Wtorek, 13 Listopad, Imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Kiedy i czy ruszą narty wodne w Szczytnie?


Wyciągów nart wodnych w kraju przybywa. Swój dość już dawno ma np. Ostróda, którą wielu miejscowych malkontentów wskazuje jako niedościgniony wzór gospodarowania i rozwoju. Inni malkontenci nie chcą wyciągu nart wodnych w Szczytnie. I jak tu pogodzić tak sprzeczne grupy „narzekaczy”?- Jak na razie przytłacza mnie liczba dokumentów, pozwoleń, uzgodnień itp., które muszę uzyskać, by uruchomić te inwestycję – mówi Maciej Kowarzyk, przedstawiciel inwestora, zamierzającego wybudować wyciąg nart wodnych nad mniejszym z miejskich jezior. - Nie sprzyja zmieniające się prawo.
 

Sam pomysł budowy w Szczytnie takiego wyciągu zrodził się jakieś trzy lata temu. Od dwóch lat – nabiera realnych kształtów, a mimo to wciąż nie może opuścić fazy dokumentacyjnej, „papierkowej”.

- Dopiero podpisanie umowy na dzierżawę otwierało nam możliwość starania się o kolejne pozwolenia, w tym główne: pozwolenie wodno-prawne, do którego też trzeba przygotować szereg dokumentów, np. operat środowiskowy, też skomplikowany, obszerny i... długotrwały w przygotowaniu. Wniosek o wydanie pozwolenia wodno-prawnego złożyliśmy jeszcze do starej instytucji, ale działającej już w myśl nowych przepisów. To wszystko, niestety, odwleka w czasie cały proces – tłumaczy pan Maciej.
 

To pozwolenie wodno-prawne ma być gotowe lada dzień, ale ono tylko zapoczątkuje kolejną procedurę – uzyskiwania pozwolenia na budowę. I na koniec – kwestia dofinansowania unijnego, o które inwestor zamierza się ubiegać. - Na razie jednak nie ma uruchomionych programów, z których można by skorzystać – mówi Maciej Kowarzyk.
 


Te wszystkie okoliczności powodują, że pod wielkim znakiem zapytania pozostaje termin budowy. Zapowiadany wcześniej czerwiec bieżącego roku jest raczej nierealny. - Trudno nawet zadeklarować, że ten wyciąg powstanie w przyszłym roku – mówi przedstawiciel inwestora. - Za dużo czynników ma na to wpływ. Przesunięcie terminu jest możliwe, bowiem w zawartej umowie dzierżawy znajduje się zapis, który nam to gwarantuje. Musimy wykazać jedynie, że toczą się przygotowania, że trwają procedury dokumentacyjne.
 

Jak podkreśla pan Maciej, budowa wyciągu połączona nawet z wykopaniem odpowiedniego akwenu na prywatnej działce byłoby znacznie bardziej proste. Ale wyciąg w centrum miasta, jaki ma powstać w Szczytnie, będzie niemal ewenementem na skalę europejską.


- Niewykluczone, że inwestor byłby skłonny ze Szczytna zrezygnować, ale ja się nie daję – podkreśla z uśmiechem pan Maciej. - Stąd pochodzę, tu teraz już mieszkam i chciałbym, by tu powstał wyciąg. Tylko nie wiem, kiedy to nastąpi.Komentarze do artykułu

wolf

A kiedy postanie ścieżka rowerowa na nasypie kolejowym w stronę Biskupca?

