Sobota, 20 Październik, Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Jurandy wyruszą do zasłużonych


W czwartek, 5 kwietnia już po raz 19 rozdane zostaną „szczycieńskie Oskary”, czyli statuetki Juranda. Trafią one do wybitnych mieszkańców naszego powiatu. Do kogo? To na razie tajemnica.O tym, do kogo trafiają Jurandy decyduje specjalna kapituła, w której skład wchodzą: Jarosław Matłach – Starosta Szczycieński (Przewodniczący Kapituły), Joanna Gawryszewska – Przewodnicząca Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Szczycieńskiego (Członek Kapituły) oraz Jan Szymczak – Starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Szczytnie (Członek Kapituły).

 

Po pięć Jurandów i Wyróżnień

W tym roku kapituła zadecydowała, że przyzna pięć statuetek Juranda oraz pięć wyróżnień. Pojawi się też jeden Jurand Honorowy. - Tradycyjnie nie zdradzamy nazwisk osób wyróżnionych, bo chcemy, aby była to niespodzianka i dla wyróżnionych i dla uczestników gali, na której uroczyście wręczymy statuetki – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński.

W tym roku Jurandy zostaną wręczone już po raz 19. Kapituła przyznaje nagrody za wybitne zasługi w dziedzinach: gospodarka, działalność społeczna, kultura, nauka i sztuka, turystyka, sport i rekreacja.

 

 

Po raz pierwszy w 1998 roku

Przypomnijmy tylko, że po raz pierwszy nagrody Juranda wręczono w 1998 roku z inicjatywy władz miasta oraz nieistniejącego już Szczycieńskiego Towarzystwa Gospodarczego. W przyznawaniu statuetek były 2 lata przerwy, po czym stały się one nagrodami Powiatu Szczycieńskiego.

Jednego z pierwszych Jurandów Honorowych otrzymał Ojciec Święty Jan Paweł II. Statuetki Honorowe trafiły też między innymi do: Leszka Balcerowicza, Adama Małysza, czy Zespółu Pieśni i Tańca w Jedwabnie.

 

Tak było w ubiegłym roku

 

W ubiegłym roku Jurandy przyznano: Fundacji Autrimpus, Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielbarku, P. H. U. Samoradek, Jerzemu Niemczuk i Ireneuszowi Bukowieckiemu.

Jurand Honorowy trafił do Andrzeja Górczyńskiego – byłego Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Szczytnie.


 

 

 

Pierwsze Jurandy i Wyróżnienia:

 

 

Laureaci "Jurandów 1997"

 

STATUETKI

 

1. Przedsiębiorstwo PHU ”Papa Jan”

2. Przedsiębiorstwo Handlowe “Delta”

3. Zakład Przetwórstwa Mięsnego “Bek-Pol”

4. Szczycieńskie Towarzystwo Gospodarcze

5. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe “Bogdan”

6. Samorząd Miasta Szczytno

 

 

 

 

WYRÓŻNIENIA

 

1. Cech Rzemiosł Różnych

2. Witold Czujak

3. Barbara Jeziorek

4. Maria Tańska

5. Krystyna Chuda

6. Przedsiębiorstwo PHU „Jan Bud” s.c.

7. “Super Market” s.c.

8. Zakład Ciastkarski Zygmunt Zapadka

9. Przedsiębiorstwo Turystyczno-Usługowe “ Mazur-Pol”

10.Zakład Produkcji Drzewnej “Kojtek-Myślak”

11.Produkcja Wyrobów Spożywczych Benedykt i Marek Bielscy

12.Firma Produkcyjno-Handlowa Skalik sp.j.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Piątek, 2015-04-17 12:52:39

