Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

IV GALA SZTUK WALKI ZA NAMI


Pomysłodawcą gali jest Piotr Zembrzuski, prezes Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate. To już czwarta gala z rzędu, skąd pomysł na tę imprezę?

 

Zaczerpnąłem to z gali olsztyńskiej. Wiele lat temu uczestniczyliśmy ta...


  • Data:

Pomysłodawcą gali jest Piotr Zembrzuski, prezes Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate. To już czwarta gala z rzędu, skąd pomysł na tę imprezę?

 

Zaczerpnąłem to z gali olsztyńskiej. Wiele lat temu uczestniczyliśmy tam w takich pokazach i byłem pod wrażeniem. Oglądało nas parę tysięcy osób. Wówczas pomyślałem sobie, czemu nie zrobić tego u nas? Mamy świetne kluby sportów walki i znakomitych zawodników. Warto to pokazać.

 

 

Pierwsza gala odbyła się z okazji 25-lecia Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate.

 

Tak, to prawda. Ale już wówczas miałem nadzieję, że to przeistoczy się w coś cyklicznego. I tak się stało. Ogromnie się z tego cieszę. Bo ta gala to przede wszystkim promocja sportów walki. Możemy pochwalić się osiągnięciami i zaprosić ludzi do trenowania sportów walki, które na tle innych dyscyplin znacząco się wyróżniają. Chociażby dyscypliną czy wychowaniem.

 

 

Jak będzie wyglądała gala za rok?

 

Staramy się ciągle ją urozmaicać, aby była jak najbardziej atrakcyjna dla widzów. Za rok będzie to gala z małym jubileuszem, więc postaramy się przygotować coś ekstra. Już dziś na nią zapraszam.

Rozmawiał tom

 

 

AIKIDO - Japońska Sztuka Wojenna jest rozległym systemem technik rzutów, dźwigni na stawy, uderzeń i unieruchomień, w połączeniu z treningiem tradycyjnymi japońskimi rodzajami broni jak miecz, kij, i nóż. Treningi odbywają się w Wyższej Szkole Policji o godz. 20.00 w pn. śr. i czw.
Prowadzi je sensei Marcin Cegielski 2dan.


Reklama

 


BOKS - Sekcja Boksu Policyjnego Kluby Sportowego Gwardia istnieje od 1999 roku. Sekcja może się pochwalić zdobyciem 21 medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, wagowych. Największe osiągnięcia mają: Marta Jagiełło oraz Maciej Jóźwik.
Sekcja boksu prowadzi zajęcia w dwóch grupach: dzieci od 6 do 10 lat, od 10 lat do… Treningi odbywają się w poniedziałki, środy piątki. I grupa od godziny 17:00-18:00, II grupa od 18:00-20:00. Zajęcia prowadzi Zenon Jagiełło.

 


JUDO – Sekcja judo Policyjnego Klubu Sportowego Gwardia powstała w lutym 1957 r. Od 1975 r. do chwili obecnej (2015 r.) trenerem jest Tadeusz Dymerski, wychowanek klubu (od 1963 r.) W roku 2001 w sekcji judo podjął pracę trener Michał Dymerski. Sekcja wychowała wielu mistrzów Polski, Europy oraz świata.

Treningi odbywają się w sali sportów walki (mata) w WSPol od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 do 17:30.

 

JUJITSU - Szczycieńskie Stowarzyszenie Sportów Walki i Rekreacji Katana prowadzi zajęcia z jujitsu i grapplingu (mocowanie parterowe bez kimon). Zajęcia dla dzieci 5-10 lat poniedziałki i piątki godzina 16.00 hala sportów Walki Novum ul. Chrobrego 1, 10-14 lat poniedziałki i piątki godzina 17 hala sportów Walki Chrobrego 1. Młodzież i dorośli od 1 października WSPol Szczytno Hala sportów walki grupa początkująca poniedziałek, wtorek, Środa, czwartek godzina 17, grupa zaawansowana poniedziałek wtorek, środa, czwartek 18.00, sobota i niedziela godz: 11.00. Zajęcia prowadzone są zarówno w kimonach (jujitsu, judo, brazylijskie jujitsu) jak i bez kimon (grappling, zapasy, boks). Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych trenerów, w tym Jacka Szewczaka 4 dan jujitsu, 2 dan judo - Mistrz Świata i Europy Jujitsu.

Reklama

 

 

KRAV MAGA - Szkoła Samoobrony Sparta Krav Maga Szczytno zaprasza na zajęcia wszystkich zainteresowanych chcących nauczyć się skutecznej samoobrony. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu na Hali Sportowej w Zespole Szkół nr 1 w Szczytnie ul. Mickiewicza 10:
- poniedziałek i czwartek 18:30 grupa zaawansowana, 19:30 grupa podstawowa

- środa : 19:00 grupa zaawansowana i grupa podstawowa

 

 

KARATE - Karate Kyokushin w Szczytnie powstało na początku lat 80. Założycielem i pierwszym instruktorem był Bogdan Wysoczarski, rok później głównym instruktorem został Dariusz Szczęsny a od 1985 r. do dziś jest nim Piotr Zembrzuski. Zawodnicy SKKK wielokrotnie reprezentowali nas na matach Polski i Europy i świata. Największe sukcesy to zdobycie tytułu mistrza świata w 2014 w Tokio przez Gerarda Willa w organizacji KWF, brązowego medalu na Mistrzostwach Świata organizacji IKO (Tokio) przez Piotra Moczydłowskiego oraz 15 medali na Mistrzostwach Europy.

SKKK treningi prowadzi: sensei Piotr Zembrzuski 4 DAN, mgr AWF, trener I kl. karate kyokushin.



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama