Czwartek, 21 Luty, Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Kiedy i czy ruszą narty wodne w Szczytnie?


Wyciągów nart wodnych w kraju przybywa. Swój dość już dawno ma np. Ostróda, którą wielu miejscowych malkontentów wskazuje jako niedościgniony wzór gospodarowania i rozwoju. Inni malkontenci nie chcą wyciągu nart wodnych w Szczytnie. I jak tu pogodzić tak sprzeczne grupy „narzekaczy”?- Jak na razie przytłacza mnie liczba dokumentów, pozwoleń, uzgodnień itp., które muszę uzyskać, by uruchomić te inwestycję – mówi Maciej Kowarzyk, przedstawiciel inwestora, zamierzającego wybudować wyciąg nart wodnych nad mniejszym z miejskich jezior. - Nie sprzyja zmieniające się prawo.
 

Sam pomysł budowy w Szczytnie takiego wyciągu zrodził się jakieś trzy lata temu. Od dwóch lat – nabiera realnych kształtów, a mimo to wciąż nie może opuścić fazy dokumentacyjnej, „papierkowej”.

- Dopiero podpisanie umowy na dzierżawę otwierało nam możliwość starania się o kolejne pozwolenia, w tym główne: pozwolenie wodno-prawne, do którego też trzeba przygotować szereg dokumentów, np. operat środowiskowy, też skomplikowany, obszerny i... długotrwały w przygotowaniu. Wniosek o wydanie pozwolenia wodno-prawnego złożyliśmy jeszcze do starej instytucji, ale działającej już w myśl nowych przepisów. To wszystko, niestety, odwleka w czasie cały proces – tłumaczy pan Maciej.
 

To pozwolenie wodno-prawne ma być gotowe lada dzień, ale ono tylko zapoczątkuje kolejną procedurę – uzyskiwania pozwolenia na budowę. I na koniec – kwestia dofinansowania unijnego, o które inwestor zamierza się ubiegać. - Na razie jednak nie ma uruchomionych programów, z których można by skorzystać – mówi Maciej Kowarzyk.
 


Te wszystkie okoliczności powodują, że pod wielkim znakiem zapytania pozostaje termin budowy. Zapowiadany wcześniej czerwiec bieżącego roku jest raczej nierealny. - Trudno nawet zadeklarować, że ten wyciąg powstanie w przyszłym roku – mówi przedstawiciel inwestora. - Za dużo czynników ma na to wpływ. Przesunięcie terminu jest możliwe, bowiem w zawartej umowie dzierżawy znajduje się zapis, który nam to gwarantuje. Musimy wykazać jedynie, że toczą się przygotowania, że trwają procedury dokumentacyjne.
 

Jak podkreśla pan Maciej, budowa wyciągu połączona nawet z wykopaniem odpowiedniego akwenu na prywatnej działce byłoby znacznie bardziej proste. Ale wyciąg w centrum miasta, jaki ma powstać w Szczytnie, będzie niemal ewenementem na skalę europejską.


- Niewykluczone, że inwestor byłby skłonny ze Szczytna zrezygnować, ale ja się nie daję – podkreśla z uśmiechem pan Maciej. - Stąd pochodzę, tu teraz już mieszkam i chciałbym, by tu powstał wyciąg. Tylko nie wiem, kiedy to nastąpi.Komentarze do artykułu

wolf

A kiedy postanie ścieżka rowerowa na nasypie kolejowym w stronę Biskupca?

Napisz


Komentarze

 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01
 • Zwyciężyć własne życie
  Teoche ciezko współczuć kiedy ma się z tylu głowy, że 20 lat temu jakiś dureń napadł na moja mamę, przewrócił ją i moją malutką siostrę i wyrwał torebkę. Może nawet to była ekipa tej Pani...
  Autor: MSO
  2019-02-21 12:17:21
 • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Chłodem powiało, ale z tego artykułu. Nie wiem kim Pan jest i chyba nie chcę wiedzieć, ale nie rozumiem zamieszczania artykułu w naszej lokalnej prasie, gdzie mamy nasze lokalne ciekawe sprawy, w którym to artykule głównym tematem ukrytym pod hasłem \"wiosna\" jest opluwanie naszego -mojego Rządu. Życzę wiele spokoju, bo żółć, która z Pana wypływa zaszkodzi Pańskiemu zdrowiu. Czy warto?
  Autor: Adam
  2019-02-21 12:14:14
 • Zwyciężyć własne życie
  Trzeba mieć wielką odwagę żeby się przyznać, że ma się problem. Tak wiele ludzi pije na różnych stanowiskach i nie zdaje sobie sprawy że ma problem.Pojęcie pijusa tylko kojarzy się z towartystami spod sklepu a tak nie jest.Jest to okropna choroba która powinna być nagłasniana na każdym kroku. Trzymam kciuki za Panią wszystko się ułozy.
  Autor: Super
  2019-02-21 11:51:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.
  Autor: Wiesio
  2019-02-21 11:50:50
 • Zwyciężyć własne życie
  No to fajnie, ja tez bym chcial byc takim cichym \"bohaterem\" tylko mi nikt za lezenie w domu pieniedzy dawac nie chce...
  Autor: szczery
  2019-02-21 10:51:53
 • Zwyciężyć własne życie
  Świetny artykuł... Pani Agnieszko trzymam kciuki za Panią.
  Autor: Kobieta
  2019-02-21 09:07:07
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha
  Autor: bizon
  2019-02-20 18:35:46