Czwartek, 15 Listopad, Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Jaskulska i Żuchowski w sejmiku


Mandaty radnych wojewódzkich uzyskali: Sylwia Jaskulska – PSL (10 493 głosy) oraz Henryk Żuchowski – PiS (5 239).



Województwo „zagarnęła” Koalicja Obywatelska (PO i Nowoczesna), uzyskując 12 mandatów, o jeden więcej niż PiS. Języczkiem u wagi będzie więc 7 mandatów PSL-u. Do kogo ludowcy się przyłączą, ten będzie rządził.

 

Pozostałe wyniki (liczba głosów) startujących do sejmiku mieszkańców powiatu szczycieńskiego (nie otrzymali oni mandatu radnego sejmiku):


CHMIELIŃSKI Igor  -  2 822

KOBYLIŃSKA Lucyna  - 2 743

KRZYŚKÓW Adam  - 2 159

MAKOWIECKI Stanisław  -  410



Komentarze do artykułu

Krajan

No właśnie - PSL zaczyna się wycofywać z tych \"twardych\" pozycji: zero koalicji z PiS. Sam Kosiniak - Kamysz to ogłosił. D... blada. Takie jest PSL: w żłoby dano... (Superstacja)

Xyz

Powiat miał do wyboru innych, lepszych, mlodszych kandydatów, np. Marcin Domian. Wybrali leciwego Żuchowskiego. Teraz oczekujcie od niego działania.

ina

Jestem rozczarowany, tym, że wyborcy znowu zaufali pani Jaskulskiej. Kolene 5 lat szpanowania, umieszczania fotek i komentowania na fejsie w godzinach pracy, za które my wyborcy płacimy. Ludzie - zacznijcie w końcu myśleć. To że ta pani lansuje sie na fejsie i jest wszędzie gdzie się coś dzieje nie znaczy wcale że cos dobrego robi dla naszego regionu. Wystarczy popatrzeć i dowiedzieć się co dobrego zrobiła dla gminy w której mieszka - gminy Dzwierzuty ... NIC!!!

korpele

zuchowski posprzataj po sobie ,banery fruwaja gdzie chca,nie ladnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Maria Bura

Czy ktoś może napisać na forum kim jest ta Jaskulska?Bo ja kojarzę kobietę jak była u nas w gminie młodszym referentem i nic więcej. Możecie coś o niej napisać. Bo mnie zadziwia skąd ona w radzie.

john

mocno mnie rozczarowali wyborcy kolejny raz wybierając Jaskulska a jeszcze mocniej człowieka ktory pokazał do czego jest zdolny , będą burmistrzem Szczytna a jego indolencje umyslowa do dzis podziwai cały swiat w postaci wiezy-potwora. Mieszkancy miasta takze sie nie popisali, wybierając 2/3 tych samych radnych z "bandy" Górskiej. Wiec następnych 5 lat pod rzadami tych samych ludzi którzy wespol z Pania danuta G. doprowadzili do stanu w jakim jest miasto.

Василина

Ciesze się szczerze i całym sercem, że Krzyśków dostał od wyborców czerwoną kartkę. Mam też nadzieję, że zmiany w sejmiku doprowadzą do zmian na kierowniczych stanowiskach w spółkach i agencjach samorządowych.

Krajan

Każdy kiedyś umrze - nie narzekaj Kamieniarzu! Nie wiadomo, kto będzie Ci budował pomnik!

Olek

Ta pani nadaje się wyłącznie do bywania na odpustach, dożynkach, otwarciach dróg i innych tego typu imprezach. Jej wiedza merytoryczna na temat samorządności jest mierna. Jaka partia, taka przedstawicielka.

Śmieszek

A ile lat miała Pani Górska, aby pracować nad tematem Wieży Ciśnień w Szczytnie? 12 lat - to mało? A tak w zasadzie to 16 lat - z funkcją wiceburmistrza (2002-2006)! Przecież to szmat czasu - aby rozwiązać problem. To, że ktoś sprzedał tę wieżę za 1 zł. w latach 1998 - 2002 (ale wiem, że takie plany już były wcześniej) nie oznacza, że następni panujący nie mogli nic z tym zrobić! A nie zrobili nic! Konserwator Wojewódzki za to pozwalał oszpecać ratusz jakimiś dziwnymi latarniami, które nie miały nic wspólnego z tymi, które znajdowały się wokół ratusza wcześniej. I tym "Górskie" władze zajęły się najpierw, zamiast szukać rozwiązania sprawy Wieży Ciśnień. Bo trzeba było dać "fuchę" pewnej firmie. Ówczesny Konserwator Zabytków - odszedł w niesławie ze stanowiska. A nam Wieża została - dzięki komu - no własnie?!

Waga

No i świetnie! Ciekawa sprawa, do kogo podczepi się PSL? W pierwszym wariancie będzie 19 do 11, a w drugim 18 do 12. No więc: "Osiołkowi w żłoby dano, W jeden owies, w drugi, siano. Uchem strzyże, głową kręci. I to pachnie, i to nęci. Od któregoż teraz zacznie, Aby sobie podjeść smacznie? Trudny wybór, trudna zgoda - Chwyci siano, owsa szkoda. Chwyci owies, żal mu siana. I tak stoi aż do rana, A od rana do wieczora; Aż nareszcie przyszła pora, Ze oślina pośród jadła - Z głodu padła"!

