Sobota, 23 Luty, Imieniny: Damiana, Romana, Romany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Karma wraca – felieton Jerzego Niemczuka


I nie mam na myśli rzygania po przejedzeniu, ale że zło źle kończy, a dobro owocuje. Problem w tym, że czasami trzeba czekać dłużej i zachować cierpliwość.
Zostałem dzisiaj niemiłosiernie zbluzgany przez kierowcę ze śląską rejestracją. Zatrzymałem się, żeby z parkingu pod małym Carefourem przy targowicy wypuścić kierowcę i wjechałem na jego miejsce, które kierowca ze Śląska, jak się okazało, próbował zająć tyłem, czego nie widziałem, bo zasłaniał mnie pierwszy samochód.Gotów byłem pertraktować, ale nie miałem szans, bo Ślązak w szale ulicznym wyzywał mnie od starych dziadów i zagroził, że mnie zastawi, a nawet samochód uszkodzi. To pierwsze zrobił, co na wszelki wypadek udokumentowałem, do drugiego nie doszło, bo nie zdążył się upewnić, czy mam autocasco, a zwierzać mu się z tego nie chciałem, bo nie wiedziałem, czy go to zachęci czy zniechęci do zniszczeń. W sensie drogowym racje były po mojej stronie, bo poruszałem się do przodu i nie miałem obowiązku ustępować pierwszeństwa autu jadącemu tyłem.

 

Ale nie o racje chodzi, ale o bezrozumną agresję, która do niczego dobrego nie doprowadziła poza tym, że rzygać się chce, chociaż na początku się zastrzegałem, że w zasadzie nie to miałem na myśli.

 

Miejsca nie uzyskał. Auto wycofał, bo się przestraszył mandatu. A jeszcze i drogę powrotną do Szczytna sobie odciął, bo zapowiedział, że w tej sytuacji jego noga w naszym mieście więcej nie postanie. Ja pojechałem do Dźwierzut na pogrzeb przyjaciela nieco zdekoncentrowany, bo zachowanie stoickiego spokoju trochę mnie kosztowało.

 

Inaczej wyglądałaby rozmowa, gdyby doszło do spokojnego dialogu. On uznałby, że mogłem nie widzieć jego moralnego do miejsca pierwszeństwa, ja z kolei przypisałbym mu część racji i ustąpiłbym albo byśmy ustalili, że zwolnię je po paru minutach, bo tylu mi było trzeba.

 

Agresji przybywa. Jak powiedział klasyk: ryba się psuje od głowy i od głowy ją trzeba naprawiać. Z głową jest słabo, deficyty intelektualne większe niż dług publiczny. Głowy z tego powodu naprawić się nie da i psuje się ryba aż do ogona, z którym miałem na ulicy do czynienia. Ośmielona przez najwyższą władzę ustawodawczą i wykonawczą brutalność jest coraz bardziej powszechna.

 

Na ostatnich demonstracjach pod sejmem pobito czterech młodych ludzi, sponiewierano Klementynę Suchanow i skuto jej ręce do tyłu jak groźnemu przestępcy. Demonstrujący zauważyli, że brutalnie interweniujący ludzie w policyjnych mundurach nie mają identyfikatorów z nazwiskiem i nie chcą się przedstawiać. Jeżeli to prawda, to mamy do czynienia w przebierańcami i bardziej przypomina to Białoruś i samą Rosję, Donbas albo Turcję, niż cywilizowany kraj Europy. Piszę o tym z troską, bo Szczytno jest miastem nolens volens policyjnym, poznałem tu wielu świetnych policjantów i w tej sytuacji powinni oni stanąć po tej samej stronie, co demonstrujący. Powodów mają zresztą coraz więcej.


 

Być może moja prawna sytuacja na ulicy inaczej by wyglądała za czas niedługi, skoro ustawy coraz bardziej przypominają kibolskie ustawki. Jako osobnik wyglądający podejrzanie, na przykład na przedstawiciela byłej elity, któremu wykształcenie przyniosły sowieckie bagnety, na co mój wiek niestety wskazuje, zostałbym oskarżony o bezprawne zajmowanie miejsca przedstawicielowi nowej elity, który nie legitymuje się wykształceniem, a legitymacją PiS. Jak w Rosji Putina albo jeszcze wcześniej.

 

Jak widać władze prowadzą nas coraz dalej na wschód obłudnie zapewniając, że polexitu nie przewidują. Szykuje się okazja, żeby powiedzieć: sprawdzam.

 

Do marca mają nam przygotować nowe dowody osobiste. Mamy już paszporty, dowody rejestracyjne i tablice z unijnymi gwiazdkami. Jeszcze jednego nam dowodu potrzeba, że zostajemy we wspólnocie jako Europejczycy. Osobistego. Wymuśmy to na decydentach. Choć trudno im to przez gardło przejdzie, to jednak niech nam dadzą dowód, choćby symboliczny, że nie chcą nas zdegradować do roli krajowców.Komentarze do artykułu

franek

A może właśnie w tej sytuacji "karma" wróciła?

Napisz


Komentarze

 • Spółka „Verdancy” podbija pasymską Koreę
  A co z \"Natura 2000\"? Co z ptactwem które gniazduje/żyje na tych terenach? Środowisko zostanie naruszone nieodwracalnie! Co za bzdura!Od kiedy można od tak dostać pozwolenie na budowę nad wodą lub na wodzie i to w obszarze chronionym?!
  Autor: Patrycja
  2019-02-22 19:56:04
 • „Jedynka” i „dwójka” mistrzami powiatu
  Sobieski nie wygrał? Niemożliwe XDD Chyba ten rok nie należy do najlepszych dla szkoły nr 3
  Autor: Lol
  2019-02-22 15:13:40
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Oto nowa najnowsza masowa produkcja made in Szczytno łoficery po 4 latach na 6 grupach w programie studiów proszę obowiązkowo \"studentom\" puszczać takie pozycje jak ojciec Mateusz, Miami Vice, W11, 07 zgłoś się, Szklana Pułapka a tym ambitniejszym lot nad kukułczym gniazdem
  Autor: Pan łoficer tak się pisze?
  2019-02-22 13:07:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dramat kto wymyślił taki kretynizm. Ta aberacja a właściwie patologia już kiedyś była o takich złotych dzieciach Szczytna mówiło się pampersy. Przychodzili do jednostek i uczył ich sierżant bo aspirant nie miał czasu na takie głupoty. Pomysł to porażajacą głupota ale ta instytucja i tak się stacza. Będzie produkować pseudo oficerów, matołków, tym co planujecie zrobić degradujecie stopień oficera i doprowadzicie do konfliktów w jednostkach. Gratuluję Panie Szymczyk świetny pomysł długo Pan nad tym myślał?
  Autor: Jestem oficerem i mam 4 lata
  2019-02-22 13:00:11
 • Zwyciężyć własne życie
  Brawo!!! Życzę Pani wszystkiego dobrego. Trzymam kciuki!!!
  Autor: varadero
  2019-02-22 11:55:08
 • Rosja połączy Szczytno z Biskupcem
  Mam nadzieję , że skrzyżowania ścieżki rowerowej z drogami publicznymi i lokalnymi będą bezkolizyjne.? Czy znowu tylko rowerzyści będą mieli (pierwszeństwo) -przywileje a kierowcy utrapienie?
  Autor: bezpieczny kierowca
  2019-02-22 08:01:09
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Czyżby to pan komendant rektor doktor inspektor Marek Fałdowski wymyślił? Jakoś mnie to nie dziwi.
  Autor: lubiepolicje
  2019-02-22 03:43:33
 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01