Poniedziałek, 25 Czerwiec, Imieniny: Danuty, Jana, Janiny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Gwardia Jarka na mistrzostwo czekała 10 lat

Piłkarze Gwardii Jarka powtórzyli sukces sprzed 10 lat i ponownie wygrali Szczycieńską Halową Ligę Piłki Nożnej. O zwycięstwo tym razem jednak tak łatwo nie było. Jeszcze na trzy kolejki przed końcem rozgrywek prowadziła drużyna Binsoftu.



Szczycieńska halówka gra od 13 lat. Jej pomysłodawcą był Krzysztof Mańkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie. - Rozgrywki z roku na rok nabierały tempa i poziomu – mówi Arkadiusz Leska, kierownik hali Wagnera, gdzie odbywają się mecze. - Bez wątpienia jest to najmocniejsza taka liga w naszym województwie.

Ubiegłoroczną edycję wygrali piłkarze Binsoft. - W tym roku też szli po zwycięstwo, jak burza – relacjonuje Arkadiusz Leska. - Na finiszu czterech zawodników z podstawowego składu dopadły kontuzje. Wypadli z gry. To wykorzystali zawodnicy Gwardii i wygrali z Binsoftem o zaledwie punkt.

W tegorocznych rozgrywkach ligi wystartowało 30 drużyn. Łącznie niemal 450 piłkarzy. Strzelono 1322 gole (I liga – 330, II liga – 377, III liga – 331, IV liga – 284).

Liderem pod względem wygranych i liczby strzelonych bramek jest drużyna FM Bravo grająca w II lidze. Na koncie ma 13 wygranych spotkań i tylko jedną porażkę.

 

 

Skład Gwardia Jarka:

 

Artych Adam

Łukaszewski Marcin

Łukaszewski Sebastian

Bondaruk Michał

Magnuszewski Artur

Magnuszewski Maciej

Sochacki Rafał

Pietrzak Paweł

Lisiewicz Piotr

Obszański Paweł

Łoński Radosław

Dębek Kamil

Orzoł Rafał

Malanowski Patrycjusz

Turek Karol

Jaros Michał

Leska Arkadiusz

 

 

 

 

 

 

 

I liga

Nazwa Drużyny

Il. m

Pkt.

Br.

1.

Gwardia Jarka

14

32

54:29

2.

Binsoft

14

31

54:27

3.

Wałpusza 07

14

27

46:26

4.

Żubr

14

21

42:30

5.

Płomień

14

19

49:36

6.

Galactico

14

13

23:45

7.

GKS Rozogi

14

11

48:68

8.

WSPol

14

6

14:64

 

 

 

II liga

Nazwa Drużyny

Il. m

Pkt.

Br.

1.

FM Bravo

14

39

110:22

2.

Przyszli pograć

14

31

80:24

3.

John - Deere Orżyny

14

24

52:64

4.

Gieksa

14

17

38:47

5.

Wiecznie młodzi

14

10

40:60

6.

Wałpusza 07 II

14

10

28:72

7.

FC Chlorothinaikos

14

7

29:77

8

FC Faza

14

0

0:42

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III liga

Nazwa Drużyny

Il. m

Pkt.

Br.

1.

Rotation Team

14

29

49:27

2.

CETCO

14

28

58:44

3.

Animal Nutrition Timac Agro

14

23

44:38

4.

Gieksa II

14

23

36:30

5.

Plus 40

14

23

39:39

6.

Leśnik

14

19

47:40

7.

Sportowe Szerszenie

14

11

32:47

8.

Pażałsta

14

5

26:62

 

 

IV liga

Nazwa Drużyny

Il. m

Pkt.

Br.

1.

GOK Świętajno

15

34

84:32

2.

Tylko Futbol

15

24

42:38

3.

Olszyny Team

15

19

40:44

4

WPZ Lemany

15

18

32:45

5.

UNITED

15

17

41:49

6.

