Poniedziałek, 23 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Ile będzie kosztowało utrzymanie InnoPolice? (zdjęcia)

Półtora miliona złotych – tyle ma kosztować roczne utrzymanie InnoPolice. - Takie są nasze szacunki – mówi Danuta Górska, burmistrz Szczytna i ucina w ten sposób spekulacje wokół tej inwestycji.


Centrum Nauki o Bezpieczeństwo InnoPolice, która ma powstać w Szczytnie do 2021 roku budzi ogromne emocje. Ma chyba tyle samo zwolenników, co i przeciwników. Ci drudzy nie zostawiają na projekcie suchej nitki i zarzucają, że pogrąży to finansowo miasto. Ostatnio coraz częściej pytają o koszty utrzymania tego obiektu.

- Z naszych kalkulacji wynika, że roczne koszty utrzymania InnoPolice będą oscylować w granicach półtora miliona złotych, czyli tyle, ile na przykład kosztuje nas teraz utrzymanie Miejskiego Domu Kultury, Miejskiego Ośrodka Sportu – mówi Danuta Górska, burmistrz Szczytna. - Oczywiście, w przypadku InnoPolice inwestycja będzie zarabiała na siebie. Liczymy na wpływ z biletów, czy organizowania tam różnego rodzaju konferencji, spotkań, szkoleń – wylicza Górska. - To może sprawić, że Centrum Nauki o Bezpieczeństwie samo na siebie zarobi i tak naprawdę nie dołożymy do niego ani grosza. Będziemy dążyli do tego, aby ta inwestycja sama się bilansowała. Powiem tylko, że zainteresowanie InnoPolice jest ogromne. Hotele niemal w całym województwie dopytują się nas, kiedy centrum zostanie otwarte, bo chcą wrzucić je do swojej oferty.

Na razie InnoPolice jest na etapie projektowania dokumentacji technicznej. W 2018 roku ma ruszyć jego budowa. Ma być oddane do użytku w 2021 roku. Szacunkowy koszt inwestycji to 70 mln zł. 85 procent tej kwoty to dotacja z Unii Europejskiej.Galeria zdjęć

Powiązane wydarzeniaKomentarze do artykułu

wolf

A moze lepiej zagadac z WSPolem o basen? Albo wybudować własny?

Napisz

Komentarze

 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  Też sądzę, że gdyby miasto wybudowało basen ogólnodostępny dla wszystkich to szybko by im się to zwróciło. W małym mieście jakim jest Chorzele jest fantastyczna pływalnia, ciągle są tam ludzie, tam właśnie jeździliśmy w wakacje, żeby dziecko mogło się wykąpać, bo pogoda wakacyjna już 2gi rok nas nie rozpieszcza. Do tego cena za wejście to grosze - liczone za 2 godziny zegarowe, nie za 35 minut jak na basenie wspol.....
  Autor: Pani Ania
  2017-10-21 13:35:00
 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  dół już jest po starym kinie Jurand - wystarczy tylko wody dolać i przykryć plandeką
  Autor: joker
  2017-10-21 07:58:08
 • Skandal! WSPol chce częściowo zamknąć basen dla mieszkańców
  Szkoda dzieciaków, ale może trzeba jakoś dojść tymczasowo do porozumienia, a miasto niech buduje swoją pływalnię.miasto
  Autor: Gabi
  2017-10-20 21:06:50
 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  Dlaczego cały czas mieszkańcy Szczytna mają być uzależnieni od WSPol. Dużo mniejsze Chorzele mają piękny basen ze zjeżdżalniami i bajerami, czy mieszkańcy miasta nie mogą mieć podobnego? Kasa na takie obiekty jest i czeka, tylko trzeba trochę zaangażowania naszych władz.
  Autor: Edek
  2017-10-20 13:22:26
 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  Też uważam, że dużym plusem dla miasta byłoby wybudowanie basenu, gdzie nie trzeba stać w kolejce do toru pływackiego. Może taki basen trochę bardziej rekreacyjny? W Dobrym Mieście jest fajny basen, taki miejski, ale jest i mała zjeżdżalnia. W deszczowe lato turyści też by pewnie korzystali.
  Autor: mk
  2017-10-20 12:12:33
 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  Nas również pozbawiono możliwości korzystania z DARMOWYCH wejść na basen. Skandal!
  Autor: Student
  2017-10-20 12:11:12
 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  Może warto pomyśleć o budowie miejskiego basenu albo załatwić to razem z ośrodkiem sportowym na Śląskiej.
  Autor: R. Nowicki
  2017-10-20 11:34:30
 • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
  CZas na basen miejski pani Danuto G.
  Autor: macx
  2017-10-19 13:43:47
 • Ojciec i syn z zarzutem śmiertelnego pobicia
  o jest ROLNIK SZUKA ŻONY:D
  Autor: animonek
  2017-10-17 11:35:54
 • „Odpływają” chętni na mieszkania
  Mieszkanie 3.100 za m2 Ale jakie kredytowe odsetki. 100%
  Autor: Xxx
  2017-10-16 21:52:38