Środa, 22 Sierpień, Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Komendant wojewódzki chce odwołać Gęsickiego

Komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie chce odwołać Mariusza Gęsickiego ze stanowiska komendanta powiatowego PSP w Szczytnie. O opinię w tej sprawie zwrócił się już do Jarosława Matłacha, starosty szczycieńskiego.



Starszy brygadier Bogdan Wierzchowski, Warmiński-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP w Olsztynie tłumaczy w piśmie do starosty, że przysługuje mu prawo doboru najbliższych współpracowników i chce z tego prawa skorzystać. Jak tłumaczy starszy brygadier Mariusz Gęsicki ma już uprawnienia emerytalne w pełnej wysokości i „zasadnym jest dokonanie zmiany na stanowisku Komendanta Powiatowego PSP w Szczytnie.

 

Według prawa komendant wojewódzki przed odwołaniem komendanta powiatowego musi zasięgnąć opinie w tej sprawie u starosty szczycieńskiego.

- Będzie ona negatywna – mówi Jarosław Matłach. - Pana komendanta Gęsickiego postrzegam, jako kompetentnego i doświadczonego zawodowca. Ma on ogromną wiedzę i doświadczenie, którymi nadal powinien dzielić się ze swoimi podwładnymi i kierować jednostką. Poza tym pan Gęsicki ma dopiero 48 lat, myślę że to zdecydowanie za wcześnie na emeryturę. Czy nasze państwo naprawdę stać na wysyłanie na emerytury tak młodych, ale zarazem doświadczonych ludzi?

 

Sam starszy brygadier Mariusz Gęsicki nie chciał komentować sprawy, choć przyznał: - Najbardziej w tym wszystkim przykre jest to, że po trzydziestu latach służby o moim odwołaniu dowiedziałem się od pana starosty, a nie od moich przełożonych – mówi.

 



Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

  • Panuję nad tym, bo zapisałem się na kurs...
    Kiedy wreszcie weźmiecie się za motocyklistów? Jak długo mieszkańcy będą się męczyć z hałasem ścigaczy, niejednokrotnie przekraczających dopuszczalna prędkość w terenie zabudowanym???
    Autor: Arnold Boczek
    2018-08-21 13:40:06
  • Protest... sąd w Szczytnie
    "Farmazona" jeszcze mogli zatrudnić Kodomicka sekta.
    Autor: Arnold Boczek
    2018-08-21 13:01:50
  • Czy miasto przejmie stadion przy Ostrołęckiej?
    Żadna współwłasność mamy przykład basenu. Ma być miasta i koniec.
    Autor: R.
    2018-08-21 06:42:49
  • SKS Szczytno rusza do boju o IV ligę i mieszkańców miasta
    Trener zmieniony. Bilans po 3 meczach: 0 punktów, bramki 1-12. To raczej o otrzymanie w okręgówce, a nie o awans będzie toczyć się gra.
    Autor: Taaa
    2018-08-20 11:16:25
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Zdecydowanie lokalizacja na MC jest ulica Wielbarska....
    Autor: Mieszkanka Szczytna
    2018-08-19 23:45:37
  • Protest... sąd w Szczytnie
    Szczytno jednak jest żałosnym miastem - szczerze powiedziawszy to żenująca ta liczba uczestników, dot. zarówno "obrońców" jak i "przeciwników" wprowadzanych zmian!!!
    Autor: Zdziwiona turystka
    2018-08-18 20:33:45
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Nie. W ogóle nie mieszkam już w Szczytnie. Ale przyjeżdżam co jakiś czas i widzę, że na przykład przeniosła się w te okolice Biedronka, w okolicy powstają nowe osiedla bloków i jest wjazd na tę półobwodnicę, która pozwala ominąć stare centrum miasta. Szczytno ma charakter miasta tranzytowego, mało kto tu mieszka i mało kto zabawi dłużej. Więc obstawiam, że z McDonaldem w Szczytnie będzie podobnie jak z tym w Ostródzie. Główną klientelę będą stanowić przyjezdni i "przejezdni". Będą oni się poruszać najpierw z południa na północ, zanim odbiją na Wielkie Jeziora. Najpewniej będą jechać z lotniska albo Warszawy. Jeżeli z Warszawy, to ostatni McDonald w tym kierunku jest w Legionowie. Kolejny powinien być właśnie na Wielbarskiej w Szczytnie, żeby mieli szansę do niego zajechać wszyscy ludzie jadący z południa kraju. Jadący na prawdziwe Mazury z północy, zachodu i wschodu mogą w ogóle ominąć Szczytno, a i tak dojechać na Wielkie Jeziora.
    Autor: Szczytnianin
    2018-08-18 04:48:54
  • Czy Pasym stanie się mazurskim Kazimierzem Dolnym?
    Zamiast zrobić przed gminą fontannę z prawdziwego zdarzenia okrogłą z jakims filarem i woda na boki rozpryskiwała to zrobili dziurę we wnęce,po co ta dziura?....wie.A zamiast fontanny zrobili na boku sikawki żeby można było się wykąpać.Reszta wykonania szkoda gadać.
    Autor: Sikawka
    2018-08-16 22:02:27
  • Alarm w DPS, pracownicy podzieleni, mieszkańcy zdezorientowani
    !!!????
    Autor: Xxxx
    2018-08-16 20:04:13
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Nowe centrum? Piszesz tak bo mieszkasz na tej ulicy?
    Autor: MC
    2018-08-16 17:37:17