Niedziela, 19 Listopad, Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

JUBILEUSZ 25-LECIA SKKK Z 37-LETNIM STAŻEM (zdjęcia)

25-lecia działalności Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate przyciągnęły tłumy na halę Wagnera w Szczytnie. Przy pełnej widowni ponad 140 małych i tych większych karateków prezentowało swoje umiejętności.


W pierwszym bloku pokazowym wystąpili zawodnicy z SKKK. Nie byli to wszyscy zawodnicy klubu, ale i tak około 140 karateków na macie robiło wrażenie. Oglądający mieli okazję zobaczyć jakich sztuk, poza samą sztuką walki, uczą się oni na treningach.

 

Następne bloki pokazowe wypełnili zawodnicy różnych grup wiekowych od 8-latków poprzez „oldboyów”, a skończywszy na grupie instruktorów. Podczas pokazów karate kyokushin nie może zabraknąć „tameshiwarii” więc i te były dopasowane do wieku i umiejętności. Najmłodsi karatecy z wielkim zapałem rozbijali rękoma styropiany, nieco starsi takie same styropiany musieli rozbić wysokim kopnięciem, ale ogromny aplauz uzyskała grupa 35+ rozbijając pustaki.

 

Wisienką na torcie była próba pobicia rekordu Polski w ilości rozbijanych pustaków przez kobietę. Instruktorka SKKK Agnieszka Siemieniuk próbowała pokruszyć ręką 10 pustaków, niestety próba zakończyła się niepowodzeniem, ponieważ zdołała rozbić „tylko” 8.

Wszystkie pokazy przeplatały się z widowiskowymi walkami zaprezentowanymi przez zawodników z SKKK oraz gości z Polski.

 

W pierwszej parze wystąpili miejscowi kadeci: Jan Rogala i Wiktor Cymerman - aktualni mistrzowie naszego województwa w swoich kategoriach wiekowych. Następne walki prowadzone były już w systemie full contack. Pierwsi na matę wyszli Piotr Olszewski SKKK - dwukrotny uczestnik Mistrzostw Europy U18 oraz Krzysztof Przoniak z Ostrołęki - wielokrotny uczestnik Mistrzostw Polski.

 

Następnie zaprezentowały się panie: Ewelina Mirosław SKKK - dwukrotna brązowa medalistka Pucharu Polski Seniorów oraz Sylwia Jocz z Olsztyna - aktualna wicemistrzyni Polski Seniorów. Do kolejnej walki stanęły Emilia Gwiazda SKKK- brązowa medalistka Mistrzostw Europy i Kinga Kat z Ostrołęki, brązowa medalistka Pucharu Polski Juniorów.

 

Na koniec przyszedł czas na dwójkę najlepszych obecnie naszych zawodników: Julka Kędzierska - aktualna mistrzyni Europy i brązowa medalistka Mistrzostw Świata zmierzyła się z koleżanką z kadry narodowej Natalią Nalewajk z Ostrołęki - brązową medalistką Mistrzostw Europy, a Adrian Staszewski - wicemistrz Europy i wielokrotny mistrz Polski kolejny raz walczył z Mateuszem Muczyńskim z Suwałk - brązowym medalistą mistrzostw Europy i medalistą mistrzostw Polski.

- Wynik walk był drugorzędny chodziło nam o to, aby przybliżyć szerokiej publiczności specyfikę naszej dyscypliny sportowej - komentuje shihan Piotr Zembrzuski. - Mam również nadzieję, że całe show zachęci kibiców do przyjścia do DOJO przy ul. Solidarności 15 i przekonania się na własnej skórze, ile dobrego przynosi uprawianie karate kyokushin.

Tegoroczna gala sportów walki poświęcona była wyłącznie inicjatorowi i organizatorowi czyli SKKK z okazji 25-lecia istnienia klubu. Samo karate w Szczytnie uprawiane jest dłużej. Sekcja sportowa karate, na fundamentach której powstał klub, powstała aż 37 lat temu. Ćwierćwiecze klubu karate kyokusin to ważne sportowe wydarzenie, do którego przyczyniło się wiele instytucji, przedsiębiorstw i osób prywatnych.

- W tym miejscu chciałbym wszystkim serdecznie podziękować samorządom, firmom i osobom prywatnym za zaangażowanie się w organizację naszego jubileuszu DOUMO ARIGATOU! - mówi Piotr Zembrzuski.

Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Ta pani Lidia maluje sie jak szesnastoletnia metalowa panienka a jej starsza corka wyglada starzej niz ta pani z kolczykiem pod brwia, Moze niech troche dostrosnie ta Lidia i do roboty pojdzie i zmyje z siebie ten mocny makijarz bo to w tym wieku juz nie przystoi.
  Autor: obiektywnie
  2017-11-18 22:33:38
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  A te kobiety które tak się wypowiadają na temat pani Lidii to niech się zajmą swoimi sprawami.Zal ? Trzeba było zgłosić się do prgramu ! Zazdrosne babiszony i na dodatek wścibskie zazdrosnice
  Autor: Wiola
  2017-11-18 22:12:55
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Jestem w szoku ile w ludzi jest zawiści i zazdrości. Dla mnie jest to niepojęte. Jak można komuś życzyć tak źle i niszczyć cudzą pracę? Ta kobieta naprawdę przeszła dużo w życiu, a mieszkańcy Szczytna mogą jedynie się wstydzić swojego okropnego zachowania. Jak oni mogą spokojnie spać w nocy? Nie wyobrażam sobie jak można być tak nieczułym człowiekiem, bez jakiejkolwiek empatii. Nie rozumiem osób, które tylko zazdroszczą i wylewają swoją nienawiść, zamiast sami wziąć się w garść i zrobić coś ze swoim życiem, zamiast osądzać. Może zamiast interesować się i uprzykrzać życie pani Lidii, ludzie zaczniecie się interesować swoim? Mam tylko jedno pytanie do mieszkań Szczytna: Po co to robicie? Tego jednego nie jestem w stanie pojąć w szczególności, po co, jaki jest cel tego zachowania? Po co uprzykrzać życie komuś, kto w końcu może odczuć szczęście? Radzę zająć się sobą i odpuścić uprzykrzanie życia innym, a większą uwagę zwrócić na siebie i może samemu osiągnąć szczęście, nie czyniąc źle drugiemu.
  Autor: Wstyd
  2017-11-18 20:35:57
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Boli wszystkich sąsiadów ze ktos ma remont i zazdrosc ze lepiej ktos ma buraki
  Autor: Nnn
  2017-11-18 18:44:46
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Do Krzysztof: kolejny "wrażliwy społecznie", który życzy innym stryczka. Niczym się nie różnisz od tych, których krytykujesz.
  Autor: Artur
  2017-11-18 17:05:30
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Pani Lidio zasłużyła Pani na ten remont! Pani Kasiu i Ekipo zrobiliście kawał super roboty!!! Gratulacje dla Was! Pani Lidio proszę się cieszyć z całego serca z tego remontu i poprawy warunków na lepsze. Gniazdko macie przepiękne! Proszę chodzić po Szczytnie z uniesioną głową i gawiedzią się nie przejmować! Psy szczekają-karawana jedzie dalej...
  Autor: ex-Szczytnianka
  2017-11-18 08:35:34
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Dzięki Pani Katarzyno za oszczedzenie mieszkańcom Szczytna wstydu i nie pokazanie grupy zawistnych ,leniwych, bezmyślnych gapiów .Wstyd mi za nich.Gdybym wiedziala co sie dzieje przyjechałabym z sąsiadkami z wioski choćby po to by pokazać, że nie wszyscy sa tacy bezduszni i nawet ekipy nie poczestowali chocby ciasteczkiem
  Autor: Emerytka z okolicy Szczytna
  2017-11-18 07:59:12
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  A czemu pani Lidia nie weźmie się do pracy tylko żyje ciągle na cudzy koszt (mopsy, zapomogi itp.)? Pełnoletnia córka nie wygląda na osobę potrzebującą opieki 24h na dobę.
  Autor: Ania
  2017-11-17 23:24:58
 • Cukrzyca zabrała 5-letniej Ninie przedszkole
  Pani Sylwio proszę walczyć,No tak najlepiej jest stwierdzić,że RODZIC NASTAWIONY JEST WROGO....skąd ja to znam...sama jestem mamą dziecka niepełnosprawnego i wiem co Pani przechodzi.Rodzic który chce pomóc swojemu dziecku traktowany jest jak intruz a dziecko jak kula u nogi.Niby jak choroba jednego dziecka dyskryminuje inne dzieci?Pani dyrektor urwała się chyba z choinki....Jeśli tak uczy dzieci tolerancji,że zamiast podawania ręki będzie uczyła jak podkładać nogę to niestety ale zostawię to bez komentarza.
  Autor: ...
  2017-11-17 23:04:32
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Święte krowy się odezwały na portalach i pojechały kobietę. Własnymi dupami się zajmijcie i życiem. Jakby się ich wszystkich powiesiło, to nie tylko mieszkanie, ale i Szczytno by było wyremontowane jeszcze. Cieszę się, że komuś się tak poszczęściło i ubolewam, że buractwo Szczycieńskie nie pozwoliło się maksymalnie cieszyć tej rodzinie.
  Autor: Krzysztof
  2017-11-17 20:13:17