Czwartek, 20 Wrzesień, Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Kiedy i czy ruszą narty wodne w Szczytnie?


Wyciągów nart wodnych w kraju przybywa. Swój dość już dawno ma np. Ostróda, którą wielu miejscowych malkontentów wskazuje jako niedościgniony wzór gospodarowania i rozwoju. Inni malkontenci nie chcą wyciągu nart wodnych w Szczytnie. I jak tu pogodzić tak sprzeczne grupy „narzekaczy”?- Jak na razie przytłacza mnie liczba dokumentów, pozwoleń, uzgodnień itp., które muszę uzyskać, by uruchomić te inwestycję – mówi Maciej Kowarzyk, przedstawiciel inwestora, zamierzającego wybudować wyciąg nart wodnych nad mniejszym z miejskich jezior. - Nie sprzyja zmieniające się prawo.
 

Sam pomysł budowy w Szczytnie takiego wyciągu zrodził się jakieś trzy lata temu. Od dwóch lat – nabiera realnych kształtów, a mimo to wciąż nie może opuścić fazy dokumentacyjnej, „papierkowej”.

- Dopiero podpisanie umowy na dzierżawę otwierało nam możliwość starania się o kolejne pozwolenia, w tym główne: pozwolenie wodno-prawne, do którego też trzeba przygotować szereg dokumentów, np. operat środowiskowy, też skomplikowany, obszerny i... długotrwały w przygotowaniu. Wniosek o wydanie pozwolenia wodno-prawnego złożyliśmy jeszcze do starej instytucji, ale działającej już w myśl nowych przepisów. To wszystko, niestety, odwleka w czasie cały proces – tłumaczy pan Maciej.
 

To pozwolenie wodno-prawne ma być gotowe lada dzień, ale ono tylko zapoczątkuje kolejną procedurę – uzyskiwania pozwolenia na budowę. I na koniec – kwestia dofinansowania unijnego, o które inwestor zamierza się ubiegać. - Na razie jednak nie ma uruchomionych programów, z których można by skorzystać – mówi Maciej Kowarzyk.
 


Te wszystkie okoliczności powodują, że pod wielkim znakiem zapytania pozostaje termin budowy. Zapowiadany wcześniej czerwiec bieżącego roku jest raczej nierealny. - Trudno nawet zadeklarować, że ten wyciąg powstanie w przyszłym roku – mówi przedstawiciel inwestora. - Za dużo czynników ma na to wpływ. Przesunięcie terminu jest możliwe, bowiem w zawartej umowie dzierżawy znajduje się zapis, który nam to gwarantuje. Musimy wykazać jedynie, że toczą się przygotowania, że trwają procedury dokumentacyjne.
 

Jak podkreśla pan Maciej, budowa wyciągu połączona nawet z wykopaniem odpowiedniego akwenu na prywatnej działce byłoby znacznie bardziej proste. Ale wyciąg w centrum miasta, jaki ma powstać w Szczytnie, będzie niemal ewenementem na skalę europejską.


- Niewykluczone, że inwestor byłby skłonny ze Szczytna zrezygnować, ale ja się nie daję – podkreśla z uśmiechem pan Maciej. - Stąd pochodzę, tu teraz już mieszkam i chciałbym, by tu powstał wyciąg. Tylko nie wiem, kiedy to nastąpi.Komentarze do artykułu

wolf

A kiedy postanie ścieżka rowerowa na nasypie kolejowym w stronę Biskupca?

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Czy istnieje ryzyko, że wilki zaczną atakować ludzi?
  Ciekawy artykuł o zmianach zachowania wilków w stosunku do człowieka. Jak rozmówca może gwarantować, że drapieżnik nie zaatakuje nigdy człowieka.
  Autor: rex
  2018-09-20 09:43:38
 • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
  A przepraszam, miejsca parkingowe to gdzie będą?
  Autor: Tomasz
  2018-09-20 09:36:08
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Zbyszku, trudny wybrałeś brzeg na przeprawę. Skostniałe układy miasta, nie sprzyjają brodzeniu w tym miejscu. WIARA i poglądy które wyrażasz, zapewne przysporzą ci w przyszłości wiele problemów. Poznałem to na swojej skórze :) Jednak nie poddawaj się. Droga prosta i wąska, to droga zwycięstwa. Bądź tym, który przechodzi mimo to :) Nasze głosy masz.
  Autor: Tomek TK Drogi i Mosty :)
  2018-09-20 09:10:43
 • Czy istnieje ryzyko, że wilki zaczną atakować ludzi?
  Wreszcie artykuł co ma ręce i nogi. Brawo.
  Autor: Kara
  2018-09-19 22:17:16
 • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
  Po prostu kino by sie przydalo.
  Autor: J
  2018-09-19 21:02:01
 • 130 radnych, 2 burmistrzów i 5 wójtów, czyli wybory w naszym powiecie
  Zastanów się się - znowu ci sami zastawiasz się nad tym kto nami rządzi - ... .
  Autor: Hjob
  2018-09-19 20:08:57
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Do zbyszka.To faktycznie fundamentalna różnica::)))) W takim razie kolejny cytat z wypowiedzi kandydata"Na szczeblu lokalnym najważniejszy jest człowiek. Ale nie wolno zapominać jeszcze o innej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie o wiarygodności kandydata" Co myślał jak wpisywał na listę Jolantę,Sawickiego,Lorkowskiego?!! Jaką te chorągiewki mają wiarygodność Twoim zdaniem? Dla mnie zupełne dno.
  Autor: Marek
  2018-09-19 17:53:26
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Do Tomka na przełomie 2016/17 z miasta ubyło 1000 osób (dane GUS w zestawieniu z PKW) O tyle nie zwiększyła się liczba Gminy Szczytno. Warto natomiast zabiegać o każdego nawet pojedynczego mieszkańca aby pozostał w mieście. Wystarczy czytać ze zrozumieniem :) Co do braku ludzi to mam nadzieję że jeżeli zajdzie taka potrzeba to Tomek skorzysta z zaproszenia i pomoże :) Program na stronie www. Polecam przeczytać.
  Autor: zbyszek
  2018-09-19 10:07:25
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Do Marka W Dźwierzutach nie ma koła PiS :) Kandydaci nie są członkami a jedynie startują z list PiS!
  Autor: zbyszek
  2018-09-19 10:03:48
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  "Trudno mieć zaufanie do ludzi, którzy w zależności od zewnętrznej sytuacji zmieniają swoje poglądy czy przynależność do organizacji."-tu dopiero jest hipokryzja!!!!! Połowa "działaczy" koła PIS z Gminy Dźwierzuty to armia zaciężna z PSL-u.Pani kandydat na Wójta Jolanta w poprzednich wyborach startowała do powiatu z listy PSL,ale prawdziwa perełka to pan Krzysztof S. Ten to jest chorągiewka....zaczynał w Samoobronie,przez PSL,a teraz jak statek tonie to zahaczył się w PIS-e.Oj pociągnął oni Pana,Panie Zbyszku....po cichu liczę że w dół,bo czy ludzie mogą zaufać takim chorągiewkom??!!!!
  Autor: Marek
  2018-09-18 21:12:25