Ja, Ty i Reszta

15

17

45:72

 

 

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

  • Karetki w naszym powiecie zostają bez lekarzy, bo minister wie lepiej
    Do "Poirytowanej" Szanowna Pani - do osoby chorej na raka aby zrobić zastrzyk powinna przyjechać pielęgniarka z hospicjum a nie ZRM. Pogotowie powinno wyjeżdzać tylko do stanów nagłych a nie przewlekłych czy termalnych.
    Autor: Obserwator
    2018-06-24 11:21:58
  • Dbają o mazurskie cmentarze w naszym powiecie (zdjęcia)
    Tak trzymać. Należy szanować przeszłość regionu. Bez korzeni każda roślina uschnie. Człowiek też nie jest wyjątkiem.
    Autor: Bienschen
    2018-06-23 18:14:09
  • Brutalny napad na kobietę w centrum Szczytna
    Oby zdechł w kiciu
    Autor: 12345
    2018-06-23 12:13:38
  • Wygrał ponad milion złotych w Multi Multi
    A gdzie kupił kupon. Która to kolektura ?
    Autor: Borys
    2018-06-22 17:47:56
  • Karetki w naszym powiecie zostają bez lekarzy, bo minister wie lepiej
    Ze słucham 4 karetki przez 24 godziny na dobę?no ciekawe. Gdy dzwoniłam w maju po 22 po karetkę odmówili przyjazdu ponieważ jedyna karetka która dysponowali wyjechała w teren . więc gdzie były pozostałe 3 ? W ogóle jakim prawem karetki odmawiają pomocy potrzebującym? np. ludziom chorym na raka . To wola o pomstę do nieba . Jak taka osoba może zrobić sobie zastrzyk z morfiny. Ja się pytam jak ? Przecież w domu nie mogą mieć takich zastrzykow a zlecenie na zrobienie iniekcji jest. Wówczas pamiętnego wieczoru osobiście odebrałam dr. Falkowskiego ze szpitala z opieki nocnej i zawiozlam do potrzebującej osoby. Doktor Falkowski wspaniały człowiek nie odmówił pomocy . Przyjął pacjenta do końca zlecił co trzeba i wychodząc ze mną przeprosil pacjentów na korytarzu . Do samej pacjentki podszedł z dużym szacunkiem . Podał zastrzyk, przepisał dodatkowe leki i wychodząc życzył szybkiego ustania bólu oraz powiedział że jest do dyspozycji tego wieczora i nocy. Odwiezlismy Doktora do szpitala . Pacjentka po minięciu bólu zasnęła spokojnie i przespała całą noc . Takich lekarzy trzeba w Szczytnie . Którzy szanują pacjenta i spieszą z pomocą. bo co nie którzy to zapomnieli przysięgę lekarską która składali.
    Autor: Poirytowana
    2018-06-22 16:40:31
  • Krzysztof Mańkowski: Szczytno powinno stać się prawdziwą bramą Mazur
    Pierwsze co trzeba zrobić , to dać warunki do zakładania firm prywatnych i tych małych. Co z tego , że są markety , gdzie ludzie zarabiają 1500-2000 zł. Ile już małych sklepików i firemek otworzono w tym grajdole. Po 3-5 miesiącach się zamykają. W puszczone zostały markety, i mamy biedę .Co z tego ,że jest praca, za którą ludzie klepią biedę. Mamy zalany rynek dodatkowo Chińczykiem. Do tego Szczytno to miasto "zagłębie" ciucholandów. Szkolnictwo leży, bo dyrektorzy boją się wychylać, bo burmistrz ich "odstrzeli " z ciepłej posady. Do tego nagradzanie uczniów , jest w zależności , właśnie, od czego? Kogo znam. Ale może praktycznie. Mamy miasto i okolica, liczy może 30 tyś osób. Duża ilość to starzy ludzie z niskimi emeryturami, lub byli zomowcy i żołnierze z PRL. Do tego dzieci i kobiety, nie pracujące. Większość pracuje za najniższą krajową u ludzi co mają swoje firmy. Z założenia jest tak, że