Piątek, 20 Lipiec, Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)

Katarzyna Dowbor ze swoją ekipą „Nasz nowy dom” zawitała do Szczytna. Kompleksowo odremontowała mieszkanie pani Lidii i jej dwóch córek. Niestety, po wyjeździe ekipy Polsatu ktoś oblał farbą elewację budynku. - Bardzo to przykre – mówi pani Lidia. 

Miało być pięknie, przyjemnie, a wyszło bardzo niefajnie. Na profilach społecznościowych wylał się cały jad zazdrości.

- Nie jestem w stanie tego zrozumieć – mówi pani Lidia. - Przecież każdy mógł zgłosić się do tego programu. Każdy miał szansę. Mi się to udało, ale nie jest to chyba powód aż do takiej zawiści. Naprawdę nie spodziewałam się takich reakcji. To boli. Tym bardziej, że niewiele osób wie, w jakich warunkach mieszkaliśmy i jak długą drogę, również upokorzeń, musiałam przejść z córkami, aby dziś cieszyć się z tego remontu. Tę radość przyćmił jednak smutek.

 

Trudne warunki

 

Pani Lidia samotnie wychowuje dwie córki, w tym jedną niepełnosprawną. - To naprawdę jedne z biedniejszych, uboższych domów, mieszkań jakie widziałam – wyznaje Katarzyna Dowbor, prezenterka, która prowadzi „Nasz nowy dom”. - Stare meble, niespełna 30 metrów kwadratowych. Mam nadzieję, że nasz program, remont da tej rodzinie radość i nadzieję.

Formuła programu "Nasz nowy dom" Telewizji Polsat polega na remontowym wsparciu mieszkań i domów udzielanego osobom w trudnej sytuacji życiowej z całej Polski. Pomocą objęte są rodziny, często osoby samotnie wychowujące dzieci, które nie mogą sobie pozwolić na kompleksowy remont i modernizację miejsca zamieszkania, oraz zwróciły się o wsparcie.

 

Efekty w telewizji

 

- Rodziny nic nie płacą za te remonty, a co więcej na czas prac wysyłamy ich na nasz koszt na wypoczynek – mówi Katarzyna Dowbor, prezenterka, która prowadzi program. - Aby dostać się do programu trzeba wypełnić ankietę, która dostępna jest na stronie internetowej naszego programu. Tam są też opisane wymogi, które należy spełnić. Jednym z ważniejszych jest posiadanie prawa własności do lokalu, który miałby być remontowany. I tu niestety najczęściej pojawia się kłopot.

Ekipa „Naszego nowego domu” to realizatorzy i specjaliści od remontów, którzy wspierają odwiedzane rodziny zapewniając im lepsze warunki, ale niosą też otuchę. Tutaj kluczową rolę pełni pełna ciepła i empatii Katarzyna Dowbor. Efekty działań Katarzyny Dowbor w Szczytnie będzie można poznać podczas emisji szczycieńskiego odcinka „NND”, którą zaplanowano pod koniec listopada

 

Rzucają kamieniami

 

Ostatni dzień zdjęciowy do programu oglądało na żywo kilkadziesiąt osób. Niestety wśród nich pojawiły się też osoby, które aż zionęły nienawiścią. Twierdziły, że remont pani Lidii się nie należy, że one są w trudniejszej sytuacji. - To było naprawdę bardzo przykre – mówi pani Lidia. - A najgorsze są chyba te komentarze na profilach społecznościowych na mój temat. Nie sądziła, że w ludziach może być aż tyle zawiści. Każdy miał prawo przecież zgłosić się do tego programu. Przykre jest również to, że oprócz słów dochodzi też do różnych niefajnych incydentów. Ktoś oblał nową elewację farbą, nocą ktoś podjeżdża pod nasze mieszkanie i rzuca kamykami, puka w okna. Proszę uszanujcie naszą prywatność i spokój.Komentarze do artykułu

Ra

Ludzie. Idzcie leczyc swoje kompleksy gdzies indziej. Wezcie sie za swoje podwórka. Zenada z was przebija. I słoma.

robi

Mieszkam w Szczytnie od urodzenia króluje tu kłamstwo zawiść i obłuda w większości przypadków a ja ma uczulenie na te przypadłości.

Sicz

Szczytno i Świętajno - specyficzne miejsca. Tu mieszka wiele osób o innej mentalności, tylko na tym lokalnym forum Polaków wyzywa się od katoli, drwi się z osób głosujących na PiS itd itd. I kto to robi? Odpowiedź jest prosta i tez znajduje się w komentarzach.

