Piątek, 22 Luty, Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

InnoPolice zburzone przed wybudowaniem


W Szczytnie nie powstanie Centrum Nauki o Bezpieczeństwie InnoPolice. Nowy burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski zrezygnował z tej inwestycji.Miasto miało czas do końca ubr. roku, by złożyć ostateczny wniosek na realizację i niebagatelne środki unijne, które pod rządami burmistrz Danuty Górskiej miasto wywalczyło tylko dla siebie na ten konkretny cel.

Zgodnie z wyborczymi deklaracjami burmistrz Krzysztof Mańkowski ostatecznie zrezygnował z kontynuacji przedsięwzięcia.

 

 

- Od początku byłem sceptyczny wobec tego pomysłu – mówi. - A po analizie materiałów, które zastałem w tej sprawie w urzędzie jestem już pewien, że moja decyzja jest zasadna i słuszna. To było zbyt duże i za bardzo kosztowne przedsięwzięcie, jak na warunki naszego miasta. W mojej ocenie nie straciliśmy tych pieniędzy z dotacji, a zaoszczędziliśmy zdecydowanie więcej, bo utrzymanie tej inwestycji kosztowałoby zdecydowanie więcej.

 

 

Mimo wskazanego terminu na złożenie wspomnianego wyżej wniosku miasto mogło zabiegać o jego wydłużenie o pół roku. Dopuszczalne było też wprowadzenie zmian w przedsięwzięciu: np. modyfikacja dokumentacji (gotowej już przecież i kosztownej). Miasto z tej możliwości jednak nie skorzystało.


 

Jednym z powodów rezygnacji miasta z budowy InnoPolice było wycofanie się ze współpracy w tym zakresie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. - Bez tego partnerstwa otrzymanie tej dotacji była niemożliwe – wyjaśnia burmistrz Mańkowski. - W skrajnym przypadku mogłoby się okazać, ze to centrum musielibyśmy wybudować wyłącznie z własnych środków.

 

 

Przypomnijmy, że blisko 60 mln zł, które bezpośrednio w Brukseli przyznano na budowę InnoPolice, pozostaje w kasie województwa i może być wykorzystane na inne działania inwestycyjne, już w normalnym, konkursowym trybie. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że jakiś znikomy ułamek tych środków trafi jednak do Szczytna.

 Komentarze do artykułu

polski emigrant patriot

@Szymon, nie masz pojęcia o kosztach budowy obwodnicy...

Szymon

Słuszne posunięcie nowego burmistrza niech lepiej w to miejsce zainwestować w obwodnicę miasta która by odciazyla miasto chodzi tu o drogę ktroa pozwoliła bym przedostać się z ulicy wielbarkiej odrazu na pasymska omijając tym samym miasto

Napisz


Komentarze

 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01
 • Zwyciężyć własne życie
  Teoche ciezko współczuć kiedy ma się z tylu głowy, że 20 lat temu jakiś dureń napadł na moja mamę, przewrócił ją i moją malutką siostrę i wyrwał torebkę. Może nawet to była ekipa tej Pani...
  Autor: MSO
  2019-02-21 12:17:21
 • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Chłodem powiało, ale z tego artykułu. Nie wiem kim Pan jest i chyba nie chcę wiedzieć, ale nie rozumiem zamieszczania artykułu w naszej lokalnej prasie, gdzie mamy nasze lokalne ciekawe sprawy, w którym to artykule głównym tematem ukrytym pod hasłem \"wiosna\" jest opluwanie naszego -mojego Rządu. Życzę wiele spokoju, bo żółć, która z Pana wypływa zaszkodzi Pańskiemu zdrowiu. Czy warto?
  Autor: Adam
  2019-02-21 12:14:14
 • Zwyciężyć własne życie
  Trzeba mieć wielką odwagę żeby się przyznać, że ma się problem. Tak wiele ludzi pije na różnych stanowiskach i nie zdaje sobie sprawy że ma problem.Pojęcie pijusa tylko kojarzy się z towartystami spod sklepu a tak nie jest.Jest to okropna choroba która powinna być nagłasniana na każdym kroku. Trzymam kciuki za Panią wszystko się ułozy.
  Autor: Super
  2019-02-21 11:51:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.
  Autor: Wiesio
  2019-02-21 11:50:50
 • Zwyciężyć własne życie
  No to fajnie, ja tez bym chcial byc takim cichym \"bohaterem\" tylko mi nikt za lezenie w domu pieniedzy dawac nie chce...
  Autor: szczery
  2019-02-21 10:51:53
 • Zwyciężyć własne życie
  Świetny artykuł... Pani Agnieszko trzymam kciuki za Panią.
  Autor: Kobieta
  2019-02-21 09:07:07
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha
  Autor: bizon
  2019-02-20 18:35:46