Wtorek, 25 Wrzesień, Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Inwestor równa się praca


Świętajno chce iść śladami Wielbarka i marzy o tym, aby stać się zagłębiem gospodarczym powiatu. W okolicach Jerut i Chochoła ma powstać specjalna 100-hektarowa strefa gospodarcza.

Strefa ma powstać głównie na gruntach rolnych i prywatnych. - Jesteśmy po rozmowac...



Świętajno chce iść śladami Wielbarka i marzy o tym, aby stać się zagłębiem gospodarczym powiatu. W okolicach Jerut i Chochoła ma powstać specjalna 100-hektarowa strefa gospodarcza.

Strefa ma powstać głównie na gruntach rolnych i prywatnych. - Jesteśmy po rozmowach z właścicielami i patrzą na ten pomysł pozytywnie – mówi wójt Janusz Pabich. - Przystępujemy do opracowywanie planu zagospodarowania przestrzennego tych terenów. Współpracujemy też z Agencją Rozwoju Regionalnego. Jesteśmy pod jej opieką w zasadzie. Pomaga nam szukać potencjalnych inwestorów.

Zdaniem wójta Pabicha gmina Świętajno ma lepsze warunki dla inwestorów niż Wielbark. - Mamy odpowiednie zaopatrzenie w prąd, świetną lokalizację pomiędzy szlakami komunikacyjnym, blisko są drogi krajowe nr 53, 16 i 7, jest kolej – wylicza wójt. - Nie ma problemów z Naturą 2000. Jest też zaplecze pracownicze.


Gmina Świętajno jest jednak dopiero na początku tej drogi. Tylko uchwalenie nowego planu zagospodarowania przestrzennego może zająć nawet 2 lata. - Ale to nie wyklucza szukania już chętnych inwestorów – mówi Janusz Pabich. - Poza tym nie mamy innego wyjścia. Nowe miejsca pracy to rozwój. Z samego rolnictwa nasza gmina się nie utrzyma i na pewno nie rozwinie. Musimy dać jakąś alternatywę młodym ludziom, aby tu zostawali, wracali, bo inaczej może być naprawdę nieciekawie.

Tomasz Mikita

 

 

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Niedziela, 2018-09-16 16:04:48

Grzyb w Wielbarku sypie się gęsto...

