Wtorek, 25 Wrzesień, Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Jak się PSL w Szczytnie do wyborów szykuje...


Od trzech lat miejskich strukturami PSL kieruje Rafał Kiersikowski, zawodowo związany obecnie ze Starostwem Powiatowym, społecznie – jako radny – z samorządem miejskim. Polskie Stronnictwo Ludowe wciąż jest niezwykle tajemnicze jeśli chodzi o wyborcze zamierzenia, a przede wszystkim o to, czy i kogo wystawi bądź poprze w walce o fotel burmistrza miasta. Czy Rafał Kiersikowski coś zdradzi?Jak na ludowo, przebiegają przygotowania do wyborów?

 

Mamy kandydatów na radnych w większości okręgów. Tym razem na listach nie może się pojawić podwójna liczba kandydatów „przypisanych” do danego okręgu, a jedynie o dwóch więcej. Każde więc ugrupowanie, które będzie się ubiegać o mandaty w Radzie Miejskiej będzie mogło wskazać tylko 29 radnych. Nowe zasady wyborcze weszły w życie nie tak dawno. Mieliśmy w zanadrzu taka liczbę potencjalnych kandydatów, która była potrzebna według wcześniejszych zapisów kodeksu wyborczego. Ponieważ możemy wystawić sporo mniej osób, musimy, niestety, dokonać solidnej weryfikacji i postawić na najlepszych.

 

Szczególnie, że konkurencja może być spora w postaci „Porozumienia Szczycieńskiego”...

 

Konkurencja musi być, ale nie ma potrzeby jej się bać. My bardziej skupiamy się na ofercie programowej Szczytna i to mieszkańcy wybiorą komu zaufają. Informacje, które pojawiają się na temat tego porozumienia są dość nieprecyzyjne. Oficjalnie mówi się, że to porozumienie będzie obstawiać jedynie powiat, nieoficjalnie – że także miasto. Nie moją jest rzeczą to komentować, chociaż może właśnie o to chodzić, by te informacje były jak najmniej precyzyjne. My potrzeby manipulowania faktami nie mamy. W PSL sprawa jest prosta. Na każdym szczeblu ponad samorządami gminnymi czy miejskimi, wybory maja charakter partyjny. Na najniższym szczeblu mamy dowolność jeśli chodzi o dobór wyborczych partnerów czy stworzenie koalicji przedwyborczej. Warunek jest tylko jeden: ma to być grupa stworzona nie po to, by była przeciwko komuś, ale by jej głównym celem było dobro samorządu, w naszym przypadku – przyszłość miasta.

 

Jak wygląda obecnie tworzenie tej promiejskiej koalicji?

 

Część obecnych radnych, jeszcze nieformalnie, buduje partnerstwo o nazwie „Wszystko dla Szczytna”. W skład tej grupy wchodzą radni z klubu PSL czyli sześć osób oraz kolega z innego klubu. W tej grupie przygotowujemy obecnie, a właściwie kończymy przygotowywanie programu i oczywiście zapraszamy do współpracy wszystkich tych, którym przyszłość miasta leży na sercu.


 

Jakieś główne założenia tego programu?

 

Oświata i sport – czyli stawiamy na to, by przy każdej szkole była godna sala gimnastyczna i boiska oraz kompleks sportowy przy ulicy Śląskiej. Te obiekty, które istnieją, np. hala Wagnera czy orliki, wymagają już generalnych remontów. W „dwójce”, która jest od dziesiątków lat szkołą integracyjną, ciągle nie ma windy. Potrzeby w tej sferze można by mnożyć w nieskończoność. Mamy też pomysł na zagospodarowanie Placu Juranda, parków miejskich przy ul. Pasymskiej i Skłodowskiej-Curie oraz lasu miejskiego przy ul. Ostrołęckiej. To w sumie ogromne połaci terenów o dużym potencjale turystycznym i rekreacyjnym. Na pewno można i należy wykorzystać także kapitalny teren w centrum miasta czyli Małą Biel. Obecnie jest to obszar zniszczony i zapuszczony, a szkoda. Oczywiście, nie nastawiamy się wyłącznie na rozrywkę. Uważamy, że niezbędna jest modernizacja oczyszczalni ścieków, bo to nie było robione od wielu lat i nie trzeba mieć dużej wyobraźni, by przewidzieć skutki, gdy ta oczyszczalnia przestanie działać. Konkretnych propozycji mamy, oczywiście, więcej.

