Piątek, 22 Luty, Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Inwestycje na drogach krajowych w naszym powiecie


20 – tyle przetargów ogłaszać będzie olsztyński oddział GDDKiA w 2019 roku. Oczywiście – przetargów dotyczących inwestycji na drogach krajowych. Na liście tych zamierzeń figurują dwa odcinki dróg w obrębie naszego powiatu. W II kwartale roku ma być ogłaszany przetarg na rozbudowę 2 km drogi Dębówko-Szczytno, przy czym chodzi o odcinek bardziej „szczycieński”, bo ulice Śląską i Gizewiusza.Drugą „naszą” inwestycją ma być rozbudowa niespełna kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 53 między Korpelami a Szczytnem. Ten przetarg ma być ogłoszony dopiero w III kwartale bieżącego roku. Na razie nie są znane terminy samej realizacji, jednakże zważywszy na procedury, jakie takim przetargom towarzyszą (nawet jeśli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że są te procedury uproszczone), budowy obu dróg można się spodziewać najwcześniej w kolejnym, czyli 2020 roku.

 

 

 

Ten rok natomiast zaowocuje co najmniej przebudową drogi krajowej łączącej Rozogi z Dąbrowami. Przetarg bowiem został rozstrzygnięty w roku ubiegłym, a we wrześniu podpisano umowę z wyłonionym wykonawcą – Ostradą z Ostrołęki. W ramach tej inwestycji wykonana zostanie nowa konstrukcja nawierzchni drogi, dostosowana do obciążenia 115kN/oś. Jezdnia zostanie poszerzona do szerokości 8 m w Rozogach, na pozostałym odcinku do 7 m.

 


 

Przewidziana jest korekta łuków poziomych i pionowych. Przebudowane zostaną skrzyżowania, chodniki, zjazdy i odwodnienie drogi. Powstaną zatoki autobusowe. Wykonane będzie oznakowanie poziome i pionowe. Zostanie wybudowany również kanał technologiczny. Koszt tego zadania jest niebagatelny, bo sięga aż 26,8 mln zł. Inwestycja będzie realizowana w systemie „zaprojektuj i buduj”, a na jej wykonanie Ostrada ma 15 miesięcy.

 

Nieznane są natomiast jeszcze ostateczne losy dotyczące drogi Szczytno – Olszyny, a przede wszystkim budowy ścieżki rowerowej. Przypomnijmy, iż o tę inwestycję zabiegają głównie mieszkańcy Olszyn pod wodzą sołtysa Zygmunta Rząpa. Podpisana przez ponad tysiąc osób petycja złożona została we właściwym ministerstwie i – jak informowaliśmy parę miesięcy temu – miała być wzięta pod uwagę. Chyba jednak nie od razu, skoro nie ma jej w tegorocznym planie przetargowym, a więc i w przyszłorocznym – budowlanym.

 

Fot.. Paweł AdamskiKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01
 • Zwyciężyć własne życie
  Teoche ciezko współczuć kiedy ma się z tylu głowy, że 20 lat temu jakiś dureń napadł na moja mamę, przewrócił ją i moją malutką siostrę i wyrwał torebkę. Może nawet to była ekipa tej Pani...
  Autor: MSO
  2019-02-21 12:17:21
 • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Chłodem powiało, ale z tego artykułu. Nie wiem kim Pan jest i chyba nie chcę wiedzieć, ale nie rozumiem zamieszczania artykułu w naszej lokalnej prasie, gdzie mamy nasze lokalne ciekawe sprawy, w którym to artykule głównym tematem ukrytym pod hasłem \"wiosna\" jest opluwanie naszego -mojego Rządu. Życzę wiele spokoju, bo żółć, która z Pana wypływa zaszkodzi Pańskiemu zdrowiu. Czy warto?
  Autor: Adam
  2019-02-21 12:14:14
 • Zwyciężyć własne życie
  Trzeba mieć wielką odwagę żeby się przyznać, że ma się problem. Tak wiele ludzi pije na różnych stanowiskach i nie zdaje sobie sprawy że ma problem.Pojęcie pijusa tylko kojarzy się z towartystami spod sklepu a tak nie jest.Jest to okropna choroba która powinna być nagłasniana na każdym kroku. Trzymam kciuki za Panią wszystko się ułozy.
  Autor: Super
  2019-02-21 11:51:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.
  Autor: Wiesio
  2019-02-21 11:50:50
 • Zwyciężyć własne życie
  No to fajnie, ja tez bym chcial byc takim cichym \"bohaterem\" tylko mi nikt za lezenie w domu pieniedzy dawac nie chce...
  Autor: szczery
  2019-02-21 10:51:53
 • Zwyciężyć własne życie
  Świetny artykuł... Pani Agnieszko trzymam kciuki za Panią.
  Autor: Kobieta
  2019-02-21 09:07:07
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha
  Autor: bizon
  2019-02-20 18:35:46