Niedziela, 28 Kwiecień
Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa -

Karol Kijewski mistrzem Polski U18

W Rzeszowie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkoatletyce. Szczycieński klub reprezentowało czworo zawodników, którzy przywieźli dwa medale. Ten najcenniejszy - złoty - wywalczył Karol Kijewski.

Rywalizację jako pierwszy rozpoczął Jakub Kienigsman. Debiutujący na tego typu imprezie zawodnik spisał się bardzo dobrze, w swoim biegu na 300 metrów poprawił rekord życiowy (37.76 sek) i ostatecznie zajął 16 miejsce w Polsce. Następnie na rzutni pojawił się Damian Rodziak, który pomimo uzyskania świetnego wyniku (18.22 m), musiał uznać wyższość Jakuba Korejby. Tym samym zdobył srebrny medal i udanie rozpoczął swoją przygodę ze Szczytnem.

W niedzielę przyszedł czas na Karola Kijewskiego i Asię Marszelewską. Mimo kontuzji sprzed 3 tygodni Karol stanął na wysokości zadania, i już w pierwszej próbie objął prowadzenie w konkursie, a następnie dwukrotnie poprawiał swój wynik, kończąc z kapitalnym rezultatem 18.35 m. Dzięki temu rzutowi zdobył swój drugi w karierze tytuł Mistrza Polski.

Jako ostatnia na rzutni pojawiła się Joanna Marszelewska.

- Asia dała z siebie wszystko i do końca walczyła o upragniony medal, ale niestety nie był to jej dzień. Zajęła najgorsze miejsce dla sportowca, czyli czwarte – mówi trener Maciej Bukowiecki. - Do medalu zabrakło 23 centymetry, ale jak sama powiedziała: „odkuje się na stadionie" i na to liczymy.