Czwartek, 13 Grudzień, Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Komendant wojewódzki chce odwołać Gęsickiego


Komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie chce odwołać Mariusza Gęsickiego ze stanowiska komendanta powiatowego PSP w Szczytnie. O opinię w tej sprawie zwrócił się już do Jarosława Matłacha, starosty szczycieńskiego.



Starszy brygadier Bogdan Wierzchowski, Warmiński-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP w Olsztynie tłumaczy w piśmie do starosty, że przysługuje mu prawo doboru najbliższych współpracowników i chce z tego prawa skorzystać. Jak tłumaczy starszy brygadier Mariusz Gęsicki ma już uprawnienia emerytalne w pełnej wysokości i „zasadnym jest dokonanie zmiany na stanowisku Komendanta Powiatowego PSP w Szczytnie.

 

Według prawa komendant wojewódzki przed odwołaniem komendanta powiatowego musi zasięgnąć opinie w tej sprawie u starosty szczycieńskiego.

- Będzie ona negatywna – mówi Jarosław Matłach. - Pana komendanta Gęsickiego postrzegam, jako kompetentnego i doświadczonego zawodowca. Ma on ogromną wiedzę i doświadczenie, którymi nadal powinien dzielić się ze swoimi podwładnymi i kierować jednostką. Poza tym pan Gęsicki ma dopiero 48 lat, myślę że to zdecydowanie za wcześnie na emeryturę. Czy nasze państwo naprawdę stać na wysyłanie na emerytury tak młodych, ale zarazem doświadczonych ludzi?


 

Sam starszy brygadier Mariusz Gęsicki nie chciał komentować sprawy, choć przyznał: - Najbardziej w tym wszystkim przykre jest to, że po trzydziestu latach służby o moim odwołaniu dowiedziałem się od pana starosty, a nie od moich przełożonych – mówi.

 



Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

  • Gaspar Święciński mistrzem świata
    Brawo. Gaspar.
    Autor: Lemon
    2018-12-13 14:23:45
  • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
    Też się rozmarzyłem, chyba jest to zaraźliwe.
    Autor: Jacek
    2018-12-13 12:40:34
  • Pierwsza, zapowiedziana nominacja - Arkadiusz Leska dyrektorem MOS
    Jak brzmi prawidłowe nazwisko tego Pana? Na stronie internetowej stowarzyszenia kulturalnego Niemców Heimat jest jako wiceprzewodniczący Arkadiusz Leske?!
    Autor: mieszkaniec
    2018-12-13 12:14:06
  • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
    Andrzej nie daj się! Pamiętaj ochrona no i oczywiście ubezpieczenie imprezy aby uniknąć takich problemów jak kiedyś w utraconym okiem!!
    Autor: laik
    2018-12-13 12:03:06
  • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
    Wydaje mi się, że Pan Burmistrz chce \"odstrzelić\" dyrektora MDK, skoro powierza mu organizację imprezy sylwestrowej w wymiarze jak wyżej, w ciągu dwóch tygodni. Pan Burmistrz ma zamiar rękoma dyrektora MOK złamać zlecenia ustawy o organizowaniu imprez masowych ze szczególnym ryzykiem? Brawo! Wejście smoka na bogato musi być! Szkoda tylko, że za wszystko odpowie dyrektor.
    Autor: TTT
    2018-12-13 11:09:33
  • Pierwsza, zapowiedziana nominacja - Arkadiusz Leska dyrektorem MOS
    Chyba nikt nie jest zaskoczony tą nominacją! Pan Burmistrz zaczyna spłacać dług wyborczy. Gratulacje i powodzenia obu Panom. Miejmy nadzieję, że obaj sprostają nowym funkcjom. Ciekawe tylko, czy \"stołków\" stanie dla pozostałych \"aktywnie wspierających\"?
    Autor: TTT
    2018-12-13 01:50:08
  • W powiecie dużo starego, ale bez... Nowocińskiego
    Siedzą sobie mali chłopcy w piaskownicy. Rozmawiają o swojej przyszłości. Ale żaden z nich nie chce zostać strażakiem, maszynistą, czy policjantem. Wszyscy marzą o tym, że by kiedyś w Szczytnie rozdawać \"karty\" ze stołków w ratuszu. I nie było by w tym marzeniu nic dziwnego gdyby po drodze do jego zrealizowania chłopcy zdobyli odpowiednie wykształcenie, ogładę towarzyską, empatię i umiejętność \"służenia pomocą\" drugiemu człowiekowi. Ale czy tak się stało...? Jak na razie moim zdaniem stało się jedynie kolesiostwo. Wiadomo, przyjaźń z piaskownicy rzecz święta!
    Autor: Teresa TTT
    2018-12-12 10:17:29
  • Kraków wraca do Szyman, Lwów zostaje
    Czy są szanse na wznowienie połączenia z Berlinem?
    Autor: Aga
    2018-12-12 07:13:28
  • Mapa potrzeb aktywnych obywateli
    Czy można gdzieś zapoznać się z tym raportem w necie?
    Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
    2018-12-10 23:22:21
  • Kot postawił strażaków na nogi
    To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
    Autor: Wiewiorka
    2018-12-10 20:06:27