Kamieniarz

Siła Żuchowskiego tkwi w lastriko z nagrobków. Już raz próbował Szczytno wepchnąć do grobu. Nagrobkowy pomnik miasta czyli wieża ciśnień i koszmarek wokół niej to przecież jego "dzieło". Nie miał pomysłu na zabytek, to go sprzedał za 1 zł. Oby nie miał w sejmiku wiele do gadania, bo pogrzebie nam województwo, jak pogrzebał miasto.

Ze Świętajna

PiS z takimi ludźmi jak Pan Żuchowski jest bardzo silny i daje nam nadzieję na dobre i mądre zmiany dla regionu. Natomiast w mojej ocenie PSL ma wyjątkowo wątłą reprezentację. Po tych wyborach widzimy jak słaby jest PSL, ile stracił i jaką ma reprezentację.

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Środa, 2018-09-26 15:37:14

Igor Chmieliński startuje do sejmiku

 • Czwartek, 2016-12-22 11:00:00

Żuchowski jest już radnym powiatowym

 • Piątek, 2016-06-24 10:02:21

Jaskulska zastąpiła Wierzuka

 • Czwartek, 2016-03-10 11:49:03

Żuchowski dyrektorem KRUS-u


Komentarze

 • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
  Jesteśmy świadkami tworzenia się nowego układu towarzysko-adoracyjnego. Czy będzie lepiej? czy Szczytno podniesie się gospodarczo? czy powstanie \"Brama Mazur\"? Wątpliwe.
  Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
  2018-11-15 14:03:02
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Do do Konstantego: Szeroką dyskusję chcesz Pan zacząć. Na temat forsa nowa nie mam planu dyskutować. A już na pewno nie na temat folksdojczów namnażających brednie o MN. Żegnam.
  Autor: Konstanty
  2018-11-15 13:47:09
 • Spokojnie. Damy radę!
  A ja słyszałem zawsze słowa \"...spokojnie jakoś to będzie...\" i tak jakoś zawsze było, coś się udało bardziej, a coś mniej. Loteria, brak profesjonalizmu pomimo prawdopodobnie dobrych chęci to wiele spraw z tego co zaobserwowało wiele osób było niedopiętych pozostawionych czystemu przypadkowi.
  Autor: Wojtek
  2018-11-15 12:35:36
 • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
  No to dopiero teraz odczujemy kogo sobie wybraliśmy. Pożałujecie na kogo głosowaliście.
  Autor: mieszkaniec
  2018-11-15 11:48:44
 • Nie bądź obojętny! Jeden telefon może uratować czyjeś życie
  Często słyszę komentarze : co to dla niej/niego ze oddali bezdomnemu starą kołdrę czy płaszcz, pomagają bo im się wydaje że są lepsi. Nie jest tak. Widzisz w swoim zabiegany życiu człowieka siedzącego na schodach, wiesz że mu będzie w nocy zimno ale masz tyle jeszcze spraw na głowie. Potem za dzień dwa lub trzy słyszysz : ktoś zmarł na działkach lub spłonął w pustostanie... Przez chwilę wspominasz zwinietego człowieka siedzącego na schodach potem zapominasz. Ile w nas człowieka jeszcze zostało w gonitwie sukcesu. Dla mnie sukcesem jest: umieć się zatrzymać zauważyć potrzeby innego człowieka i pomoc na ile umiemy. Nawet wykonać telefon żeby nie musieć się zastanawiać czy zamarzł ten którego mijalismy. Los jest pokretny i maloprzewidywalny. Ty pomagasz dziś może ktoś kiedyś pomoże tobie bądź twoim bliskim.
  Autor: Osa
  2018-11-14 22:58:23
 • Jubileuszowy Fotograf Szczycieński (zdjęcia)
  Foto numer 2 - bezcenne
  Autor: Śmieszek
  2018-11-14 17:40:30
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Jakie tam \"sprawne propagowanie\" Konstytucji (mówienie, że ta ustawa jest znakiem KOD-u jest chore) na jednym maszcie w Szczytnie. Powiewające licznie nad Marszem Niepodległości flagi takiej np. faszystowskiej Forza Nuova to jest prawdziwa propaganda - z siłą przekazu na cały świat.
  Autor: do Konstantego
  2018-11-14 16:36:37
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  Panie Tadeuszu - aż tak otwarcie?! Panie rzeczniku prasowy Starosty Powiatowego w Szczytnie z okresu śp. Andrzeja Kijewskiego - pamięta Pan te wspaniałe czasy? Ale minęły.
  Autor: Śmieszek
  2018-11-14 15:20:58
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  Z powodu miernych, dotychczasowych osiągnięć jako samorządowiec, pan Mańkowski nie był moim faworytem. Trzeba jednak uszanować wolę wyborców . Zobaczymy, jak \"wizjoner\" wywiąże się ze swoich obietnic.
  Autor: Nela
  2018-11-14 14:59:25
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  To właściwy człowiek, doświadczony samorządowiec z pomysłami dla rozwoju miasta i któremu zaufali mieszkańcy. Uważam, że nie zawiedzie oczekiwań i doprowadzi do tego, że Szczytno będzie \" Bramą Mazur\".
  Autor: Tadeusz Zagozdziński
  2018-11-14 11:23:02