Sobota, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Koniec przyjęć do przedszkoli i żłobka, jak było z miejscami?


Nie ma większego problemu z zapewnieniem opieki najmłodszym mieszkańcom miasta. Do przedszkoli uczęszczać będą wszystkie chętne dzieci, w żłobku jest za to za mało o 10 miejsc. Aktualnie w miejskich przedszkolach przebywa 635 dzieci, a w niepublicznych – kolejne 288

 



Aktualnie w miejskich przedszkolach przebywa 635 dzieci, a w niepublicznych – kolejne 288. - To stan obecny. Z końcem roku szkolnego przedszkola opuszczą 7-latki, a na ich miejsce przyjęte zostaną młodsze roczniki – podkreśla burmistrz Danuta Górska. - Rekrutacja została zakończona. Wpłynęło 161 wniosków o przyjęcie dzieci do miejskich, publicznych przedszkoli i wszystkie dzieci zostały zakwalifikowane.
 

Nieco inaczej wygląda sprawa z miejscami w żłobku. Miejsc jest 47, a chętnych – 57. Brakuje więc 10 miejsc. - Będziemy prowadzili rozmowy z przedszkolami niepublicznymi. Być może okażą się zainteresowane utworzeniem oddziału żłobkowego w swoich placówkach – mówi Górska. - Liczę na to zainteresowanie i ich oferty. Będziemy je oceniać pod względem dwóch kryteriów: oczekiwań finansowych od miasta i od rodziców.
 


Inaczej mówiąc, na „kontrakt” z samorządem ma szansę to niepubliczne przedszkole, które nie tylko zechce przyjąć grupę maluchów (1-3 lata), ale też zapewni im właściwa opiekę po jak najniższych kosztach.
 

W „zanadrzu” pozostaje jeszcze planowany do uruchomia żłobek przy ul. Gnieźnieńskiej, na który firma „Lacmet” (powiązana z „Novum”) uzyskała rządową dotację. Jeśli nic się w tym względzie nie zmieni, to miejsc żłobkowych w mieście będzie więcej niż rodziców, chętnych do zapewnienia dzieciom instytucjonalnej opieki. Niewykluczone, że skorzystają też mieszkańcy okolicznych gminnych miejscowości.


Fot. UM Szczytno



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2018-12-13 09:56:35

Porażka na koniec jesieni

  • Piątek, 2018-08-31 11:02:30

Koniec wakacji w gminie Jedwabno (zdjęcia)

  • Środa, 2018-07-11 14:22:06

Zwycięstwo na koniec rozgrywek

  • Środa, 2018-07-04 13:53:58

Śmiertelny koniec leśnej randki


Komentarze

  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Panie Burmistrzu niech pan popatrzy trochę na dzieci ,które zmieniły już budynek szkolny z SP3 na Gimnazjum 1 ich plecaki ważą 18,19 kg i tak jest prawie codziennie, jak te dzieci mają chodzić jeszcze na drugą część Szczytna na lekcje a co za tym idzie ile mają niebezpiecznych ulic po drodze .Ja sobie nie wyobrażam że moje dziecko chodzi do tzw.2 lub 4 gdzie mieszkamy za szpitalem.Pomysł jest chory tak samo jak to żeby likwidować klasy w szkołach w których kiedyś uczyło się po 30 -tu uczniów a teraz klasa liczy zaledwie 22,24 uczniów i brak jest miejsc w szkołach. Chory pomysł jak chora była reforma gimnazjalna.Czemu nigdy nie jest tak ,żeby to rodzice mogli decydować o tym co jest lepsze dla ich dzieci .
    Autor: Agata
    2019-01-17 20:11:06
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Biorą, bo mogą. Ciekawe tylko, czy za godziny na sesjach i komisjach np. WSPol obcina pobory Łachaczowi, starostwo Kiersikowskiemu czy Krassowskiemu, szkoła - Kosakowskiej lub Boczarowej, agencja rolnicza - Żuchowskiemu itd.
    Autor: massakra
    2019-01-17 16:05:13
  • Romantyczne oświadczyny w... kinie
    To piękny moment dla zakochanych, ale co mają do tego przypadkowi ludzie ? Widać, jak ogromny wpływ na niektórych mają tandetne seriale. Mimo wszystko życzę im dużo szczęścia.
    Autor: max
    2019-01-17 09:57:48
  • Godlewska zastąpiła skarbnik Cielecką
    Ten który jest apolityczny :) Szkoda tylko że tak po ludzku nic go życie nie nauczyło! Cielecka nie była święta ale powinien dziękować jej za to że potrafiła się zachować i nie wyciągała żadnych ciekawostek o których wie a mimo to zachowała je dla siebie!!
    Autor: maniek
    2019-01-17 09:01:43
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Cwaniaki, aby napchac swoje kieszenie, a przed wyborami jakie mile i uczciwe jest całe to towarzystwo. Wstyd!
    Autor: Robert
    2019-01-17 02:58:41
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Wszystko dla mieszkańców a jest tak że wszystko dla siebie. Masakra, masakra.
    Autor: R.....
    2019-01-16 18:32:24
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    To może zamiast ryczałtowych diet wrócić do dawnego zwyczaju wypłacania kwot za posiedzenia komisji i rady - ale po fakcie, a nie tak, że człowiek podpisze się na liście i idzie w siną dal w swoich interesach nie biorąc faktycznie udziału w pracach? Z drugiej strony to jednak mam wrażenie, że nikomu na tym nie zależy, aby rozliczać radnych z ich \'dokonań\". Władzom miasta zależy na tym, aby tę \"trzódkę\" trzymać przy korytku w taki sposób, aby nie przeszkadzała. Prochu to nie wymyśli, ale nabałaganić może. Niech więc siedzą w tej radzie, grodzą d...rele z poczuciem misji, że są potrzebni. Ale niech nie wtryniają nosa w sprawy, na których się nie znają i niech to na nich ciąży odium, że biorą kasę za nic.
    Autor: Waga
    2019-01-16 18:04:13
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
    Autor: dr
    2019-01-16 13:53:58
  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
    Autor: Agnieszka
    2019-01-15 18:34:24
  • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
    Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
    Autor: Halina Biziuk