  • Środa, 2018-09-05 14:07:51

Śmietnik w miejskim lesie

  • Środa, 2018-09-05 13:59:36

Sienkiewicz w konstytucyjnej koszulce

  • Piątek, 2018-08-31 09:41:44

Motocyklista zderzył się z volkswagenem

  • Czwartek, 2018-08-30 12:06:58

Zachwycał się jeziorem i... kradł wędki


Komentarze

  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    Nie każdy miał by odwagę jechać za bandą pijanych ludzi Chłopak sam udzielił pomocy wszyscy stali patrzyli Brawo !
    Autor: Kierowca
    2018-09-24 18:37:57
  • Gospoda stanie przy Mickiewicza?
    No dla mnie nic w tym złego, że taka gospoda powstanie w Szczytnie przy kościele, czy szkole. Zwłaszcza przy kościele - będą mieli ruch: stypy, śluby, wesela oraz matury. Natomiast widzę tu szybki ruch w związku z inwestycją Gminy Wiejskiej Szczytno w okolicach Jeziora Domowego Dużego. Ot co! Jak oni nam pałą to my im maczugą. Śmiechu warte. Wszystko jest uzależnione od tego, kto obejmie władzę, więc te zamiary, które objawił miejscowy inwestor, mogą spełznąć na niczym. No to sobie zażartuję z okazji jesieni: są wykopki. Każdy ziemniak usiłuje się utrzymać różnymi sposobami w swoim gruncie. Bo wyrastają przy nim potomkowie typu Wilczek, Gontarzewski. Reszta to są poukrywane pod różnymi szyldami stowarzyszeń i komitetów osoby, które jakby się wstydzą tego, co do tej pory robiły. Czyli źle robiły (pracowały)? Inną kategorią jest zadłużona pani Lenard, która pokazała w swoich wypowiedziach, jak mało zna to miasto. Niech pilnuje przedszkola. Bo miasto nim nie jest.
    Autor: Śmieszek
    2018-09-24 18:06:25
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    Ta Kobieta to wstyd, matka dwójki dzieci i po imprezach jeździ pijana. Porażka . Jej mąż powinien taką babę pogonić . Dobrze że nikogo nie zabiła. Bo takich ludzi się nie żałuje ( zamiast w domu to się szlaja )
    Autor: Agata
    2018-09-24 16:40:34
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    Pani Kaju, tak na marginesie nie ma takiego czegoś jak usiłowanie jazdy pod wpływem alkoholu, a dla Pana Michała wielkie brawa!
    Autor: Onn
    2018-09-24 16:26:12
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Ciekawe, kto ma nie najciekawsze zdanie nt. p.Wilczka, bo uważam całkiem co innego, jest osobą, która wprowadziła Purdę w 21 wiek, jest zaangażowany w sprawy gminne, pozyskuje dla nas pieniądze, wdrożył szereg ciekawych inicjatyw, Urząd wygląda jak urząd, a nie jak kiedyś jak jakiś barak, obsługa mieszkańców na wysokim poziomie, współpracuje z każdym sołtysem i radnym, jest osobą lubianą aczkolwiek wymagającą, szczerze to wolałbym żeby przegrał, bo szkoda żeby odchodził od nas :( a ten Pan Adamowicz, co sieje negatywną propagandę jest u nas znany jako oszołom i ma wyrok za pobicie, a uważa się za redaktora co walczy z wójtem
    Autor: Purdziak
    2018-09-24 15:40:11
  • Gospoda stanie przy Mickiewicza?
    Ciekawe jest lokowanie obiektów gastronomicznych, hotelowych i "rozrywkowych" przy szkole i kościele. W ogóle to mamy przedwyborczy wysyp pomysłów na inwestycje, których wcześniej nie podejmowano, nie ogłaszano. No po prostu wiosna jesienią! Nikomu źle nie życzę, niech mu się - temu lokalnemu inwestorowi powiedzie - ale przepraszam - dlaczego tak późno? teraz, kiedy uzgodnienia z obecnymi władzami nie są pewne? Może przyjść coś nowego, co będzie miało inną koncepcję zagospodarowania tego terenu. No cóż, najwięcej hasełek i informacji pojawia się u nas przed wyborami, a potem to już zwykła codzienna siermięga.
    Autor: Waga
    2018-09-24 15:33:30
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    LUDZIE DZWOŃCIE NA 999 998 997 A NIE NA 112. 112 KIERUJE WAS DO OLSZTYNA A TAMTE NUMERY DO SZCZYTNA. JEST SZYBCIEJ!
    Autor: 999 998 997
    2018-09-24 15:28:31
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    Co ty kobieto pleciesz ten człowiek sam jechał samochodem A druga sprawa był w pracy A trzecia że i tak by nie zdarzyl. A towarzystwo na pewno by go posłuchał śmiechu warte . Ta panna co prowadziła ten samochód powinna dostać taką karę że by jej się odechciało i samochodu i prawka bezmozgowiec i tyle
    Autor: Dzezabel
    2018-09-24 14:39:13
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    " Dopóki jednak nie odpalili auta niewiele mogłem zrobić." ?????? Czy Pan wie, że jest coś takiego jak usiłowanie?? Trzeba było podejść jeżeli Pan widział, że wszyscy są pijani lub zadzwonić szybko na policje, a nie próbować jeździć za autem kiedy już i tak stanowiło ono zagrożenie. A potem wielki bohater robi sobie zdjęcia przy słupach. Nie zrobił Pan nic żeby uniknąć wypadku więc nie wiem z czego się Pan tak cieszy.
    Autor: Kaja
    2018-09-24 13:12:06
  • Przemysłowa chce „trzydziestki”
    Obwodnica??? to Przemysłowa i Łomżyńska tworzą jakąś obwodnicę. Buhahahahaha..... :))))))))))) Szczytno to na prawdę stan umysłu...
    Autor: tworki.pl