Czwartek, 17 Styczeń, Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Kędzia wróciła z brązowym medalem mistrzostw Polski


Julia Kędzierska, bo o niej mowa, jak zwykle nie zawiodła i zajęła 3 miejsce w kat do 55 kg. Tegoroczne Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Juniorów PZK w Karate Kyokushin odbyły się w Koszalinie.



W zawodach wzięło udział 156 zawodników z 50 klubów z całej Polski. Z SKKK do Koszalina pojechały 4 osoby. Podjęły wyzwanie i powalczyły z najlepszymi wojownikami z kraju, ale tylko jedna – Julia Kędzierska - wróciła z medalem. Nasza aktualna mistrzyni Europy Juniorów pewnie wygrała walkę eliminacyjną i w półfinale zmierzyła się z zawodniczką gospodarzy.

- Julka znana jest z tego, że zawsze dobrze przygotowana jest kondycyjnie do swoich walk - komentuje shihan Piotr Zembrzuski. - Po bardzo wyrównanej pierwszej rundzie przekonany byłem, że sędziowie dadzą dogrywkę i wtedy przewaga Julki z sekundy na sekundę będzie rosła. Nie wiem dlaczego tak się nie stało, nie chcę spekulować. W wielu innych walkach tak właśnie bywało.

Był to pierwszy start Juli Kędzierskiej w MP Młodzieżowców PZK i od razu zdobyła medal koloru brązowego. Jak na debiut to całkiem nieźle choć apetyty były większe.


Najbliżej powtórzenia wyniku koleżanki był Piotr Wiśniewski, który zdecydowanie wygrał swoją pierwszą walkę, ale w walce o półfinał przegrał nieznacznie z późniejszym tryumfatorem tej kategorii wagowej. W mistrzostwach walczyła również nasza srebrna medalistka z Wrocławia Emilia Gwiazda. Niestety, w Koszalinie nie powiodło się, odpadła już w rundzie eliminacyjnej. Jedną z przyczyn przegranej była z pewnością niewyleczona kontuzja, której nabawiła się tydzień wcześniej na PP Juniorów. Ostatni nasz zawodnik Adrian Jędrzejczyk debiutował na tej rangi zawodach i choć przegrał swoją walkę to przegrał ją po ciężkim boju.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2019-01-10 13:10:53

Ukraińska edukacja polskich medyków

  • Czwartek, 2018-12-27 12:27:46

Maja Rykowska z medalem od mistrza Nastuli

  • Piątek, 2018-12-21 12:18:05

Sekunda do rekordu Polski, brawo Karolina

  • Piątek, 2018-12-14 09:28:41

33 medale Płetwala w mistrzostwach

  • Czwartek, 2018-12-13 10:12:06

„KĘDZIA" NAJLEPSZA W EUROPIE (zdjęcia)

  • Piątek, 2018-12-07 12:13:14

Brązowy medal Aleksandry w Pucharze Polski


Komentarze

  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
    Autor: dr
    2019-01-16 13:53:58
  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
    Autor: Agnieszka
    2019-01-15 18:34:24
  • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
    Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
    Autor: Halina Biziuk
    2019-01-15 15:20:22
  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Panie Zbyszku a może tak złozyć wniosek o środki z programu \"razem bezpieczniej\" Są środki na bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych!!! Trzeba tylko napisać wniosek. Powinien byc Pan zainteresowany. Sprawę reformy edukacji w mieście proszę pozostawić ludziom, którzy sie na tym znają i przekonywać też do tego Pana Burmistrza!
    Autor: kolega
    2019-01-15 14:44:58
  • Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego
    Pan Rafał jak mnie pamięć nie myli będąc Dyrektorem GOK w Pasymiu zapewniał wszystkich, że uruchomi w tamtej gminie \"Hollywood\"! Na pewno można jego słowa brać na serio :)
    Autor: jan
    2019-01-15 14:41:39
  • Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego
    Bez urazy - perspektywy Pasymia (tamtejszego GOK) nie dotyczą Szczytna. Pan Kiersikowski jeszcze się nie ogarnął.
    Autor: Śmieszek
    2019-01-14 16:26:44
  • Rozogi i Szczytno z certyfikatem „Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego”
    Piekne wypelnienie zielonej sukienki. Moge wiedziec gdzie ta pania poznac?
    Autor: Pedro
    2019-01-14 09:42:19
  • Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego
    Dobrze, że propozycje kontrkandydata Pana Mańkowskiego zostały zauważone i będą realizowane :)
    Autor: mieszkaniec
    2019-01-14 08:32:53
  • Pasymski Disneyland – felieton Romana Żokowskiego
    No bez jaj, stary rynek jak i ratusz był obskurny i gburowaty.
    Autor: xyz
    2019-01-13 17:45:26
  • Lodowiska zamiast dróg powiatowych
    Zarządca drogi mówi że nie ma kasy. Ciekawe czy brakuje też na diety radnych powiatowych i wypłaty ,”trzynastki” dla Pana Starosty i jego pracowników...
    Autor: Himer