Piątek, 17 Sierpień, Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Jarmarczna kłótnia wójt z sołtysem (zdjęcia)

W Olszewkach zmieniono sołtysa. Na nic się zdały protesty i tłumaczenia odwołanego sołtysa Artura Święcickiego. Próbował on bronić się między innymi na jednej z gminnych sesji. Zakończyło się jednak nieprzyjemną pyskówką.Artur Święcicki, były już sołtys Olszewek, złożył protest w sprawie swojego odwołania na ręce radnych. Zarzucał w nim organizatorem zebrania wiejskiego, na którym został odwołany między innymi brak możliwości obrony. Jak twierdzi był wówczas chory i nie mógł stawić się na nie.
 

- Wiadomo, że jest już mleko rozlane, ale chciałbym, aby radni i mieszkańcy zrozumieli całe to zamieszanie – tłumaczył na sesji. - Zebranie wiejskie się odbyło. Ale gmina nie zachowała żadnych standardów. Złamaliście wszelkiego rodzaju zasady demokratyczne. Nawet skazaniec prowadzony na śmierć ma prawo do ostatniego papierosa i może się wypowiedzieć. Ja takiej szansy nie otrzymałem.

Oracja Święcickiego bardzo zirytowała wójt Marianne Szydlik. - Pan grubo przesadza w tym momencie – mówiła. - Ja nie jestem przede wszystkim pana pracodawcą. Poza tym jeżeli tego samego dnia, w dniu zebrania wiejskiego, pan na zwolnieniu lekarskim pojawia się w Olszewkach, gdzie pan chodzi, gdzie są świadkowie. Proszę nie oczerniać, nie mówić, że nie mógł pan zjawić się na tym zebraniu.

Po tych słowach rozpoczęła się totalna pyskówka, w którą włączył się przewodniczący rady, ale też inni sołtysi. Było „śmiesznie”, było sporo wycieczek osobistych – pytanie tylko, czy sesja rady to miejsce do takich wystąpień? Tym bardziej, że ta słowna przepychanka wywiązała się już po głosowaniu nad protestem sołtysa Święcickiego. Radni odrzucili go bez żadnego głosu sprzeciwu, przy czterech wstrzymujących się.fot.

Ostra wymiana zdań pomiędzy byłym sołtysem Arturem Świeckickim, a wójt Marianną Szydlik doskonale bawiła zebranych na sali obrad gości.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
  Nowe centrum? Piszesz tak bo mieszkasz na tej ulicy?
  Autor: MC
  2018-08-16 17:37:17
 • Od robotnika do kierownika...
  Swoją karierę w Ikei we Wielbarku zacząłem już 7 lat temu. Nie traktowałem początkowo tej pracy jako coś z czym bym wiązał moją przyszłość na tyle lat, ale faktycznie, stopniowo zdobywałem doświadczenie, wiedzę, umiejętności i awansowałem, obecnie zajmuje jedno z kierowniczych stanowisk i bardzo sobie cenię pracę tu. Bardzo pozytywne wrażenia, tym bardziej patrząc na te 7 lat, które już tu pracuję
  Autor: Krzysztof
  2018-08-16 12:47:29
 • Ronda jeszcze nie ma, a już... denerwuje
  szkoda ze temu cfaniakow"i w sutannie nie zabrali, nie zdziwie sie dy za nasze pieniądze jeszcze wokół koscioł alejki i chodniki miasto zrobi.
  Autor: Marcin
  2018-08-16 12:40:29
 • Kampanii jeszcze nie ma, a błotem już rzucają w... wójta
  skoro ktoś chce zadać te pytania, niech je zada oficjalnie w twarz wójtowi.
  Autor: macx
  2018-08-16 12:29:44
 • Protest... sąd w Szczytnie
  na zdjęciu odliczając dzieci to max 30 osób!!
  Autor: marta
  2018-08-16 11:52:06
 • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
  Wielbark bez wątpienia dużo zyskuje dzięki zlokalizowanemu tu zakładowi Ikea. Jest to miejsce pracy dla ogromnej liczby naszych mieszkańców i nie tylko.
  Autor: Tadeusz
  2018-08-16 10:56:32
 • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
  Z pewnością ul. Wielbarska to o wiele lepsza lokalizacja, co widać po ilości przejeżdżających pojazdów. Również ze względu na bliskość obwodnicy, która łączy drogę do Warszawy i na lotnisko i drogę do Ostrołęki. Pewnie dlatego lokalizację tam wybrała Biedronka. Teraz to się robi prawie nowe centrum, widać tam mnóstwo ludzi. Lemańska jest zaś za daleko, żeby lokalizacja była atrakcyjna też dla mieszkańców miasta.
  Autor: Szczytnianin
  2018-08-16 09:54:32
 • Złośliwy los i guz... Tomek potrzebuje pomocy

  Autor: AnaGuerrero
  2018-08-16 09:38:55
 • Romany i Dębówko połączy droga
  Dobrze że pamiętają o innych drogach w okolicy gdzie 2 samochody nie mogę się minąć , rownarke jak puszczą raz na pół roku to potem nie idzie przejechać bo powyciaga wszystkie kamienie i porobi skarpy ;)
  Autor: Anonim
  2018-08-16 00:20:10
 • Alarm w DPS, pracownicy podzieleni, mieszkańcy zdezorientowani
  Najlepiej wszystkich wyrzucić - zostawić tylko Dyrektora i pupili - a mieszkaniec niech sam się ogarnie. Ręce opadają jak się czyta takie komentarze - dziewczyno rozumiem że TY jakbyś mogła to bez miodu byś ogarnęła - ale może sama weź się za robotę a nie ublizasz koleżankom z pracy . Larwe karalucha może sama przynioslas z jakiegoś starego kościoła. ...... a może z miejscowego?
  Autor: Do Niezależnie
  2018-08-15 23:25:10