Czwartek, 13 Grudzień, Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Komu przeszkadzają lampy?


Pan Tadeusz z Kamionka często korzysta z rowerowej ścieżki wokół jeziora. - W sobotę było tam w miarę w porządku, ale gdy jechałem w niedzielę około godziny 14, zauważyłem, że zniszczono kilka stojących tam lamp. Ja tego nie rozumiem. W czym one mogą komukolwiek przeszkadzać?



Ponieważ rzecz stała się podczas święta grodu, wokół imprezowego obszaru nie brakowało policyjnych patroli. - Jednemu więc zgłosiłem to, że lampy są zniszczone. Jakiś czas później zniknęły te elementy, które ze słupów zostały strącone a raczej zdjęte – opowiada pan Tadeusz. - Według mnie, właśnie zdjęte, a to musiało wymagać wcale niemałego wysiłku. Czy naprawdę ci durnie, którzy to zrobili, nie mogli tego wysiłku lepiej spożytkować?

 

Nasz czytelnik nie wierzy, by jakimikolwiek czynnościami policja namierzyła wandali, jeśli w ogóle jakieś czynności w tym zakresie podejmie. - Na imprezowym terenie spotkałem burmistrz Górską, z którą na ten temat zamieniłem kilka słów. Zasugerowałem, że przecież w tych miejscach, które nasi wandale sobie upodobali wystarczyłoby umieścić kamery bezprzewodowe tak, jak to robią leśnicy w lasach. I tam chętnych do kradzieży drzewa już właściwie nie ma. To może i w Szczytnie w końcu poradzilibyśmy sobie z bezmyślnością i wandalizmem?


 

„Kamerowy” pomysł wydaje się sensowny. Poczekamy i zobaczymy, czy znajdzie on uznanie także w oczach władz miasta.



Komentarze do artykułu

RODO

Też rano zgłaszałem dla policjantów uszkodzenie lamp oraz zablokowanie ścieżki rowerowej wielką belą siana z pobliskiego pola. Bela do południa była usunięta...lampy po 14 -tej jeszcze leżały.....

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2018-09-17 11:21:21

Kto rozdaje klucze do mieszkań komunalnych?

  • Środa, 2017-08-30 11:53:12

Komu przeszkadza psi ogon?

  • Niedziela, 2017-07-09 12:31:13

Miasto stawia kolejny blok komunalny

  • Piątek, 2017-05-05 17:52:20

E-komunikacja dla tysięcy za miliony


Komentarze

  • Gaspar Święciński mistrzem świata
    Brawo. Gaspar.
    Autor: Lemon
    2018-12-13 14:23:45
  • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
    Też się rozmarzyłem, chyba jest to zaraźliwe.
    Autor: Jacek
    2018-12-13 12:40:34
  • Pierwsza, zapowiedziana nominacja - Arkadiusz Leska dyrektorem MOS
    Jak brzmi prawidłowe nazwisko tego Pana? Na stronie internetowej stowarzyszenia kulturalnego Niemców Heimat jest jako wiceprzewodniczący Arkadiusz Leske?!
    Autor: mieszkaniec
    2018-12-13 12:14:06
  • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
    Andrzej nie daj się! Pamiętaj ochrona no i oczywiście ubezpieczenie imprezy aby uniknąć takich problemów jak kiedyś w utraconym okiem!!
    Autor: laik
    2018-12-13 12:03:06
  • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
    Wydaje mi się, że Pan Burmistrz chce \"odstrzelić\" dyrektora MDK, skoro powierza mu organizację imprezy sylwestrowej w wymiarze jak wyżej, w ciągu dwóch tygodni. Pan Burmistrz ma zamiar rękoma dyrektora MOK złamać zlecenia ustawy o organizowaniu imprez masowych ze szczególnym ryzykiem? Brawo! Wejście smoka na bogato musi być! Szkoda tylko, że za wszystko odpowie dyrektor.
    Autor: TTT
    2018-12-13 11:09:33
  • Pierwsza, zapowiedziana nominacja - Arkadiusz Leska dyrektorem MOS
    Chyba nikt nie jest zaskoczony tą nominacją! Pan Burmistrz zaczyna spłacać dług wyborczy. Gratulacje i powodzenia obu Panom. Miejmy nadzieję, że obaj sprostają nowym funkcjom. Ciekawe tylko, czy \"stołków\" stanie dla pozostałych \"aktywnie wspierających\"?
    Autor: TTT
    2018-12-13 01:50:08
  • W powiecie dużo starego, ale bez... Nowocińskiego
    Siedzą sobie mali chłopcy w piaskownicy. Rozmawiają o swojej przyszłości. Ale żaden z nich nie chce zostać strażakiem, maszynistą, czy policjantem. Wszyscy marzą o tym, że by kiedyś w Szczytnie rozdawać \"karty\" ze stołków w ratuszu. I nie było by w tym marzeniu nic dziwnego gdyby po drodze do jego zrealizowania chłopcy zdobyli odpowiednie wykształcenie, ogładę towarzyską, empatię i umiejętność \"służenia pomocą\" drugiemu człowiekowi. Ale czy tak się stało...? Jak na razie moim zdaniem stało się jedynie kolesiostwo. Wiadomo, przyjaźń z piaskownicy rzecz święta!
    Autor: Teresa TTT
    2018-12-12 10:17:29
  • Kraków wraca do Szyman, Lwów zostaje
    Czy są szanse na wznowienie połączenia z Berlinem?
    Autor: Aga
    2018-12-12 07:13:28
  • Mapa potrzeb aktywnych obywateli
    Czy można gdzieś zapoznać się z tym raportem w necie?
    Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
    2018-12-10 23:22:21
  • Kot postawił strażaków na nogi
    To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
    Autor: Wiewiorka
    2018-12-10 20:06:27