Poniedziałek, 19 Luty, Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Konkursem na dyrektora zajmie się wojewoda

Spore zamieszanie w Szkole Podstawowej nr 6 w Szczytnie. Wciąż nie wiadomo, kto od września pokieruje placówką. Rezygnację, w związku z przejściem na emeryturę, złożyła dotychczasowa dyrektor Elżbieta Kulikowska. Konkurs, który miał wskazać na nowego szefa jedną z dwóch kandydatek (nauczycielek „szóstki”) za...



Spore zamieszanie w Szkole Podstawowej nr 6 w Szczytnie. Wciąż nie wiadomo, kto od września pokieruje placówką. Rezygnację, w związku z przejściem na emeryturę, złożyła dotychczasowa dyrektor Elżbieta Kulikowska. Konkurs, który miał wskazać na nowego szefa jedną z dwóch kandydatek (nauczycielek „szóstki”) zakończył się remisem. Co więcej, może zostać unieważniony, bo tego domaga się Związek Nauczycielstwa Polskiego. - W naszej ocenie złamano prawo nie dopuszczając do komisji konkursowej przedstawiciela naszego związku – mówi Janusz Koziński, prezes ZNP.

 

Pismo poszło do wojewody

Według miejskich urzędników takiej potrzeby nie było, bo żaden z pracowników „szóstki” nie należy do ZNP. - To nie ma znaczenia – mówi Janusz Koziński. - I są na to wyroki sądów. Ważne, że dana organizacja związkowa działa na terenie samorządu, na którym jest placówka oświatowa. Sprawę zgłosiłem już wojewodzie i poprosiłem o unieważnienie procedury wyboru dyrektora z urzędu. Podobne pismo skierowałem do burmistrz Szczytna.

 

Sprawdzają prawnicy

- Całą sprawę analizujemy pod kątem prawnym – mówi Danuta Górska, burmistrz Szczytna. - Na razie tyle mogę powiedzieć. Jak otrzymam opinię naszych prawników, to podejmiemy działania.

A jakie mogą być to działania? Są dwa scenariusze. Jeśli konkurs odbył się zgodnie z prawem, to w przypadku remisu o tym, kto zostanie dyrektorem zadecyduje osobiście burmistrz Danuta Górska.

Druga wersja. Jeśli zarzuty Kozińskiego potwierdzą się konkurs będzie unieważniony i procedura ruszy od nowa.

 

Czekają na decyzję

Wyłonienie dyrektora w „szóstce” wywołało dużą dyskusję wśród pracowników szkoły, ale też rodziców uczniów „szóstki”. Niektórzy twierdzili nawet, że konkurs jest ustawiony i z góry wiadomo było, kto go wygra. - Takie echa docierały również do mnie – mówi Bogdan Kopka, przewodniczący Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 6 w Szczytnie. - Czy to prawda nie wiem. Konkurs zakończył się remisem, taki jest fakt. Kto zostanie nowym dyrektorem, wciąż nie wiemy. To kolejny fakt. Czekamy.

 

 

Przewodniczącym komisji konkursowej, która miała wyłonić nowego dyrektora SP 6 w Szczytnie był Robert Dobroński, naczelnik wydziału oświaty (z lewej).

 

Janusz Koziński, szef ZNP w Olsztynie: - Nie dopuszczając do komisji naszego związkowca naruszono prawo. Konkurs powinien zostać unieważniony.





Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
    hmm Michal skocnzyl cienka szkole w olsztynie, a zamiast uczyc sie caly czas balowal.. powodzenia
    Autor: toTYLKOja
    2018-02-19 01:23:55
  • Nastolatek stanie przed sądem za posiadanie marihuany
    To jest dno, żałosne...policja......do więzienia?.... brak słów
    Autor: Magnatron
    2018-02-17 20:44:43
  • Policja przerwała „lodową zabawę” 19-latkom
    Jak widać są różne komentarze, i można powiedzieć że każdy miałby rację. Niech ćwiczą bardzo dobrze, są tego plusy, ale i jest bardzo duże niebezpieczeństwo takiej jazdy, bo jak widzicie to na środku stoi słup w który można trafić lub w drzewo które też są nie daleko tafli, jak w zeszłym roku była tragedia nad jeziorem. Ludzie to nie tor do takiej jazdy gdzie jest pusto do okoła. A tu policja interweniowała i pewnie skończyło się tylko na pouczeniu.
    Autor: Piotr
    2018-02-16 19:27:54
  • Krzysztof Pawłowicz wraca do gry
    ta rosyjska flaga w tle bardzo wiele mówi o człowieku
    Autor: jacek
    2018-02-15 10:40:59
  • „Szóstka” chce wychować sportowych mistrzów świata (zdjęcia)
    Papke siatkarskim mistrzem świata? Chyba że mówimy o turniejach juniorskich
    Autor: www.mpolski.pl
    2018-02-15 10:02:44
  • Gdy spłoną marzenia, pozostają łzy i nadzieja na ludzką dobroć
    Polecam ubezpieczać swoje wymarzone gniazdko, na które odkładało się każdy grosz. Wtedy nie ma takiego ambarasu.
    Autor: Zzzzz
    2018-02-13 12:20:57
  • Policja przerwała „lodową zabawę” 19-latkom
    Moim zdaniem jest to idiotyczne, w Szczytnie jest bardzo wielu młodych kierowców interesujących się motosportami (najczęściej driftem) i nie mają miejsca gdzie mogli by rozwijać swoje zainteresowania i pasje, bo przecież nawet o 3.00 w nocy nie można zażucić bokiem na jakiejś mało uczęszczanej drodze bo policja zaraz przyjedzie, wlepi mandat i odjedzie cuesząc się jak to oni tym małolatom nie dali w kość. Apeluję do władz miasta aby wydawać pieniądze na jakieś niepotrzebne i nikomu nieprzydatne sprawy pieniędzy tylko na takie które będą dawały niezmierną frajdę a zarazem obniża stopień zatrzymań/interwencji policji czy innych incydentów na drogach.
    Autor: Igor
    2018-02-12 00:15:30
  • Weronika po raz pierwszy zawita do Szczytna
    Czytam, że organizatorem „Weroniki” jest Krajowy Cech Fotografów - czyli towarzystwo wzajemnej adoracji. Nic innego, jak tylko wspólne wspieranie w działaniu i imprezowaniu. A jakie to osiągnięcia w fotografii ma rzeczony cech, oprócz organizowania wspólnych imprez "o charakterze zamkniętym"?
    Autor: Paweł 77
    2018-02-11 17:32:25
  • Urzędnicy odpowiadający za stan dróg! POBUDKA! (zdjęcia)
    Czy Misie się obudzą wątpię. Ludzie z gminy Wielbark zachłysnęli dobry rządzeniem pana Zapadki i jego Ekipy. Same załatwienie jakieś głupiej sprawy w gminie spotyka się z brakiem kompetencji ze strony urzędników. Oczywiście znajdą się i normalni ludzie którzy pomogą, wyjaśnia itd. Ale nie ulega temu zmianie, że to tylko mała garstka dobrych ludzi na odpowiedni stanowisku. Gmina wcale nie przyciąga żadnych nowych inwestycji, nie stara się. Ikea wieczna nie będzie wytną wszystkie lasy i pojadą dalej. Co do starania się o prawa miejskie to jakaś żenada. W niczym to gminie nie pomoże. Oczywiście pomoże Ekipie pana Zapadki na obsadzeniu nowych wolnych miejsc dla nieudolnych urzędników w tym dobrych znajomych. Nie słuchajcie głupot podatki i tak zostaną podwyższone. Młodzi ludzie opuszczają Gminę w poszukiwaniu lepszego życia emigrują do dalszych części Polski lub za granicę Polski bardziej opłacalna. Gmina nie inwestuje w młodych ludzi. W samym Wielbarku nie walczy się z narkotykami wręcz jest to pochlebiane, a moim zdaniem jest to największy problem. A artykułów taki jak ten powinno być więcej. To mieszkańcy Gminy Wielbark płacą Podatki i powinni wymagać dobrego sprawowania władzy przez Gminę. Komentarz wyżej "Maśćnabóldupy" świadczy tylko o inteligencji tej osoby. Zapewne jest to jakiś urzędnik, radny ... Oczywiście pani Sołtys wybrała taka formę zwrócenia się o pomoc, bo zwracając się do gminy w normalny sposób nie otrzyma żadnej pomocy. Zgłaszał bym to sprawę gdzieś wyżej. Wójt powinien rządzić przynajmniej dwie kadencję, a później zmiana. Mam nadzieje, że ta zmiana wkrótce nastąpi. Pozdrawiam
    Autor: 28latek
    2018-02-11 14:46:02
  • Nieludzkie oblicze szpitala (list do redakcji)
    Taaak , nie ma obowiazku informowac wiec nikt nie informuje . Proste . O zeby trzeba dbac calym rokiem a nie tylko jak zaczynaja bolec . Skoro w niemczech jest tak idealnie a wiem ze nie jest :) to trzeba bylo jechac po pomoc tam ????
    Autor: Pan carramba
    2018-02-10 20:57:24