Sobota, 23 Luty, Imieniny: Damiana, Romana, Romany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Kampanii jeszcze nie ma, a błotem już rzucają w... wójta


„Panie Wójcie, jak otrzymać pracę w Urzędzie Gminy bez znajomości?” „Panie Wójcie, czy trzeba iść do sądu, aby otrzymać informacje z gminy?” - ulotki z taką treścią pojawiły się na kilkunastu tablicach informacyjnych w wioskach na terenie gminy Szczytno. Czy to początek brutalnej kampanii wyborczej w naszym powiecie?Plakaty pojawiły się wyłącznie na ternie gminy wiejskiej Szczytno dlatego można przypuszczać, że pytania, autor bądź autorzy, kierują do wójta Sławomira Wojciechowskiego. O incydencie poinformowała nas jedna z czytelniczek „Tygodnika Szczytno”. Przesłała też nam zdjęcie. Jak napisała w wiadomości takie plakaty widziała w Rudce, Nowym Gizewie i Gawrzyjałkach. Ale nasi czytelnicy twierdzą, że jest ich znacznie więcej.

 

Nie trzymają ciśnienia

 

Wójt gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski nie za bardzo chciał komentować sprawę.

 

- Ktoś nie wytrzymuje emocji wyborczych i posuwa się do takich paskudnych działań – powiedział „Tygodnikowi Szczytno”. - Trudno tu coś komentować, bo nie ma czego. Kłamstw nie będę uwiarygadniał. Wszystko w Urzędzie Gminy Szczytno odbywa się zgodnie z prawem.

 

Komisarz bezradny

 

Piotr Sarnacki, dyrektor olsztyńskiej delegatury biura wyborczego przyznaje, że komisarz wyborczy w takiej sytuacji jest bezradny.

 

- Z punktu widzenia prawa wyborczego nie ma czegoś takiego, jak prekampania – mówi. - Kodeks wyborczy nie ma zastosowania, gdy nie jest ogłoszona kampania wyborcza. W tej sytuacji, którą mamy na ternie gminy Szczytno organem, który powinien zająć się wyjaśnieniem tej sprawy jest policji.

 

Z ostatniej chwili

W nocy z środy na czwartek (8-9 sierpnia) w niektórych wsiach gminy Szczytno pojawiły się kolejne plakaty z nowymi "hasłami". Zdjęcia nadesłali nam Czytelnicy "Tygodnika Szczytno".

 

 

Komentarze:

 

 

Krzysztof Mańkowski,

szef stowarzyszania Razem dla Mieszkańców

 

 

Jako szef stowarzyszania, jako kandydat na burmistrza i jako były sportowiec uważam, że rywalizacja musi być, ale uczciwa. Jeśli ktoś ma jakieś dowody, czy argumenty to nie powinien przedstawić ich anonimowo, a mówić o nich głośno, publicznie pod swoim imieniem i nazwiskiem. Można je przecież przedstawić też w prasie, czy telewizji. Kampania powinna być merytoryczna. Kandydaci, czy ugrupowania powinny jasno przedstawić swój program, powiedzieć, co chcą zrobić. A jeśli wytyka się błędy rywalowi to też należy robić to publicznie i oczywiście pod swoim imieniem i nazwiskiem. Skandaliczne jest tworzenie oszczerstw, czy fake newsów w internecie, z fałszywych kont.

 

 

Zbigniew Kudrzycki,

szef powiatowych struktur PO

 

Takie pytania właściwie mogłyby pojawić się w każdym momencie. Ale nie da się nie odnieść wrażenia, że są one jednak związane z nadchodzącymi wyborami. To jest szkalujące i nieeleganckie. Takie wybryki powinny być zgłaszane na policję lub do prokuratury. W mojej ocenie kampania powinna być merytoryczna i pokazywać mocne strony ugrupowania, danego kandydata, propozycje programowe. Szkalowanie, czy personalne, prywatne wyciąganie brudów jest nie na miejscu.


 

 

Henryk Żuchowski,

szef powiatowych struktur PiS

 

Może nie jest to najlepsza forma, ale w mojej ocenie pytania należy zadawać i nie ma co na nie się obrażać. Być może autor bądź autorzy tych pytań dostrzegają coś niefajnego. Z jakichś powodów boją się też ujawnić. Osobiście jestem zdania, że pytania powinny być zadawane jednak publicznie i prosto w oczy. Sam zadaję ich bardzo wiele. Jeśli mam jakąś wiedzę, to pytam. I oczekuję odpowiedzi. Domysły są najgorsze, bo rodzą plotki i nieporozumienia. Może wójt powinien nakleić na te tablice odpowiedzi.

 

 

 

Jarosław Matłach,

szef powiatowych struktur PSL

 

Takie działanie jest poniżej pasa, małostkowe i podłe. Świadczy o braku argumentów. Nie ma co komentować. Jest to niegodny poziom debaty politycznej.

