Czwartek, 15 Listopad, Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Jak się PSL w Szczytnie do wyborów szykuje...


Od trzech lat miejskich strukturami PSL kieruje Rafał Kiersikowski, zawodowo związany obecnie ze Starostwem Powiatowym, społecznie – jako radny – z samorządem miejskim. Polskie Stronnictwo Ludowe wciąż jest niezwykle tajemnicze jeśli chodzi o wyborcze zamierzenia, a przede wszystkim o to, czy i kogo wystawi bądź poprze w walce o fotel burmistrza miasta. Czy Rafał Kiersikowski coś zdradzi?Jak na ludowo, przebiegają przygotowania do wyborów?

 

Mamy kandydatów na radnych w większości okręgów. Tym razem na listach nie może się pojawić podwójna liczba kandydatów „przypisanych” do danego okręgu, a jedynie o dwóch więcej. Każde więc ugrupowanie, które będzie się ubiegać o mandaty w Radzie Miejskiej będzie mogło wskazać tylko 29 radnych. Nowe zasady wyborcze weszły w życie nie tak dawno. Mieliśmy w zanadrzu taka liczbę potencjalnych kandydatów, która była potrzebna według wcześniejszych zapisów kodeksu wyborczego. Ponieważ możemy wystawić sporo mniej osób, musimy, niestety, dokonać solidnej weryfikacji i postawić na najlepszych.

 

Szczególnie, że konkurencja może być spora w postaci „Porozumienia Szczycieńskiego”...

 

Konkurencja musi być, ale nie ma potrzeby jej się bać. My bardziej skupiamy się na ofercie programowej Szczytna i to mieszkańcy wybiorą komu zaufają. Informacje, które pojawiają się na temat tego porozumienia są dość nieprecyzyjne. Oficjalnie mówi się, że to porozumienie będzie obstawiać jedynie powiat, nieoficjalnie – że także miasto. Nie moją jest rzeczą to komentować, chociaż może właśnie o to chodzić, by te informacje były jak najmniej precyzyjne. My potrzeby manipulowania faktami nie mamy. W PSL sprawa jest prosta. Na każdym szczeblu ponad samorządami gminnymi czy miejskimi, wybory maja charakter partyjny. Na najniższym szczeblu mamy dowolność jeśli chodzi o dobór wyborczych partnerów czy stworzenie koalicji przedwyborczej. Warunek jest tylko jeden: ma to być grupa stworzona nie po to, by była przeciwko komuś, ale by jej głównym celem było dobro samorządu, w naszym przypadku – przyszłość miasta.

 

Jak wygląda obecnie tworzenie tej promiejskiej koalicji?

 

Część obecnych radnych, jeszcze nieformalnie, buduje partnerstwo o nazwie „Wszystko dla Szczytna”. W skład tej grupy wchodzą radni z klubu PSL czyli sześć osób oraz kolega z innego klubu. W tej grupie przygotowujemy obecnie, a właściwie kończymy przygotowywanie programu i oczywiście zapraszamy do współpracy wszystkich tych, którym przyszłość miasta leży na sercu.


 

Jakieś główne założenia tego programu?

 

Oświata i sport – czyli stawiamy na to, by przy każdej szkole była godna sala gimnastyczna i boiska oraz kompleks sportowy przy ulicy Śląskiej. Te obiekty, które istnieją, np. hala Wagnera czy orliki, wymagają już generalnych remontów. W „dwójce”, która jest od dziesiątków lat szkołą integracyjną, ciągle nie ma windy. Potrzeby w tej sferze można by mnożyć w nieskończoność. Mamy też pomysł na zagospodarowanie Placu Juranda, parków miejskich przy ul. Pasymskiej i Skłodowskiej-Curie oraz lasu miejskiego przy ul. Ostrołęckiej. To w sumie ogromne połaci terenów o dużym potencjale turystycznym i rekreacyjnym. Na pewno można i należy wykorzystać także kapitalny teren w centrum miasta czyli Małą Biel. Obecnie jest to obszar zniszczony i zapuszczony, a szkoda. Oczywiście, nie nastawiamy się wyłącznie na rozrywkę. Uważamy, że niezbędna jest modernizacja oczyszczalni ścieków, bo to nie było robione od wielu lat i nie trzeba mieć dużej wyobraźni, by przewidzieć skutki, gdy ta oczyszczalnia przestanie działać. Konkretnych propozycji mamy, oczywiście, więcej.

 

Program ma zwykle to do siebie, że ktoś go musi realizować, a co najmniej – kierować tą realizacją. Kto będzie to robił z ramienia PSL i koalicjantów?

