Środa, 25 Kwiecień, Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Inwestycyjny rozmach w gminie Rozogi

Ponad 7,5 miliona złotych, w tym 2,8 miliona ze źródeł zewnętrznych będą kosztowały tegoroczne inwestycje zaplanowane w gminie Rozogi. - Plan obejmuje szeroki wachlarz zadań – mówi wójt Zbigniew Kudrzycki. - To między innymi budowa nowych dróg, remonty budynków czy unowocześnianie gminy.Gmina planuje budowę drogi w Radostowie (za 275 tysięcy) oraz dwóch ulic w Rozogach – Sienkiewicza i Lipperta, co pochłonie około 800 tysięcy. Wspólnie z samorządem powiatowym będzie też budowała drogę z Łuki aż do granicy z gminą Wielbark (gmina dokłada 487 tysięcy). W końcu zadaszony zostanie amfiteatr, bo choć pieniądze nań gmina uzyskała dość dawno, to umowa, umożliwiająca ich wykorzystanie, jest stosunkowo świeża.

- No i, mam nadzieję, że w doczeka się końca budowa drogi Kilimany – Klon, która miała być gotowa już do 31 października ubiegłego roku – mówi wójt Kudrzycki. - Ostrołęckiej Ostradzie teraz przeszkadza śnieg.

 

Sporą część inwestycyjnych kosztów pokryją uzyskane już dotacje, m.in. 590 tysięcy na projekt e-usługi (usprawnienia obejmujące elektroniczną obsługę gminy i mieszkańców) czy 814 tysięcy na termomodernizację budynków przedszkola oraz Urzędu Gminy. Do tej termomodernizacji gmina dołoży prawie pół miliona własnych środków.

 

- Rozpoczęliśmy proces przenoszenia przedszkola do budynku szkoły, co po zmianie przepisów oświatowych musi trochę potrwać – mówi wójt. - Remont chcemy przeprowadzić latem. Obejmie ocieplenie i nowa elewację, wymianę instalacji grzewczej i pieca z węglowego na pelet, wymianę okien oraz docieplenie dachu.

 

Jeśli przedszkolaki wrócą do swojej starej siedziby – to na krótko. Do pełnej likwidacji gimnazjów zostało zaledwie półtora roku, a wtedy w szkolnych budynkach Rozóg zostanie sporo wolnego miejsca.

- Docelowo więc chcemy przedszkole przenieść do szkoły na stałe i utworzyć jedną połączoną placówkę: zespół szkolno-przedszkolny – wyjaśnia Kudrzycki i zapewnia jednocześnie, że obecna siedziba przedszkola, odnowiona i wyremontowana, tez będzie wykorzystana do celów publicznych.

 Komentarze do artykułu

Spychowiak

No tak, a radni z gminy Świętajno ot tak po prostu zrezygnowali z 2 ml zł

Napisz


Komentarze

 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  Zastanawia mnie jedna rzecz. Na jakiej podstawie Redaktor sugeruje w artykule, że może powstać tutaj McDonalds? McDonalds Polska - sama wybiera lokalizacje dla swoich jednostek to po 1, po 2 potrzeba 1.2 MLN zlotych, aby rozpocząć rozmowę o franczyzie tej placówki. Po 3 co najważniejsze - franczyze otrzymuje się, na istniejący już lokal - na okres 20 lat. Niestety, Szczytno nie jest atrakcyjnym rejonem dla tej sieci. Niska ilość mieszkańców oraz grupa wiekowa robi swoje. Bardziej traktują nas jako miejscowość "przelotową". Przykre i smutne. P.S Drodzy mieszkańcy nie nastawiajcie się na McDonalda czy KFC. Lepiej otwórzmy fabrykę paneli fotowoltaicznych - będą miejsca pracy, będą odnawialne źródła energii w Szczytnie,
  Autor: Ksawery
  2018-04-24 12:59:10
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  Utrzymają się na luzie, wiem bo sam pracuję w jednym ze sklepów odzieżowych w Szczytnie. Nawet sobie nie wyobrażacie ile ludzie potrafią wydać kasy na ubrania, i to w Szczytnie.
  Autor: Wiem
  2018-04-24 12:35:10
 • Odnowa zaprasza na wyjątkowe rekolekcje
  Do "Helena Modrejewska" Nie rozumiem Twojej zazdrości. Masakra kobieto. Ktoś pomaga dzieciom, a ty piszesz takie rzeczy? Obrzydliwa zazdrość
  Autor: Obserwator
  2018-04-23 19:44:17
 • Odnowa zaprasza na wyjątkowe rekolekcje
  Takie świętoszkowate a na dzieciach kokosy zbijają
  Autor: Helena Modrejewska
  2018-04-23 19:28:43
 • Szczytno – miasto bez szans?
  jaki burmistrz takie miasto
  Autor: danuta
  2018-04-23 15:20:02
 • PIERWSZA PRZYSIĘGA TERYTORIALSÓW Z WARMII I MAZUR
  Czemu nic nie wspomnieliście o dwóch żołnierzach wyróżnionych przez ministra z naszego miasta?????
  Autor: Szymon Si
  2018-04-23 10:33:08
 • Trzy osoby ciężko ranne, audi uderzyło w drzewo
  Naprawde przez tego chlopaka strach dzieci samych do szkoły puszczac bo jak wariat jeździ a rodzice jego chyba udaja że nie wiedzą powinien już dawno mieć uprawnienia do jazdy zabrane a tatuś niech oczy wkoncu przetrze!!!!!
  Autor: Ja
  2018-04-22 22:39:49
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  a co z wieżą ciśnień i z ruinami po kinie ?
  Autor: tak się pytam
  2018-04-22 17:58:07
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  Sądząc po Twoim zapisie wypowiedzi należysz do osób mniej zamożnych i inteligentnych bo oryografia leży i nawet patrzeć nie może na to co wypisujesz. Kebaby i fastfood odpadają jak ktoś sprzedaję jedzenie, które zaraz zacznie uciekać od starości i brudu. A co do odzieży to jedni kupują w D.H. Mazur a inni wolą markowe ubrania.
  Autor: Do I co
  2018-04-22 12:03:03
 • Kołakowska, Fabisiak, Pabich – troje muszkieterów ze Świętajna
  Szanowny Panie redaktorze,muszkieterów cechowała lojalność- o innych przymiotach nie wspomnę.Tytuł artykułu, dla mnie dziwny.
  Autor: wyborca
  2018-04-21 18:35:38