Środa, 25 Kwiecień, Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Kacper i Wiktoria pomogli staruszkowi, komendant policji dziękuję za reakcję

Dzisiaj, podinsp. Arkadiusz Napiórkowski p.o. I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie podziękował dwojgu młodym ludziom za godną naśladowania postawę obywatelką. Kacper Pichal i Wiktoria Sochaczewska, uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie powiadomili Policję o potrzebującym pomocy 79-latku.W trakcie ferii zimowych dwoje młodych ludzi - Wiktoria Sochaczewska i Kacper Pichal zauważyli leżącego przy miejskich garażach mężczyznę. Okazało się, że to mieszkaniec Szczytna, który wypił alkohol, a w drodze do domu przewrócił się. Zarówno wiek mężczyzny jak i sytuacja w jakiej się znalazł mogła zagrozić jego życiu i zdrowiu.

 

 

- Młodzi ludzie nie przeszli obok mężczyzny obojętnie, sprawdzili jak się czuje i pomogli mu wstać, a następnie wezwali policjantów – mówi podkomisarz Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji. - Funkcjonariusze już wiedzieli co dalej robić. Przewieźli 79-latka do jego domu gdzie przekazali pod opiekę troskliwej żonie.

 

Za taką właśnie reakcję podinsp. Arkadiusz Napiórkowski p.o. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie, podziękował dzisiaj Wiktorii Sochaczewskiej i Kacprowi Pichal. W gabinecie Marioli Jaworskiej, Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie, odbyło się uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych.

- Ktoś by pomyślał, że młodzież zachowała się normalnie – mówi podkomisarz Szczepanek. - Rzeczywiście, normalną rzeczą jest, że ludzie powinni być wobec siebie życzliwi i pomocni. Jednak w obliczu wielu sytuacji obojętnego przechodzenia obok leżących osób, postawę uczniów z Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie, należy wyróżnić jako godną naśladowania.

 

 

Wezwanie służb to często szansa na uratowanie komuś życia. Leżącą osobą może być ktoś chory, kto nie potrafi lub po prostu nie jest w stanie wezwać pomocy.

Wykonanie połączenia na nr telefonu alarmowego 112 lub policyjnego 997, nic nie kosztuje a często jest podarowaniem szansy na przeżycie.

Dziękujemy Wiktorii i Kacprowi za przykładną postawę obywatelską – mówią policjanci.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Czwartek, 2018-01-18 22:06:00

Odprawa roczna w Wyższej Szkole Policji

 • Poniedziałek, 2017-11-06 18:10:55

Tytoniowy bus w rękach policji

 • Czwartek, 2017-10-19 11:45:04

Pomogli gminie Czersk


Komentarze

 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  Zastanawia mnie jedna rzecz. Na jakiej podstawie Redaktor sugeruje w artykule, że może powstać tutaj McDonalds? McDonalds Polska - sama wybiera lokalizacje dla swoich jednostek to po 1, po 2 potrzeba 1.2 MLN zlotych, aby rozpocząć rozmowę o franczyzie tej placówki. Po 3 co najważniejsze - franczyze otrzymuje się, na istniejący już lokal - na okres 20 lat. Niestety, Szczytno nie jest atrakcyjnym rejonem dla tej sieci. Niska ilość mieszkańców oraz grupa wiekowa robi swoje. Bardziej traktują nas jako miejscowość "przelotową". Przykre i smutne. P.S Drodzy mieszkańcy nie nastawiajcie się na McDonalda czy KFC. Lepiej otwórzmy fabrykę paneli fotowoltaicznych - będą miejsca pracy, będą odnawialne źródła energii w Szczytnie,
  Autor: Ksawery
  2018-04-24 12:59:10
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  Utrzymają się na luzie, wiem bo sam pracuję w jednym ze sklepów odzieżowych w Szczytnie. Nawet sobie nie wyobrażacie ile ludzie potrafią wydać kasy na ubrania, i to w Szczytnie.
  Autor: Wiem
  2018-04-24 12:35:10
 • Odnowa zaprasza na wyjątkowe rekolekcje
  Do "Helena Modrejewska" Nie rozumiem Twojej zazdrości. Masakra kobieto. Ktoś pomaga dzieciom, a ty piszesz takie rzeczy? Obrzydliwa zazdrość
  Autor: Obserwator
  2018-04-23 19:44:17
 • Odnowa zaprasza na wyjątkowe rekolekcje
  Takie świętoszkowate a na dzieciach kokosy zbijają
  Autor: Helena Modrejewska
  2018-04-23 19:28:43
 • Szczytno – miasto bez szans?
  jaki burmistrz takie miasto
  Autor: danuta
  2018-04-23 15:20:02
 • PIERWSZA PRZYSIĘGA TERYTORIALSÓW Z WARMII I MAZUR
  Czemu nic nie wspomnieliście o dwóch żołnierzach wyróżnionych przez ministra z naszego miasta?????
  Autor: Szymon Si
  2018-04-23 10:33:08
 • Trzy osoby ciężko ranne, audi uderzyło w drzewo
  Naprawde przez tego chlopaka strach dzieci samych do szkoły puszczac bo jak wariat jeździ a rodzice jego chyba udaja że nie wiedzą powinien już dawno mieć uprawnienia do jazdy zabrane a tatuś niech oczy wkoncu przetrze!!!!!
  Autor: Ja
  2018-04-22 22:39:49
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  a co z wieżą ciśnień i z ruinami po kinie ?
  Autor: tak się pytam
  2018-04-22 17:58:07
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  Sądząc po Twoim zapisie wypowiedzi należysz do osób mniej zamożnych i inteligentnych bo oryografia leży i nawet patrzeć nie może na to co wypisujesz. Kebaby i fastfood odpadają jak ktoś sprzedaję jedzenie, które zaraz zacznie uciekać od starości i brudu. A co do odzieży to jedni kupują w D.H. Mazur a inni wolą markowe ubrania.
  Autor: Do I co
  2018-04-22 12:03:03
 • Kołakowska, Fabisiak, Pabich – troje muszkieterów ze Świętajna
  Szanowny Panie redaktorze,muszkieterów cechowała lojalność- o innych przymiotach nie wspomnę.Tytuł artykułu, dla mnie dziwny.
  Autor: wyborca
  2018-04-21 18:35:38