Wtorek, 20 Marzec, Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Godni z Jerutek

Fundacja Kreolia tydzień temu otrzymała szczególne wyróżnienie dzięki któremu wpisała się na listę, nielicznych jeszcze w naszym województwie, a bardzo rzadkich w powiecie instytucji i organizacji „Godnych naśladowania”.

X gala konkursu „Godni Naśladowania” odby...Fundacja Kreolia tydzień temu otrzymała szczególne wyróżnienie dzięki któremu wpisała się na listę, nielicznych jeszcze w naszym województwie, a bardzo rzadkich w powiecie instytucji i organizacji „Godnych naśladowania”.

X gala konkursu „Godni Naśladowania” odbyła się podczas wojewódzkiej konferencji organizacji pozarządowych, w poprzedni czwartek 12 września. Konkurs promuje ciekawe inicjatywy podmiotów trzeciego sektora, rozwija współpracę samorządów lokalnych i organizacji pozarządowych, a także prezentuje działania reprezentacji sektora pozarządowego, zrzeszanie się organizacji, współpracę pomiędzy nimi i co bardzo ważne - wzmacnia aktywność liderów środowisk lokalnych.

W poprzedniej edycji tytułem „Godni Naśladowania” uhonorowane zostało szczycieńskie stowarzyszenie „Promyk”, w tym roku natomiast drugie miejsce przyznano Fundacji Kreolia z Jerutek. Prowadzona przez fundację „Kuźnia talentów” zaliczona została do najlepszych inicjatyw organizacji pozarządowych w województwie warmińsko- mazurskim.

W ramach nagrodzonej „Kuźni talentów” Kreolia prowadzi mnóstwo najróżniejszych zajęć dzięki którym śpiewający dobrze – śpiewają świetnie, a obecnie rozszerza też swoje kucie na inne sfery twórczości. W ramach działania „Kuźni talentów” i Kreoli prowadzone są:

- ogólnorozwojowe zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym, od 4 lat, z elementami śpiewu i rytmiki. Prowadzone w małych grupach 8-10 osób, dwa razy w tygodniu,w Szkole Podstawowej nr 6 w Szczytnie. Cały czas trwa rekrutacja.
- zajęcia malarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzone przez znaną szczycieńską plastyczkę Olgę Kokoryn. Chętnych zapraszamy we wtorki i w piątki na godz. 16.30 do pracowni plastycznej Kreolii. przygotowanej w Szkole Podstawowej nr 6 w Szczytnie.
- zajęcia z tematu "Taniec ognia" organizowane są w Świętajnie, dla dzieci i młodzieży powyżej 12 roku życia;
- trwa również rekrutacja na zajęcia muzyczne w placówkach w Dźwierzutach, Wielbarku, Jedwabnie i w Spychowie. Zapraszamy do nauki w klasach: skrzypiec, fortepianu, gitary, śpiewu, akordeonu.
Zapisy na wszystkie zajęcia: drogą mailową: kreolia@wp.pl lub telefonicznie 604 801 551, lub we wtorki i czwartki w godz. 14.00-17.00 w salach Kreolii w Szkole Podstawowej nr 6 w Szczytnie.

Fot. