Piątek, 18 Styczeń, Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Jaskulska i Żuchowski w sejmiku


Mandaty radnych wojewódzkich uzyskali: Sylwia Jaskulska – PSL (10 493 głosy) oraz Henryk Żuchowski – PiS (5 239).Województwo „zagarnęła” Koalicja Obywatelska (PO i Nowoczesna), uzyskując 12 mandatów, o jeden więcej niż PiS. Języczkiem u wagi będzie więc 7 mandatów PSL-u. Do kogo ludowcy się przyłączą, ten będzie rządził.

 

Pozostałe wyniki (liczba głosów) startujących do sejmiku mieszkańców powiatu szczycieńskiego (nie otrzymali oni mandatu radnego sejmiku):


CHMIELIŃSKI Igor  -  2 822

KOBYLIŃSKA Lucyna  - 2 743

KRZYŚKÓW Adam  - 2 159

MAKOWIECKI Stanisław  -  410Komentarze do artykułu

Krajan

No właśnie - PSL zaczyna się wycofywać z tych \"twardych\" pozycji: zero koalicji z PiS. Sam Kosiniak - Kamysz to ogłosił. D... blada. Takie jest PSL: w żłoby dano... (Superstacja)

Xyz

Powiat miał do wyboru innych, lepszych, mlodszych kandydatów, np. Marcin Domian. Wybrali leciwego Żuchowskiego. Teraz oczekujcie od niego działania.

ina

Jestem rozczarowany, tym, że wyborcy znowu zaufali pani Jaskulskiej. Kolene 5 lat szpanowania, umieszczania fotek i komentowania na fejsie w godzinach pracy, za które my wyborcy płacimy. Ludzie - zacznijcie w końcu myśleć. To że ta pani lansuje sie na fejsie i jest wszędzie gdzie się coś dzieje nie znaczy wcale że cos dobrego robi dla naszego regionu. Wystarczy popatrzeć i dowiedzieć się co dobrego zrobiła dla gminy w której mieszka - gminy Dzwierzuty ... NIC!!!

korpele

zuchowski posprzataj po sobie ,banery fruwaja gdzie chca,nie ladnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Maria Bura

Czy ktoś może napisać na forum kim jest ta Jaskulska?Bo ja kojarzę kobietę jak była u nas w gminie młodszym referentem i nic więcej. Możecie coś o niej napisać. Bo mnie zadziwia skąd ona w radzie.

john

mocno mnie rozczarowali wyborcy kolejny raz wybierając Jaskulska a jeszcze mocniej człowieka ktory pokazał do czego jest zdolny , będą burmistrzem Szczytna a jego indolencje umyslowa do dzis podziwai cały swiat w postaci wiezy-potwora. Mieszkancy miasta takze sie nie popisali, wybierając 2/3 tych samych radnych z "bandy" Górskiej. Wiec następnych 5 lat pod rzadami tych samych ludzi którzy wespol z Pania danuta G. doprowadzili do stanu w jakim jest miasto.

Василина

Ciesze się szczerze i całym sercem, że Krzyśków dostał od wyborców czerwoną kartkę. Mam też nadzieję, że zmiany w sejmiku doprowadzą do zmian na kierowniczych stanowiskach w spółkach i agencjach samorządowych.

Krajan

Każdy kiedyś umrze - nie narzekaj Kamieniarzu! Nie wiadomo, kto będzie Ci budował pomnik!

Olek

Ta pani nadaje się wyłącznie do bywania na odpustach, dożynkach, otwarciach dróg i innych tego typu imprezach. Jej wiedza merytoryczna na temat samorządności jest mierna. Jaka partia, taka przedstawicielka.

Śmieszek

A ile lat miała Pani Górska, aby pracować nad tematem Wieży Ciśnień w Szczytnie? 12 lat - to mało? A tak w zasadzie to 16 lat - z funkcją wiceburmistrza (2002-2006)! Przecież to szmat czasu - aby rozwiązać problem. To, że ktoś sprzedał tę wieżę za 1 zł. w latach 1998 - 2002 (ale wiem, że takie plany już były wcześniej) nie oznacza, że następni panujący nie mogli nic z tym zrobić! A nie zrobili nic! Konserwator Wojewódzki za to pozwalał oszpecać ratusz jakimiś dziwnymi latarniami, które nie miały nic wspólnego z tymi, które znajdowały się wokół ratusza wcześniej. I tym "Górskie" władze zajęły się najpierw, zamiast szukać rozwiązania sprawy Wieży Ciśnień. Bo trzeba było dać "fuchę" pewnej firmie. Ówczesny Konserwator Zabytków - odszedł w niesławie ze stanowiska. A nam Wieża została - dzięki komu - no własnie?!

