Piątek, 20 Lipiec, Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Inwestycyjny rozmach w gminie Rozogi

Ponad 7,5 miliona złotych, w tym 2,8 miliona ze źródeł zewnętrznych będą kosztowały tegoroczne inwestycje zaplanowane w gminie Rozogi. - Plan obejmuje szeroki wachlarz zadań – mówi wójt Zbigniew Kudrzycki. - To między innymi budowa nowych dróg, remonty budynków czy unowocześnianie gminy.Gmina planuje budowę drogi w Radostowie (za 275 tysięcy) oraz dwóch ulic w Rozogach – Sienkiewicza i Lipperta, co pochłonie około 800 tysięcy. Wspólnie z samorządem powiatowym będzie też budowała drogę z Łuki aż do granicy z gminą Wielbark (gmina dokłada 487 tysięcy). W końcu zadaszony zostanie amfiteatr, bo choć pieniądze nań gmina uzyskała dość dawno, to umowa, umożliwiająca ich wykorzystanie, jest stosunkowo świeża.

- No i, mam nadzieję, że w doczeka się końca budowa drogi Kilimany – Klon, która miała być gotowa już do 31 października ubiegłego roku – mówi wójt Kudrzycki. - Ostrołęckiej Ostradzie teraz przeszkadza śnieg.

 

Sporą część inwestycyjnych kosztów pokryją uzyskane już dotacje, m.in. 590 tysięcy na projekt e-usługi (usprawnienia obejmujące elektroniczną obsługę gminy i mieszkańców) czy 814 tysięcy na termomodernizację budynków przedszkola oraz Urzędu Gminy. Do tej termomodernizacji gmina dołoży prawie pół miliona własnych środków.

 

- Rozpoczęliśmy proces przenoszenia przedszkola do budynku szkoły, co po zmianie przepisów oświatowych musi trochę potrwać – mówi wójt. - Remont chcemy przeprowadzić latem. Obejmie ocieplenie i nowa elewację, wymianę instalacji grzewczej i pieca z węglowego na pelet, wymianę okien oraz docieplenie dachu.

 

Jeśli przedszkolaki wrócą do swojej starej siedziby – to na krótko. Do pełnej likwidacji gimnazjów zostało zaledwie półtora roku, a wtedy w szkolnych budynkach Rozóg zostanie sporo wolnego miejsca.

- Docelowo więc chcemy przedszkole przenieść do szkoły na stałe i utworzyć jedną połączoną placówkę: zespół szkolno-przedszkolny – wyjaśnia Kudrzycki i zapewnia jednocześnie, że obecna siedziba przedszkola, odnowiona i wyremontowana, tez będzie wykorzystana do celów publicznych.

 Komentarze do artykułu

Spychowiak

No tak, a radni z gminy Świętajno ot tak po prostu zrezygnowali z 2 ml zł

Napisz


Komentarze

 • Córki obwiniają lekarza o śmierć ojca
  Nocna opieka medyczna? To raczej kabaret! Zdarza się, że dzieci są badane przez lekarza ginekologa, który zachowuje się jakby bał się w ogóle je dotknąć!!! A na końcu i tak słyszymy: "Proszę poczekać do poniedziałku"
  Autor: Mama
  2018-07-18 13:29:35
 • Wmurowali kamień węgielny pod szpital (film)
  Te same ryje od lat, budowa skrzydła szpitala a pchają się przed kamery jak zwykle ludzie kompletnie nie mający nic z tym wspólnego.
  Autor: Szczytniak
  2018-07-18 10:24:02
 • Córki obwiniają lekarza o śmierć ojca
  Szpital w Szczytnie i Jego pożal się ..... Od lat to samo i co ? i nic.
  Autor: Jarosław"Pol...Zbaw...
  2018-07-17 21:38:11
 • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
  Popieram w całości to co napisałaś "anna". Górska już dawno powinna odejść a w jej miejsce należy wybrać kogoś, kto będzie potrafił i chciał wykorzystać potencjał turystyczny Szczytna. Ona się nadaje wyłącznie do nasadzania kwiatków, co robi od lat.
  Autor: Marcin
  2018-07-17 10:50:09
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Do Mariana. Macie. Dokładnie 235 artystów abstrakcjonistów. Na Wiejskiej malują nam przyszłość rodem z zamierzchłej przeszłości. I czemu te tysiące wolą pracować na czarno u Niemca? Może lepiej płaci niż nasz patriotyczny biznes?
  Autor: massakra
  2018-07-14 18:07:40
 • Mańkowski kandydatem na burmistrza Szczytna
  Uważam Pana Krzysztofa za bardzo dobrego kandydata na burmistrza. Jest to szlachetny dobry człowiek nie kierowany zawiścią i próżnością. Trzymam kciuki Panie Krzysztofie
  Autor: Maria
  2018-07-13 23:40:00
 • Honorowa odznaka dla dyrektora Mańkowskiego
  Zasługi na rzecz rozwoju sportu motorowego :)
  Autor: stef
  2018-07-13 14:14:39
 • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
  Burmistrz wskazuje że rozwiązała kwestię dróg czyli nie zauważa zakorkowania całego miasta. Jej zdaniem poprawa w niektórych miejscach nawierzchni jest wystarczająca. Budowane są mieszkania, owszem teraz 12 a wcześniej prawie 20 lat temu. Niestety oczekujących jest prawie 180 rodzin. Czyli na kolejne trzeba poczekać następne dzieścia lat? Są miejsca w żłobkach. Miejskich czy będą jak prywatny inwestor dopiero wybuduje? Wyludnianie się miasta można oceniać nie na podstawie meldunków lecz twardych danych GUS. Osoby przebywające w mieście czasowo (nauka, praca) nie powodują wzrostu dochodów miasta. Pani Burmistrz powinna chyba bardziej realnie stąpać po ziemi. Ps. nawiązując do opisywanego obrazu Picassa to parafrazując co mi po pięknych ścianach mieszkania skoro nie stać mnie będzie na meble czy jedzenie?
  Autor: anna
  2018-07-13 09:41:31
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Ale kicha, co za bryndza. Nie ma cie lepszych artystów niż z Niemiec?? Już pełno tych łobuzów z Niemiec u nas, ile ludzi pracuje na czarno u niemców. Tysiące.
  Autor: Marian
  2018-07-12 12:41:27
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Mógł przyjechać dziesięć lat temu to by dopiero był niezadowolony...
  Autor: Piotr
  2018-07-12 09:45:54