Piątek, 29 Marca
Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona -

Reklama


Reklama

Jerzy Olszówka – sposób na sukces


Zmieszany Jerzy Olszówka zaczął opowiadać o swojej pracy, lecz pytający nie ustępował. ,,Ja nie o tym, co Pan sam zrobił”? Słowa te zapadły głęboko w pamięć i stały się podwaliną zmian. Kopalnia wiedzy i pomysłów - Internet,...


  • Data:

Zmieszany Jerzy Olszówka zaczął opowiadać o swojej pracy, lecz pytający nie ustępował. ,,Ja nie o tym, co Pan sam zrobił”? Słowa te zapadły głęboko w pamięć i stały się podwaliną zmian. Kopalnia wiedzy i pomysłów - Internet, posłużyła do analizy rynku. Czego szukają ludzie? Jaki powinien być produkt? Co jest potrzebne i jak trafić w oczekiwania? Odpowiedź na pytanie: gdzie leży sekret praktyczności, trwałości i rachunku ekonomicznego? - postawiły Jerzego Olszówkę ze Spychowa przed bardzo trudnym zadaniem.

Około roku wykonywał ławki, stoły, huśtawki, kwietniki i pergole. Przyglądał się klientom, wsłuchiwał w ich opinie i oczekiwania kierowane pod adresem mebli ogrodowych. Był to czas wielkiego rozkwitu mody na adaptację ogrodów i bardzo wiele firm świadczyło takie usługi. Dla ambitnego przedsiębiorcy, człowieka z ogromnym doświadczeniem z branży meblarskiej, powielanie istniejących wzorców to zbyt mało. Celem stało się stworzenie takiego produktu, którego nie wykonuje nikt inny, który wymaga zaawansowanej technologii i myśli technicznej, a jednocześnie jest prosty w obsłudze i montażu, odznacza się wysoką jakością i przystępną ceną, a przy tym jest przydatny i mogą sobie na niego pozwolić wszyscy. Tak pojawił się pomysł na hamak. Wykonany z giętego mazurskiego drewna, trwały, odporny na duże obciążenia i zmienne warunki atmosferyczne. Analiza rynku i opinie klientów potwierdziły, że taki produkt na rynku ma szansę na popularność. Dobry pomysł i droga do sukcesu stanęła otworem. Ciężka praca nad sukcesem trwa od 2008 r. To wiele lat, mnóstwo przepracowanych dni i nocy. Najpierw powstała technologia masowego przygotowania półfabrykatów. Następnie wytężona praca i nieustanne unowocześnianie technik gięcia. Doświadczenie zawodowe i praktyka w badaniu wyrobów okazały się nieocenione podczas określania zasad kontroli i oceny sprawności technicznej własnego produktu. Pan Jerzy poddaje przeróżnym testom swoje hamaki. Bada obciążenie statyczne, wytrzymałość płótna i wytrzymałość stelaża. Zakupuje coraz nowszą aparaturę pomiarową. Wykres obciążeń i ugięcia określa wartości krytyczne, a te wraz z odpornością na anomalie pogody wyznaczają kierunek modernizacji i unowocześnień.


Reklama

Reklama

style="margin-bottom: 0cm;">Hamak za wyjątkiem wykonanych przez trak półfabrykatów jest wykonywany całkowicie ręcznie. Poza prostotą konstrukcji najważniejszym czynnikiem dla wytwórcy jest jakość i dbałość o szczegóły. Jerzy Olszówka z wielką uwagą analizuje opinie klientów. Nawet po sprzedaniu danej sztuki, ważne jest dla niego jak hamak zachowuje się w użytkowaniu, czy użytkujący klienci są zadowoleni, jakie są ich spostrzeżenia. Sprzedając, zawsze prosi o kontakt i opinie. A jest się czym pochwalić, bo hamaki ze Spychowa trafiły do: Szwecji, Niemiec, Francji, Norwegii, Słowacji i Holandii. Zbieranie opinii, dbałość o jakość i nieustanne podnoszenie wytrzymałości spowodowało, że konstruktor „wypuścił” niedawno siódmą wersję hamaka. Starania firmy dostrzegł samorząd województwa warmińsko-mazurskiego i 18 maja 2015 r . uhonorował hamak ze Spychowa certyfikatem ,,Produkt z Warmii i Mazur”.



