Piątek, 22 Luty, Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Konwencja wyborcza z „Wilczkową łapą” (zdjęcia)


Komitet „Wszystko dla Szczytna” z Rafałem Wilczkiem w roli kandydata na burmistrza Szczytna, przedstawił swoich kandydatów na radnych Rady Miejskiej w Szczytnie. Środowa (5 września), parkowa konwencja wyborcza przyciągnęła ze sto, może nieco więcej osób, w tym – rzecz jasna - głównych bohaterów wydarzenia.Konwencja odbyła się w parku przy ulicy Pasymskiej w Szczytnie. Programu wyborczego nie zaanonsowano, natomiast przedstawiono kandydatów na radnych w poszczególnych okręgach. Można by powiedzieć, że w gronie około 20 osób (bo nie wszyscy przybyli) wymieszało się „stare” z „nowym” (i z „młodym” też): nie brakuje wśród potencjalnych radnych z tego komitetu tych, którzy już mają niemałe doświadczenie samorządowe, jak i osób naprawdę młodych (wiekiem) i nowych (w lokalnej polityce).
Komentarze do artykułu

Śmieszek

Z tego wszystkiego wynika, że lepsze stare - co się już najadł, przetarło różne ścieżki - niż to nowe, co nas może czekać. A co nas może czekać? Sekretarz urzędu gminnego w Purdzie - wcześniej w Szczytnie od promocji, co jest różnie oceniane. Pan, który zawiadywał szkołą oraz obiektami sportowymi w Szczytnie. Pani, która prowadzi przedszkole (!?). No i emerytowany policjant. Oczywiście dotychczasowa Pani Burmistrz. No i jak tu wybierać? Co lepsze? A to wszystko poukrywane pod stowarzyszeniami, komitetami obywatelskimi, a w gruncie rzeczy misz - masz PiS, PO, PSL. czyli zostajemy w tej samej zupie.

Ciekawski

a ja tam widzę ludków z PSL, czyżby nowa nazwa dla stronnictwa, albo może co niektórzy uciekają z PSL

Śmieszek

No właśnie, zaproponowano mu wyższe stanowisko! To jest dobry argument na to, że ma kwalifikacje! A dlaczego nie zaproponowano mu wyższego stanowiska w mieście, powiecie? Prawdopodobnie nie ogarniał spraw w sposób kompetentny. Awans na sekretarza w Gminie Purda dał mu na pewno doświadczenie jako urzędnikowi, który kieruje pracami urzędu. Ale nie są to atrybuty burmistrza, który ma właśnie od tego sekretarza, aby zdejmował z burmistrza obowiązek codziennego pilnowania prac urzędu. Burmistrz wyznacza kierunek działań - więc musi wiedzieć, czego chce, a nie zawiadywać kwitami w urzędzie. Tego Pan Wilczek na konwencji nie zaprezentował - i o to chodzi. To, że kandydaci pogadali sobie z "suwerenem" - nie ma znaczenia. Bo to zwykła propaganda - ustawka. Każdy z mieszkańców chętnie usłyszy, co zamierza radny - ale od samego radnego to nie zależy, co zrealizuje we własnym okręgu. Jego obietnice i potrzeby muszą być wpisane w program dla całego miasta kandydata na burmistrza - a ten go nie pokazał. Fajnie, że ludzie czuli się na tym spotkaniu dobrze, było im miło, że podano im rękę i zamieniono kilka słów. Ale to i tak gruszki na wierzbie, póki program p. Wilczka, jako kandydata na burmistrza, nie został ogłoszony.

Karol f

Wilczek mógłby być dobrym pomysłem ale w towarzystwie partyjniaków z PSL stracił niemal wszystkie punkty, korzystnie nie wpłynęło też matactwo typu stowarzyszenie by ukryć partyjne kolesiostwo. Porostu nie ładnie!