płacą jak najniżej, bo potrzebuje na nowe BMW lub Mercedesa. Taka wiejska mentalność dorobkiewicza. Do tego lekarze co przyjmują prywatnie i za pieniądze podatnika, mają prywatne zaplecze w szpitalu w Szczytnie. Gdzie , ogólnie się nie leczy, tylko zabija się pacjenta , podawanymi im lekami. Za które dostają bonus od korporacji medycznych. Taki szpital doświadczalny. Nie mówiąc o największym specjaliście , chyba nie w ginekologi, mieszkającym na konopnickiej. Można powiedzieć, że ogólnie miasto i okolica jest w rękach kilku gangów miejscowych. Od gangu co posiada większość nieruchomości w swoich rękach, od gangu lekarzy, co mają monopol na rynku , sprzedaży "dragów" dla pacjentów. Gangi powiązane politycznie, gangi w zależności od stanowiska urzędniczego, więc żyjący na koszt podatników. Wszyscy żyją bardzo dobrze i nawet nie wiedzą z kont znajdują się u nich na koncie pieniądze co miesiąc. Ogólnie od punktu siedzenia, jest punkt widzenia. Patrząc z perspektywy na miasto, to leży i kwiczy. Niech każdy zada sobie pytanie i sobie wyobrazi, że nie mieszka w Szczytnie. A pytanie jest takie, dlaczego chciałbym przyjechać do Szczytna lub w nim zamieszkać? Bo dla osoby ,która ma ustawione życie na dobrym poziomie w Szczytnie, to prawdo podobnie będzie super. Jak to mówią człowiek bogaty i z układami, nie zrozumie ludzie potrzebujących. Ponieważ , jego dochody wysokie ,są wynikiem zaniżania dochodów biednym.
    Autor: Andi
    2018-06-22 15:13:18
  • Wiara w ludzi ratuje życie
    Ja również życzę dużo siły i wiary w ludzi chociaż z własnego doświadczenia zauważyłam że w naszym Szczytnie pomaga się tylko intetesownie. Przykre to ale prawdziwe. Media i władze prawie wogole nie są zainteresowane tym czego potrzebują mieszkańcy ehhh. Życzę dla żony powrotu do zdrowia i jestem z wami całym sercem.
    Autor: Gosia
    2018-06-22 09:28:27
  • Krzysztof Mańkowski: Szczytno powinno stać się prawdziwą bramą Mazur
    Aż mi się buźka uśmiechnęła???? Trzymam mocno kciuki????
    Autor: Anna
    2018-06-21 23:39:08
  • Gdy bliski nie chce już żyć... możemy temu zapobiec (rozmowa "Tygodnika")
    w rozmowie z bliską mi osobą dowiedziałem się że ma myśli samobójcze kilka miesięcy później już nie żyła nie wiedziałem co z tym zrobić
    Autor: x80
    2018-06-21 21:02:09
  • Krzysztof Mańkowski: Szczytno powinno stać się prawdziwą bramą Mazur
    Wydaje mi się, że pora na kogoś "świeżego". Nasza scena polityczna od wielu lat jest zdominowana przez te same osoby. Wielkie obietnice i przedstawianie świetlanych perspektyw, a potem "kicha". Chciałem ale nie wyszło , bo to albo tamto. Pomysł z Innopolice jest podobny do pomysłów asystenta Pani Wójt ze Świętajna- przypomnę: fabryka większa od wielbarskiej Ikei, lotnisko itp. Zostałem wybrany a potem aby do końca kadencji dotrwać. Zbliża się koniec kadencji samorządów- zobaczycie jaka epidemia opanuje ratusz. Większość naszych decydentów wyląduje na zwolnieniach lekarskich. Według mnie radni nie powinni otrzymywać żadnych pieniążków, ewentualnie jakiś ryczałt za czas faktycznie spędzony na posiedzeniach. Diety zryczałtowane to przekupywanie radnych, w ten sposób tworzy się towarzystwo wzajemnej adoracji.
    Autor: dr
    2018-06-21 20:00:39