Michał

Jestem poruszony dogłębnie obrzydliwym zachowaniem mieszkańców miasta , którzy zachowali się w podły sposób wobec swe sąsiadki po wyremontowaniu jej domu. Ohydna postawa.

ewazas

Krzyżacy. Czego oczekiwać?!

Warszawiak

Brawo :) takiego dziadostwa to w całym kraju nie spotkasz, kundle przesiedleńców z UPA co drugi to ukrainiec to co się dziwić że zachowania antyspołeczne. Cała stolica się z was śmieje. Zawistne dziady

siłaczka

Wot !!! polskie piekiełko. Wścibstwo, zazdrość i zawiść. Byle ugryźć byle zaszkodzić. A co Wy ludzie wiecie. G..no wiecie. Mamy 27 letnie dziecko. Dorodne, wykształcone (studia) i ciężko chore od urodzenia 8 somatycznych chorób okraszone silną psychozą. Na pozór żyjemy jak inni. Mało kto wie jak ze 2-3 x do roku uciekamy z domu a " dziecko" karetka w asyście policji odwozi do psychiatryka. Miesiąc leczenia i znów na pozór wszystko wygląda normalnie. Ludzie nas jednak omijają ale nie wtrącają się. A my dlatego też staramy radzić sobie samym o nic nie prosząc, kłaniając się wszystkim w koło, schodząc im z drogi i to działa, a nic nikogo nie boli. Takie czasy. Taka Polska, takie życie. Ale chyba nie wszyscy są tacy podli , bo w zeszłym roku niespodziewanie ktoś nas zgłosił i dostaliśmy szlachetną paczkę. Miło to wspominamy i prosimy pamiętać. Kochani pozory jakże często są złudne a co przeżywają matki szczególnie dorastających niepełnosprawnych dzieci wiedzą tylko ci, którzy takie mają

Krzysztof Marcz

Co chcecie od dziewczyny.....sama jest ,więc robi co możliwe. Przez ostatnie lata widziała jak inni kombinują i kradną w białych rękawiczkach, to jej się dziwicie. Tym bardzie na tej wiosce same układy od prasy, miejscowych przedsiębiorców i wszech panującej zielonej partii. A tym bardziej ,ta okolica to tylko dla marketów, ogólnie nikt sobie nie pomaga. Miasto byłych partyjniaków i ubeków. Miasto dziadków z emeryturami ubeckimi. 65% to żyje z Państwowych pensji, więcej urzędników, niż ludzi prawdziwych. Jest straż, policja, straż miejska, urzędnicy w ratuszu, urzędnicy w starostwie, sanepid, prokuratura, szpital, szkoły podstawowe, szkoły licealne, przedszkola, MOPS, PUP to jest gigant, ten urząd co niby rodziną pomaga, wojsko, jest nawet facet od spraw związanych z kataklizmem, nie wiem co on robi :). Zakład wodociągowy, a rada miasta i rada powiatu, rada od nałogów, gdzie w radzie jest córka właścicielki hurtowni alkoholi :) a zajebiste lotnisko z 300 pracownikami i 3 przylotami tygodniowo.

Jola z Gdańska

do "obiektywnie 2017-11-18 22:33:38 Ta pani Lidia maluje sie jak szesnastoletnia metalowa panienka a jej starsza corka wyglada starzej niz ta pani z kolczykiem pod brwia, Moze niech troche dostrosnie ta Lidia i do roboty pojdzie i zmyje z siebie ten mocny makijaż bo to w tym wieku juz nie przystoi." 38 lat to nie jest stare rozlazłe pudło, To jej życie. Wcale moco sie nie maluje. Pani poda swoje imię i nazwisko a nie chowa się tchórzliwie za słowem "obiektywnie". Od dawna jestem na emeryturze, mam zainteresowania, mam pasje i nikomu pod pokrywki nie zaglądam. Pani się zajmie swoim życiem a nie cudzym.

Amen

Katolskie Polaczki show.

Epic00

Czytam te komentarze i beka na całego. Gratuluje. Obok Sosnowca i Radomia, Szczytno zostało nową czarną dziurą....

Pikolo

Jak widać w Szczytnie buractwo I zawiść kwitnie. Najlepsze są porady jak kto ma żyć i się malować. To żałosne. XXI wiek a w Szczytnie ciemnota jak w średniowieczu.

mk

Internauci zrzutke zrobimy na samochod i wiekszy dom w innym otoczeniukto jest za ja na tak zdecydowanie na szczytny cel tubylcom i wandalom na zlosc hahahahah

Zawiść?

