Niedziela, 22 Kwiecień, Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Jerzy Cimoszyński odchodzi na emeryturę

Jerzy Cimoszyński kończy 18 lat... Pracy w charakterze dyrektora Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. Można by więc powiedzieć, że na tym stanowisku osiągnął dorosłość. - I dość – mówi. - Pora na emeryturę.



- Zrobiłem w PCSTiR chyba wszystko, co było można. Teraz czas na młodszych, być może z nowymi pomysłami. Na pewno trzeba nieco zmienić kierunek aktywności, czy raczej poszerzyć i więcej uwagi poświęcić turystyce i rekreacji. Zmieniają się czasy i ludzie, zmieniają zainteresowania i społeczne oczekiwania, którym trzeba wychodzić naprzeciwko – mówi Jerzy Cimoszyński. - Ale żeby więcej robić dla ludzi potrzeba... ludzi i pieniędzy – dodaje dyrektor.

 

 

 

 

 

 

Jeszcze dyrektor, ale już niedługo. Tuż przed nadchodzącymi świętami Jerzy Cimoszyński rozstaje się z centrum, kawałkiem etatu nauczycielskiego w Rozogach. Aktywność zawodową kończy dokładnie – 22 grudnia br., po – w sumie – ponad 42 latach pracy. Uznał, że czas na emeryturę.

- Zaczynałem jako nauczyciel wychowania fizycznego w SP 3, i jako nauczyciel kończę swoją karierę zawodową – mówi. - To, co dotychczas w życiu robiłem było przyjemnością, ale przede wszystkim pracą. Teraz przyjdzie czas na same przyjemności – dodaje ze śmiechem.

O dalsze losy Centrum podczas ostatniej sesji pytał radny Krzysztof Mańkowski, nota bene dyrektor podobnego centrum, tyle że miejskiego. Starosta Jarosław Matłach przyznał, że żadne rewolucyjne decyzje nie zapadły tym bardziej, że „sprawa” jest dość świeża i wymaga rozważenia. - Na kolejne trzy miesiące, po odejściu dyrektora Cimoszyńskiego, obowiązek kierowania Centrum zostanie powierzony jednemu z pracowników – stwierdził jedynie starosta Matłach.

Na kolejnej sesji Rady Powiatu, zaplanowanej na 22 grudnia, wieloletni szef powiatowego sportu, ma być uroczyście pożegnany. Czy to oznacza, że rozstanie się ze sportem, wszystkimi swoimi pasjami?

- Mam już pewne plany. Właściwie wiem, co chciałbym i co mam nadzieje robić, ale na razie to tajemnica – twierdzi jeszcze dyrektor PCSTiR. - Ale obiecuję, że dokładniej o tym co było i o tym co będzie w moim życiu, „Tygodnikowi” powiem w pierwszej kolejności.



Komentarze do artykułu

ga

Czy to aby na pewno potrzebne stanowisko?

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2017-09-14 20:19:23

Dyrektor Danuta odchodzi na emeryturę

  • Środa, 2017-08-09 14:58:45

Jerzy Niemczuk – pisarz krzyczący

  • Wtorek, 2016-05-24 11:01:15

Dyrektor Kulikowska odchodzi

  • Czwartek, 2015-09-24 08:20:56

Jerzy Olszówka – sposób na sukces


Komentarze

  • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
    a co z wieżą ciśnień i z ruinami po kinie ?
    Autor: tak się pytam
    2018-04-22 17:58:07
  • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
    Sądząc po Twoim zapisie wypowiedzi należysz do osób mniej zamożnych i inteligentnych bo oryografia leży i nawet patrzeć nie może na to co wypisujesz. Kebaby i fastfood odpadają jak ktoś sprzedaję jedzenie, które zaraz zacznie uciekać od starości i brudu. A co do odzieży to jedni kupują w D.H. Mazur a inni wolą markowe ubrania.
    Autor: Do I co
    2018-04-22 12:03:03
  • Kołakowska, Fabisiak, Pabich – troje muszkieterów ze Świętajna
    Szanowny Panie redaktorze,muszkieterów cechowała lojalność- o innych przymiotach nie wspomnę.Tytuł artykułu, dla mnie dziwny.
    Autor: wyborca
    2018-04-21 18:35:38
  • Kościół w Lipowcu dostał „tacę” od gminy
    A ten Pan w szarym sweterku to kto?, bo jakoś nie widać, że to ksiądz. Koszulka jak na wakacje lub do kina. Wstyd.
    Autor: Michał
    2018-04-21 15:29:15
  • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
    Jak dla mnie super! Tak centrum handlowe w Szczytnie powinno powstać!
    Autor: Anonim
    2018-04-19 15:46:41
  • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
    KFC ..... już oblizuję paluchy????
    Autor: Iwa
    2018-04-19 10:36:31
  • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
    Co z tego jak w każdą niedzielę i tak będzie zamkniete. Po co wgl centrum chandlowe jak w Szczytnie nie ma zbyt dużej ilości zamożnych klientów. Zobaczymy jakie będą tam pustki. Ja nikomu źle nie rzycze ale inwestor poniesie porażkę życia heh. Co ludzie wydadzą po 500 albo w górę na markowe buty ewentualnie bluzy spodnie po 200 czy 400 tak? Tyle kosztują markowe rzeczy. Niechaj szanowna redakcja może zrobi sądarz i sprawdzi kto to będzie kupował. A i radzę zwrócić uwagę ile kebabow i innych fastfoodow odpadło w Szczytnie. To jeszcze mcs czy kfs... no tak dajmy zarabiać korporacjom.
    Autor: I co
    2018-04-19 07:35:07
  • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
    A jest tak pieknie....
    Autor: Jola
    2018-04-18 16:31:55
  • Radni z Rozóg zbuntowali się
    Jak ma się do tego co piszecie paragraf 3 ust. 1 Dźwierzuckiej uchwały zgodnie z którym miesięczna opłata ulega pomniejszeniu w przypadku nieobecności dziecka?
    Autor: Andrzej
    2018-04-18 13:54:57
  • Szczycieński browar w nowej odsłonie (zdjęcia)
    A obok jest następny obiekt zrujnowany przez WSPOL i miasto, i pójdzie za grosze w czyje ręce, może tego inwestora. Obecnie to najlepszy interes na rozpijaniu ludzi.
    Autor: Ali
    2018-04-18 13:07:49