Niedziela, 24 Marzec, Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Jest pełnomocnik, na Małym Domowym będzie szkółka żeglarska


W maju, a najpóźniej w czerwcu na Jeziorze Dużym Domowym w Szczytnie może zaroić się od żagli. Ruszyć ma też szkółka żeglarska. Nowy burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski powołał właśnie społecznego pełnomocnika do spraw żeglarstwa i sportów wodnych w naszym mieście. Został nim Marek Płaczkiewicz.



Marek Płaczkiewicz żeglarstwem w Szczytnie ma zająć się całkowicie za darmo.

 

- Bo to przyjaciel naszego miasta – tłumaczy Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Będzie odpowiedzialny za rozwój żeglarstwa, za pozyskiwanie łódek, szkolenie żeglarzy, będzie też pozyskiwał instruktorów i nadzorował tworzenie szkółki żeglarskiej. Wiem, że na tym zna się doskonale, bo przez wiele lat zajmował się tym zawodowo.

 

Sam Marek Płaczkiewicz przyznaje, że do Szczytna wróci z radością.

 

- Jestem z Olsztyna, ale zawsze mówiłem, że moim drugim domem jest Szczytno – opowiada. - Żeglarstwem zajmuję się od 7 roku życia, a mam już 62 lata. Jestem kapitanem jachtowym żeglugi wielkiej. Skończyłem szkołę morską. Mam uprawnienia turystyczne i zawodowe.


 

Według pana Marka Jezioro Domowe Duże nadaje się znakomicie do szkolenia młodych żeglarzy.

- Jest to akwen bardzo bezpieczny, z tak zwaną falą, która nie wraca, czyli nie przeszkadza młodym, niedoświadczonym żeglarzom – tłumaczy. - Jestem przekonany, że jezioro nadaje się do przyjęcia jednostek klasy PPJ. Takie jednostki pływają w regatach wyższej klasy zawodowej. I jestem przekonany, że uda mi się zorganizować przynajmniej jeden taki bieg w Szczytnie. Wówczas na jeziorze zrobi się biało od żagli. Ale oczywiście dla nas najważniejsze będzie szkolenie młodych żeglarzy na mniejszych jednostkach.

 

Nabór do szkółki żeglarskiej ruszy w kwietniu. - Osoby chętne mogą zgłaszać się w tej sprawie do Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie – mówi burmistrz Mańkowski.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Rowerowa ścieżka „zarasta”... przetargami
    O jakiej ścieżce jest mówione - jeżeli na trasie Kiejkuty Jabłonka, ten odcinek jest już zasypany. Bo w tym miejscu powstał droga z Kiejkut do Orżyn !!!
    Autor: takisobie
    2019-03-23 13:06:08
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    To są choroby wieku dziedziecego co nie znaczy,ze przechodzi się je łagodnie. Zdarza się raz na 10 tys. zgon spowodowany powikłaniami. Dlatego należy się szczepic.dzieci i siebie!
    Autor: Nuna
    2019-03-23 12:19:35
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    szkoda dziewczynki pochylmy czoła nad zmarłym dzieckiem spoczywaj w pokoju aniołku!!!
    Autor: tom
    2019-03-23 07:29:19
  • Ogień nie zna się na zegarku
    do Ktosika . Czyli twoim tokiem rozumowani to mieszkańcy i postronne osoby miały zająć się gaszeniem tego samochodu . Jeżeli byłbyś na miejscu to byś wiedział że osoby postronne wraz z właścicielem sklepu próbowały ugasić samochód lecz mimo użycia kilku gaśnic nie udało się to . Potem nie można było nic zrobić tylko patrzeć na palący się samochód . To po co nam ta straż skoro nie wypełniają swoich obowiązków
    Autor: Grzesiek
    2019-03-22 10:45:29
  • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
    Dobrze, że Dunajcy mają sklep do 18 to mogę zakupy po drodze z pracy zrobić inaczej chyba musiałabym do Biedronki latać. Pasym to od kilku lat miasto emerytów.
    Autor: ina
    2019-03-22 10:27:31
  • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
    Brawo! Nie wiedziałem Romku że z Ciebie taki zdolny felietonista. Pozdrawiam
    Autor: Sebastian T.
    2019-03-22 05:31:55
  • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
    Pozwalam sobie zacytować informacje z konkurencyjnego periodyku tj. \"Kurek Mazurski\" Cyt. 16.01.2019; \" W poniedziałek burmistrz Szczytna wydał zarządzenie dotyczące podziału dotacji dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych. Podobnie jak w latach ubiegłych, najwięcej środków z samorządowego budżetu zostanie przeznaczonych na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży – łącznie 230 tys. zł. Z tego, co także nie jest wielkim zaskoczeniem, 79 tys. zł otrzyma klub piłkarski SKS Szczytno \" Ps. Nie znalazłem niestety wybitniejszych osiągnięć naszych lokalnych kopaczy piłki nożnej ? I to jest dysproporcja budżetu ...
    Autor: Frustrat
    2019-03-21 21:10:57
  • Pierwszy piec z dotacją
    To Mańkowski opiera się na tym co burmistrz miasta Danuta Górską stworzyła. Minęło już 5 miesięcy rządów Pana Mańkowskiego z Pslem i poza jego dochodem rzędu 60.000 zł nic się nie zmieniło i nic się nie dzieje.
    Autor: Rafal
    2019-03-21 18:18:05
  • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
    I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.
    Autor: Szczytniak
    2019-03-21 14:20:47
  • Ogień nie zna się na zegarku
    Przykre jest to, że kierownictwo jednostki które nie stanęło na wysokości zadania i straż nie wyjechała do pożaru , pisze pod pseudonimem Mieszkanka wyjaśnienia, co oznacza skrót OSP. Słabo, doprawdy słabo zasłaniać się kobietą.
    Autor: Feministka
    2019-03-21 10:21:56