Wg info kierowniczki MOPS w Szczytnie ta cała "pani" Lidia nigdy w życiu nie pracowała. Zasiłek pobiera od czasów, kiedy nie miała jeszcze dzieci (obliczcie sobie ile to lat). Ten typ cechuje maksymalnie roszczeniowa postawa we wszelkich sprawach, w których moze coś uzyskać (bo jej sie należy). Ponadto normą stało się przyjmowanie przez nią coraz to innych mężczyzn w nocyi, a ostatnio również za dnia. Nie uważacie, że to nie zawiść a uczucie skrajnej niesprawiedliwości leży u podstaw niechęci prezentowanej przez tzw. sąsiadów. Bo jak mają się czuć ci, którzy swoje, również niezbyt dostatnie życie zapracowali przez długie lata? A tu nagle takiemu nierobowi i leniowi wszystko spada z nieba. A czy wiecie jakie zasiłki otrzymuje miesięcznie bidulka? Zainteresujcie się tym. I jeszcze ktoś ma czelnośc twierdzić, że zasłużył na ten remont. Czym niby? Objadaniem społeczeństwa? Dobro dzieci (prawie zresztą dorosłych) nie wymaga aby ich matka przez 24 godziny na dobę przebywała w domu bezczynnie (psując jedynie powietrze i ew. goszcząc miłych panów). Nie zaszkodziłoby jej pójść do pracy ale sie nie opłaca, bo przecież by zasiłki straciła. Do roboty! Masz u nas wszyskich dług do spłacenia za te 18 czy 20 lat życia na nasz koszt. Do tego dochodzi kompletnie nieetyczne postępowanie ze strony p. Dowbor i ekipy programu, która nie sprawdza komu pomaga, co prowadzi to to moralnie nagannych sytuacji.

ass

ludzie którzy wysyłają ja do pracy zapominają ze przez to straci zasiłki i opiekuńcze na córkę... Takie mamy prawo w Polsce po przekroczeniu pewne kwoty brutto. Jak nawet znalazla prace dorywcza to pewnie Ci sami sasiedzi co ja wysylaja do pracy jako pierwsi by zameldowali ze pracuje "na czarno"....

Anna Konczak / pigi

Wstyd że taki rejon jest w polsce. Na jakimkolwiek portalu poznaję ludzi z Warmińsko-mazurskiego okazują się bardzo zawistnymi zazdrosnymi i bardzo podłymi ludzmi.Udaja przyjaźń by podstępem niszczyć ludzi. Bóg ich opuścił to judasze. Mają nas za idiotów żebrzą o jałmużnę bo są biedni. Biedni bo to śmierdzące lenie. Nawet pani Lidi nie życzą dobrze kobiecie która odważyła się być szczesliwa.

Ala nowak

Niestety u nas w kraju tak jest ze czesto pomoc nie trafia do najbardziej potrzebujacych tylko do cwaniakow. Moja znajoma z warszawy dostala mieszkanie komunalne aby gzic się z kochankiem mimo ze pracowala w zagranicznej firmie jako księgowa i zarabiają masę pieniedzy on też pracowal a jej dzieci zostały z ojcem. Tak samo ta o.Lidia ma na kosmetyki i łajdaków życie a do roboty się nie bierze.

Z.S

Nie tylko zwykli mieszkańcy są zawistni w tej mieścinie ale urzędasy z MOPSU to dopiero pokazują tam zawiść! Mam bardzo chorego ojca który wymaga całodobowej opieki w lipcu złożył podanie o umieszczenie go w domu opieki to zamiast zając się moim ojcem to zainteresowali się moim majątkiem i życiem prywatnym a decyzji o umieszczeniu w domu pomocy do dziś nie wydali. Mało tego jak zadzwoniłem żeby się dowiedzieć kiedy będzie wydana decyzja to usłyszałem w słuchawce jak pięknisia z mops rzuciła wyzwiskami w moim kierunku. Mimo złożonej skargi do Dyrektor mops w Szczytnie do dzisiejszego dnia nie zostałem przeproszony ani ta pięknisia nie poniosła żadnych konsekwencji, może jak Polsatowi udostępnię nagranie z tej rozmowy i pójdzie to na cały kraj to może wtedy wstydu się najedzą. Normalny człowiek tam od nich pomocy nie otrzyma.

barszcz

Wschodnia mentalność. Tu się głosuje na pis, tu się klęczy na granicach z różańcem, tu się linczuje gdy ktoś wychyli głowę ponad przeciętność.

Samanta

Współczuję normalnym mieszkańcom Szczytna życia w towarzystwie takich prostackich, patologicznych, zawistnych śmieci. Pokazali całej Polsce jakim dnem są... szkoda tylko, że pociągnęli za sobą na to dno normalnych ludzi.

