Niedziela, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Kierowca okłamał policjantów

Złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a potem podał, policjantom przy kontroli, fałszywe dane. 25-letni kierowca z gminy Świętajno będzie miał poważne kłopoty.Wczoraj po południu szczycieńscy policjanci patrolujący ulice miasta zwrócili uwagę na vw passata, który poruszał się po ul. Ostrołęckiej nie posiadając włączonych świateł mijania.

Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli funkcjonariusze zwrócili się do kierującego o podanie dokumentów, na co mężczyzna oświadczył, że ich nie posiada.

- Dodał, że może się przedstawić z pamięci – mówi podkomisarz Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji. - No i się przedstawił. Tyle tylko, że podał wymyślone dane.

Po zweryfikowaniu tej informacji, i ustaleniu prawdziwej tożsamości zatrzymanego, policjanci nałożyli na 25-latka mandat karny. Ponadto sprawdzili w systemie, że od 2015 roku mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który złamał. Funkcjonariusze skierowali do sądu rejonowego wniosek o ukaranie mieszkańca gminy Świętajno za niestosowanie się do sądowego zakazu.

 

Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Fot. KPP SzczytnoKomentarze do artykułu

Napisz


Komentarze