 

 

Arkadiusz Leska,

szef powiatowych struktur SLD

 

Oblepianie tablic, słupów takimi plakatami w mojej ocenie jest naganne. Każdy kandydat, bez względu na szczebel samorządu, o który się ubiega, powinien najpierw pokazać na co go stać, co oferuje swoim wyborcom, a nie obrzucać błotem innych. SLD od lat uczestniczy w kampaniach wyborczych i nigdy nie prowadziliśmy kampanii negatywnej. Poza tym jeśli ktoś uważa, że jest coś złego, to powinien mieć cywilną odwagę, aby pod zadanym pytaniem się podpisać.

 

 

 

Zdaniem policji:

 

Podkomisarz Ewa Szczepanek,

oficer prasowy KPP w Szczytnie

 

 

W odpowiedzi na maila z dnia 31.07.2018 r. godz. 16.01, informuję, że do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, do momentu otrzymania przedmiotowego maila, nie wpłynęło żadne zawiadomienie dotyczące zawieszania plakatów na tablicach informacyjnych bez zgody podmiotu zarządzającego wskazanym miejscem.

 

Jednocześnie pragnę zaznaczyć, że z chwilą otrzymania informacji zawartej w treści przedmiotowego maila, Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie z urzędu podejmie czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie z art. 63 a § 1 kodeksu wykroczeń.

W treści art. 63 a § 1 k.w. czytamy:

„Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny…”

 

 

 Komentarze do artykułu

macx

skoro ktoś chce zadać te pytania, niech je zada oficjalnie w twarz wójtowi.

Mieszkaniec gminy

Ciekawe pytania, z niektórymi na pewno bym się zgodził. Nawet bym zapytał szerzej... Czy w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szczytnie awans na kierownika otrzymała synowa Pana Wójta ? Czy był konkurs..... itd...

Mieszkaniec Gminy Szczytno

Nie interesuje się polityką ale swoje zdanie zamierzam przedstawić. Pan Wójt już nie raz pokazał że jest nie tylko Wójtem ale też czlowiekiemj. Nie odmawia pomocy i naprawdę stara się.

Napisz


Komentarze

 • Spółka „Verdancy” podbija pasymską Koreę
  A co z \"Natura 2000\"? Co z ptactwem które gniazduje/żyje na tych terenach? Środowisko zostanie naruszone nieodwracalnie! Co za bzdura!Od kiedy można od tak dostać pozwolenie na budowę nad wodą lub na wodzie i to w obszarze chronionym?!
  Autor: Patrycja
  2019-02-22 19:56:04
 • „Jedynka” i „dwójka” mistrzami powiatu
  Sobieski nie wygrał? Niemożliwe XDD Chyba ten rok nie należy do najlepszych dla szkoły nr 3
  Autor: Lol
  2019-02-22 15:13:40
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Oto nowa najnowsza masowa produkcja made in Szczytno łoficery po 4 latach na 6 grupach w programie studiów proszę obowiązkowo \"studentom\" puszczać takie pozycje jak ojciec Mateusz, Miami Vice, W11, 07 zgłoś się, Szklana Pułapka a tym ambitniejszym lot nad kukułczym gniazdem
  Autor: Pan łoficer tak się pisze?
  2019-02-22 13:07:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dramat kto wymyślił taki kretynizm. Ta aberacja a właściwie patologia już kiedyś była o takich złotych dzieciach Szczytna mówiło się pampersy. Przychodzili do jednostek i uczył ich sierżant bo aspirant nie miał czasu na takie głupoty. Pomysł to porażajacą głupota ale ta instytucja i tak się stacza. Będzie produkować pseudo oficerów, matołków, tym co planujecie zrobić degradujecie stopień oficera i doprowadzicie do konfliktów w jednostkach. Gratuluję Panie Szymczyk świetny pomysł długo Pan nad tym myślał?
  Autor: Jestem oficerem i mam 4 lata
  2019-02-22 13:00:11
 • Zwyciężyć własne życie
  Brawo!!! Życzę Pani wszystkiego dobrego. Trzymam kciuki!!!
  Autor: varadero
  2019-02-22 11:55:08
 • Rosja połączy Szczytno z Biskupcem
  Mam nadzieję , że skrzyżowania ścieżki rowerowej z drogami publicznymi i lokalnymi będą bezkolizyjne.? Czy znowu tylko rowerzyści będą mieli (pierwszeństwo) -przywileje a kierowcy utrapienie?
  Autor: bezpieczny kierowca
  2019-02-22 08:01:09
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Czyżby to pan komendant rektor doktor inspektor Marek Fałdowski wymyślił? Jakoś mnie to nie dziwi.
  Autor: lubiepolicje
  2019-02-22 03:43:33
 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01