Wtorek, 16 Październik, Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Jarmarczna kłótnia wójt z sołtysem (zdjęcia)


W Olszewkach zmieniono sołtysa. Na nic się zdały protesty i tłumaczenia odwołanego sołtysa Artura Święcickiego. Próbował on bronić się między innymi na jednej z gminnych sesji. Zakończyło się jednak nieprzyjemną pyskówką.



Artur Święcicki, były już sołtys Olszewek, złożył protest w sprawie swojego odwołania na ręce radnych. Zarzucał w nim organizatorem zebrania wiejskiego, na którym został odwołany między innymi brak możliwości obrony. Jak twierdzi był wówczas chory i nie mógł stawić się na nie.
 

- Wiadomo, że jest już mleko rozlane, ale chciałbym, aby radni i mieszkańcy zrozumieli całe to zamieszanie – tłumaczył na sesji. - Zebranie wiejskie się odbyło. Ale gmina nie zachowała żadnych standardów. Złamaliście wszelkiego rodzaju zasady demokratyczne. Nawet skazaniec prowadzony na śmierć ma prawo do ostatniego papierosa i może się wypowiedzieć. Ja takiej szansy nie otrzymałem.

Oracja Święcickiego bardzo zirytowała wójt Marianne Szydlik. - Pan grubo przesadza w tym momencie – mówiła. - Ja nie jestem przede wszystkim pana pracodawcą. Poza tym jeżeli tego samego dnia, w dniu zebrania wiejskiego, pan na zwolnieniu lekarskim pojawia się w Olszewkach, gdzie pan chodzi, gdzie są świadkowie. Proszę nie oczerniać, nie mówić, że nie mógł pan zjawić się na tym zebraniu.


Po tych słowach rozpoczęła się totalna pyskówka, w którą włączył się przewodniczący rady, ale też inni sołtysi. Było „śmiesznie”, było sporo wycieczek osobistych – pytanie tylko, czy sesja rady to miejsce do takich wystąpień? Tym bardziej, że ta słowna przepychanka wywiązała się już po głosowaniu nad protestem sołtysa Święcickiego. Radni odrzucili go bez żadnego głosu sprzeciwu, przy czterech wstrzymujących się.



fot.

Ostra wymiana zdań pomiędzy byłym sołtysem Arturem Świeckickim, a wójt Marianną Szydlik doskonale bawiła zebranych na sali obrad gości.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2018-10-15 10:54:17

II Jarmark Smaku w Dźwierzutach (zdjęcia)

  • Wtorek, 2018-10-09 14:09:18

Piłka z pieczonym ziemniakiem (zdjęcia)

  • Poniedziałek, 2018-10-08 16:35:53

Rywalizowali o puchar sołtysa (zdjęcia)

  • Niedziela, 2018-10-07 19:35:45

Kombajn stanął w ogniu (zdjęcia)


Komentarze

  • Szczytno potrzebuje nowej energii
    Doświadczenie zdobyte w ZOMO też się pewnie przyda na te mosty, drogi i ścieżki...
    Autor: pamiętliwy
    2018-10-15 11:10:36
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Do "Śmiechu warte". Nieco późna pora, ale mnie tknęło, żeby sobie pobuszować w necie. Zgadzam się z Tobą, że to smutne. Ale taka prawda. Wolę dać się okradać komuś, kogo znam znam. Mniej więcej wiem z czego mnie skroi. Te nowe wilczki, czy tam warchlaczki - w ogóle mają kiepskie pojęcie o świecie. Zmiana jest potrzebna. Tu nie ma dyskusji. Ale zmiana na lepsze, a nie zmiana "na nowszy model". Górska stoi za Wilczkiem. Wilczek stoi za Górską. Za Gontarzewskim stoi PiS. Za Mańkowskim stoją sportowcy + PSL + PO. PSL+PO + Mańkowski stoją za Starostą. Znikąd ratunku. Ci tzw. młodzi w tych tzw. stowarzyszeniach są nabierani - albo dają się nabierać - więc im nie wierzę, bo dają twarz starym układom. Młode świnki, stare świnki - co to za różnica. Wolę te bardzie utuczone - mniej jedzą - a ja je kiedyś dopadnę - Biały Kieł
    Autor: Śmieszek
    2018-10-15 01:44:53
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Ona nie pracuje dla niczyjego dobra, wraz z innymi zabroniła pozostać, mieszkać matce i dziecku w swoim mieście Szczytnie,i nie jest w takim przypadku burmistrzem dla Wszystkich jak mòwi itd.matka tą ma zdolności między innymi rzeźbiarskie, dziecko też ma zdolności, i nawet jeśli by po nich coś pozostało to nikt w takim przypadku nie ma do tego prawa, nie mają prawa wyciągać po to rąk. Amen.
    Autor: Megi
    2018-10-14 22:04:58
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Czyli Śmieszku cenisz stare układy, bo już się najedli? Bardzo to smutne, że tak wygląda na ten moment sytuacja w mieście, które zmarnowało w ten sposób swój potencjał, jeżeli stare wadery i basiory nadal się nie najedli za podatników pieniądze. To kpina z demokracji.
    Autor: Śmiechu warte
    2018-10-14 22:04:41
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Do "Śmiechu warte". No to tak: te stare basiory i wadery bardzo dobrze prowadzą swoje młode wilki (wilczki). To widać, słychać i czuć. Z każdej strony. Jak wejdzie ten młody miot, to po prostu będzie jatka, bo się będzie chciał odkuć za lata niedojadania. Natomiast basiory i wadery już utuczone nie będą może takie "żerkie". Poza tym wiedzą jak się poruszać po tym lesie, co go znają od lat. Ponadto te wadery i basiory to gruba przesada: wszyscy ciągną do koryta, a więc knury, lochy i warchlaki. Z pozdrowieniami - Biały Kieł
    Autor: Śmieszek
    2018-10-14 20:04:24
  • Rafał Wilczek z charyzmą i pazurem
    Krzysiu, więcej charyzmy niż u ciebie.
    Autor: Wilczy pazur
    2018-10-14 19:31:39
  • Rafał Wilczek z charyzmą i pazurem
    Owej charyzmy i pazura u Pana Wilczka nieto nie widać jedyne co można dostrzec po spolegliwość i partyjne powiązania.
    Autor: Krzysztof
    2018-10-14 11:15:44
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Śmieszku, a jak wyjaśnisz takie zachowanie: cztery kadencję w samorządzie, a teraz piątą? Nie polityk a gospodarz? Chyba odwrotnie.
    Autor: Śmiechu warte
    2018-10-12 20:00:33
  • GWIAZDKI Czytelniczki trafiły do sierżanta Niedzieli
    To ja bym chciał aby NIEDZIELA trwała w Szczytnie zawsze! Gratulacje!
    Autor: Waga
    2018-10-12 13:32:58
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Do "Śmiechu warte" - bo to jednak chodzi o koryto!?
    Autor: Śmieszek
    2018-10-12 11:59:07