Poniedziałek, 24 Wrzesień, Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Konflikt z kiełbasą i karkówką w tle, przedsiębiorcy nie chcą Food Trucków


Burmistrz Szczytna ogłosiła, że tegoroczne Dni i Noce będą „wyjątkowo smaczne”. A to za sprawą blisko 20 samochodów tak zwanych Food Trucków. Okazuje się jednak, że Food Trucki stają się zarzewiem konfliktu pomiędzy samorządem, a lokalnymi przedsiębiorcami.



Właściciele punktów gastronomicznych w Szczytnie są wściekli. Obawiają się, że samochody z jedzeniem pozbawią ich szansy na zarobek, i to w tak ważnym dla nich czasie, gdy przez trzy dni Szczytno dosłownie pęka w szwach. Podczas Dni i Nocy przez nasze miasto przewija się kilkadziesiąt tysięcy osób.

 

Działanie na szkodę mieszkańców

 

- To dla nas szansa, aby nieco nadrobić straty, z jesieni i zimy, gdy ruch w naszym mieście jest mizerny – mówi Milena Pietrzak, prowadząca jeden z barów w Szczytnie. - A tymczasem władze miasta, nie bacząc na swoich przedsiębiorców, którzy tu płacą podatki, zatrudniają ludzi organizują wielki festiwal Food Trucków. Jeśli tak ma wyglądać dbanie o lokalny biznes przez naszych samorządowców, to naprawdę nic dobrego temu miastu nie wróżę.

 

Chcielibyśmy tylko dostać szansę, aby móc uczestniczyć w tym wydarzeniu. Wystawić się, sprzedawać. Owszem, mamy swoje punkty stacjonarne, ale przecież nie wyklucza to tego, że część z nas chętnie wystawiłaby własne stoiska.

 

Zniechęconych jest więcej

 

To nie jedyny taki głos. Po opublikowaniu informacji o festiwalu Food Trucków do naszej redakcji trafił mail o takiej treści:

„Właśnie Pani Burmistrz ogłosiła na Facebooku jak to cudownie ściągnęła festiwal food trucków na tegoroczne Dni i Noce Szczytna. Wszystko pięknie, ale uważam że prasa powinna poruszyć temat, jak to na święto miasta ściągani są przedsiębiorcy z innych miast i wywożą pieniądze z upadającego Szczytna. Nie daje się szans zarobku lokalnym punktom gastronomicznym. Nie daje się szans na to, aby to właśnie w Szczytnie zostały pieniądze. Biznes lokalny jest w coraz słabszej kondycji i zamiast stwarzać możliwości zarobku lokalnym przedsiębiorcom to robi się im pod górkę. Nie mam nic przeciwko takim festiwalom, ale przecież można to zrobić w innym terminie, a nie podczas Dni i Nocy. Byłaby to dodatkowa atrakcja podczas sezonu wakacyjnego. To my płacimy tu podatki i my chcielibyśmy odrobić zimowe zaległości. Proszę abyście poruszyli ten temat ponieważ władza działa na niekorzyść szczycieńskich przedsiębiorców, a jej obowiązkiem jest dbanie o nas. Szczycenie się tym festiwalem Food Trucków jest totalną hipokryzją i absurdem.”


 

Górska odpiera zarzuty

 

O opinię w tej sprawie poprosiliśmy burmistrz Danutę Górską:

- Nie bardzo widzę tu problem, przecież od lat podczas Dn i i Nocy uczestniczyła gastronomia zewnętrzna. Jak do tej pory nigdy nie było konfliktu pomiędzy naszym lokalnym biznesem, a tymi przedsiębiorcami. Być może to zamieszanie wynika z niewiedzy. Food Trucki pojawią się w Szczytnie zamiast tamtej gastronomi, na którą dość często mieszkańcy narzekali. Czyli Food Trucki nie będą dodatkowo tylko zamiast. Dementuję też pogłoski, że miasto coś im płaci. Wręcz przeciwnie. To oni zwrócili się do nas z możliwością uczestniczenia w Dniach i Nocach, co świadczy o tym, że święto naszego miasta cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W zamian za uczestnictwo, znaleźli sponsora, który wesprze Dni i Noce finansowo. Poza tym podczas Dni i Nocy jest tak wielu ludzi, że ani lokalna gastronomia, ani zewnętrzna nie powinna narzekać na brak klientów. W latach ubiegłych kolejki były zawsze ogromne.



Komentarze do artykułu

fabian

liczy się to czego chcą ludzie a właściciele gastronomi są tak pazerni że szok. Nikt nie będzie stał godzine w kolejce w barze.

