Niedziela, 23 Wrzesień, Imieniny: Maury, Milany, Tomasza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Jest kasa na dawne kino


Burmistrz Cezary Łachmański i marszałek Gustaw Marek Brzezin podpisali umowę o dofinansowanie inwestycji pn. „Utworzenie Centrum Aktywizacji Społecznej-Siedziby Klubu Integracji Społecznej”. Cała inwestycja została oszacowana na ok. 5 150 000 zł brutto. Wkład własny gminy Pasym to 940 905,00 zł, natomiast dofinansowanie 4 209 095,00 zł.



Centrum to zostanie utworzone w budynku po byłym kinie „Perkoz” w Pasymiu. Budynek od 2013 roku był nieużytkowany, a niedawno, bo pod koniec marca tego roku, dodatkowo został solidnie „nagryziony” przez pożar, który o mały włos zaprzepaściłby gminne plany.

Przygotowany wniosek o dofinansowanie i dokumentacja techniczna nie obejmowały bowiem remontu dachu budynku w takim zakresie, w jakim ostatecznie musiał on być zrobiony przez niszczycielskie działanie ognia. - Wniosek o dofinansowanie inwestycji w ramach uczestnictwa w Sieci Miast Cittaslow należało złożyć do końca marca, a pożar wybuchł w nocy z 21 na 22 tego miesiąca – wspomina burmistrz Łachmański. - Było więc nierealne, by w tym terminie dokonać niezbędnych zmian w dokumentacji.

Tu jednak na wysokości zadania stanęły inne samorządy. Urząd Marszałkowski zgodził się przesunąć Pasymowi termin złożenia wniosku o miesiąc, nowe ustalenia i decyzje szybko podjął Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków, a starostwo powiatowe równie szybko sprawdziło i zaakceptowało nową dokumentację, wydając pozwolenie na budowę. - To dla naszej gminy bardzo ważna inwestycja i bardzo kosztowna. Pozyskane środki są niebagatelne i bez naprawdę ogromnego zaangażowania wielu osób mielibyśmy poważny problem z ich uzyskaniem – podkreśla burmistrz Łachmański. - W sposób szczególny chciałbym podziękować dwóm panom: Dariuszowi Bartonowi – Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków w Olsztynie oraz Krzysztofowi Żyłce – naczelnikowi wydziału budownictwa w Starostwie Powiatowym.


Gmina Pasym jeszcze w tym tygodniu ogłosi przetarg na wykonanie robót budowlanych.

Ip/hab

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2018-09-11 17:03:41

Pomost jest już gotowy (zdjęcia)

  • Środa, 2018-08-15 17:07:25

Zakaz jest, tablic nie ma

  • Poniedziałek, 2018-08-06 21:21:26

Bukowiecki jest w finale mistrzostw Europy w Berlinie

  • Poniedziałek, 2018-07-30 21:03:01

Samorządowa kasa na wakacje (zdjęcia)


Komentarze

  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Gontarzewski na burmistrza!!!
    Autor:
    2018-09-22 17:22:37
  • „Natura Mazur” będzie większa
    A woda w jeziorze robi się coraz brudniejsza ????
    Autor: Szp
    2018-09-22 14:24:21
  • Drózd, Jodłowski, Kudrzycki, – kto zostanie wójtem gminy Rozogi?
    Żal mi tych kandydatów z naszej gminy .następne 5 lat straconych jak ich wybierzemy. Koniec z uklasami czy się wziąć do roboty.A to tylko prawo i sprawiedliwość może zapewnić.
    Autor:
    2018-09-22 13:31:02
  • Pabich przeprosił i... otrzymał brawa (zdjęcia)
    Zapoznałam się z programem wyborczym kandydata na wójta. Drogi kandydacie . Były wójcie. Przydałoby się znać statut gminy do której Pan kandyduje To co jest w programie wyborczym tego komitetu , albo należy statutowo do obowiązków wójta i musi to wykonać Są też inne pana propozycje , które leżą w kompetencjach innych organów samorządowych.
    Autor: Nela
    2018-09-21 21:42:57
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Do pappa: pewnie masz rację. Sentyment do dobrze położonych bruków - to może staroświeckie. Ale na Pl. Juranda bruk musi być. Aby można było na bruk wyrzucać te pacynki, kukiełki, nieudolne postacie, które chcą siedzieć w wieży ratusza, co to jest uznawana za siedzibę "Danuśki", z której to Danuśka wyszła ledwo żywa, a Jurand przeżył rozpacz. Zobaczymy, co będzie z "Jurandem" - tą dziurą straszącą przez tyle lat w centrum miasta. Czy "Danuśka" pomoże? Czy może to jest ostatni oddech "Krzyżaków" w mieście Szczytno.
    Autor: Krajan
    2018-09-21 17:44:13
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Niech Gontarzewski dalej wysyła do mieszkańców smsy proszące o głosy nie znając ich prywatnie to na pewno wygra.
    Autor: Jan
    2018-09-21 17:26:58
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Czytając wypowiedzi kandydatów to jednak optuję za panem Mańkowskim, bo przynajmniej gwarantuje dynastię! Trzech synów - budrysów - tylko pogratulować! I to dorosłych. Ciekawe gdzie pracują - może będzie jakieś przełożenie?! A tak na poważnie, to rzeczywiście InnoPolice to inwestycja w WSPol, a nie w miasto. Szczytno nie ma infrastruktury, która pozwoliłaby na przyjmowanie jakiejś dużej, systematycznie napływającej publiczności. Hotele, restauracje, bary, puby, połączenia komunikacyjne z resztą kraju, parkingi? To, co w tej chwili mamy, to od biedy obsprawia turystykę indywidualną, gorzej z turystyką zorganizowaną. To potiomkinowska wieś. Coś ma, ale wygenerowane jest sztucznie.
    Autor: Krajan
    2018-09-21 17:15:05
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Jak obecna Pani Burmistrz może nie wiedzieć ile kosztuje bilet komunikacji miejskiej? Myślę, że po tylu latach powinna dać sobie spokój i dać miejsce innym kandydatom. Co do Pana Gontarzewskiego, jakim prawem wysyła Pan smsy z prośbą o głosy? Nie znamy się, nie wiem skąd ma mój nr i jeszcze nęka smsami. Żałosne, na pewno nie dostanie mojego głosu.
    Autor: student
    2018-09-21 15:19:20
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Ja osobiście polecam kandydaturę Pani Danuty Górskiej. Ma wieloletnie doświadczenie i potrafi zachować się odpowiednio w każdej, nawet trudnej sytuacji. Dba o nasze miasto już tyle lat, że myślę że każdy mieszkaniec Szczytna wyrobił już sobie opinie. Głosujmy mądrze!!!
    Autor: ASIA
    2018-09-21 15:15:52
  • Podniosą most i zlikwidują zieloną rurę
    Do KRAJANA, a mi nie szkoda !!!!! Proponuje , żebyś zamieszkał przy ulicy Sienkiewicza lub Mickiewicza i spróbował spać w nocy przy otwartym oknie, wówczas zrozumiesz dlaczego mi nie SZKODA tego bruku !!!!!!
    Autor: pappa
    2018-09-21 15:01:07