Niedziela, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Julia Płocharczyk zakwalifikowała się do Festiwalu w Opolu

Julia Płocharczyk z Zespołu Szkół w Lipowcu zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki PIOSENKOBRANIE w Opolu.



Julka wygrała Konkursie Piosenki „Kocham śpiewać polskie piosenki”, który odbył się w Iłowie-Osada. Wzięli w nim udział reprezentanci 13 gmin zrzeszonych w Lokalnej Grupy Działania „Brama Mazurskiej Krainy”.
 

Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz klasy VII i gimnazja. Głowną nagrodą był udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Piosenkobranie" w Opolu, który jest odpowiednikiem "dorosłej" edycji Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

 

W Jury zasiedli m.in. członkowie zespołu "Czerwony Tulipan". Gminę Szczytno reprezentowały dwie uczennice Zespołu Szkół w Lipowcu: Julia Płocharczyk w kat. klas IV-VI i Patrycja Cicha w kat. klas VII i Gimnazjum.

Julia Płocharczyk zaśpiewała piosenkę „Życia mała garść” z rep. Krzysztofa Krawczyka i na życzenie jury piosenkę „Gdybyś” z rep. Grażyny Łobaszewskiej.
 

Julka nie miała sobie równych. To jej jury wręczyło nagrodę za pierwsze miejsce i Grand Prix dające przepustkę do Opola.

 

 

Już w czerwcu Julia stanie na deskach opolskiego amfiteatru. Również Patrycja pięknie zaprezentowała swoją interpretację piosenki "Niech żyje bal" .

Wyrazem uznania jest zaproszenie Julii i pozostałych laureatek Grand Prix przez zespół „Czerwony Tulipan” do wspólnej promocji ich najnowszej płyty. We wrześniu dziewczyny zaśpiewają na olsztyńskiej scenie przed koncertem zespołu.

 



Komentarze do artykułu

Jadwiga

Jesteśmy dumni z naszych dziewczyn :) Brawo dziewczyny

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

  • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
    Mam jedno konkretne pytanie odnośnie tego wypadku: JAKIEJ MARKI i MODEL był radiowóz którym Ci policjanci RD mieli wypadek ??? Ze zdjęć i nagrań w mediach nie idzie tego ustalić. Proszę o konkretną odpowiedz. Pozdrawiam
    Autor: Fafik
    2018-05-27 13:48:07
  • Kołakowska, Fabisiak, Pabich – troje muszkieterów ze Świętajna
    Jedno wiem, że nikt z mojej rodziny i sąsiadów nie zagłosuje na poprzedniego wójta. Pan Pabich powinien raczej poszukać nowego sposobu na życie, bo w lokalnej polityce już był i dostał czerwoną kartkę od wyborców.
    Autor: Marta P.
    2018-05-27 13:30:40
  • Zaginął słuchacz kursu podstawowego, policja prosi o pomoc
    Jak można pomóc skoro nawet nie wiadomo jak wygląda? Czy aż tak ciężko policji wpaść na pomysł aby udostępnić zdjęcie zaginionego?
    Autor: Szerlok
    2018-05-27 12:23:52
  • Ślązak z urodzenia – Mazur z serca (zdjęcia)
    Jesteś " Wielki' Twoje poczynania są na skraju bezpieczeństwa. Działania Twojej grupy są wspaniałe. Podziwiam Was.
    Autor: Bozena
    2018-05-27 01:58:58
  • Ślązak z urodzenia – Mazur z serca (zdjęcia)
    Maciek jesteś Wielki . Twoje zasługi dla Nas dla Ciebie są wielkie.Jesteś super specjalistą. Wiem o Twoich poszukiwaniach ludzi utopionych w dziwnych okolicznościach. Szacunek dla specjalisty i znajomego z Pasymia. Podziwiamy i pozdrawiamy.
    Autor: Bozena
    2018-05-27 01:51:42
  • Zaginął słuchacz kursu podstawowego, policja prosi o pomoc
    Armagiedin rudkiwski
    Autor: Walaus
    2018-05-26 21:11:19
  • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
    Odszedł wspaniały kolega i policjant. Byłeś zawsze uśmiechnięty, pomocny i bardzo koleżeński - takiego zapamiętam Cię na zawsze. Szczere wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich. Tego jak bardzo mi przykro nie jestem wstanie opisać słowami...
    Autor:
    2018-05-26 18:44:43
  • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
    Tragedia.Mlody człowiek. Spoczywaj w spokoju.Moje kondolencje dla rodziny.
    Autor: Krzysztof - emeryt
    2018-05-26 14:45:00
  • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
    Jak zwykle wszyscy wiedzą lepiej! Jak można przeczytać, że odszedł mąż i ojciec dwójki dzieci, a później pisać, że bardzo się z tego cieszy! Wszystkie radiowozy to gruchoty mówiąc prostym językiem, aby wszystkie barany które obrażają Pana Piotra oraz jego rodzinę zrozumieli, że to nie jest kwestia szybkiej prędkości, niezapiętych pasów bądź trzeźwości. Mogę nawet ręczyć, że Pan Piotr zawsze zapinał pasy i jeździł przepisowo. Zastanówcie się teraz gdybyście mieli tak jak oni zmianę nocną czy dalej byłoby tak łatwo wam wszystko robić. Zmęczenie niestety zwycięża nad człowiekiem. Uważam, że wszyscy tu komentujący źle i niestosowne beszczeszczą jego osobę. To że nie lubicie policjantów bo są tacy i nie tacy to nie wkładajcie wszystkich w całą gromadę. Pana Piotra znałam osobiście i krzyczę to teraz wszystkim to był wspaniały człowiek. Służył dobrą ręką dla wszystkich. Kochający mąż i tatuś, który miał całe życie przed sobą. To jest bardzo wielka tragedia która wylewa łzy z oczu wszystkich którzy go znali. Zamiast pisać tu głupoty to pomódlcie się za Jego duszę. Spoczywaj w pokoju!
    Autor: Przyjaciółka
    2018-05-26 10:50:00
  • Czy gmina dopłaciła do głosowania w plebiscycie Wójt Roku?
    Ciekawa jestem czy Malik sprawdzał służbowe bilingi jak brał udział w konkursie na najlepszego sołtysa w powiecie.Zajmował wysokie pozycje chociaż wybitnym sołtysem nie był.
    Autor: Ala
    2018-05-26 06:29:54