Znamy już laureatów tegorocznych Jurandów. Gala odbyła się w piątek w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie. Swoimi występami uświetnili ją Piotr Krępeć oraz Otvin Group.

Statuetki:

Tadeusz Dymerski, trener judo

Statuetki:

za szczególne osiągnięcia w pracy trenerskiej oraz wkład i zaangażowanie w krzewienie kultury fizycznej wśród młodych mieszkańców powiatu szczycieńskiego.

Tadeusz Dymerski jest trenerem judo. Posiada trzeci stopień mistrzowski. Jako zawodnik zdobył wiele medali oraz tytułów w Mistrzostwach Polski w Judo. Medale zdobywają też jego podopieczni. Jak podkreśla laureat, jego życiowym powołaniem jest praca trenerska z dziećmi oraz młodzieżą.

Tomasz Nysztal, wędkarz

za szczególne osiągnięcia w wędkarstwie.

Od roku 1985 laureat zaczął startować w zawodach wędkarskich. W roku 2000 po raz pierwszy został Mistrzem Polski w wędkarstwie podlodowym, a latem tego roku zajął drugie miejsce indywidualnie w klubowych Mistrzostwach Polski w wędkarstwie spławikowym. Od tej pory pan Tomasz stawał na podium różnej rangi zawodów blisko 150 razy.