Środa, 12 Grudzień, Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Jurandy wyruszą do zasłużonych


W czwartek, 5 kwietnia już po raz 19 rozdane zostaną „szczycieńskie Oskary”, czyli statuetki Juranda. Trafią one do wybitnych mieszkańców naszego powiatu. Do kogo? To na razie tajemnica.O tym, do kogo trafiają Jurandy decyduje specjalna kapituła, w której skład wchodzą: Jarosław Matłach – Starosta Szczycieński (Przewodniczący Kapituły), Joanna Gawryszewska – Przewodnicząca Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Szczycieńskiego (Członek Kapituły) oraz Jan Szymczak – Starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Szczytnie (Członek Kapituły).

 

Po pięć Jurandów i Wyróżnień

W tym roku kapituła zadecydowała, że przyzna pięć statuetek Juranda oraz pięć wyróżnień. Pojawi się też jeden Jurand Honorowy. - Tradycyjnie nie zdradzamy nazwisk osób wyróżnionych, bo chcemy, aby była to niespodzianka i dla wyróżnionych i dla uczestników gali, na której uroczyście wręczymy statuetki – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński.

W tym roku Jurandy zostaną wręczone już po raz 19. Kapituła przyznaje nagrody za wybitne zasługi w dziedzinach: gospodarka, działalność społeczna, kultura, nauka i sztuka, turystyka, sport i rekreacja.

 

 

Po raz pierwszy w 1998 roku

Przypomnijmy tylko, że po raz pierwszy nagrody Juranda wręczono w 1998 roku z inicjatywy władz miasta oraz nieistniejącego już Szczycieńskiego Towarzystwa Gospodarczego. W przyznawaniu statuetek były 2 lata przerwy, po czym stały się one nagrodami Powiatu Szczycieńskiego.

Jednego z pierwszych Jurandów Honorowych otrzymał Ojciec Święty Jan Paweł II. Statuetki Honorowe trafiły też między innymi do: Leszka Balcerowicza, Adama Małysza, czy Zespółu Pieśni i Tańca w Jedwabnie.

 

Tak było w ubiegłym roku

 

W ubiegłym roku Jurandy przyznano: Fundacji Autrimpus, Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielbarku, P. H. U. Samoradek, Jerzemu Niemczuk i Ireneuszowi Bukowieckiemu.

Jurand Honorowy trafił do Andrzeja Górczyńskiego – byłego Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Szczytnie.


 

 

 

Pierwsze Jurandy i Wyróżnienia:

 

 

Laureaci "Jurandów 1997"

 

STATUETKI

 

1. Przedsiębiorstwo PHU ”Papa Jan”

2. Przedsiębiorstwo Handlowe “Delta”

3. Zakład Przetwórstwa Mięsnego “Bek-Pol”

4. Szczycieńskie Towarzystwo Gospodarcze

5. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe “Bogdan”

6. Samorząd Miasta Szczytno

 

 

 

 

WYRÓŻNIENIA

 

1. Cech Rzemiosł Różnych

2. Witold Czujak

3. Barbara Jeziorek

4. Maria Tańska

5. Krystyna Chuda

6. Przedsiębiorstwo PHU „Jan Bud” s.c.

7. “Super Market” s.c.

8. Zakład Ciastkarski Zygmunt Zapadka

9. Przedsiębiorstwo Turystyczno-Usługowe “ Mazur-Pol”

10.Zakład Produkcji Drzewnej “Kojtek-Myślak”

11.Produkcja Wyrobów Spożywczych Benedykt i Marek Bielscy

12.Firma Produkcyjno-Handlowa Skalik sp.j.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Piątek, 2015-04-17 12:52:39