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Trzy flagi = trzy wartości
  Jacek, za co tak bardzo Konstytucji nie lubisz, skoro przez jej \"obecność\" w tej firmie JUZ tam nie zajrzysz? Bez Konstytucji było cacy, a z nią jest beee? To nie o firmie, a o Tobie wiele mówi.
  Autor: Obserwator
  2018-11-10 14:47:28
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Firma wie jak starcic klientów . Ja już do was nie zajrzę . Żegnam
  Autor: Jacek
  2018-11-09 22:18:36
 • Aktywne Szczytno – Aktywni Obywatele, zajrzyj do MDK-u w środę, 14 listopada
  Projekt centrum zabaw i aktywnej rekreacji tzn CZAR jest moim autorskim projektem i owszem. Powstał on kiedy nie byłem radnym. Była to inicjatywa moja i moich sąsiadów z ulicy Lanca, Solidarności, Boh. Września i Leyka. Pokazałem tym samy,że my mieszkańcy możemy wspólnie coś zrobić nie oglądając się na władzę. Do czego i Pana zachęcam. Wprowadzanie mylnych twierdzeń nikomu nie przystoi. Pozdrawiam i zapraszam do współpracy Paweł Krassowski
  Autor: Paweł Krassowski
  2018-11-09 21:36:30
 • Działkowcy blokują helikopter LPR (zdjęcia)
  Mieszkam w bloku przy Łomżyńskiej, gdzie nie ma działek , a w godzinach wieczornych jest takie zadymienie i smród, ze nie można otworzyć okna ponieważ można się udusić. Powodem tego jest kotłownia przy budynku gminy. Coś okropnego.
  Autor: Ewa
  2018-11-09 18:55:08
 • Aktywne Szczytno – Aktywni Obywatele, zajrzyj do MDK-u w środę, 14 listopada
  Panie Paweł Krassowski: Zacytujmy Tygodnik Szczytno piszący 28 maja 2015 roku o kolejnej inwestycji realizowanej w ramach budżetu obywatelskiego: \"Przypomnijmy też, że autorem zwycięskiego projektu w ubiegłym roku był Paweł Krassowski\" http://tygodnik.szczytno.pl/CZAR_juz_czaruje-n5413.html Czyli Czar na ul. Lanc nie jest tworem radnego Krassowskiego? Nie było aktywnie wykorzystywany w kampanii stowarzyszenia Aktywne Szczytno którego jesteś Pan członkiem? To straszne, że tak wiele osób mylnie przypisuje Panu te dzieło. To może napisze Pan to na swojej tablicy w popularnym portalu społecznościowym - niech ludzie wiedzą! Więcej pokory Panie Radny - z Waszego stowarzyszenie w całych wyborach wprowadziło tylko jedną osobę do samorządu. Jako radny wielokadencyjnie opozycyjny zanim zacznie Pan ogłaszać \'konkursy\' na projekty proszę sprawdzić co o tym sądzą burmistrz i pozostali radni.
  Autor: Paweł Karczewski
  2018-11-09 17:28:42
 • CZAR już czaruje
  Pozdrawiam radnego
  Autor: Paweł Karczewski
  2018-11-09 17:05:08
 • 10-11 listopada – Powiatowe obchody 100-lecia odzyskania niepodległości
  My się tu lokalnie i ogólnopolsko nawalamy w związku tą historyczną datą. a tymczasem litewskie koleje zorganizowały wykonanie hymnu polskiego przez siedem lokomotyw dobranych specjalnie pod kątem wydawanego dźwięku. Przygotowaniem i wykonaniem zajął się koncertmistrz Litewskiej Państwowej Orkiestry Symfonicznej, Zbigniew Lewicki. To dopiero pomysł wspaniały!
  Autor: Krajan
  2018-11-09 15:28:53
 • Dramatyczny wypadek na Chrobrego, ciężko ranna piesza
  Podobny wypadek był kilka lat temu na ul. Polskiej koło Rossmanna. Wówczas stwierdzono winą pieszej.
  Autor: miki
  2018-11-09 14:09:10
 • Aktywne Szczytno – Aktywni Obywatele, zajrzyj do MDK-u w środę, 14 listopada
  Obserwowałem propozycje mieszkańców i wyniki głosowanie. Oprócz wskazanych potrzeb w tym artykule, sporo osób wskazała duży problem braku obwodnicy. Krótko mówiąc, problem wyprowadzenia tranzytu z centrum miasta.
  Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
  2018-11-09 09:59:51
 • Kto zostanie starostą, kto wicestarostą?
  Może nareszcie pora na zmiany na stanowisku starosty. Niech radnymi kieruje dobro powiatu a nie polityczne \"układziki\". Pan Marcin Nowociński jest młodym, wykształconym, błyskotliwym, o wysokiej kulturze osobistej człowiekiem. Idealna osoba na stanowisko starosty. Co do pani Jaskulskiej, już przecież piastowała urząd wicestarosty i według opinii mnóstwa osób, była to totalna porażka. Czy ludowcy naprawdę nie potrafią wyciągać właściwych wniosków?
  Autor: Ela
  2018-11-09 09:42:47