Sobota, 20 Kwiecień, Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

InnoPolice zburzone przed wybudowaniem


W Szczytnie nie powstanie Centrum Nauki o Bezpieczeństwie InnoPolice. Nowy burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski zrezygnował z tej inwestycji.Miasto miało czas do końca ubr. roku, by złożyć ostateczny wniosek na realizację i niebagatelne środki unijne, które pod rządami burmistrz Danuty Górskiej miasto wywalczyło tylko dla siebie na ten konkretny cel.

Zgodnie z wyborczymi deklaracjami burmistrz Krzysztof Mańkowski ostatecznie zrezygnował z kontynuacji przedsięwzięcia.

 

 

- Od początku byłem sceptyczny wobec tego pomysłu – mówi. - A po analizie materiałów, które zastałem w tej sprawie w urzędzie jestem już pewien, że moja decyzja jest zasadna i słuszna. To było zbyt duże i za bardzo kosztowne przedsięwzięcie, jak na warunki naszego miasta. W mojej ocenie nie straciliśmy tych pieniędzy z dotacji, a zaoszczędziliśmy zdecydowanie więcej, bo utrzymanie tej inwestycji kosztowałoby zdecydowanie więcej.

 

 

Mimo wskazanego terminu na złożenie wspomnianego wyżej wniosku miasto mogło zabiegać o jego wydłużenie o pół roku. Dopuszczalne było też wprowadzenie zmian w przedsięwzięciu: np. modyfikacja dokumentacji (gotowej już przecież i kosztownej). Miasto z tej możliwości jednak nie skorzystało.


 

Jednym z powodów rezygnacji miasta z budowy InnoPolice było wycofanie się ze współpracy w tym zakresie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. - Bez tego partnerstwa otrzymanie tej dotacji była niemożliwe – wyjaśnia burmistrz Mańkowski. - W skrajnym przypadku mogłoby się okazać, ze to centrum musielibyśmy wybudować wyłącznie z własnych środków.

 

 

Przypomnijmy, że blisko 60 mln zł, które bezpośrednio w Brukseli przyznano na budowę InnoPolice, pozostaje w kasie województwa i może być wykorzystane na inne działania inwestycyjne, już w normalnym, konkursowym trybie. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że jakiś znikomy ułamek tych środków trafi jednak do Szczytna.

 Komentarze do artykułu

polski emigrant patriot

@Szymon, nie masz pojęcia o kosztach budowy obwodnicy...

Szymon

Słuszne posunięcie nowego burmistrza niech lepiej w to miejsce zainwestować w obwodnicę miasta która by odciazyla miasto chodzi tu o drogę ktroa pozwoliła bym przedostać się z ulicy wielbarkiej odrazu na pasymska omijając tym samym miasto

Napisz


Komentarze

 • Egzaminy mimo strajku
  To nauczyciel wspiera nauczyciela w biedzie i strajku. Za przeprowadzenie egzaminów emeryci otrzymali po ok 400zł tak, że nauczyciele pokazali swoje oblicza.
  Autor: Rafal
  2019-04-20 09:32:28
 • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
  Panie burmistrzu czy to Pana bliska koleżanka z Pana ugrupowania?
  Autor: Karol
  2019-04-20 09:20:42
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Nie wiem czy dotarły moje dwa teksty- Serdecznie pozdrawiam
  Autor: Tadeusz Zagozdziński / Natura
  2019-04-19 21:35:01
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Piękny kawał życia, Serdecznie gratuluję. Rodzinnie mamy podobne drogo co Pana rodzice. Do Szczytna , a właściwie do Nart przyjechałem w latach 80-tych, miałem tam dom nad jeziorem, a jak zapewne może Pan pamięta , że byłem w 2001 roku rzecznikiem prasowym śp. Pana Zimnego i wiele słyszałem o Panu. Podziwiam drogę życia , a zawałem proszę się nie przejmować, mnie udało się przeżyć pięć zawałów i jak Pan widzi , jestem.dosyć aktywny. Pozdrawiam Pana niezwykle serdecznie, życząc słonecznej drogi życia i szczęśliwych Świąt z Pana piękną żoną i rodziną. Jeszcze dodam , że czekam na chwilę jak poprowadzi Pan budowę obwodnicy, życząc Zdrowia. Serdecznie - Tadeusz.
  Autor: Tadeusz Zagozdziński
  2019-04-19 21:20:51
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
  Autor: LOLO
  2019-04-19 13:09:20
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
  Autor: Szczytniak na emigracji
  2019-04-19 09:01:02
 • Szybka „warszawka” już bez... prawka
  „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
  Autor: Tomasz
  2019-04-18 16:00:36
 • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
  Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
  Autor: Daniel
  2019-04-18 11:28:27
 • McDonald's i KFC w Szczytnie
  Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
  Autor: TTT
  2019-04-18 08:41:39
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
  Autor: Kierowca
  2019-04-18 07:07:19