Wtorek, 16 Styczeń, Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Konkurs kulinarny rozstrzygnięty

W Rumach idea kulinarnego spotkania narodziła się cztery lata temu i co roku przybiera różne smaki potraw. Tym razem królowały jajka.



Prace konkursowe, zarówno te artystyczne, jak i kulinarne są ponumerowane i tylko ich autorzy wiedzą, kto je wykonał. Komisja wybrana spośród przybyłych sugeruje się estetyką, smakiem, emocjami, które te „dzieła” wywołują.

W tym roku dzieci zaprezentowały twórczość poetycką i plastyczną. Słuchaczy wzruszył wiersz o tym, jak wyjątkowe miejsce zajmuje w ich sercu rodzinna miejscowość. Rysunki również były pełne symboli i znaczących miejsc wiejskiej wspólnoty. Prace, w wybranej, a dowolnej formie artystycznej, przygotowano na konkurs ogłoszony przez sołtys Kamilę Świderską („Moja mała ojczyzna”). Natomiast panie postarały się przygotować przekąski, którymi później wspólnie się posilano ku powszechnemu zadowoleniu, a o to wszak chodzi przede wszystkim. Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy i upominki, dzieci uczestniczące w konkursie dodatkowo pojadą na basen sponsorowany przez sołtys Kamilę Świderską i radnego gminnego Tomasza Witczaka.

 

Konkurs na najsmaczniejszą potrawę z jajek

I – Sandra Szczygielska – jajka faszerowane pupila

II – Halina Witczak – jaja w kalafiorach

III – Paweł Szczygielski – ptysie pupila

Wyróżnienie – Danuta Kuchcińska – Jajka wiejskie na szybko

Delektowano się również daniami Małgorzaty Dobrowolskiej

 

Konkurs „Moja mała ojczyzna” :

I – Zuzanna Smolińska

II – Tomek Szubryt, Paweł Mallek

III – Oliwia Więcek, Weronika Traczuk



Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Niebawem wybory
    Autor: Michał Szczytno
    2018-01-16 11:50:29
  • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
    Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
    Autor: ncccc
    2018-01-15 21:17:58
  • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
    Najlepsi
    Autor: ja
    2018-01-15 12:58:15
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
    Autor: Paweł Malec
    2018-01-12 12:51:20
  • Nie żyje Stanisław Wrona
    Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
    Autor: jack609
    2018-01-11 09:15:21
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
    Autor: Romuald Amborski
    2018-01-10 20:32:07
  • Wikariusz w świecie edukowany
    bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
    Autor: eustacha
    2018-01-10 18:56:50
  • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
    To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
    Autor: Mieszkanka rudki
    2018-01-10 07:09:49
  • Nie żyje Stanisław Wrona
    To bardzo smutna wiadomość. Pan Stanisław był moim nauczycielem w podstawówce, później nauczycielem wędkarstwa. Zawsze będę miał go w pamięci jako pogodnego i życzliwego człowieka.
    Autor: Krzysztof Chodkowski
    2018-01-07 20:08:04
  • "Niepodległa Łączy " 100 wydarzeń na 100-lecie Niepodległości
    Tak się zastanawiam, co z tym miastem jest nie tak? Świetny pomysł, inicjatywa a jak czyta się komentarze na fcb to aż kipi znowu od nienawisci. W czym kłopot? Że ktoś inny wpadł na genialny pomysł? Co za różnica ze zieloni, czarni, niebiescy, czy PIS. Ważne ze coś ciekawego, weźcie ludzie w końcu przestańcie się kłócić tylko zróbcie w końcu cos dobrego dla tego miasta powiatu. Wspólnie, bo naprawdę nie mają najmniejszego znaczenia szyldy partyjne...
    Autor: Obserwator