Agnieszka z Gdyni

Aż 175 osób ze Szczytna wzięło udział w ogólnopolskiej modlitwie „Różaniec do granic”. Przez dwie godziny, w parafii Momajny Skandawa, modlili się na wschodniej granicy Polski w okolicach obwodu Kaliningradzkiego. A kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem

Graal

Wstyd na całą Polskę!!! Ludzie ogarnijcie się, Katarzyna Dowbor pomogła wielu rodzinom i nigdy nic podobnego się nie wydarzyło. Dopiero Szczytno zabłysnęło głupotą i zawiścią. Ten kto to zrobił, musi być zakompleksionym, niezaradnym życiowo tłukiem. Brak słów, taki wstyd!!!!!!Żenada!!!

Marca

Bycie wujem ma się we krwi.

Mieszkanka Mazur

Województwo Szuwarowo - Bagienne proszę nie obrażać, ani nie wysnuwać wniosków , ze kazdy mieszkaniec Mazur jest zawistny, zazdrosny, zakompleksiony czy wscibski, bo nie kazdy taki jest. I skoro studiowales w Olsztynie to powinieneś wiedzieć że Olsztyn to nie Mazury, tylko Warmia, i zachęcam do zapoznania sie z mapa regionu warmińsko - mazurskie aby dokladniej zobaczyć jak przebiegaja granice Warmii i Mazur. A po drugie, uważam że Szczytno to naprawde miasto ludzi zawistnych, zazdrosnych, ktorzy żyją tam w tym mieście tylko po to aby komuś życie zniszczyć. Nie dość dawno na całą Polskę rozniosło sie zdjęcie zrobione przez jedną z mieszkanek tegoż miasta, jak matka (lub opiekun) zostawiła dziecko w wózku na chwilę pod piekarnią tyrolską aby kupić pieczywo. Zamiast robić zdjęcia mogła również podejść i przypilnować dzieciaka a nie po chamsku robić zdjecia i wrzucać do internetu. Dla mnie to straszne jak można tak drugiemu człowiekowi zrobić. Tak samo w przypadku Pani Lidii. Nie ważne jaka miala przeszłość, jaki makijaŻ nosi, i ze w telewizji nie bylo wiadać ze córka pani Lidii nie wymaga opieki 24 h na dobę. Nikt nie wie jak jest naprawde, jak żyja te kobiety i ile musiala przejść. Nie wy ludzie jesteście od osadzania. Niech każdy pilnuje własnego nosa i zajmie sie własnym życiem.

Bożena Grochowska

Bardzo podoba mi się taki ukłon Polsatu w kierunku ludzi potrzebujących pomocy. Domy, mieszkania po remontach wyglądają pięknie. Zachowanie osób, które zniszczyły elewacje, jest żenujące. Nie chce mi się wierzyć, że tacy podli ludzie w Polsce istnieją. A jednak ....

Województwo Szuwarowo - Bagienne

Studiowałem w Olsztynie i niestety muszę przyznać, że kompletnie nie zdziwiła mnie ta sytuacja. Mieszkańcy Mazur są bardzo "specyficzni". Ciemnota, wścibskość, zakompleksienie, zazdrość i zawiść. Do tego najzwyklejszy brak higieny. Ludzie, dla których szczytem marzeń jest duży samochód, na który wszyscy będą się patrzyć. I nie mówię tego złośliwie, taki wasz obraz. Zróbcie coś z tym, chyba że dalej chcecie klepać największą biedę w kraju.

Agnieszka

Jestem w szoku!Prawie zawsze oglądam program" Nasz nowy dom",często cisną mi się do oczu łzy,gdy widzę jak rodzina wraca po remoncie do swojego domku ,cieszą się,a ja razem z nimi,choć są mi obcy,ale teraz cisną się łzy ze smutku,po tym gdy zobaczyłam co potrafią robić ludzie z zazdrości,wstyd mi za nich!!!...Fantastyczna ekipa wylewa miód na nie jedno serce,wieki szacunek dla Was kochani za to co robicie,obyście nigdy nie spotkali się już z taką nienawiścią jak w Szczytnie!

Polka

Skandal ! Co to za naród mieszka w tym Szczytnie. Same te wypowiedzi przyprawiają o mdłości jak można tak zazdrościć i być tak podłym. Antyreklama miejsca i ludzi. Aż wstyd że to w Polsce.

