Wtorek, 16 Styczeń, Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Integracyjna wigilia z kombatantami (zdjęcia)

Napisali do nas: We wtorek, 19 grudnia w Restauracji Zacisze na uroczystej wigilii spotkali się kombatanci z naszego powiatu.Integracyjna Wigilia z Kombatantem to spotkanie kilku pokoleń Polaków. - W tym szczególnym dniu chcieliśmy podziękować żołnierzom II Rzeczypospolitej, zwłaszcza żołnierzom Armii Krajowej, za wielki trud i ofiarę jaką ponieśli w walce o wolną Polskę – mówi Paweł Krassowski, współorganizator wydarzenia z ramienia Stowarzyszenia Nasza Szczycieńska Ziemia. - Wszyscy o tym pamiętamy, pamiętamy o tym w sposób szczególny, nie tylko raz do roku, ale stale. Pamiętamy, że „wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba o nią nieustanie się troszczyć. ... Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości. ... Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium." Nie możemy do tego dopuścić. Pomimo upływu czasu, musimy pielęgnować pamięć o bohaterach tamtych dni.

 

Podczas spotkania przypomniano, że żołnierze II Rzeczypospolitej, chociaż jest ich niewielu, są jeszcze pośród nas. - Oni zwyciężyli, i dziś są naszymi bohaterami – mówi Paweł Krassowski. - Są bohaterami wolnej, niepodległej i suwerennej ojczyzny. Bohaterami, o których należy pamiętać i przed którymi trzeba chylić czoła.Wspólnie z MON przygotowaliśmy dla naszych Bohaterów drobne upominki, które zostały przekazane podczas uroczystości. Niestety ze względów zdrowotnych nie wszyscy mogli uczestniczyć w naszym spotkaniu, dlatego młodzież z organizacji proobronnych osobiście dostarczy pozostałe upominki wraz z życzeniami od przedszkolaków z przedszkola miejskiego „Promyczek".

 

W uroczystości oprócz kombatantów i młodzieży z organizacji proobronnych uczestniczyli przedstawiciele sejmu, władz samorządowych, wojska i innych organizacji działających na rzecz krzewienia polskości i postaw patriotycznych.

 

Słowo Boże do zebranych wygłosił Dziekan Dekanatu Szczytno Ksiądz Andrzej Wysocki.

 

Gościliśmy również na naszej uroczystości młodzieżowy "Chór Festivo" pod przewodnictwem nauczyciela Pani Doroty Niechwiadowicz ze Szkoły Im. Orła Białego, która przygotowała dla zebranych wzruszający program artystyczny.

 

W imieniu organizatorów Stowarzyszenia Nasza Szczycieńska Ziemia oraz Szczycieńskiej Ligi Obrony Kraju, chciałbym podziękować wszystkim za pomoc przy organizacji tak ważnej uroczystości w naszym mieście.

 

Uroczystość zorganizowali członkowie stowarzyszeń Nasza Szczycieńska Ziemia oraz Szczycieńską Liga Obrony Kraju. Wydarzenie współfinansowało Ministerstwa Obrony Narodowej.

Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Niebawem wybory
  Autor: Michał Szczytno
  2018-01-16 11:50:29
 • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
  Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
  Autor: ncccc
  2018-01-15 21:17:58
 • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
  Najlepsi
  Autor: ja
  2018-01-15 12:58:15
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
  Autor: Paweł Malec
  2018-01-12 12:51:20
 • Nie żyje Stanisław Wrona
  Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
  Autor: jack609
  2018-01-11 09:15:21
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
  Autor: Romuald Amborski
  2018-01-10 20:32:07
 • Wikariusz w świecie edukowany
  bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
  Autor: eustacha
  2018-01-10 18:56:50
 • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
  To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
  Autor: Mieszkanka rudki
  2018-01-10 07:09:49
 • Nie żyje Stanisław Wrona
  To bardzo smutna wiadomość. Pan Stanisław był moim nauczycielem w podstawówce, później nauczycielem wędkarstwa. Zawsze będę miał go w pamięci jako pogodnego i życzliwego człowieka.
  Autor: Krzysztof Chodkowski
  2018-01-07 20:08:04
 • "Niepodległa Łączy " 100 wydarzeń na 100-lecie Niepodległości
  Tak się zastanawiam, co z tym miastem jest nie tak? Świetny pomysł, inicjatywa a jak czyta się komentarze na fcb to aż kipi znowu od nienawisci. W czym kłopot? Że ktoś inny wpadł na genialny pomysł? Co za różnica ze zieloni, czarni, niebiescy, czy PIS. Ważne ze coś ciekawego, weźcie ludzie w końcu przestańcie się kłócić tylko zróbcie w końcu cos dobrego dla tego miasta powiatu. Wspólnie, bo naprawdę nie mają najmniejszego znaczenia szyldy partyjne...
  Autor: Obserwator
  2018-01-07 13:14:58