Piątek, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Jerzy Cimoszyński odchodzi na emeryturę

Jerzy Cimoszyński kończy 18 lat... Pracy w charakterze dyrektora Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. Można by więc powiedzieć, że na tym stanowisku osiągnął dorosłość. - I dość – mówi. - Pora na emeryturę.



- Zrobiłem w PCSTiR chyba wszystko, co było można. Teraz czas na młodszych, być może z nowymi pomysłami. Na pewno trzeba nieco zmienić kierunek aktywności, czy raczej poszerzyć i więcej uwagi poświęcić turystyce i rekreacji. Zmieniają się czasy i ludzie, zmieniają zainteresowania i społeczne oczekiwania, którym trzeba wychodzić naprzeciwko – mówi Jerzy Cimoszyński. - Ale żeby więcej robić dla ludzi potrzeba... ludzi i pieniędzy – dodaje dyrektor.

 

 

 

 

 

 

Jeszcze dyrektor, ale już niedługo. Tuż przed nadchodzącymi świętami Jerzy Cimoszyński rozstaje się z centrum, kawałkiem etatu nauczycielskiego w Rozogach. Aktywność zawodową kończy dokładnie – 22 grudnia br., po – w sumie – ponad 42 latach pracy. Uznał, że czas na emeryturę.

- Zaczynałem jako nauczyciel wychowania fizycznego w SP 3, i jako nauczyciel kończę swoją karierę zawodową – mówi. - To, co dotychczas w życiu robiłem było przyjemnością, ale przede wszystkim pracą. Teraz przyjdzie czas na same przyjemności – dodaje ze śmiechem.

O dalsze losy Centrum podczas ostatniej sesji pytał radny Krzysztof Mańkowski, nota bene dyrektor podobnego centrum, tyle że miejskiego. Starosta Jarosław Matłach przyznał, że żadne rewolucyjne decyzje nie zapadły tym bardziej, że „sprawa” jest dość świeża i wymaga rozważenia. - Na kolejne trzy miesiące, po odejściu dyrektora Cimoszyńskiego, obowiązek kierowania Centrum zostanie powierzony jednemu z pracowników – stwierdził jedynie starosta Matłach.

Na kolejnej sesji Rady Powiatu, zaplanowanej na 22 grudnia, wieloletni szef powiatowego sportu, ma być uroczyście pożegnany. Czy to oznacza, że rozstanie się ze sportem, wszystkimi swoimi pasjami?

- Mam już pewne plany. Właściwie wiem, co chciałbym i co mam nadzieje robić, ale na razie to tajemnica – twierdzi jeszcze dyrektor PCSTiR. - Ale obiecuję, że dokładniej o tym co było i o tym co będzie w moim życiu, „Tygodnikowi” powiem w pierwszej kolejności.



Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2017-09-14 20:19:23

Dyrektor Danuta odchodzi na emeryturę

  • Środa, 2017-08-09 14:58:45

Jerzy Niemczuk – pisarz krzyczący

  • Wtorek, 2016-05-24 11:01:15

Dyrektor Kulikowska odchodzi



Komentarze do artykułu

ga

Czy to aby na pewno potrzebne stanowisko?

Napisz

Komentarze

  • Dostawczy fiat potrącił 79-letnią kobietę na ulicy Piłsudskiego
    Prawdą jest że ta Pani przechodziła w miejscu niedozwolonym, ale prawdą jest również że jest tam bardzo słabe oświetlenie.
    Autor: Kierowca
    2018-01-19 12:24:56
  • Radni rżną własną gminę?
    A ile Kołakowska zapłaciła za ten artykuł?
    Autor: Izabala
    2018-01-18 16:57:17
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Niebawem wybory
    Autor: Michał Szczytno
    2018-01-16 11:50:29
  • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
    Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
    Autor: ncccc
    2018-01-15 21:17:58
  • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
    Najlepsi
    Autor: ja
    2018-01-15 12:58:15
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
    Autor: Paweł Malec
    2018-01-12 12:51:20
  • Nie żyje Stanisław Wrona
    Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
    Autor: jack609
    2018-01-11 09:15:21
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
    Autor: Romuald Amborski
    2018-01-10 20:32:07
  • Wikariusz w świecie edukowany
    bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
    Autor: eustacha
    2018-01-10 18:56:50
  • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
    To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
    Autor: Mieszkanka rudki