Poniedziałek, 22 Październik, Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Inspekcja „dba” o wypoczynek burmistrzów i wójtów


To sekretarze miast i gmin odpowiadają za to, by burmistrzowie i wójtowie wypoczywali. A Państwowa Inspekcja Pracy sprawdza, czy jest ten obowiązek właściwie realizowany. Dzięki temu włodarze chętniej wypoczywają, a budżety samorządów nie wypłacają horrendalnych ekwiwalentów.



Jeszcze do niedawna bywało tak, że niektórzy włodarze samorządowi byli przez całą kadencję okrutnie zapracowani. Tak, że nie mieli czasu na wykorzystanie urlopów wypoczynkowych. I na koniec kadencji otrzymywali ekwiwalent, czasem nawet kilkanaście czy wręcz kilkadziesiąt tysięcy złotych. Znane były takie przypadki i w naszym powiecie, kiedy któregoś razu rekordzistą od ekwiwalentu był starosta Matłach, a niebagatelną też kwotę za przepracowanie zainkasował były wójt Rozóg. W tej kadencji samorządowcy takiej kumulacji zaległych urlopów unikają. Aktualnie np. na ponad 2-tygodniowym urlopie przebywa starosta.

 

- Tak, wiem, że bywały takie sytuacje, ale teraz już chyba nikt nie ma możliwości na kumulowanie zaległych urlopów – mówi Zbigniew Kudrzycki, aktualny wójt gminy Rozogi, od dziś przebywający na 2-tygodniowym urlopie wypoczynkowym. - Inspekcja kontrolowała sekretarz gminy, nie uiściła żadnej kary, a z tego wynika, że dobrze mnie pilnuje – podkreśla żartobliwie, zapewne już z myślą o wypoczynku, którego część spędzi nad naszym rodzimym morzem. - To już urlop za ten rok, żadnych zaległości nie mam.


 

Z kolei wójt Wielbarka, Grzegorz Zapadka przyznaje, że za poprzedni rok zostało mu kilka niewykorzystanych dni wypoczynkowych. - Ale je wykorzystam, łącznie ze sporą częścią urlopu tegorocznego – zapewnia. - Zaczynam urlop 24 lipca i będę wypoczywał ponad dwa tygodnie. Później jeszcze we wrześniu chcę wziąć tydzień wolnego. Myślę, że na koniec kadencji, jeśli w ogóle jakiś tegoroczny urlop mi zostanie, to zaledwie kilka dni.



Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Kolejna partia nierobow.
    Autor: Stefan
    2018-10-19 17:42:47
  • Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka
    Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.
    Autor: Wiesława Kowalewska
    2018-10-19 14:14:37
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    "Do Wagi". Ja się nie pytam o sprawy osobiste, chociaż - powtarzam - chętnie bym się dowiedział, co przywiodło Panią do Szczytna. Ja się pytam o wykształcenie, jego profil, czy to grzech? JESTEM WYBORCĄ I WAHAM SIĘ MIĘDZY MOS-em a KINDERLANDEM.
    Autor: Waga
    2018-10-19 12:18:57
  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Przestaną brzdąkać w końcu.
    Autor: fircyk
    2018-10-19 10:53:06
  • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
    Zakład wiele wnosi do lokalnej społeczności, jego powstanie to bez wątpienia duży krok naprzód :)
    Autor: złoto
    2018-10-19 09:08:23
  • Szach, mat, pat w Rozogach
    Z całym szacunkiem dla kolegi Darka to rozumiem że Wójt Gminy Rozogi nie jest mieszkańcem naszego powiatu ? (nie m to jak media) 16II Kudrzycki, Zbigniew POL 0 1800 20II Karabela, Dariusz
    Autor: aleia
    2018-10-18 22:41:39
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Pani Lenard startuje w wyborach, ale nie musi ci wyjawiać osobistych spraw, które nią kierowały, osiedlając się w tym mieście-bez perspektyw. To nie twój pierwszy post o takim charakterze i jeżeli się popiera kierującego MOS, to o czymś, to świadczy.
    Autor: Do Wagi
    2018-10-18 15:59:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Żeby dobrze zarządzać zespołem nie trzeba być doktorem. Kobieta w życiu już coś osiągnęła i widać, że się do tego nadaje. Jak patrzę jacy to wykształceni managerowie się pchają do koryta to ręce opadają. Który z nich wie cokolwiek o prowadzeniu firmy? Który sam utrzymał się na swoim? Wyścig szczurów.
    Autor: Wykształcony.
    2018-10-18 14:58:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    A jakie wykształcenie ma Pani Lenard? Poza tym, że stworzyła przedszkole? Mąż studiował w Gdańsku, a Pani? Mąż dostał pracę w Szczytnie. Jestem ciekaw gdzie. Matka dwojga dzieci, a mąż jakby w tle. Chętnie bym się dowiedział, jakie wiatry i z jakiego powodu przywiały Panią do Szczytna. Bo informacji konkretnych Pani nie podaje.
    Autor: Waga
    2018-10-18 13:58:57
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Szanowna Pani Burmistrz, mieszkam w Szczytnie od czterdziestu lat i jestem cząstką tego organizmu. Jeżdżę po Polsce, obserwuję i porównuję, muszę powiedzieć, że na ogół wyglądamy jako miasto blado. W zmaganiach o miejsca pracy, o inwestycje w tym zakresie słabiutko i brak perspektyw, tzw. InnoPolice również nie przyniosą miejsc pracy, a w każdym razie nic znaczącego. Remontowane ulice, trudno, żeby nic nie naprawiać. Najbardziej dziwię się Państwa lekceważeniu stanu bezpieczeństwa na ul. Ignacego Paderewskiego. Wiem, że była interpelacja jednego z radnych, odpowiedź była tak kuriozalna i nie rzeczowa, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Śmiać się z nieudolności, czy płakać z bo lekceważycie droga władzo uwagi społeczeństwa dotyczące bezpieczeństwa. Ja dzisiaj mam tę przewagę nad Panią, że nie zagłosuję na Panią, bo miasto zaczyna się zwijać, bo w mieście nie ma perspektyw rozwoju. A na koniec ileż to mieszkań komunalnych wybudowała Pani? A czemu nie widać Pani współpracy w temacie mieszkanie plus, czyżby gierki polityczne były ważniejsze, a może deweloperzy i ich drogie mieszkania? Mam nadzieję, że dostanie Pani czerwoną kartkę od mieszkańców, czego szanownej Pani życzę.
    Autor: Krzysztof
    2018-10-18 00:59:13