Czwartek, 17 Styczeń, Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Jarmarczna kłótnia wójt z sołtysem (zdjęcia)


W Olszewkach zmieniono sołtysa. Na nic się zdały protesty i tłumaczenia odwołanego sołtysa Artura Święcickiego. Próbował on bronić się między innymi na jednej z gminnych sesji. Zakończyło się jednak nieprzyjemną pyskówką.Artur Święcicki, były już sołtys Olszewek, złożył protest w sprawie swojego odwołania na ręce radnych. Zarzucał w nim organizatorem zebrania wiejskiego, na którym został odwołany między innymi brak możliwości obrony. Jak twierdzi był wówczas chory i nie mógł stawić się na nie.
 

- Wiadomo, że jest już mleko rozlane, ale chciałbym, aby radni i mieszkańcy zrozumieli całe to zamieszanie – tłumaczył na sesji. - Zebranie wiejskie się odbyło. Ale gmina nie zachowała żadnych standardów. Złamaliście wszelkiego rodzaju zasady demokratyczne. Nawet skazaniec prowadzony na śmierć ma prawo do ostatniego papierosa i może się wypowiedzieć. Ja takiej szansy nie otrzymałem.

Oracja Święcickiego bardzo zirytowała wójt Marianne Szydlik. - Pan grubo przesadza w tym momencie – mówiła. - Ja nie jestem przede wszystkim pana pracodawcą. Poza tym jeżeli tego samego dnia, w dniu zebrania wiejskiego, pan na zwolnieniu lekarskim pojawia się w Olszewkach, gdzie pan chodzi, gdzie są świadkowie. Proszę nie oczerniać, nie mówić, że nie mógł pan zjawić się na tym zebraniu.


Po tych słowach rozpoczęła się totalna pyskówka, w którą włączył się przewodniczący rady, ale też inni sołtysi. Było „śmiesznie”, było sporo wycieczek osobistych – pytanie tylko, czy sesja rady to miejsce do takich wystąpień? Tym bardziej, że ta słowna przepychanka wywiązała się już po głosowaniu nad protestem sołtysa Święcickiego. Radni odrzucili go bez żadnego głosu sprzeciwu, przy czterech wstrzymujących się.fot.

Ostra wymiana zdań pomiędzy byłym sołtysem Arturem Świeckickim, a wójt Marianną Szydlik doskonale bawiła zebranych na sali obrad gości.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
  Autor: dr
  2019-01-16 13:53:58
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
  Autor: Agnieszka
  2019-01-15 18:34:24
 • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
  Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
  Autor: Halina Biziuk
  2019-01-15 15:20:22
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Panie Zbyszku a może tak złozyć wniosek o środki z programu \"razem bezpieczniej\" Są środki na bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych!!! Trzeba tylko napisać wniosek. Powinien byc Pan zainteresowany. Sprawę reformy edukacji w mieście proszę pozostawić ludziom, którzy sie na tym znają i przekonywać też do tego Pana Burmistrza!
  Autor: kolega
  2019-01-15 14:44:58
 • Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego
  Pan Rafał jak mnie pamięć nie myli będąc Dyrektorem GOK w Pasymiu zapewniał wszystkich, że uruchomi w tamtej gminie \"Hollywood\"! Na pewno można jego słowa brać na serio :)
  Autor: jan
  2019-01-15 14:41:39
 • Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego
  Bez urazy - perspektywy Pasymia (tamtejszego GOK) nie dotyczą Szczytna. Pan Kiersikowski jeszcze się nie ogarnął.
  Autor: Śmieszek
  2019-01-14 16:26:44
 • Rozogi i Szczytno z certyfikatem „Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego”
  Piekne wypelnienie zielonej sukienki. Moge wiedziec gdzie ta pania poznac?
  Autor: Pedro
  2019-01-14 09:42:19
 • Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego
  Dobrze, że propozycje kontrkandydata Pana Mańkowskiego zostały zauważone i będą realizowane :)
  Autor: mieszkaniec
  2019-01-14 08:32:53
 • Pasymski Disneyland – felieton Romana Żokowskiego
  No bez jaj, stary rynek jak i ratusz był obskurny i gburowaty.
  Autor: xyz
  2019-01-13 17:45:26
 • Lodowiska zamiast dróg powiatowych
  Zarządca drogi mówi że nie ma kasy. Ciekawe czy brakuje też na diety radnych powiatowych i wypłaty ,”trzynastki” dla Pana Starosty i jego pracowników...
  Autor: Himer
  2019-01-13 10:45:55