Niedziela, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Impreza mieszkańców Świętajna skończyła się policyjnym pościgiem

Kilka piw, rajd ulicami Szczytna, w końcu ucieczka przed policyjnym patrolem – taką imprezę urządzili sobie dwaj 27-letni mieszkańcy Świętajna.W nocy z soboty na niedzielę 27-latek pożyczył od ojca renault lagunę i postanowił odwiedzić mieszkającego w sąsiedztwie kolegę. Panowie wypili po dwa piwa i ruszyli do Szczytna. Ich, poruszającą się zygzakiem „renówkę” zauważyli policjanci.

- Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając kierowcy sygnał do zatrzymania się – mówi podkomisarz Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji. - Wtedy 27-latek postanowił uciec policjantom i z impetem wjechał w ulicę Broniewskiego. Auto wpadło w poślizg i uderzyło w ogrodzenie jednej z posesji.

Po wypadku kierowca i pasażer rzucili się do ucieczki. Policjanci byli szybsi. Zatrzymali obu mężczyzn i przewieźli do komendy. - Okazało się, że zatrzymani mieszkańcy gminy Świętajno są nietrzeźwi – mówi policjantka. - Każdy z nich miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu.

Dwaj koledzy niedoli zostali osadzeni w policyjnych celach. Natomiast w niedzielę po wytrzeźwieniu dochodzeniowcy przesłuchali ich. Kierowca usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu.

Fot. Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuKomentarze do artykułu

Napisz


Komentarze