Piątek, 19 Kwiecień, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?


REKLAMA. Dla wielu z nas zakup polisy zdrowotnej jest konieczny, by czuć się bezpiecznie na wypadek poważnego zachorowania. Jeśli w naszym otoczeniu coraz więcej słyszymy o poważnych problemach zdrowotnych, jak np. nowotworach – nie unikajmy tematu, tylko zabezpieczmy się odpowiednio.Publiczna służba zdrowia niestety nie daje sobie rady z ilością osób chorych w Polsce. W związku z tym czas oczekiwania na wizytę u lekarza lub specjalisty bywa naprawdę długi. Gdy chodzi jednak o poważne schorzenie – nie mamy na co czekać, im szybciej rozpoczniemy leczenie, tym szybciej mamy szansę wrócić do zdrowia.

 

Prywatna polisa zdrowotna – co wziąć pod uwagę?

Bez ubezpieczenia mamy sporo wydatków – rachunki, ubrania, samochód, kredyt hipoteczny czy dzieci. W dodatku czasy sprzyjają konsumpcyjnemu stylowi życia, więc często wydajemy pieniądze na coś, co nie zawsze jest nam niezbędne.

Często więc polisa zdrowotna wydaje nam się zbędnym wydatkiem. Okazuje się, że jest przydatna dopiero, gdy zderzamy się ze ścianą Narodowego Funduszu Zdrowia. I wtedy pozostaje nam wybór – wolimy wydać spore pieniądze na prywatną praktykę lekarską czy nieduży, stały abonament medyczny?

Wystarczy sprawdzić ubezpieczenia zdrowotne oraz pakiety medyczne na www.ubezpieczeniaonline.pl, by utwierdzić się w przekonaniu, że prywatna polisa jest dobrym rozwiązaniem. Możemy uzyskać dostęp do lekarzy aż 65 specjalizacji oraz zapewnić sobie dostęp do aż 466 badań diagnostycznych.

Jednak zanim przejdziemy do zakupu prywatnego ubezpieczenia – zastanówmy się nad tym, czego właściwie szukamy. Oczywiście świetnym rozwiązaniem jest pakiet o maksymalnych możliwościach, ale czy potrzebny jest nam urolog, neurolog czy reumatolog? Być może potrzebujemy głównie dermatologa i okulisty lub gastrologa i ginekologa? Jeśli tak to postawmy właśnie na tych lekarze oraz te konkretne badania, które faktycznie mogą nam się w najbliższej przyszłości przydać.

Pomocne będzie wzięcie pod uwagi – wieku, chorób, które często występują w naszej rodzinie, używek, poziomu stresu w codziennym życiu, diety, ilości ruchu. Dzięki temu uświadomimy sobie, jak wiele chorób może nam zagrażać. Część z nas zapewne stwierdzi, że nie stosuje żadnych używek, dba o zbilansowaną dietę oraz aktywność fizyczną – jednak te z kolei osoby narażone są na kontuzje – warto więc postawić na ortopedę oraz chirurga w swojej polisie.


Gdzie szukać dobrej polisy?

Może być oczywiście tak, że ktoś znajomy poleciła nam jakąś konkretną polisę zdrowotną, ponieważ akurat jej placówki medyczne w naszym mieście są w dobrych lokalizacjach, ponadto oferują dobre rozwiązania. Możemy więc sprawdzić wcześniej np. ofertę grupy LUX MED, czy rzeczywiście oferta odpowiada naszym konkretnym potrzebom. Sprawdzimy, wchodząc np. na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/zdrowotne/a/ubezpieczenie-zdrowotne-luxmed-co-zyskuje-pacjent/273.html. Może okazać się, że oferta jest dla nas niewystarczająca lub za droga – warto więc poszukać innych ubezpieczeń zdrowotnych, by móc porównać oferty i znaleźć lepsze rozwiązanie.

Takiego porównania warto dokonać samodzielnie, jednak, by mieć pewność, że szukamy informacji z pomocą wiarygodnych źródeł, dobrze jest wiedzieć gdzie ich w ogóle szukać. Dobrym źródłem informacji o ubezpieczeniach będzie np. strona www.ubezpieczeniaonline.pl, gdzie znajdziemy wiele cennych informacji o poszczególnych produktach.

Możemy również skorzystać z pomocy rankingu ubezpieczeniowego – oceny nie są wystawiane przez anonimowych klientów, co jest niezwykle ważne. Ubezpieczeniom ocenę wystawiają specjaliści branży ubezpieczeniowej, dzięki czemu mamy pewność, że dana oferta jest naprawdę wysokiej jakości.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
  Autor: LOLO
  2019-04-19 13:09:20
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
  Autor: Szczytniak na emigracji
  2019-04-19 09:01:02
 • Szybka „warszawka” już bez... prawka
  „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
  Autor: Tomasz
  2019-04-18 16:00:36
 • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
  Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
  Autor: Daniel
  2019-04-18 11:28:27
 • McDonald's i KFC w Szczytnie
  Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
  Autor: TTT
  2019-04-18 08:41:39
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
  Autor: Kierowca
  2019-04-18 07:07:19
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Nie dziwne piesi w szczytnie chodzą jak święte krowy
  Autor: edas
  2019-04-17 23:58:37
 • Burmistrz i radny pojechali podglądać Elbląg
  Orzoł wylądował w Elblągu :D nie ma jak sie bawic za kase podatników
  Autor: Wrona
  2019-04-17 20:36:23
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Łatwo osądzać matki/kobiety jak nie widziało się sytuacji, nie wy od tego jesteście! Ludzie przestańcie komentować!
  Autor: Marta
  2019-04-17 20:25:34
 • Radni krytykują szpital i... łatają jego dziurę budżetową
  Co tu dużo mówić. Jeżeli hospitalizowani pacjenci oddalają się ze szpitala bez kontroli - znajdowani są żywi, lub martwi - po interwencji policji. Jeżeli dochodzi do zakażenia bakterią po - zdawałoby się - niegroźnym zabiegu, a następnie do śmierci i nikt tego nie wyjaśnia - no chyba, że rodzinie - ale powinno być wiadomo, czy szpital - oddział jest \"czysty\", czy nie. Generalizować nie można, ale Jeżeli ludzie mają ogólnie kiepską opinię o szczycieńskim szpitalu, to o czym to świadczy? Dlaczego szefostwo szpitala nic nie robi z takim wizerunkiem? Po zbudowaniu lądowiska dla LPR - kierownictwo szpitala zdaje się na dobre odleciało. To jest po prostu wyraz pogardy dla ludzi, \"bo i tak muszą tu trafić\", jak nie mają kasy, albo mozliwości leczyć się gdzie indziej. Śmiać mi się chce, ale nie wiem, czy to prawda, o utworzeniu oddziału geriatrii w naszym szpitalu. Czy to ma być punkt eutanazji?
  Autor: Waga
  2019-04-17 19:15:35