 

Program ma zwykle to do siebie, że ktoś go musi realizować, a co najmniej – kierować tą realizacją. Kto będzie to robił z ramienia PSL i koalicjantów?

 

Nie z ramienia PSL, ale partnerskiej inicjatywy „Wszystko dla Szczytna”. Nazwiska kandydata na burmistrza jednak nie podam, między innymi dlatego, że... mamy kilku kandydatów. Decyzje ostateczne jeszcze nie zapadły. Na początku drugiej połowy lipca musi ruszyć kalendarz wyborczy, więc ostateczne decyzje personalne na pewno będą już podjęte na początku lipca i na pewno naszego kandydata (bądź kandydatkę) wtedy już zaprezentujemy mieszkańcom Szczytna.Komentarze do artykułu

Jan Mazur

No tak, PSL również w tej kadencji nie zrobi nic by wyprowadzić ruch ciężarówek poza centrum miasta, ma w nosie mieszkańców centrum Szczytna. W związku z tym PSL nie otrzyma mojego głosu w tych wyborach. Z tego co wiem bardzo duża rzesza mieszkańców myśli podobnie.

fred

Przypominam że jest już 11 lipca więc chyba początek lipca minął. Czyżby PSL wstydził się własnego szyldu że planuje iść pod szyldem "partnerskiej" inicjatywy? :) Panie Rafale i jeszcze jedno. Co robiliście przez ostatnie 12 lat kiedy Burmistrz Górska z poparcia PSL kierowała naszym miastem? Dopiero po wyborach chcecie realizować nawet takie prozaiczne rzeczy jak winda dla niepełnosprawnych w SP Nr 2? Od Pani Górskiej też się przed wyborami odcinacie? Wydaje mi się że będzie trochę trudno!

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Niedziela, 2018-09-16 16:04:48

Grzyb w Wielbarku sypie się gęsto...