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    do :Agnieszka Semeniuk-Czepczyńska. Oczywiście sprawa słuszna i potrzebna nie tylko od święta ale szczególnie na co dzień. Zaproszenie podczas konwencji wyborczej, skierowane do kandydatów, w okresie wyborów to jak to inaczej odebrać! W ten sposób słuszne działanie obarcza się taką otoczką. Czasami lepiej zrobić to w innym okresie lub nawet z mniejszą ilością uczestników. Jest wtedy większa wiarygodność. Działanie takie nie powinno mieć też charakteru akcyjnego bo jak wszystko co akcyjne w naszym kochanym kraju to tylko działanie promocyjne a nie wyraz rzeczywistej troski. Pozdrawiam i życzę zdrowych i pogodnych świąt!!!

    marian


    2024-03-28 10:54:16
  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    Nie wszyscy przyszli na akcję z powodu wyborów samorządowych... Część uczestników przyszła, bo ważna dla nich jest Natura i piękna przyroda, o którą powinno się dnać na co dzień. Akcja ważna, potrzebna, ale niepotrzebnie przykrywają ją rozważania polityczne. Wszyscy dbajmy na co dzień o porządek, zwracajmy uwagę zaśmiecającym...

    Agnieszka Semeniuk-Czepczyńska


    2024-03-27 13:34:56
  • Poznaj dzielnicowych w akcji podczas plebiscytu #SuperDzielnicowy2024
    To jakas kpina. Jak ja mam oddac glos na superdzielnicowego jak ja nawet nie wiem kto nim jest. Glos powinien byc oddany za zaslugi a nie po pokazaniu zdjecia w gazecie. Czym zasluzyli sie dzielnicowi z naszego powiatu, mala podpowiedz. Niczym, po za pierdzeniem w fotel i pozowaniem do zdjec.

    Shazza


    2024-03-27 13:34:24
  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że mała grupka ludzi chce tłumaczyć innym co jest dobre i co powinni robić. Oczywiście w kontekście nadchodzących wyborów. Większość z obecnych tam osób nie robiła tego z własnego przekonania tylko dlatego, że trzeba tam być bo niedługo wybory. Smutne jest jeszcze to, że niewielka ale zaangażowana grupa ludzi w wyborach decyduje za większość której nie chce się iść lub jak już idą to nawet nie zastanawiają się jak ich wybór będzie wpływał na ich codzienne życie. Potem pretensje do wszystkich, tylko nie do siebie!!!!

    marian


    2024-03-27 10:33:52
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Tam się troszeczkę spędziło czasu????

    Laki


    2024-03-27 08:30:09
  • Robert Rubak: – czas na przetasowania w radzie
    Miałem przyjemność z bliska obserwować działania p. Rubaka w poprzedniej kampanii wyborczej. Liczyłem, iż nastąpi później okres jego współpracy z burmistrzem co uważałem za dużą szansę dla miasta i regionu. Wielka szkoda, iż p. burmistrz wybrał innych współpracowników. Mam nadzieję, iż p. Rubak znajdzie miejsce w nowej Radzie Powiatu.

    wiesław mądrzejowski


    2024-03-26 15:39:38
  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    Szkoda że wyborów nie ma co roku, przynajmniej wokół jeziora byłoby czysto. Ciekawe czy na koniec dali sobie buzi a może po buzi.

    mieszkaniec


    2024-03-26 14:50:11
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Współpraca z samorządem? A z kim się pan spotkał, p. Ochman nie należy do naszego samorządu. Brawo PIS, no i PO, w sumie PSL to też to samo.

    Mieszkaniec


    2024-03-26 11:59:15
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Bezpartyjny kandydat ale od Tuska :) No i z Myszyńca, ale skąd on się wziął w Szczytnie ?

    Marian


    2024-03-26 11:26:50
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Pani (?) Anno, jak się coś pisze to trzeba najpierw pomyśleć. Kiedy i gdzie p. Ochman, Stefan jakby kto pytał, obiecywał paliwo po 5 zł i dobrowolny ZUS? To uprawnienia Sejmu a burmistrzowi nawet Szczytna nic co tego.

    Rysiek T.


    2024-03-26 09:05:07

Reklama