Poniedziałek, 25 Czerwiec, Imieniny: Danuty, Jana, Janiny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Konflikt z kiełbasą i karkówką w tle, przedsiębiorcy nie chcą Food Trucków

Burmistrz Szczytna ogłosiła, że tegoroczne Dni i Noce będą „wyjątkowo smaczne”. A to za sprawą blisko 20 samochodów tak zwanych Food Trucków. Okazuje się jednak, że Food Trucki stają się zarzewiem konfliktu pomiędzy samorządem, a lokalnymi przedsiębiorcami.



Właściciele punktów gastronomicznych w Szczytnie są wściekli. Obawiają się, że samochody z jedzeniem pozbawią ich szansy na zarobek, i to w tak ważnym dla nich czasie, gdy przez trzy dni Szczytno dosłownie pęka w szwach. Podczas Dni i Nocy przez nasze miasto przewija się kilkadziesiąt tysięcy osób.

 

Działanie na szkodę mieszkańców

 

- To dla nas szansa, aby nieco nadrobić straty, z jesieni i zimy, gdy ruch w naszym mieście jest mizerny – mówi Milena Pietrzak, prowadząca jeden z barów w Szczytnie. - A tymczasem władze miasta, nie bacząc na swoich przedsiębiorców, którzy tu płacą podatki, zatrudniają ludzi organizują wielki festiwal Food Trucków. Jeśli tak ma wyglądać dbanie o lokalny biznes przez naszych samorządowców, to naprawdę nic dobrego temu miastu nie wróżę.

 

Chcielibyśmy tylko dostać szansę, aby móc uczestniczyć w tym wydarzeniu. Wystawić się, sprzedawać. Owszem, mamy swoje punkty stacjonarne, ale przecież nie wyklucza to tego, że część z nas chętnie wystawiłaby własne stoiska.

 

Zniechęconych jest więcej

 

To nie jedyny taki głos. Po opublikowaniu informacji o festiwalu Food Trucków do naszej redakcji trafił mail o takiej treści:

„Właśnie Pani Burmistrz ogłosiła na Facebooku jak to cudownie ściągnęła festiwal food trucków na tegoroczne Dni i Noce Szczytna. Wszystko pięknie, ale uważam że prasa powinna poruszyć temat, jak to na święto miasta ściągani są przedsiębiorcy z innych miast i wywożą pieniądze z upadającego Szczytna. Nie daje się szans zarobku lokalnym punktom gastronomicznym. Nie daje się szans na to, aby to właśnie w Szczytnie zostały pieniądze. Biznes lokalny jest w coraz słabszej kondycji i zamiast stwarzać możliwości zarobku lokalnym przedsiębiorcom to robi się im pod górkę. Nie mam nic przeciwko takim festiwalom, ale przecież można to zrobić w innym terminie, a nie podczas Dni i Nocy. Byłaby to dodatkowa atrakcja podczas sezonu wakacyjnego. To my płacimy tu podatki i my chcielibyśmy odrobić zimowe zaległości. Proszę abyście poruszyli ten temat ponieważ władza działa na niekorzyść szczycieńskich przedsiębiorców, a jej obowiązkiem jest dbanie o nas. Szczycenie się tym festiwalem Food Trucków jest totalną hipokryzją i absurdem.”

 

Górska odpiera zarzuty

 

O opinię w tej sprawie poprosiliśmy burmistrz Danutę Górską:

- Nie bardzo widzę tu problem, przecież od lat podczas Dn i i Nocy uczestniczyła gastronomia zewnętrzna. Jak do tej pory nigdy nie było konfliktu pomiędzy naszym lokalnym biznesem, a tymi przedsiębiorcami. Być może to zamieszanie wynika z niewiedzy. Food Trucki pojawią się w Szczytnie zamiast tamtej gastronomi, na którą dość często mieszkańcy narzekali. Czyli Food Trucki nie będą dodatkowo tylko zamiast. Dementuję też pogłoski, że miasto coś im płaci. Wręcz przeciwnie. To oni zwrócili się do nas z możliwością uczestniczenia w Dniach i Nocach, co świadczy o tym, że święto naszego miasta cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W zamian za uczestnictwo, znaleźli sponsora, który wesprze Dni i Noce finansowo. Poza tym podczas Dni i Nocy jest tak wielu ludzi, że ani lokalna gastronomia, ani zewnętrzna nie powinna narzekać na brak klientów. W latach ubiegłych kolejki były zawsze ogromne.



Komentarze do artykułu

fabian

liczy się to czego chcą ludzie a właściciele gastronomi są tak pazerni że szok. Nikt nie będzie stał godzine w kolejce w barze.

Tomek

Bardzo dobry pomysł,wkoncu cos na czasie , a nie stare zapiekanki i stare duszone miesa w przyprawach,

ANTEK

Super pomysł z tymi FOOD TRUCKAMI !!!

Ania

Zjesc cos w dni i noce szczytna graniczy z cudem. Wszędzie kolejki, na posilek czeka sie 1,5h w pizzeri np. Ale co tam klienci, wazne zeby sie przyczepić. Kazdy mysli tylko o sobie...

