Niedziela, 23 Wrzesień, Imieniny: Maury, Milany, Tomasza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Kacper i Wiktoria pomogli staruszkowi, komendant policji dziękuję za reakcję


Dzisiaj, podinsp. Arkadiusz Napiórkowski p.o. I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie podziękował dwojgu młodym ludziom za godną naśladowania postawę obywatelką. Kacper Pichal i Wiktoria Sochaczewska, uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie powiadomili Policję o potrzebującym pomocy 79-latku.



W trakcie ferii zimowych dwoje młodych ludzi - Wiktoria Sochaczewska i Kacper Pichal zauważyli leżącego przy miejskich garażach mężczyznę. Okazało się, że to mieszkaniec Szczytna, który wypił alkohol, a w drodze do domu przewrócił się. Zarówno wiek mężczyzny jak i sytuacja w jakiej się znalazł mogła zagrozić jego życiu i zdrowiu.

 

 

- Młodzi ludzie nie przeszli obok mężczyzny obojętnie, sprawdzili jak się czuje i pomogli mu wstać, a następnie wezwali policjantów – mówi podkomisarz Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji. - Funkcjonariusze już wiedzieli co dalej robić. Przewieźli 79-latka do jego domu gdzie przekazali pod opiekę troskliwej żonie.

 

Za taką właśnie reakcję podinsp. Arkadiusz Napiórkowski p.o. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie, podziękował dzisiaj Wiktorii Sochaczewskiej i Kacprowi Pichal. W gabinecie Marioli Jaworskiej, Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie, odbyło się uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych.


- Ktoś by pomyślał, że młodzież zachowała się normalnie – mówi podkomisarz Szczepanek. - Rzeczywiście, normalną rzeczą jest, że ludzie powinni być wobec siebie życzliwi i pomocni. Jednak w obliczu wielu sytuacji obojętnego przechodzenia obok leżących osób, postawę uczniów z Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie, należy wyróżnić jako godną naśladowania.

 

 

Wezwanie służb to często szansa na uratowanie komuś życia. Leżącą osobą może być ktoś chory, kto nie potrafi lub po prostu nie jest w stanie wezwać pomocy.

Wykonanie połączenia na nr telefonu alarmowego 112 lub policyjnego 997, nic nie kosztuje a często jest podarowaniem szansy na przeżycie.

Dziękujemy Wiktorii i Kacprowi za przykładną postawę obywatelską – mówią policjanci.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Gontarzewski na burmistrza!!!
    Autor:
    2018-09-22 17:22:37
  • „Natura Mazur” będzie większa
    A woda w jeziorze robi się coraz brudniejsza ????
    Autor: Szp
    2018-09-22 14:24:21
  • Drózd, Jodłowski, Kudrzycki, – kto zostanie wójtem gminy Rozogi?
    Żal mi tych kandydatów z naszej gminy .następne 5 lat straconych jak ich wybierzemy. Koniec z uklasami czy się wziąć do roboty.A to tylko prawo i sprawiedliwość może zapewnić.
    Autor:
    2018-09-22 13:31:02
  • Pabich przeprosił i... otrzymał brawa (zdjęcia)
    Zapoznałam się z programem wyborczym kandydata na wójta. Drogi kandydacie . Były wójcie. Przydałoby się znać statut gminy do której Pan kandyduje To co jest w programie wyborczym tego komitetu , albo należy statutowo do obowiązków wójta i musi to wykonać Są też inne pana propozycje , które leżą w kompetencjach innych organów samorządowych.
    Autor: Nela
    2018-09-21 21:42:57
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Do pappa: pewnie masz rację. Sentyment do dobrze położonych bruków - to może staroświeckie. Ale na Pl. Juranda bruk musi być. Aby można było na bruk wyrzucać te pacynki, kukiełki, nieudolne postacie, które chcą siedzieć w wieży ratusza, co to jest uznawana za siedzibę "Danuśki", z której to Danuśka wyszła ledwo żywa, a Jurand przeżył rozpacz. Zobaczymy, co będzie z "Jurandem" - tą dziurą straszącą przez tyle lat w centrum miasta. Czy "Danuśka" pomoże? Czy może to jest ostatni oddech "Krzyżaków" w mieście Szczytno.
    Autor: Krajan
    2018-09-21 17:44:13
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Niech Gontarzewski dalej wysyła do mieszkańców smsy proszące o głosy nie znając ich prywatnie to na pewno wygra.
    Autor: Jan
    2018-09-21 17:26:58
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Czytając wypowiedzi kandydatów to jednak optuję za panem Mańkowskim, bo przynajmniej gwarantuje dynastię! Trzech synów - budrysów - tylko pogratulować! I to dorosłych. Ciekawe gdzie pracują - może będzie jakieś przełożenie?! A tak na poważnie, to rzeczywiście InnoPolice to inwestycja w WSPol, a nie w miasto. Szczytno nie ma infrastruktury, która pozwoliłaby na przyjmowanie jakiejś dużej, systematycznie napływającej publiczności. Hotele, restauracje, bary, puby, połączenia komunikacyjne z resztą kraju, parkingi? To, co w tej chwili mamy, to od biedy obsprawia turystykę indywidualną, gorzej z turystyką zorganizowaną. To potiomkinowska wieś. Coś ma, ale wygenerowane jest sztucznie.
    Autor: Krajan
    2018-09-21 17:15:05
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Jak obecna Pani Burmistrz może nie wiedzieć ile kosztuje bilet komunikacji miejskiej? Myślę, że po tylu latach powinna dać sobie spokój i dać miejsce innym kandydatom. Co do Pana Gontarzewskiego, jakim prawem wysyła Pan smsy z prośbą o głosy? Nie znamy się, nie wiem skąd ma mój nr i jeszcze nęka smsami. Żałosne, na pewno nie dostanie mojego głosu.
    Autor: student
    2018-09-21 15:19:20
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Ja osobiście polecam kandydaturę Pani Danuty Górskiej. Ma wieloletnie doświadczenie i potrafi zachować się odpowiednio w każdej, nawet trudnej sytuacji. Dba o nasze miasto już tyle lat, że myślę że każdy mieszkaniec Szczytna wyrobił już sobie opinie. Głosujmy mądrze!!!
    Autor: ASIA
    2018-09-21 15:15:52
  • Podniosą most i zlikwidują zieloną rurę
    Do KRAJANA, a mi nie szkoda !!!!! Proponuje , żebyś zamieszkał przy ulicy Sienkiewicza lub Mickiewicza i spróbował spać w nocy przy otwartym oknie, wówczas zrozumiesz dlaczego mi nie SZKODA tego bruku !!!!!!
    Autor: pappa
    2018-09-21 15:01:07