Piątek, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

JUBILEUSZ 25-LECIA SKKK Z 37-LETNIM STAŻEM (zdjęcia)

25-lecia działalności Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate przyciągnęły tłumy na halę Wagnera w Szczytnie. Przy pełnej widowni ponad 140 małych i tych większych karateków prezentowało swoje umiejętności.W pierwszym bloku pokazowym wystąpili zawodnicy z SKKK. Nie byli to wszyscy zawodnicy klubu, ale i tak około 140 karateków na macie robiło wrażenie. Oglądający mieli okazję zobaczyć jakich sztuk, poza samą sztuką walki, uczą się oni na treningach.

 

Następne bloki pokazowe wypełnili zawodnicy różnych grup wiekowych od 8-latków poprzez „oldboyów”, a skończywszy na grupie instruktorów. Podczas pokazów karate kyokushin nie może zabraknąć „tameshiwarii” więc i te były dopasowane do wieku i umiejętności. Najmłodsi karatecy z wielkim zapałem rozbijali rękoma styropiany, nieco starsi takie same styropiany musieli rozbić wysokim kopnięciem, ale ogromny aplauz uzyskała grupa 35+ rozbijając pustaki.

 

Wisienką na torcie była próba pobicia rekordu Polski w ilości rozbijanych pustaków przez kobietę. Instruktorka SKKK Agnieszka Siemieniuk próbowała pokruszyć ręką 10 pustaków, niestety próba zakończyła się niepowodzeniem, ponieważ zdołała rozbić „tylko” 8.

Wszystkie pokazy przeplatały się z widowiskowymi walkami zaprezentowanymi przez zawodników z SKKK oraz gości z Polski.

 

W pierwszej parze wystąpili miejscowi kadeci: Jan Rogala i Wiktor Cymerman - aktualni mistrzowie naszego województwa w swoich kategoriach wiekowych. Następne walki prowadzone były już w systemie full contack. Pierwsi na matę wyszli Piotr Olszewski SKKK - dwukrotny uczestnik Mistrzostw Europy U18 oraz Krzysztof Przoniak z Ostrołęki - wielokrotny uczestnik Mistrzostw Polski.

 

Następnie zaprezentowały się panie: Ewelina Mirosław SKKK - dwukrotna brązowa medalistka Pucharu Polski Seniorów oraz Sylwia Jocz z Olsztyna - aktualna wicemistrzyni Polski Seniorów. Do kolejnej walki stanęły Emilia Gwiazda SKKK- brązowa medalistka Mistrzostw Europy i Kinga Kat z Ostrołęki, brązowa medalistka Pucharu Polski Juniorów.

 

Na koniec przyszedł czas na dwójkę najlepszych obecnie naszych zawodników: Julka Kędzierska - aktualna mistrzyni Europy i brązowa medalistka Mistrzostw Świata zmierzyła się z koleżanką z kadry narodowej Natalią Nalewajk z Ostrołęki - brązową medalistką Mistrzostw Europy, a Adrian Staszewski - wicemistrz Europy i wielokrotny mistrz Polski kolejny raz walczył z Mateuszem Muczyńskim z Suwałk - brązowym medalistą mistrzostw Europy i medalistą mistrzostw Polski.

- Wynik walk był drugorzędny chodziło nam o to, aby przybliżyć szerokiej publiczności specyfikę naszej dyscypliny sportowej - komentuje shihan Piotr Zembrzuski. - Mam również nadzieję, że całe show zachęci kibiców do przyjścia do DOJO przy ul. Solidarności 15 i przekonania się na własnej skórze, ile dobrego przynosi uprawianie karate kyokushin.

Tegoroczna gala sportów walki poświęcona była wyłącznie inicjatorowi i organizatorowi czyli SKKK z okazji 25-lecia istnienia klubu. Samo karate w Szczytnie uprawiane jest dłużej. Sekcja sportowa karate, na fundamentach której powstał klub, powstała aż 37 lat temu. Ćwierćwiecze klubu karate kyokusin to ważne sportowe wydarzenie, do którego przyczyniło się wiele instytucji, przedsiębiorstw i osób prywatnych.

- W tym miejscu chciałbym wszystkim serdecznie podziękować samorządom, firmom i osobom prywatnym za zaangażowanie się w organizację naszego jubileuszu DOUMO ARIGATOU! - mówi Piotr Zembrzuski.

Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Dostawczy fiat potrącił 79-letnią kobietę na ulicy Piłsudskiego
  Prawdą jest że ta Pani przechodziła w miejscu niedozwolonym, ale prawdą jest również że jest tam bardzo słabe oświetlenie.
  Autor: Kierowca
  2018-01-19 12:24:56
 • Radni rżną własną gminę?
  A ile Kołakowska zapłaciła za ten artykuł?
  Autor: Izabala
  2018-01-18 16:57:17
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Niebawem wybory
  Autor: Michał Szczytno
  2018-01-16 11:50:29
 • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
  Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
  Autor: ncccc
  2018-01-15 21:17:58
 • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
  Najlepsi
  Autor: ja
  2018-01-15 12:58:15
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
  Autor: Paweł Malec
  2018-01-12 12:51:20
 • Nie żyje Stanisław Wrona
  Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
  Autor: jack609
  2018-01-11 09:15:21
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
  Autor: Romuald Amborski
  2018-01-10 20:32:07
 • Wikariusz w świecie edukowany
  bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
  Autor: eustacha
  2018-01-10 18:56:50
 • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
  To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
  Autor: Mieszkanka rudki
  2018-01-10 07:09:49