Jurandy dla wybitnych


Komentarze

 • W powiecie dużo starego, ale bez... Nowocińskiego
  Siedzą sobie mali chłopcy w piaskownicy. Rozmawiają o swojej przyszłości. Ale żaden z nich nie chce zostać strażakiem, maszynistą, czy policjantem. Wszyscy marzą o tym, że by kiedyś w Szczytnie rozdawać \"karty\" ze stołków w ratuszu. I nie było by w tym marzeniu nic dziwnego gdyby po drodze do jego zrealizowania chłopcy zdobyli odpowiednie wykształcenie, ogładę towarzyską, empatię i umiejętność \"służenia pomocą\" drugiemu człowiekowi. Ale czy tak się stało...? Jak na razie moim zdaniem stało się jedynie kolesiostwo. Wiadomo, przyjaźń z piaskownicy rzecz święta!
  Autor: Teresa TTT
  2018-12-12 10:17:29
 • Kraków wraca do Szyman, Lwów zostaje
  Czy są szanse na wznowienie połączenia z Berlinem?
  Autor: Aga
  2018-12-12 07:13:28
 • Mapa potrzeb aktywnych obywateli
  Czy można gdzieś zapoznać się z tym raportem w necie?
  Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
  2018-12-10 23:22:21
 • Kot postawił strażaków na nogi
  To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
  Autor: Wiewiorka
  2018-12-10 20:06:27
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  I proszę na głos i ze zrozumieniem przeczytać definicje tego słowa.
  Autor: Mieszkanka
  2018-12-10 19:15:09
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  Hola hola tu nikt nikogo nie poniża proszę się nie rozpędzać. Nie padają wyzwiska wulgaryzmy itp. Jest tylko własne zdanie i nic innego:)
  Autor: Mieszkanka
  2018-12-10 19:09:42
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  Do Ccc. Jeżeli wypisuje się jakieś komentarze, to warto dokładnie sprawdzić a nie wypisywać głupoty. 6 tysięcy to ma cała gmina a nie Świętajno. Świętajno ma około 2 tysięcy mieszkańców.
  Autor: Ela
  2018-12-10 10:12:34
 • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
  Widzę że temat budzi emocje więc może kilka faktów. InnoPolice kojarzone z WSpol niestety to tylko mit. WSPol pomagał tylko do etapu koncepcji więc bezpieczeństwem będą tam zajmowali się samorządowcy lub emeryci. Zainteresowanie tym produktem było szacowane tylko na podstawie danych statystycznych GUS! Może obecny Burmistrz będzie miał odwagę aby powiedzieć oficjalnie mieszkańcom na co się porywają :) Koszt utrzymania a możliwość generowania ewentualnych zysków? Jaki trzeba będzie wygenerować obrót aby koszt zamknąć na 0? itd. Włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne!!!
  Autor: miejscowy
  2018-12-10 08:49:44
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  Mieszkanko, słowo hejt nie jest popularne, ale ma swoje zdefiniowane określenie. Z DEFINICJI: Co oznacza słowo hejt? To spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawidzić. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. Wielu internautów czuje się w sieci bezkarnych, dlatego chętnie obrażają innych. Złudne poczucie bezkarności i anonimowości popycha ludzi do cyber -przemocy. Należy również zadać pytanie o powody krytyki innych – często wypływa to z niskich pobudek osób krytykujących. Jest to być może próba dowartościowania samego siebie kosztem kogoś drugiego, bezmyślność, czerpanie „chorej” satysfakcji z poniżania innego człowieka, nadmiar czasu i brak pomysłu na jego spędzenie. Spod płaszcza anonima wylewa się fala nienawiści, złości, głupoty czy psychopatycznego poczucia wartości. Mieszkanko powoływanie się na \"pół wsi\" to nie jest własna opinia... Również życzę miłego wieczoru i spokojnej nocy.
  Autor: Ccc
  2018-12-09 23:32:57
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  O Boże..no tak tak tak samo jak kultura była we Wielbarku stoisko przepiękne ale reszta... Hehehe przepraszam tak.... KULTURA
  Autor: Mieszkanka
  2018-12-08 23:33:23