 • Środa, 2018-09-05 14:07:51

Śmietnik w miejskim lesie

 • Środa, 2018-09-05 13:59:36

Sienkiewicz w konstytucyjnej koszulce


Komentarze

 • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
  Panie Onn, jest :)
  Autor: Kaja
  2018-09-25 15:04:00
 • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
  Nie każdy miał by odwagę jechać za bandą pijanych ludzi Chłopak sam udzielił pomocy wszyscy stali patrzyli Brawo !
  Autor: Kierowca
  2018-09-24 18:37:57
 • Gospoda stanie przy Mickiewicza?
  No dla mnie nic w tym złego, że taka gospoda powstanie w Szczytnie przy kościele, czy szkole. Zwłaszcza przy kościele - będą mieli ruch: stypy, śluby, wesela oraz matury. Natomiast widzę tu szybki ruch w związku z inwestycją Gminy Wiejskiej Szczytno w okolicach Jeziora Domowego Dużego. Ot co! Jak oni nam pałą to my im maczugą. Śmiechu warte. Wszystko jest uzależnione od tego, kto obejmie władzę, więc te zamiary, które objawił miejscowy inwestor, mogą spełznąć na niczym. No to sobie zażartuję z okazji jesieni: są wykopki. Każdy ziemniak usiłuje się utrzymać różnymi sposobami w swoim gruncie. Bo wyrastają przy nim potomkowie typu Wilczek, Gontarzewski. Reszta to są poukrywane pod różnymi szyldami stowarzyszeń i komitetów osoby, które jakby się wstydzą tego, co do tej pory robiły. Czyli źle robiły (pracowały)? Inną kategorią jest zadłużona pani Lenard, która pokazała w swoich wypowiedziach, jak mało zna to miasto. Niech pilnuje przedszkola. Bo miasto nim nie jest.
  Autor: Śmieszek
  2018-09-24 18:06:25
 • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
  Ta Kobieta to wstyd, matka dwójki dzieci i po imprezach jeździ pijana. Porażka . Jej mąż powinien taką babę pogonić . Dobrze że nikogo nie zabiła. Bo takich ludzi się nie żałuje ( zamiast w domu to się szlaja )
  Autor: Agata
  2018-09-24 16:40:34
 • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
  Pani Kaju, tak na marginesie nie ma takiego czegoś jak usiłowanie jazdy pod wpływem alkoholu, a dla Pana Michała wielkie brawa!
  Autor: Onn
  2018-09-24 16:26:12
 • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
  Ciekawe, kto ma nie najciekawsze zdanie nt. p.Wilczka, bo uważam całkiem co innego, jest osobą, która wprowadziła Purdę w 21 wiek, jest zaangażowany w sprawy gminne, pozyskuje dla nas pieniądze, wdrożył szereg ciekawych inicjatyw, Urząd wygląda jak urząd, a nie jak kiedyś jak jakiś barak, obsługa mieszkańców na wysokim poziomie, współpracuje z każdym sołtysem i radnym, jest osobą lubianą aczkolwiek wymagającą, szczerze to wolałbym żeby przegrał, bo szkoda żeby odchodził od nas :( a ten Pan Adamowicz, co sieje negatywną propagandę jest u nas znany jako oszołom i ma wyrok za pobicie, a uważa się za redaktora co walczy z wójtem
  Autor: Purdziak
  2018-09-24 15:40:11
 • Gospoda stanie przy Mickiewicza?
  Ciekawe jest lokowanie obiektów gastronomicznych, hotelowych i "rozrywkowych" przy szkole i kościele. W ogóle to mamy przedwyborczy wysyp pomysłów na inwestycje, których wcześniej nie podejmowano, nie ogłaszano. No po prostu wiosna jesienią! Nikomu źle nie życzę, niech mu się - temu lokalnemu inwestorowi powiedzie - ale przepraszam - dlaczego tak późno? teraz, kiedy uzgodnienia z obecnymi władzami nie są pewne? Może przyjść coś nowego, co będzie miało inną koncepcję zagospodarowania tego terenu. No cóż, najwięcej hasełek i informacji pojawia się u nas przed wyborami, a potem to już zwykła codzienna siermięga.
  Autor: Waga
  2018-09-24 15:33:30
 • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
  LUDZIE DZWOŃCIE NA 999 998 997 A NIE NA 112. 112 KIERUJE WAS DO OLSZTYNA A TAMTE NUMERY DO SZCZYTNA. JEST SZYBCIEJ!
  Autor: 999 998 997
  2018-09-24 15:28:31
 • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
  Co ty kobieto pleciesz ten człowiek sam jechał samochodem A druga sprawa był w pracy A trzecia że i tak by nie zdarzyl. A towarzystwo na pewno by go posłuchał śmiechu warte . Ta panna co prowadziła ten samochód powinna dostać taką karę że by jej się odechciało i samochodu i prawka bezmozgowiec i tyle
  Autor: Dzezabel
  2018-09-24 14:39:13
 • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
  " Dopóki jednak nie odpalili auta niewiele mogłem zrobić." ?????? Czy Pan wie, że jest coś takiego jak usiłowanie?? Trzeba było podejść jeżeli Pan widział, że wszyscy są pijani lub zadzwonić szybko na policje, a nie próbować jeździć za autem kiedy już i tak stanowiło ono zagrożenie. A potem wielki bohater robi sobie zdjęcia przy słupach. Nie zrobił Pan nic żeby uniknąć wypadku więc nie wiem z czego się Pan tak cieszy.
  Autor: Kaja
  2018-09-24 13:12:06