AA

Co roku jest jakaś dodatkowa gastronomia na Dni i Noce Szczytna, a i tak w lokalnych restauracjach pustego stolika nie uświadczysz. To nasze Polsko-Szczycieńskie bicie piany i narzekactwo jest nie do zniesienia. Lokalne restauracje nie są w stanie obsłużyć tak dużej liczby osób ale każdy myśli tylko o sobie. Żeby obsłużyć tych ludzi musielibyście utworzyć dodatkowe stoiska i zatrudnić dodatkowych ludzi, ale to trzeba zacząć ludziom godziwie płacić i zatrudniać na umowy. Tak samo narzekają na zespoły. Kiedy ludzie zrozumieją, że ta impreza jest dla wszystkich a organizacja i repertuar są dopasowane do potrzeb ogółu mieszkańców i turystówi a nie poszczególnych jednostek?

SSSSS

Pracownicy przedsiębiorstw gastronomicznych w naszym mieście też chcą mieć wolne podczas Dni i nocy naszego miasta , może to właściwie lokali powinni w tym czasie pracować

Anka

Jak się serwuje niezjadliwą kiełbasę gdzie mięsa jest pewnie góra 40% to później się boicie, że ktoś przyjedzie z dobrym i różnorodnym jedzeniem.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2018-06-20 14:57:44

Chcą rozbudować oczyszczalnię ścieków

  • Piątek, 2018-04-27 17:37:22

Psy ofiarą rodzinnego konfliktu?

  • Czwartek, 2017-12-28 14:02:19

Chcą emerytury bez podatku

  • Piątek, 2017-11-10 14:04:36

Radni nie chcą bubla przy „trójce”