Waga

No i świetnie! Ciekawa sprawa, do kogo podczepi się PSL? W pierwszym wariancie będzie 19 do 11, a w drugim 18 do 12. No więc: "Osiołkowi w żłoby dano, W jeden owies, w drugi, siano. Uchem strzyże, głową kręci. I to pachnie, i to nęci. Od któregoż teraz zacznie, Aby sobie podjeść smacznie? Trudny wybór, trudna zgoda - Chwyci siano, owsa szkoda. Chwyci owies, żal mu siana. I tak stoi aż do rana, A od rana do wieczora; Aż nareszcie przyszła pora, Ze oślina pośród jadła - Z głodu padła"!

Kamieniarz

Siła Żuchowskiego tkwi w lastriko z nagrobków. Już raz próbował Szczytno wepchnąć do grobu. Nagrobkowy pomnik miasta czyli wieża ciśnień i koszmarek wokół niej to przecież jego "dzieło". Nie miał pomysłu na zabytek, to go sprzedał za 1 zł. Oby nie miał w sejmiku wiele do gadania, bo pogrzebie nam województwo, jak pogrzebał miasto.

Ze Świętajna

PiS z takimi ludźmi jak Pan Żuchowski jest bardzo silny i daje nam nadzieję na dobre i mądre zmiany dla regionu. Natomiast w mojej ocenie PSL ma wyjątkowo wątłą reprezentację. Po tych wyborach widzimy jak słaby jest PSL, ile stracił i jaką ma reprezentację.

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Środa, 2018-09-26 15:37:14

Igor Chmieliński startuje do sejmiku

 • Czwartek, 2016-12-22 11:00:00

Żuchowski jest już radnym powiatowym

 • Piątek, 2016-06-24 10:02:21

Jaskulska zastąpiła Wierzuka

 • Czwartek, 2016-03-10 11:49:03

Żuchowski dyrektorem KRUS-u


Komentarze

 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Biorą, bo mogą. Ciekawe tylko, czy za godziny na sesjach i komisjach np. WSPol obcina pobory Łachaczowi, starostwo Kiersikowskiemu czy Krassowskiemu, szkoła - Kosakowskiej lub Boczarowej, agencja rolnicza - Żuchowskiemu itd.
  Autor: massakra
  2019-01-17 16:05:13
 • Romantyczne oświadczyny w... kinie
  To piękny moment dla zakochanych, ale co mają do tego przypadkowi ludzie ? Widać, jak ogromny wpływ na niektórych mają tandetne seriale. Mimo wszystko życzę im dużo szczęścia.
  Autor: max
  2019-01-17 09:57:48
 • Godlewska zastąpiła skarbnik Cielecką
  Ten który jest apolityczny :) Szkoda tylko że tak po ludzku nic go życie nie nauczyło! Cielecka nie była święta ale powinien dziękować jej za to że potrafiła się zachować i nie wyciągała żadnych ciekawostek o których wie a mimo to zachowała je dla siebie!!
  Autor: maniek
  2019-01-17 09:01:43
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Cwaniaki, aby napchac swoje kieszenie, a przed wyborami jakie mile i uczciwe jest całe to towarzystwo. Wstyd!
  Autor: Robert
  2019-01-17 02:58:41
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Wszystko dla mieszkańców a jest tak że wszystko dla siebie. Masakra, masakra.
  Autor: R.....
  2019-01-16 18:32:24
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  To może zamiast ryczałtowych diet wrócić do dawnego zwyczaju wypłacania kwot za posiedzenia komisji i rady - ale po fakcie, a nie tak, że człowiek podpisze się na liście i idzie w siną dal w swoich interesach nie biorąc faktycznie udziału w pracach? Z drugiej strony to jednak mam wrażenie, że nikomu na tym nie zależy, aby rozliczać radnych z ich \'dokonań\". Władzom miasta zależy na tym, aby tę \"trzódkę\" trzymać przy korytku w taki sposób, aby nie przeszkadzała. Prochu to nie wymyśli, ale nabałaganić może. Niech więc siedzą w tej radzie, grodzą d...rele z poczuciem misji, że są potrzebni. Ale niech nie wtryniają nosa w sprawy, na których się nie znają i niech to na nich ciąży odium, że biorą kasę za nic.
  Autor: Waga
  2019-01-16 18:04:13
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
  Autor: dr
  2019-01-16 13:53:58
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
  Autor: Agnieszka
  2019-01-15 18:34:24
 • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
  Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
  Autor: Halina Biziuk
  2019-01-15 15:20:22
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Panie Zbyszku a może tak złozyć wniosek o środki z programu \"razem bezpieczniej\" Są środki na bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych!!! Trzeba tylko napisać wniosek. Powinien byc Pan zainteresowany. Sprawę reformy edukacji w mieście proszę pozostawić ludziom, którzy sie na tym znają i przekonywać też do tego Pana Burmistrza!
  Autor: kolega
  2019-01-15 14:44:58