Tomek

Bardzo dobry pomysł,wkoncu cos na czasie , a nie stare zapiekanki i stare duszone miesa w przyprawach,

ANTEK

Super pomysł z tymi FOOD TRUCKAMI !!!

Ania

Zjesc cos w dni i noce szczytna graniczy z cudem. Wszędzie kolejki, na posilek czeka sie 1,5h w pizzeri np. Ale co tam klienci, wazne zeby sie przyczepić. Kazdy mysli tylko o sobie...

AA

Co roku jest jakaś dodatkowa gastronomia na Dni i Noce Szczytna, a i tak w lokalnych restauracjach pustego stolika nie uświadczysz. To nasze Polsko-Szczycieńskie bicie piany i narzekactwo jest nie do zniesienia. Lokalne restauracje nie są w stanie obsłużyć tak dużej liczby osób ale każdy myśli tylko o sobie. Żeby obsłużyć tych ludzi musielibyście utworzyć dodatkowe stoiska i zatrudnić dodatkowych ludzi, ale to trzeba zacząć ludziom godziwie płacić i zatrudniać na umowy. Tak samo narzekają na zespoły. Kiedy ludzie zrozumieją, że ta impreza jest dla wszystkich a organizacja i repertuar są dopasowane do potrzeb ogółu mieszkańców i turystówi a nie poszczególnych jednostek?

SSSSS

Pracownicy przedsiębiorstw gastronomicznych w naszym mieście też chcą mieć wolne podczas Dni i nocy naszego miasta , może to właściwie lokali powinni w tym czasie pracować

Anka

Jak się serwuje niezjadliwą kiełbasę gdzie mięsa jest pewnie góra 40% to później się boicie, że ktoś przyjedzie z dobrym i różnorodnym jedzeniem.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2018-07-04 15:10:44

Protest aptek, nie chcą nocnych dyżurów

  • Środa, 2018-06-20 14:57:44

Chcą rozbudować oczyszczalnię ścieków

  • Piątek, 2018-04-27 17:37:22

Psy ofiarą rodzinnego konfliktu?

  • Czwartek, 2017-12-28 14:02:19

Chcą emerytury bez podatku

  • Piątek, 2017-11-10 14:04:36

Radni nie chcą bubla przy „trójce”