Iwona

Smutne jest to jacy potrafią być ludzie zawistni, zazdrosni,że ktoś otrzymał pomoc . Jak nisko trzeba upaść wylewając falę hejtu na kobietę, która jak widać w emisji programu mieszkała w fatalnych warunkach, przecież ten program jest po to by pomóc. Każdy może się zgłosić do programu więc o co wam zawistni, sfrustrowani ludzie chodzi

kucy

Jak bym mieszkal w tym miescie to osobiscie natlukl bym do tych wiesniackich lbow zeby wstydu na cala polske nie przynosily. Co to myslenie rodem z zacofanych wiosek ,ze kobieta nie moze dbac o siebie bo nie wypada. Czyli po 30-tce w szczytnie jedyne co wypada to latanie w spodnicach ponizej kostki z hustka na glowie do kosciola? Powinni wam zakazywac wyjazdu z miasta ,zeby sie ta wasza wiesniaroza nie rozlala na reszte kraju. Zapewne 99.9% mieszkancow to mili ludzie ale zawsze trafi sie jakis promil z szambem pod czupryna , zawistne buractwo. Ludzie zyjcie swoim wlasnym zyciem i nie przynoscie wstydu pozostalym mieszkancom na cala polske....

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Córki obwiniają lekarza o śmierć ojca
  Nocna opieka medyczna? To raczej kabaret! Zdarza się, że dzieci są badane przez lekarza ginekologa, który zachowuje się jakby bał się w ogóle je dotknąć!!! A na końcu i tak słyszymy: "Proszę poczekać do poniedziałku"
  Autor: Mama
  2018-07-18 13:29:35
 • Wmurowali kamień węgielny pod szpital (film)
  Te same ryje od lat, budowa skrzydła szpitala a pchają się przed kamery jak zwykle ludzie kompletnie nie mający nic z tym wspólnego.
  Autor: Szczytniak
  2018-07-18 10:24:02
 • Córki obwiniają lekarza o śmierć ojca
  Szpital w Szczytnie i Jego pożal się ..... Od lat to samo i co ? i nic.
  Autor: Jarosław"Pol...Zbaw...
  2018-07-17 21:38:11
 • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
  Popieram w całości to co napisałaś "anna". Górska już dawno powinna odejść a w jej miejsce należy wybrać kogoś, kto będzie potrafił i chciał wykorzystać potencjał turystyczny Szczytna. Ona się nadaje wyłącznie do nasadzania kwiatków, co robi od lat.
  Autor: Marcin
  2018-07-17 10:50:09
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Do Mariana. Macie. Dokładnie 235 artystów abstrakcjonistów. Na Wiejskiej malują nam przyszłość rodem z zamierzchłej przeszłości. I czemu te tysiące wolą pracować na czarno u Niemca? Może lepiej płaci niż nasz patriotyczny biznes?
  Autor: massakra
  2018-07-14 18:07:40
 • Mańkowski kandydatem na burmistrza Szczytna
  Uważam Pana Krzysztofa za bardzo dobrego kandydata na burmistrza. Jest to szlachetny dobry człowiek nie kierowany zawiścią i próżnością. Trzymam kciuki Panie Krzysztofie
  Autor: Maria
  2018-07-13 23:40:00
 • Honorowa odznaka dla dyrektora Mańkowskiego
  Zasługi na rzecz rozwoju sportu motorowego :)
  Autor: stef
  2018-07-13 14:14:39
 • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
  Burmistrz wskazuje że rozwiązała kwestię dróg czyli nie zauważa zakorkowania całego miasta. Jej zdaniem poprawa w niektórych miejscach nawierzchni jest wystarczająca. Budowane są mieszkania, owszem teraz 12 a wcześniej prawie 20 lat temu. Niestety oczekujących jest prawie 180 rodzin. Czyli na kolejne trzeba poczekać następne dzieścia lat? Są miejsca w żłobkach. Miejskich czy będą jak prywatny inwestor dopiero wybuduje? Wyludnianie się miasta można oceniać nie na podstawie meldunków lecz twardych danych GUS. Osoby przebywające w mieście czasowo (nauka, praca) nie powodują wzrostu dochodów miasta. Pani Burmistrz powinna chyba bardziej realnie stąpać po ziemi. Ps. nawiązując do opisywanego obrazu Picassa to parafrazując co mi po pięknych ścianach mieszkania skoro nie stać mnie będzie na meble czy jedzenie?
  Autor: anna
  2018-07-13 09:41:31
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Ale kicha, co za bryndza. Nie ma cie lepszych artystów niż z Niemiec?? Już pełno tych łobuzów z Niemiec u nas, ile ludzi pracuje na czarno u niemców. Tysiące.
  Autor: Marian
  2018-07-12 12:41:27
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Mógł przyjechać dziesięć lat temu to by dopiero był niezadowolony...
  Autor: Piotr
  2018-07-12 09:45:54