Niedziela, 24 Marzec, Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Jeden dachował, a drugi zatrzymał się na drzewie


Opel astra dachował na trasie Jedwabno – Dłużek. Z kolei kierowca daewoo tico próbował uciekać przed policjantami. Auto zatrzymało się na drzewie...W sobotę (09 marca) ok. godz. 19:55 dyżurny szczycieńskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie Jedwabno-Dłużek.

 

- Z przekazanej informacji wynikało, iż pojazd jadący z dużą prędkością wjechał do rowu i dachował – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zastali 2 zastępy straży pożarnej oraz pojazd m-ki Opel Astra leżący na dachu na jezdni.

 

Po przeszukaniu pojazdu znaleziono w nim portfel m.in. z dowodem osobistym wystawionym na 25-letniego mieszkańca gminy Jedwabno. Policjanci pojechali do domu 25-latka.

 

- W rozmowie z nim policjanci uzyskali informację, iż faktycznie kierował on samochodem opel astra – mówi Anna Walerzak.

 

Samochód wpadł w poślizg, zjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował. Mężczyzna nie umiał wytłumaczyć dlaczego oddalił się z miejsca zdarzenia.

 

 

Policjanci sprawdzili 25-latka w swojej bazie danych. Okazało się, iż nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł za kierowanie pojazdem nie posiadając do tego uprawnień oraz mandatem w wysokości 100 zł za spowodowanie zdarzenia drogowego.


 

 

Tego samego dnia w Świętajnie kierujący samochodem daewoo tico pomimo wydawanych przez funkcjonariuszy szczycieńskiej drogówki sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania się, nie zastosował się do nich i kontynuował jazdę. Ucieczka nie trwała zbył długo, gdyż 23-letni kierowca, po tym jak skierował się w stronę lasu, zakończył swoją podróż na drzewie. Mężczyźnie nic się nie stało, nie wymagał pomocy medycznej.

 

 

 

 

- W rozmowie z policjantami tłumaczył, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej z uwagi na stan załamania spowodowany problemami osobistymi – mówi oficer prasowa Anna Walerzak. - Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że 23-letni mieszkaniec gminy Świętajno nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Rowerowa ścieżka „zarasta”... przetargami
  O jakiej ścieżce jest mówione - jeżeli na trasie Kiejkuty Jabłonka, ten odcinek jest już zasypany. Bo w tym miejscu powstał droga z Kiejkut do Orżyn !!!
  Autor: takisobie
  2019-03-23 13:06:08
 • Ospa zabiła 6-letnią Maję
  To są choroby wieku dziedziecego co nie znaczy,ze przechodzi się je łagodnie. Zdarza się raz na 10 tys. zgon spowodowany powikłaniami. Dlatego należy się szczepic.dzieci i siebie!
  Autor: Nuna
  2019-03-23 12:19:35
 • Ospa zabiła 6-letnią Maję
  szkoda dziewczynki pochylmy czoła nad zmarłym dzieckiem spoczywaj w pokoju aniołku!!!
  Autor: tom
  2019-03-23 07:29:19
 • Ogień nie zna się na zegarku
  do Ktosika . Czyli twoim tokiem rozumowani to mieszkańcy i postronne osoby miały zająć się gaszeniem tego samochodu . Jeżeli byłbyś na miejscu to byś wiedział że osoby postronne wraz z właścicielem sklepu próbowały ugasić samochód lecz mimo użycia kilku gaśnic nie udało się to . Potem nie można było nic zrobić tylko patrzeć na palący się samochód . To po co nam ta straż skoro nie wypełniają swoich obowiązków
  Autor: Grzesiek
  2019-03-22 10:45:29
 • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
  Dobrze, że Dunajcy mają sklep do 18 to mogę zakupy po drodze z pracy zrobić inaczej chyba musiałabym do Biedronki latać. Pasym to od kilku lat miasto emerytów.
  Autor: ina
  2019-03-22 10:27:31
 • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
  Brawo! Nie wiedziałem Romku że z Ciebie taki zdolny felietonista. Pozdrawiam
  Autor: Sebastian T.
  2019-03-22 05:31:55
 • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
  Pozwalam sobie zacytować informacje z konkurencyjnego periodyku tj. \"Kurek Mazurski\" Cyt. 16.01.2019; \" W poniedziałek burmistrz Szczytna wydał zarządzenie dotyczące podziału dotacji dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych. Podobnie jak w latach ubiegłych, najwięcej środków z samorządowego budżetu zostanie przeznaczonych na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży – łącznie 230 tys. zł. Z tego, co także nie jest wielkim zaskoczeniem, 79 tys. zł otrzyma klub piłkarski SKS Szczytno \" Ps. Nie znalazłem niestety wybitniejszych osiągnięć naszych lokalnych kopaczy piłki nożnej ? I to jest dysproporcja budżetu ...
  Autor: Frustrat
  2019-03-21 21:10:57
 • Pierwszy piec z dotacją
  To Mańkowski opiera się na tym co burmistrz miasta Danuta Górską stworzyła. Minęło już 5 miesięcy rządów Pana Mańkowskiego z Pslem i poza jego dochodem rzędu 60.000 zł nic się nie zmieniło i nic się nie dzieje.
  Autor: Rafal
  2019-03-21 18:18:05
 • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
  I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.
  Autor: Szczytniak
  2019-03-21 14:20:47
 • Ogień nie zna się na zegarku
  Przykre jest to, że kierownictwo jednostki które nie stanęło na wysokości zadania i straż nie wyjechała do pożaru , pisze pod pseudonimem Mieszkanka wyjaśnienia, co oznacza skrót OSP. Słabo, doprawdy słabo zasłaniać się kobietą.
  Autor: Feministka
  2019-03-21 10:21:56