Niedziela, 21 Październik, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Komu przeszkadzają lampy?


Pan Tadeusz z Kamionka często korzysta z rowerowej ścieżki wokół jeziora. - W sobotę było tam w miarę w porządku, ale gdy jechałem w niedzielę około godziny 14, zauważyłem, że zniszczono kilka stojących tam lamp. Ja tego nie rozumiem. W czym one mogą komukolwiek przeszkadzać?



Ponieważ rzecz stała się podczas święta grodu, wokół imprezowego obszaru nie brakowało policyjnych patroli. - Jednemu więc zgłosiłem to, że lampy są zniszczone. Jakiś czas później zniknęły te elementy, które ze słupów zostały strącone a raczej zdjęte – opowiada pan Tadeusz. - Według mnie, właśnie zdjęte, a to musiało wymagać wcale niemałego wysiłku. Czy naprawdę ci durnie, którzy to zrobili, nie mogli tego wysiłku lepiej spożytkować?

 

Nasz czytelnik nie wierzy, by jakimikolwiek czynnościami policja namierzyła wandali, jeśli w ogóle jakieś czynności w tym zakresie podejmie. - Na imprezowym terenie spotkałem burmistrz Górską, z którą na ten temat zamieniłem kilka słów. Zasugerowałem, że przecież w tych miejscach, które nasi wandale sobie upodobali wystarczyłoby umieścić kamery bezprzewodowe tak, jak to robią leśnicy w lasach. I tam chętnych do kradzieży drzewa już właściwie nie ma. To może i w Szczytnie w końcu poradzilibyśmy sobie z bezmyślnością i wandalizmem?


 

„Kamerowy” pomysł wydaje się sensowny. Poczekamy i zobaczymy, czy znajdzie on uznanie także w oczach władz miasta.



Komentarze do artykułu

RODO

Też rano zgłaszałem dla policjantów uszkodzenie lamp oraz zablokowanie ścieżki rowerowej wielką belą siana z pobliskiego pola. Bela do południa była usunięta...lampy po 14 -tej jeszcze leżały.....

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2018-09-17 11:21:21

Kto rozdaje klucze do mieszkań komunalnych?

  • Środa, 2017-08-30 11:53:12

Komu przeszkadza psi ogon?

  • Niedziela, 2017-07-09 12:31:13

Miasto stawia kolejny blok komunalny

  • Piątek, 2017-05-05 17:52:20

E-komunikacja dla tysięcy za miliony


Komentarze

  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Kolejna partia nierobow.
    Autor: Stefan
    2018-10-19 17:42:47
  • Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka
    Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.
    Autor: Wiesława Kowalewska
    2018-10-19 14:14:37
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    "Do Wagi". Ja się nie pytam o sprawy osobiste, chociaż - powtarzam - chętnie bym się dowiedział, co przywiodło Panią do Szczytna. Ja się pytam o wykształcenie, jego profil, czy to grzech? JESTEM WYBORCĄ I WAHAM SIĘ MIĘDZY MOS-em a KINDERLANDEM.
    Autor: Waga
    2018-10-19 12:18:57
  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Przestaną brzdąkać w końcu.
    Autor: fircyk
    2018-10-19 10:53:06
  • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
    Zakład wiele wnosi do lokalnej społeczności, jego powstanie to bez wątpienia duży krok naprzód :)
    Autor: złoto
    2018-10-19 09:08:23
  • Szach, mat, pat w Rozogach
    Z całym szacunkiem dla kolegi Darka to rozumiem że Wójt Gminy Rozogi nie jest mieszkańcem naszego powiatu ? (nie m to jak media) 16II Kudrzycki, Zbigniew POL 0 1800 20II Karabela, Dariusz
    Autor: aleia
    2018-10-18 22:41:39
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Pani Lenard startuje w wyborach, ale nie musi ci wyjawiać osobistych spraw, które nią kierowały, osiedlając się w tym mieście-bez perspektyw. To nie twój pierwszy post o takim charakterze i jeżeli się popiera kierującego MOS, to o czymś, to świadczy.
    Autor: Do Wagi
    2018-10-18 15:59:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Żeby dobrze zarządzać zespołem nie trzeba być doktorem. Kobieta w życiu już coś osiągnęła i widać, że się do tego nadaje. Jak patrzę jacy to wykształceni managerowie się pchają do koryta to ręce opadają. Który z nich wie cokolwiek o prowadzeniu firmy? Który sam utrzymał się na swoim? Wyścig szczurów.
    Autor: Wykształcony.
    2018-10-18 14:58:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    A jakie wykształcenie ma Pani Lenard? Poza tym, że stworzyła przedszkole? Mąż studiował w Gdańsku, a Pani? Mąż dostał pracę w Szczytnie. Jestem ciekaw gdzie. Matka dwojga dzieci, a mąż jakby w tle. Chętnie bym się dowiedział, jakie wiatry i z jakiego powodu przywiały Panią do Szczytna. Bo informacji konkretnych Pani nie podaje.
    Autor: Waga
    2018-10-18 13:58:57
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Szanowna Pani Burmistrz, mieszkam w Szczytnie od czterdziestu lat i jestem cząstką tego organizmu. Jeżdżę po Polsce, obserwuję i porównuję, muszę powiedzieć, że na ogół wyglądamy jako miasto blado. W zmaganiach o miejsca pracy, o inwestycje w tym zakresie słabiutko i brak perspektyw, tzw. InnoPolice również nie przyniosą miejsc pracy, a w każdym razie nic znaczącego. Remontowane ulice, trudno, żeby nic nie naprawiać. Najbardziej dziwię się Państwa lekceważeniu stanu bezpieczeństwa na ul. Ignacego Paderewskiego. Wiem, że była interpelacja jednego z radnych, odpowiedź była tak kuriozalna i nie rzeczowa, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Śmiać się z nieudolności, czy płakać z bo lekceważycie droga władzo uwagi społeczeństwa dotyczące bezpieczeństwa. Ja dzisiaj mam tę przewagę nad Panią, że nie zagłosuję na Panią, bo miasto zaczyna się zwijać, bo w mieście nie ma perspektyw rozwoju. A na koniec ileż to mieszkań komunalnych wybudowała Pani? A czemu nie widać Pani współpracy w temacie mieszkanie plus, czyżby gierki polityczne były ważniejsze, a może deweloperzy i ich drogie mieszkania? Mam nadzieję, że dostanie Pani czerwoną kartkę od mieszkańców, czego szanownej Pani życzę.
    Autor: Krzysztof
    2018-10-18 00:59:13