  • Środa, 2017-10-25 13:53:26

Radni z PSL chcą strefy kibica

  • Czwartek, 2017-09-28 11:06:26

Konflikt odciął... telefon i internet


Komentarze

  • Karetki w naszym powiecie zostają bez lekarzy, bo minister wie lepiej
    Do "Poirytowanej" Szanowna Pani - do osoby chorej na raka aby zrobić zastrzyk powinna przyjechać pielęgniarka z hospicjum a nie ZRM. Pogotowie powinno wyjeżdzać tylko do stanów nagłych a nie przewlekłych czy termalnych.
    Autor: Obserwator
    2018-06-24 11:21:58
  • Dbają o mazurskie cmentarze w naszym powiecie (zdjęcia)
    Tak trzymać. Należy szanować przeszłość regionu. Bez korzeni każda roślina uschnie. Człowiek też nie jest wyjątkiem.
    Autor: Bienschen
    2018-06-23 18:14:09
  • Brutalny napad na kobietę w centrum Szczytna
    Oby zdechł w kiciu
    Autor: 12345
    2018-06-23 12:13:38
  • Wygrał ponad milion złotych w Multi Multi
    A gdzie kupił kupon. Która to kolektura ?
    Autor: Borys
    2018-06-22 17:47:56
  • Karetki w naszym powiecie zostają bez lekarzy, bo minister wie lepiej
    Ze słucham 4 karetki przez 24 godziny na dobę?no ciekawe. Gdy dzwoniłam w maju po 22 po karetkę odmówili przyjazdu ponieważ jedyna karetka która dysponowali wyjechała w teren . więc gdzie były pozostałe 3 ? W ogóle jakim prawem karetki odmawiają pomocy potrzebującym? np. ludziom chorym na raka . To wola o pomstę do nieba . Jak taka osoba może zrobić sobie zastrzyk z morfiny. Ja się pytam jak ? Przecież w domu nie mogą mieć takich zastrzykow a zlecenie na zrobienie iniekcji jest. Wówczas pamiętnego wieczoru osobiście odebrałam dr. Falkowskiego ze szpitala z opieki nocnej i zawiozlam do potrzebującej osoby. Doktor Falkowski wspaniały człowiek nie odmówił pomocy . Przyjął pacjenta do końca zlecił co trzeba i wychodząc ze mną przeprosil pacjentów na korytarzu . Do samej pacjentki podszedł z dużym szacunkiem . Podał zastrzyk, przepisał dodatkowe leki i wychodząc życzył szybkiego ustania bólu oraz powiedział że jest do dyspozycji tego wieczora i nocy. Odwiezlismy Doktora do szpitala . Pacjentka po minięciu bólu zasnęła spokojnie i przespała całą noc . Takich lekarzy trzeba w Szczytnie . Którzy szanują pacjenta i spieszą z pomocą. bo co nie którzy to zapomnieli przysięgę lekarską która składali.
    Autor: Poirytowana
    2018-06-22 16:40:31
  • Krzysztof Mańkowski: Szczytno powinno stać się prawdziwą bramą Mazur
    Pierwsze co trzeba zrobić , to dać warunki do zakładania firm prywatnych i tych małych. Co z tego , że są markety , gdzie ludzie zarabiają 1500-2000 zł. Ile już małych sklepików i firemek otworzono w tym grajdole. Po 3-5 miesiącach się zamykają. W puszczone zostały markety, i mamy biedę .Co z tego ,że jest praca, za którą ludzie klepią biedę. Mamy zalany rynek dodatkowo Chińczykiem. Do tego Szczytno to miasto "zagłębie" ciucholandów. Szkolnictwo leży, bo dyrektorzy boją się wychylać, bo burmistrz ich "odstrzeli " z ciepłej posady. Do tego nagradzanie uczniów , jest w zależności , właśnie, od czego? Kogo znam. Ale może praktycznie. Mamy miasto i okolica, liczy może 30 tyś osób. Duża ilość to starzy ludzie z niskimi emeryturami, lub byli zomowcy i żołnierze z PRL. Do tego dzieci i kobiety, nie pracujące. Większość pracuje za najniższą krajową u ludzi co mają swoje firmy. Z założenia jest tak, że płacą jak najniżej, bo potrzebuje na nowe BMW lub Mercedesa. Taka wiejska mentalność dorobkiewicza. Do tego lekarze co przyjmują prywatnie i za pieniądze podatnika, mają prywatne zaplecze w szpitalu w Szczytnie. Gdzie , ogólnie się nie leczy, tylko zabija się pacjenta , podawanymi im lekami. Za które dostają bonus od korporacji medycznych. Taki szpital doświadczalny. Nie mówiąc o największym specjaliście , chyba nie w ginekologi, mieszkającym na konopnickiej. Można powiedzieć, że ogólnie miasto i okolica jest w rękach kilku gangów miejscowych. Od gangu co posiada większość nieruchomości w swoich rękach, od gangu lekarzy, co mają monopol na rynku , sprzedaży "dragów" dla pacjentów. Gangi powiązane politycznie, gangi w zależności od stanowiska urzędniczego, więc żyjący na koszt podatników. Wszyscy żyją bardzo dobrze i nawet nie wiedzą z kont znajdują się u nich na koncie pieniądze co miesiąc. Ogólnie od punktu siedzenia, jest punkt widzenia. Patrząc z perspektywy na miasto, to leży i kwiczy. Niech każdy zada sobie pytanie i sobie wyobrazi, że nie mieszka w Szczytnie. A pytanie jest takie, dlaczego chciałbym przyjechać do Szczytna lub w nim zamieszkać? Bo dla osoby ,która ma ustawione życie na dobrym poziomie w Szczytnie, to prawdo podobnie będzie super. Jak to mówią człowiek bogaty i z układami, nie zrozumie ludzie potrzebujących. Ponieważ , jego dochody wysokie ,są wynikiem zaniżania dochodów biednym.
    Autor: Andi
    2018-06-22 15:13:18
  • Wiara w ludzi ratuje życie
    Ja również życzę dużo siły i wiary w ludzi chociaż z własnego doświadczenia zauważyłam że w naszym Szczytnie pomaga się tylko intetesownie. Przykre to ale prawdziwe. Media i władze prawie wogole nie są zainteresowane tym czego potrzebują mieszkańcy ehhh. Życzę dla żony powrotu do zdrowia i jestem z wami całym sercem.
    Autor: Gosia
    2018-06-22 09:28:27
  • Krzysztof Mańkowski: Szczytno powinno stać się prawdziwą bramą Mazur
    Aż mi się buźka uśmiechnęła???? Trzymam mocno kciuki????
    Autor: Anna
    2018-06-21 23:39:08
  • Gdy bliski nie chce już żyć... możemy temu zapobiec (rozmowa "Tygodnika")
    w rozmowie z bliską mi osobą dowiedziałem się że ma myśli samobójcze kilka miesięcy później już nie żyła nie wiedziałem co z tym zrobić
    Autor: x80
    2018-06-21 21:02:09
  • Krzysztof Mańkowski: Szczytno powinno stać się prawdziwą bramą Mazur
    Wydaje mi się, że pora na kogoś "świeżego". Nasza scena polityczna od wielu lat jest zdominowana przez te same osoby. Wielkie obietnice i przedstawianie świetlanych perspektyw, a potem "kicha". Chciałem ale nie wyszło , bo to albo tamto. Pomysł z Innopolice jest podobny do pomysłów asystenta Pani Wójt ze Świętajna- przypomnę: fabryka większa od wielbarskiej Ikei, lotnisko itp. Zostałem wybrany a potem aby do końca kadencji dotrwać. Zbliża się koniec kadencji samorządów- zobaczycie jaka epidemia opanuje ratusz. Większość naszych decydentów wyląduje na zwolnieniach lekarskich. Według mnie radni nie powinni otrzymywać żadnych pieniążków, ewentualnie jakiś ryczałt za czas faktycznie spędzony na posiedzeniach. Diety zryczałtowane to przekupywanie radnych, w ten sposób tworzy się towarzystwo wzajemnej adoracji.
    Autor: dr
    2018-06-21 20:00:39