Piątek, 22 Luty, Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Jak się PSL w Szczytnie do wyborów szykuje...


Od trzech lat miejskich strukturami PSL kieruje Rafał Kiersikowski, zawodowo związany obecnie ze Starostwem Powiatowym, społecznie – jako radny – z samorządem miejskim. Polskie Stronnictwo Ludowe wciąż jest niezwykle tajemnicze jeśli chodzi o wyborcze zamierzenia, a przede wszystkim o to, czy i kogo wystawi bądź poprze w walce o fotel burmistrza miasta. Czy Rafał Kiersikowski coś zdradzi?Jak na ludowo, przebiegają przygotowania do wyborów?

 

Mamy kandydatów na radnych w większości okręgów. Tym razem na listach nie może się pojawić podwójna liczba kandydatów „przypisanych” do danego okręgu, a jedynie o dwóch więcej. Każde więc ugrupowanie, które będzie się ubiegać o mandaty w Radzie Miejskiej będzie mogło wskazać tylko 29 radnych. Nowe zasady wyborcze weszły w życie nie tak dawno. Mieliśmy w zanadrzu taka liczbę potencjalnych kandydatów, która była potrzebna według wcześniejszych zapisów kodeksu wyborczego. Ponieważ możemy wystawić sporo mniej osób, musimy, niestety, dokonać solidnej weryfikacji i postawić na najlepszych.

 

Szczególnie, że konkurencja może być spora w postaci „Porozumienia Szczycieńskiego”...

 

Konkurencja musi być, ale nie ma potrzeby jej się bać. My bardziej skupiamy się na ofercie programowej Szczytna i to mieszkańcy wybiorą komu zaufają. Informacje, które pojawiają się na temat tego porozumienia są dość nieprecyzyjne. Oficjalnie mówi się, że to porozumienie będzie obstawiać jedynie powiat, nieoficjalnie – że także miasto. Nie moją jest rzeczą to komentować, chociaż może właśnie o to chodzić, by te informacje były jak najmniej precyzyjne. My potrzeby manipulowania faktami nie mamy. W PSL sprawa jest prosta. Na każdym szczeblu ponad samorządami gminnymi czy miejskimi, wybory maja charakter partyjny. Na najniższym szczeblu mamy dowolność jeśli chodzi o dobór wyborczych partnerów czy stworzenie koalicji przedwyborczej. Warunek jest tylko jeden: ma to być grupa stworzona nie po to, by była przeciwko komuś, ale by jej głównym celem było dobro samorządu, w naszym przypadku – przyszłość miasta.

 

Jak wygląda obecnie tworzenie tej promiejskiej koalicji?

 

Część obecnych radnych, jeszcze nieformalnie, buduje partnerstwo o nazwie „Wszystko dla Szczytna”. W skład tej grupy wchodzą radni z klubu PSL czyli sześć osób oraz kolega z innego klubu. W tej grupie przygotowujemy obecnie, a właściwie kończymy przygotowywanie programu i oczywiście zapraszamy do współpracy wszystkich tych, którym przyszłość miasta leży na sercu.


 

Jakieś główne założenia tego programu?

 

Oświata i sport – czyli stawiamy na to, by przy każdej szkole była godna sala gimnastyczna i boiska oraz kompleks sportowy przy ulicy Śląskiej. Te obiekty, które istnieją, np. hala Wagnera czy orliki, wymagają już generalnych remontów. W „dwójce”, która jest od dziesiątków lat szkołą integracyjną, ciągle nie ma windy. Potrzeby w tej sferze można by mnożyć w nieskończoność. Mamy też pomysł na zagospodarowanie Placu Juranda, parków miejskich przy ul. Pasymskiej i Skłodowskiej-Curie oraz lasu miejskiego przy ul. Ostrołęckiej. To w sumie ogromne połaci terenów o dużym potencjale turystycznym i rekreacyjnym. Na pewno można i należy wykorzystać także kapitalny teren w centrum miasta czyli Małą Biel. Obecnie jest to obszar zniszczony i zapuszczony, a szkoda. Oczywiście, nie nastawiamy się wyłącznie na rozrywkę. Uważamy, że niezbędna jest modernizacja oczyszczalni ścieków, bo to nie było robione od wielu lat i nie trzeba mieć dużej wyobraźni, by przewidzieć skutki, gdy ta oczyszczalnia przestanie działać. Konkretnych propozycji mamy, oczywiście, więcej.