Pola

Te komentarze są na poziomie dziecka 3-letniego????jak można kogoś oceniać, gdy się kogoś dobrze nie zna i bazuje się na licznych plotkach. Pan Wilczek sam odszedł z pracy, wiem to od osób pracujących w urzędzie, więc komentowanie, że odszedł w niesławie jest nieprawdziwe.Odszedł, ponieważ zaproponowano jemu wyzsze stanowisko.Każdy ma prawo wystartować w wyborach,więc kolejny komentarz o uśmiechniętych propagandystach nie jest na miejscu.Byłam na tej inauguracji, która przyciągnęła ludzi od młodzieży po seniorów.Uważam że Pan Wilczek jak również kandydaci na radnych zaprezentowali się rewelacyjnie.Każdy z nich po wystąpieniu poświęcił czas dla tych wszystkich zgromadzonych osób i można było indywidualnie podyskutować.Ja do tej pory zastanawiałam się na kogo oddać głos w najbliższych wyborach i po tej inauguracji oraz śledzeniu portali społecznościowych wybrałam swojego kandydata, będzie nim właśnie Pan Rafał.Zauważyłam, że w odróżnieniu od nijakiego Pana Mańkowskiego i jego ludzi, nie "bawią" się w krytykowanie kontrkandydatów.Uważam że najgorzej właśnie wypada Pan Mańkowski, który do tej pory nic pożytecznego nie zrobił w MOS-ie, każdy widzi jak MOS wyglądą a już nie mowa jak prosperuje.

Jaja

Panie Wilczak gdyby wybory bylyw Wielkanoc to miałby Pan szansę gdyż wtedy ludzie głosowali by dla "jaj"

zajączek

Pan wilczek zwial ze szczytna w niesławie cztery lata temu, teraz zbawcą będzie , ekipa takze jakby juz mocno opatrzona i zgrana , Pani Karolina hmm osoba o interesujące postawie moralnej. Czyli z górskiego deszcu pod wilczkową rynnę

Śmieszek

Mało zdjęć publiczności, która - licznie - nie licznie wzięła udział w tymże wydarzeniu. Propagandyści ubrani w stosowne koszulki - uśmiechnięci, w dobrym nastroju. W tle wielki baner p. Wilczka. Wilcze echa, albo wilcze doły. Bardzo marne, skoro nie zaanonsowano programu.

Napisz


Komentarze

 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01
 • Zwyciężyć własne życie
  Teoche ciezko współczuć kiedy ma się z tylu głowy, że 20 lat temu jakiś dureń napadł na moja mamę, przewrócił ją i moją malutką siostrę i wyrwał torebkę. Może nawet to była ekipa tej Pani...
  Autor: MSO
  2019-02-21 12:17:21
 • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Chłodem powiało, ale z tego artykułu. Nie wiem kim Pan jest i chyba nie chcę wiedzieć, ale nie rozumiem zamieszczania artykułu w naszej lokalnej prasie, gdzie mamy nasze lokalne ciekawe sprawy, w którym to artykule głównym tematem ukrytym pod hasłem \"wiosna\" jest opluwanie naszego -mojego Rządu. Życzę wiele spokoju, bo żółć, która z Pana wypływa zaszkodzi Pańskiemu zdrowiu. Czy warto?
  Autor: Adam
  2019-02-21 12:14:14
 • Zwyciężyć własne życie
  Trzeba mieć wielką odwagę żeby się przyznać, że ma się problem. Tak wiele ludzi pije na różnych stanowiskach i nie zdaje sobie sprawy że ma problem.Pojęcie pijusa tylko kojarzy się z towartystami spod sklepu a tak nie jest.Jest to okropna choroba która powinna być nagłasniana na każdym kroku. Trzymam kciuki za Panią wszystko się ułozy.
  Autor: Super
  2019-02-21 11:51:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.
  Autor: Wiesio
  2019-02-21 11:50:50
 • Zwyciężyć własne życie
  No to fajnie, ja tez bym chcial byc takim cichym \"bohaterem\" tylko mi nikt za lezenie w domu pieniedzy dawac nie chce...
  Autor: szczery
  2019-02-21 10:51:53
 • Zwyciężyć własne życie
  Świetny artykuł... Pani Agnieszko trzymam kciuki za Panią.
  Autor: Kobieta
  2019-02-21 09:07:07
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha
  Autor: bizon
  2019-02-20 18:35:46