Sobota, 17 Marzec, Imieniny: Izabeli, Henryka, Oktawii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Integracyjna wigilia z kombatantami (zdjęcia)

Napisali do nas: We wtorek, 19 grudnia w Restauracji Zacisze na uroczystej wigilii spotkali się kombatanci z naszego powiatu.Integracyjna Wigilia z Kombatantem to spotkanie kilku pokoleń Polaków. - W tym szczególnym dniu chcieliśmy podziękować żołnierzom II Rzeczypospolitej, zwłaszcza żołnierzom Armii Krajowej, za wielki trud i ofiarę jaką ponieśli w walce o wolną Polskę – mówi Paweł Krassowski, współorganizator wydarzenia z ramienia Stowarzyszenia Nasza Szczycieńska Ziemia. - Wszyscy o tym pamiętamy, pamiętamy o tym w sposób szczególny, nie tylko raz do roku, ale stale. Pamiętamy, że „wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba o nią nieustanie się troszczyć. ... Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości. ... Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium." Nie możemy do tego dopuścić. Pomimo upływu czasu, musimy pielęgnować pamięć o bohaterach tamtych dni.

 

Podczas spotkania przypomniano, że żołnierze II Rzeczypospolitej, chociaż jest ich niewielu, są jeszcze pośród nas. - Oni zwyciężyli, i dziś są naszymi bohaterami – mówi Paweł Krassowski. - Są bohaterami wolnej, niepodległej i suwerennej ojczyzny. Bohaterami, o których należy pamiętać i przed którymi trzeba chylić czoła.Wspólnie z MON przygotowaliśmy dla naszych Bohaterów drobne upominki, które zostały przekazane podczas uroczystości. Niestety ze względów zdrowotnych nie wszyscy mogli uczestniczyć w naszym spotkaniu, dlatego młodzież z organizacji proobronnych osobiście dostarczy pozostałe upominki wraz z życzeniami od przedszkolaków z przedszkola miejskiego „Promyczek".

 

W uroczystości oprócz kombatantów i młodzieży z organizacji proobronnych uczestniczyli przedstawiciele sejmu, władz samorządowych, wojska i innych organizacji działających na rzecz krzewienia polskości i postaw patriotycznych.

 

Słowo Boże do zebranych wygłosił Dziekan Dekanatu Szczytno Ksiądz Andrzej Wysocki.

 

Gościliśmy również na naszej uroczystości młodzieżowy "Chór Festivo" pod przewodnictwem nauczyciela Pani Doroty Niechwiadowicz ze Szkoły Im. Orła Białego, która przygotowała dla zebranych wzruszający program artystyczny.

 

W imieniu organizatorów Stowarzyszenia Nasza Szczycieńska Ziemia oraz Szczycieńskiej Ligi Obrony Kraju, chciałbym podziękować wszystkim za pomoc przy organizacji tak ważnej uroczystości w naszym mieście.

 

Uroczystość zorganizowali członkowie stowarzyszeń Nasza Szczycieńska Ziemia oraz Szczycieńską Liga Obrony Kraju. Wydarzenie współfinansowało Ministerstwa Obrony Narodowej.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  A my idziemy 23 marca już trzeci raz z ks. Piotrem, obecnie w Pasymiu, kilometrów mniej, ale spotkanie z samym sobą, w nocnej ciszy - polecam
  Autor: Adam
  2018-03-15 22:11:05
 • Odwołanie sołtysa Olszewek, czy nadmierna aktywność jest szkodliwa?
  Byłem na zebraniu,na którym został wybrany uwielbiany przez mieszkańców super sołtys... było ok 18 osób,z czego 2 były przeciw.A święcicki sam zgłosił swoją kandydaturę!!!!
  Autor: MIESZKANIEC
  2018-03-14 17:49:06
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  Pytania zadawane w pierwszej osobie, ale ich autora oczywiście brak...
  Autor: Ja
  2018-03-13 20:32:13
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Nosił wilk razy kilka (a nawet kilkanaście), ponieśli i wilka ....
  Autor: Ananiasz
  2018-03-12 01:10:46
 • Zamiast kwiatka panie dostały kurs samoobrony (zdjęcia)
  Rzeczywiście, paradoksalnie, Panie od Panów dostały lekcję samoobrony. Panowie, po prostu nie bijcie!
  Autor: Waga
  2018-03-11 01:10:04
 • Kolejny domowy kat za kratami
  co za skurw....n
  Autor: maxxx
  2018-03-10 12:25:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Pomiędzy 4 a 8 miesiącem od odebrania prawa jazdy młody kierowca będzie zobowiązany zaliczyć teoretyczne i praktyczne szkolenia. Pierwsze potrwa 2 godziny i obejmie tematykę wypadków drogowych. Za takie warsztaty Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego policzą sobie maksymalnie 100 zł. Część praktyczna obędzie się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy i obejmie m.in. zajęcia z wyprowadzenia auta z poślizgu. Taki kurs trwać ma godzinę i kosztować będzie około 200 zł.
  Autor: max
  2018-03-09 16:30:03
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Oczywiste jest to ,że kierowcy nie mają gdzie trenować kontrolowanych poślizgow ,które niestety czasem ratują życie na oblodzonych drogach ,a Pan Klonowski to chyba chce się przypodobać naszej policji albo chyba sam nie wie co mówi .
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:53:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Tak oczywiście kierowca z przed roku uderzył w drzewo ale oczywiście nigdzie nie ma napisane co było przyczyną wpadniecia na gładź lodową i uderzenia w drzewo .Oczywiście policja miała informację,że kierowca jadąc BMW zrobił manewr w prawo i wpadł w poślizg tylko dlatego,że kierowca drugiego samochodu wyjechał mu w poprzek z prawej strony .Niestety policja nie ustaliła kto był tym kierowcą,a kierowca BMW robił wszystko, żeby się nie zdeżyć wyjerzdzajacym z prawej strony autem . Dlatego władze miasta powinny utworzyć bezpieczne akweny dla ludzi zainteresowanych sportami motoryzacyjnymi
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:47:35
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Kaczor zapomniał jak sam tak robił ????
  Autor: Kris
  2018-03-09 12:44:56