Jurandy dla wybitnych


Komentarze

 • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
  Kolejna partia nierobow.
  Autor: Stefan
  2018-10-19 17:42:47
 • Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka
  Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2018-10-19 14:14:37
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  "Do Wagi". Ja się nie pytam o sprawy osobiste, chociaż - powtarzam - chętnie bym się dowiedział, co przywiodło Panią do Szczytna. Ja się pytam o wykształcenie, jego profil, czy to grzech? JESTEM WYBORCĄ I WAHAM SIĘ MIĘDZY MOS-em a KINDERLANDEM.
  Autor: Waga
  2018-10-19 12:18:57
 • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
  Przestaną brzdąkać w końcu.
  Autor: fircyk
  2018-10-19 10:53:06
 • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
  Zakład wiele wnosi do lokalnej społeczności, jego powstanie to bez wątpienia duży krok naprzód :)
  Autor: złoto
  2018-10-19 09:08:23
 • Szach, mat, pat w Rozogach
  Z całym szacunkiem dla kolegi Darka to rozumiem że Wójt Gminy Rozogi nie jest mieszkańcem naszego powiatu ? (nie m to jak media) 16II Kudrzycki, Zbigniew POL 0 1800 20II Karabela, Dariusz
  Autor: aleia
  2018-10-18 22:41:39
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  Pani Lenard startuje w wyborach, ale nie musi ci wyjawiać osobistych spraw, które nią kierowały, osiedlając się w tym mieście-bez perspektyw. To nie twój pierwszy post o takim charakterze i jeżeli się popiera kierującego MOS, to o czymś, to świadczy.
  Autor: Do Wagi
  2018-10-18 15:59:41
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  Żeby dobrze zarządzać zespołem nie trzeba być doktorem. Kobieta w życiu już coś osiągnęła i widać, że się do tego nadaje. Jak patrzę jacy to wykształceni managerowie się pchają do koryta to ręce opadają. Który z nich wie cokolwiek o prowadzeniu firmy? Który sam utrzymał się na swoim? Wyścig szczurów.
  Autor: Wykształcony.
  2018-10-18 14:58:41
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  A jakie wykształcenie ma Pani Lenard? Poza tym, że stworzyła przedszkole? Mąż studiował w Gdańsku, a Pani? Mąż dostał pracę w Szczytnie. Jestem ciekaw gdzie. Matka dwojga dzieci, a mąż jakby w tle. Chętnie bym się dowiedział, jakie wiatry i z jakiego powodu przywiały Panią do Szczytna. Bo informacji konkretnych Pani nie podaje.
  Autor: Waga
  2018-10-18 13:58:57
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Szanowna Pani Burmistrz, mieszkam w Szczytnie od czterdziestu lat i jestem cząstką tego organizmu. Jeżdżę po Polsce, obserwuję i porównuję, muszę powiedzieć, że na ogół wyglądamy jako miasto blado. W zmaganiach o miejsca pracy, o inwestycje w tym zakresie słabiutko i brak perspektyw, tzw. InnoPolice również nie przyniosą miejsc pracy, a w każdym razie nic znaczącego. Remontowane ulice, trudno, żeby nic nie naprawiać. Najbardziej dziwię się Państwa lekceważeniu stanu bezpieczeństwa na ul. Ignacego Paderewskiego. Wiem, że była interpelacja jednego z radnych, odpowiedź była tak kuriozalna i nie rzeczowa, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Śmiać się z nieudolności, czy płakać z bo lekceważycie droga władzo uwagi społeczeństwa dotyczące bezpieczeństwa. Ja dzisiaj mam tę przewagę nad Panią, że nie zagłosuję na Panią, bo miasto zaczyna się zwijać, bo w mieście nie ma perspektyw rozwoju. A na koniec ileż to mieszkań komunalnych wybudowała Pani? A czemu nie widać Pani współpracy w temacie mieszkanie plus, czyżby gierki polityczne były ważniejsze, a może deweloperzy i ich drogie mieszkania? Mam nadzieję, że dostanie Pani czerwoną kartkę od mieszkańców, czego szanownej Pani życzę.
  Autor: Krzysztof
  2018-10-18 00:59:13