 

Nie z ramienia PSL, ale partnerskiej inicjatywy „Wszystko dla Szczytna”. Nazwiska kandydata na burmistrza jednak nie podam, między innymi dlatego, że... mamy kilku kandydatów. Decyzje ostateczne jeszcze nie zapadły. Na początku drugiej połowy lipca musi ruszyć kalendarz wyborczy, więc ostateczne decyzje personalne na pewno będą już podjęte na początku lipca i na pewno naszego kandydata (bądź kandydatkę) wtedy już zaprezentujemy mieszkańcom Szczytna.Komentarze do artykułu

Jan Mazur

No tak, PSL również w tej kadencji nie zrobi nic by wyprowadzić ruch ciężarówek poza centrum miasta, ma w nosie mieszkańców centrum Szczytna. W związku z tym PSL nie otrzyma mojego głosu w tych wyborach. Z tego co wiem bardzo duża rzesza mieszkańców myśli podobnie.

fred

Przypominam że jest już 11 lipca więc chyba początek lipca minął. Czyżby PSL wstydził się własnego szyldu że planuje iść pod szyldem "partnerskiej" inicjatywy? :) Panie Rafale i jeszcze jedno. Co robiliście przez ostatnie 12 lat kiedy Burmistrz Górska z poparcia PSL kierowała naszym miastem? Dopiero po wyborach chcecie realizować nawet takie prozaiczne rzeczy jak winda dla niepełnosprawnych w SP Nr 2? Od Pani Górskiej też się przed wyborami odcinacie? Wydaje mi się że będzie trochę trudno!

Napisz


Komentarze

 • Nie bądź obojętny! Jeden telefon może uratować czyjeś życie
  Często słyszę komentarze : co to dla niej/niego ze oddali bezdomnemu starą kołdrę czy płaszcz, pomagają bo im się wydaje że są lepsi. Nie jest tak. Widzisz w swoim zabiegany życiu człowieka siedzącego na schodach, wiesz że mu będzie w nocy zimno ale masz tyle jeszcze spraw na głowie. Potem za dzień dwa lub trzy słyszysz : ktoś zmarł na działkach lub spłonął w pustostanie... Przez chwilę wspominasz zwinietego człowieka siedzącego na schodach potem zapominasz. Ile w nas człowieka jeszcze zostało w gonitwie sukcesu. Dla mnie sukcesem jest: umieć się zatrzymać zauważyć potrzeby innego człowieka i pomoc na ile umiemy. Nawet wykonać telefon żeby nie musieć się zastanawiać czy zamarzł ten którego mijalismy. Los jest pokretny i maloprzewidywalny. Ty pomagasz dziś może ktoś kiedyś pomoże tobie bądź twoim bliskim.
  Autor: Osa
  2018-11-14 22:58:23
 • Jubileuszowy Fotograf Szczycieński (zdjęcia)
  Foto numer 2 - bezcenne
  Autor: Śmieszek
  2018-11-14 17:40:30
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Jakie tam \"sprawne propagowanie\" Konstytucji (mówienie, że ta ustawa jest znakiem KOD-u jest chore) na jednym maszcie w Szczytnie. Powiewające licznie nad Marszem Niepodległości flagi takiej np. faszystowskiej Forza Nuova to jest prawdziwa propaganda - z siłą przekazu na cały świat.
  Autor: do Konstantego
  2018-11-14 16:36:37
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  Panie Tadeuszu - aż tak otwarcie?! Panie rzeczniku prasowy Starosty Powiatowego w Szczytnie z okresu śp. Andrzeja Kijewskiego - pamięta Pan te wspaniałe czasy? Ale minęły.
  Autor: Śmieszek
  2018-11-14 15:20:58
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  Z powodu miernych, dotychczasowych osiągnięć jako samorządowiec, pan Mańkowski nie był moim faworytem. Trzeba jednak uszanować wolę wyborców . Zobaczymy, jak \"wizjoner\" wywiąże się ze swoich obietnic.
  Autor: Nela
  2018-11-14 14:59:25
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  To właściwy człowiek, doświadczony samorządowiec z pomysłami dla rozwoju miasta i któremu zaufali mieszkańcy. Uważam, że nie zawiedzie oczekiwań i doprowadzi do tego, że Szczytno będzie \" Bramą Mazur\".
  Autor: Tadeusz Zagozdziński
  2018-11-14 11:23:02
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Z całą pewnością oznakowanie firmy flagą bojowników KOD prowokuje rozsądnych ludzi do zastanowienia się, czy warto podjąć rozmowę. Obawiam się, że każdy kto uległ wdziękom tego sprawnie propagowanego znaku ulega emocjom, które wykluczają merytoryczną dyskusję. Świątynia Antypisu to nie jest miejsce wymiany myśli.
  Autor: Konstanty
  2018-11-14 08:55:37
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Jacek, za co tak bardzo Konstytucji nie lubisz, skoro przez jej \"obecność\" w tej firmie JUZ tam nie zajrzysz? Bez Konstytucji było cacy, a z nią jest beee? To nie o firmie, a o Tobie wiele mówi.
  Autor: Obserwator
  2018-11-10 14:47:28
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Firma wie jak starcic klientów . Ja już do was nie zajrzę . Żegnam
  Autor: Jacek
  2018-11-09 22:18:36
 • Aktywne Szczytno – Aktywni Obywatele, zajrzyj do MDK-u w środę, 14 listopada
  Projekt centrum zabaw i aktywnej rekreacji tzn CZAR jest moim autorskim projektem i owszem. Powstał on kiedy nie byłem radnym. Była to inicjatywa moja i moich sąsiadów z ulicy Lanca, Solidarności, Boh. Września i Leyka. Pokazałem tym samy,że my mieszkańcy możemy wspólnie coś zrobić nie oglądając się na władzę. Do czego i Pana zachęcam. Wprowadzanie mylnych twierdzeń nikomu nie przystoi. Pozdrawiam i zapraszam do współpracy Paweł Krassowski
  Autor: Paweł Krassowski
  2018-11-09 21:36:30