  • Środa, 2017-10-25 13:53:26

Radni z PSL chcą strefy kibica


Komentarze

  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    " Dopóki jednak nie odpalili auta niewiele mogłem zrobić." ?????? Czy Pan wie, że jest coś takiego jak usiłowanie?? Trzeba było podejść jeżeli Pan widział, że wszyscy są pijani lub zadzwonić szybko na policje, a nie próbować jeździć za autem kiedy już i tak stanowiło ono zagrożenie. A potem wielki bohater robi sobie zdjęcia przy słupach. Nie zrobił Pan nic żeby uniknąć wypadku więc nie wiem z czego się Pan tak cieszy.
    Autor: Kaja
    2018-09-24 13:12:06
  • Przemysłowa chce „trzydziestki”
    Obwodnica??? to Przemysłowa i Łomżyńska tworzą jakąś obwodnicę. Buhahahahaha..... :))))))))))) Szczytno to na prawdę stan umysłu...
    Autor: tworki.pl
    2018-09-24 12:38:20
  • Przemysłowa chce „trzydziestki”
    Hahahaaaa
    Autor: On
    2018-09-24 11:30:40
  • Przemysłowa chce „trzydziestki”
    Przyłączam się do słów Pani Anny. Niech Radna Wierzbicka przeprowadzi się do centrum, np. na ulicę Kościuszki. Tu dopiero Radna zobaczy co to jest hałas (w tym ruch pojazdów służb na sygnale, wojsko przez 24h/7dni), wibracje wszystkiego co stoi na stole lub na pułkach, smród spalin, chamstwo kierowców na przejściach dla pieszych i wiele innych uciążliwości generowanych przez DK53. Mam apel do Radnej Wierzbickiej, podejmie Pani temat wyprowadzenia tranzytu poza miasto, na obwodnicę. Wtedy i Pani będzie miała spokój.
    Autor:
    2018-09-24 11:21:14
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Tyklko nie Górska. DOSYĆ miasta dla emerytów. Masakra. W tym mieście nic nie ma dla ludzi w wieku 20-30 paru lat. Żadnych imprez co by ściągnęło turystów. Tylko jakieś domy seniora. Te stare baby zamiast się wziąć za robotę to siedzą całymi dniami na ławkach i plotkują. Wielu osób w tym mieście chciało by iść na koncert jakiegoś zespołu lub artysty. Gdzie się podział hip hop w tym mieście. W 2012 odbył się koncert GURALA który sobie zapalił zielonego papieroska i wielkie oburzenie. Ale to była najlepsza młodzieżowa impreza. Drugim wydarzeniem był EOS osoby po 40, 50 nawet nie wiedzą że była taka impreza. REASUMUJĄC jak dalej chcesz mieszkać w mieście dla dziadków i babć głosuj na Górską lub tego Pisiora co jest przeciwny invitro. JA GŁOSUJĘ NA PANA MAŃKOWSKIEGO, I NA PEWNO NA PANA ARKADIUSZA LESKE!!! SĄ TO OSOBY, KTÓRE MAJĄ CHĘĆ TWORZENIA CZEGOŚ NOWEGO W MIEŚCIE. PONADTO, gdyby nie MORSY, BIEGACZE Z JURUNDA, AUTRIMPUS I WIELE INNYCH ORGANIZACJI NIC, NIC, NIC BY SIĘ NIE DZIAŁO W TYM MIEŚCIE. MORSY ORGANIZUJĄ RÓŻNE IMPREZY JAK BIEGI NP.EKSTREMALNA TRÓJKA. JURUND WZNOWIŁ MARATON JURANDA! AUTRIMPUS POSPRZĄTAŁ JEZIORO CZY TEŻ NAUCZA PIERWSZEJ POMOCY CO JEST BARDZO WAŻNE. DOBRZE ŻE CHOCIAŻ TE IMPREZY SĄ "BEZPIECZNE'' BO JUŻ SKATE Jam Session JEST TAK NIEBEZPIECZNY ZE TRZEBA ODWOŁAĆ ...
    Autor: MŁODY- CHCĘ ABY NASZE MIASTO BYŁO JAK MRĄGOWO
    2018-09-24 10:21:59
  • Konwencja PiS - pokazali kandydatów na burmistrza i wójtów (zdjęcia)
    PiS? Nigdy! Już dosyć złego zrobili. PiS to najgorsze co mogło się nam przytrafić!
    Autor: Liliana
    2018-09-23 23:57:08
  • Miasto, gmina i Kreolia łączą siły, by aktywizować seniorów
    A dlaczego nie zostało w prasie lokalnej ogłoszone, że jest taki konkurs, do którego miasto i gmina poszukuje partnera spośród stowarzyszeń? te trzy Panie po prostu się umówiły. bardzo brzydko to wygląda. Ponieważ nie czytam w papierowej wersji - więc mogę czegoś nie wiedzieć - ale pachnie mi to wyborami i Panią Górską. W Szczytnie działa Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów - pewnie by chętnie wzięło udział w projekcie jako partner. Działą też Uniwersytet Trzeciego Wieku (nie wiem, czy oddział, czy samodzielna jednostka). A tu padło na "Kreolię" - no ciekawe, co Jerutki i Szczytno mają ze sobą wspólnego, poza interesami trzech pań.
    Autor: Śmieszek
    2018-09-23 21:19:37
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Widać po wszystkich wypowiedziach, że kandydaci na burmistrza miasta albo znają miasto tylko z jezdni, bo na pewno nie z ciągów pieszych, nie ze ścieżek rowerowych i ZKM. InnoPolice się nie interesowali - oprócz inicjatorki p. Górskiej. P. Mańkowski słusznie stwierdził, że nie jest to inwestycja, z której miasto naprawdę skorzysta. Droga do Olsztyna ze Szczytna rzeczywiście potrzebuje poprawy komunikacji. Czym w Szczytnie zatrzymać "przejezdnych" - nikt na to nie ma pomysłu. Czekam na spotkania przedwyborcze, bo do tej pory to tylko p. Mańkowski opublikował swój program. reszta - nic. Pan Gontarzewski ma "siłę" - no to, jeżeli ma siłę pracować w ARiMR- to niech pracuje. A jak już pracuje - to niech wyjaśni jakie ma ku temu kwalifikacje. Bo rolnictwo (bez urazy) nie jest chyba priorytetem rozwoju miasta , chyba że chce rozwiązać problemy działkowców. Na ten temat nic. Chyba, że chodzi o "wzięcie z twarz", bo to policjanci - zwłaszcza byli i niespełnieni - robią profesjonalnie. Szkoda gadać. Lepszy stary wróg, niż nowy przyjaciel. Stary wróg już się najdł, a nowy ma wielki apetyt, jest wygłodniały.
    Autor: Waga
    2018-09-23 19:50:33
  • Przemysłowa chce „trzydziestki”