 

Program ma zwykle to do siebie, że ktoś go musi realizować, a co najmniej – kierować tą realizacją. Kto będzie to robił z ramienia PSL i koalicjantów?

 

Nie z ramienia PSL, ale partnerskiej inicjatywy „Wszystko dla Szczytna”. Nazwiska kandydata na burmistrza jednak nie podam, między innymi dlatego, że... mamy kilku kandydatów. Decyzje ostateczne jeszcze nie zapadły. Na początku drugiej połowy lipca musi ruszyć kalendarz wyborczy, więc ostateczne decyzje personalne na pewno będą już podjęte na początku lipca i na pewno naszego kandydata (bądź kandydatkę) wtedy już zaprezentujemy mieszkańcom Szczytna.Komentarze do artykułu

Jan Mazur

No tak, PSL również w tej kadencji nie zrobi nic by wyprowadzić ruch ciężarówek poza centrum miasta, ma w nosie mieszkańców centrum Szczytna. W związku z tym PSL nie otrzyma mojego głosu w tych wyborach. Z tego co wiem bardzo duża rzesza mieszkańców myśli podobnie.

fred

Przypominam że jest już 11 lipca więc chyba początek lipca minął. Czyżby PSL wstydził się własnego szyldu że planuje iść pod szyldem "partnerskiej" inicjatywy? :) Panie Rafale i jeszcze jedno. Co robiliście przez ostatnie 12 lat kiedy Burmistrz Górska z poparcia PSL kierowała naszym miastem? Dopiero po wyborach chcecie realizować nawet takie prozaiczne rzeczy jak winda dla niepełnosprawnych w SP Nr 2? Od Pani Górskiej też się przed wyborami odcinacie? Wydaje mi się że będzie trochę trudno!

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01
 • Zwyciężyć własne życie
  Teoche ciezko współczuć kiedy ma się z tylu głowy, że 20 lat temu jakiś dureń napadł na moja mamę, przewrócił ją i moją malutką siostrę i wyrwał torebkę. Może nawet to była ekipa tej Pani...
  Autor: MSO
  2019-02-21 12:17:21
 • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Chłodem powiało, ale z tego artykułu. Nie wiem kim Pan jest i chyba nie chcę wiedzieć, ale nie rozumiem zamieszczania artykułu w naszej lokalnej prasie, gdzie mamy nasze lokalne ciekawe sprawy, w którym to artykule głównym tematem ukrytym pod hasłem \"wiosna\" jest opluwanie naszego -mojego Rządu. Życzę wiele spokoju, bo żółć, która z Pana wypływa zaszkodzi Pańskiemu zdrowiu. Czy warto?
  Autor: Adam
  2019-02-21 12:14:14
 • Zwyciężyć własne życie
  Trzeba mieć wielką odwagę żeby się przyznać, że ma się problem. Tak wiele ludzi pije na różnych stanowiskach i nie zdaje sobie sprawy że ma problem.Pojęcie pijusa tylko kojarzy się z towartystami spod sklepu a tak nie jest.Jest to okropna choroba która powinna być nagłasniana na każdym kroku. Trzymam kciuki za Panią wszystko się ułozy.
  Autor: Super
  2019-02-21 11:51:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.
  Autor: Wiesio
  2019-02-21 11:50:50
 • Zwyciężyć własne życie
  No to fajnie, ja tez bym chcial byc takim cichym \"bohaterem\" tylko mi nikt za lezenie w domu pieniedzy dawac nie chce...
  Autor: szczery
  2019-02-21 10:51:53
 • Zwyciężyć własne życie
  Świetny artykuł... Pani Agnieszko trzymam kciuki za Panią.
  Autor: Kobieta
  2019-02-21 09:07:07
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha
  Autor: bizon
  2019-02-20 18:35:46