Sobota, 18 Sierpień, Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Jasność wkracza do Pasymia

Doświetlono drogi gminne w Pasymiu, Dybowie i Gromie. Na ul. Słonecznej w Pasymiu pojawiły się trzy nowe lampy. Inwestycja kosztowało około 16 tys. zł. W Dybowie, na jednej z kolonii tej wsi stanęły dwie lampy drogowe solarne (kwota realizacji zadania to około 9400 zł).



W taki sam sposób sołtys Karol Śledziewski doświetlił trzema lampami solarnymi skrzyżowania na drogach gminnych w miejscowości Grom. Zadanie to zostało zrealizowane w ramach funduszu sołeckiego. Kwota zakupu i montażu lamp wyniosła 13 352 zł.

W budżecie na rok 2018 rok także znalazło się kilka inwestycji z zakresu rozbudowy oświetlenia drogowego w gminie Pasym. W najbliższym czasie rozpocznie się budowa oświetlenia drogowego ul. Jaskółczej i Żurawiej w Pasymiu. Nowe lampy doświetlą drogę powiatową w Gromie (kierunek cmentarza parafialnego). Budowę lamp solarnych zaplanowano w Elganowie, Miłukach i Gromie.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2018-01-15 21:12:15

Rekordowe serca mieszkańców Pasymia (foto)

  • Czwartek, 2017-11-02 14:42:22

Waleczne pasymianki sięgnęły po złoto

  • Czwartek, 2017-01-05 12:13:29

Muzyczny talent z Pasymia

  • Środa, 2016-12-28 09:43:11

Ogólniak lepszy od Pasymia

  • Czwartek, 2016-06-02 12:56:50

Kurlantka jest Pasymia


Komentarze

  • Czy Pasym stanie się mazurskim Kazimierzem Dolnym?
    Zamiast zrobić przed gminą fontannę z prawdziwego zdarzenia okrogłą z jakims filarem i woda na boki rozpryskiwała to zrobili dziurę we wnęce,po co ta dziura?....wie.A zamiast fontanny zrobili na boku sikawki żeby można było się wykąpać.Reszta wykonania szkoda gadać.
    Autor: Sikawka
    2018-08-16 22:02:27
  • Alarm w DPS, pracownicy podzieleni, mieszkańcy zdezorientowani
    !!!????
    Autor: Xxxx
    2018-08-16 20:04:13
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Nowe centrum? Piszesz tak bo mieszkasz na tej ulicy?
    Autor: MC
    2018-08-16 17:37:17
  • Od robotnika do kierownika...
    Swoją karierę w Ikei we Wielbarku zacząłem już 7 lat temu. Nie traktowałem początkowo tej pracy jako coś z czym bym wiązał moją przyszłość na tyle lat, ale faktycznie, stopniowo zdobywałem doświadczenie, wiedzę, umiejętności i awansowałem, obecnie zajmuje jedno z kierowniczych stanowisk i bardzo sobie cenię pracę tu. Bardzo pozytywne wrażenia, tym bardziej patrząc na te 7 lat, które już tu pracuję
    Autor: Krzysztof
    2018-08-16 12:47:29
  • Ronda jeszcze nie ma, a już... denerwuje
    szkoda ze temu cfaniakow"i w sutannie nie zabrali, nie zdziwie sie dy za nasze pieniądze jeszcze wokół koscioł alejki i chodniki miasto zrobi.
    Autor: Marcin
    2018-08-16 12:40:29
  • Kampanii jeszcze nie ma, a błotem już rzucają w... wójta
    skoro ktoś chce zadać te pytania, niech je zada oficjalnie w twarz wójtowi.
    Autor: macx
    2018-08-16 12:29:44
  • Protest... sąd w Szczytnie
    na zdjęciu odliczając dzieci to max 30 osób!!
    Autor: marta
    2018-08-16 11:52:06
  • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
    Wielbark bez wątpienia dużo zyskuje dzięki zlokalizowanemu tu zakładowi Ikea. Jest to miejsce pracy dla ogromnej liczby naszych mieszkańców i nie tylko.
    Autor: Tadeusz
    2018-08-16 10:56:32
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Z pewnością ul. Wielbarska to o wiele lepsza lokalizacja, co widać po ilości przejeżdżających pojazdów. Również ze względu na bliskość obwodnicy, która łączy drogę do Warszawy i na lotnisko i drogę do Ostrołęki. Pewnie dlatego lokalizację tam wybrała Biedronka. Teraz to się robi prawie nowe centrum, widać tam mnóstwo ludzi. Lemańska jest zaś za daleko, żeby lokalizacja była atrakcyjna też dla mieszkańców miasta.
    Autor: Szczytnianin
    2018-08-16 09:54:32
  • Złośliwy los i guz... Tomek potrzebuje pomocy

    Autor: AnaGuerrero