie poddawaj się. Droga prosta i wąska, to droga zwycięstwa. Bądź tym, który przechodzi mimo to :) Nasze głosy masz.
  Autor: Tomek TK Drogi i Mosty :)
  2018-09-20 09:10:43
 • Czy istnieje ryzyko, że wilki zaczną atakować ludzi?
  Wreszcie artykuł co ma ręce i nogi. Brawo.
  Autor: Kara
  2018-09-19 22:17:16
 • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
  Po prostu kino by sie przydalo.
  Autor: J
  2018-09-19 21:02:01
 • 130 radnych, 2 burmistrzów i 5 wójtów, czyli wybory w naszym powiecie
  Zastanów się się - znowu ci sami zastawiasz się nad tym kto nami rządzi - ... .
  Autor: Hjob
  2018-09-19 20:08:57
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Do zbyszka.To faktycznie fundamentalna różnica::)))) W takim razie kolejny cytat z wypowiedzi kandydata"Na szczeblu lokalnym najważniejszy jest człowiek. Ale nie wolno zapominać jeszcze o innej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie o wiarygodności kandydata" Co myślał jak wpisywał na listę Jolantę,Sawickiego,Lorkowskiego?!! Jaką te chorągiewki mają wiarygodność Twoim zdaniem? Dla mnie zupełne dno.
  Autor: Marek
  2018-09-19 17:53:26
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Do Tomka na przełomie 2016/17 z miasta ubyło 1000 osób (dane GUS w zestawieniu z PKW) O tyle nie zwiększyła się liczba Gminy Szczytno. Warto natomiast zabiegać o każdego nawet pojedynczego mieszkańca aby pozostał w mieście. Wystarczy czytać ze zrozumieniem :) Co do braku ludzi to mam nadzieję że jeżeli zajdzie taka potrzeba to Tomek skorzysta z zaproszenia i pomoże :) Program na stronie www. Polecam przeczytać.
  Autor: zbyszek
  2018-09-19 10:07:25
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Do Marka W Dźwierzutach nie ma koła PiS :) Kandydaci nie są członkami a jedynie startują z list PiS!
  Autor: zbyszek
  2018-09-19 10:03:48
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  "Trudno mieć zaufanie do ludzi, którzy w zależności od zewnętrznej sytuacji zmieniają swoje poglądy czy przynależność do organizacji."-tu dopiero jest hipokryzja!!!!! Połowa "działaczy" koła PIS z Gminy Dźwierzuty to armia zaciężna z PSL-u.Pani kandydat na Wójta Jolanta w poprzednich wyborach startowała do powiatu z listy PSL,ale prawdziwa perełka to pan Krzysztof S. Ten to jest chorągiewka....zaczynał w Samoobronie,przez PSL,a teraz jak statek tonie to zahaczył się w PIS-e.Oj pociągnął oni Pana,Panie Zbyszku....po cichu liczę że w dół,bo czy ludzie mogą zaufać takim chorągiewkom??!!!!
  Autor: Marek
  2018-09-18 21:12:25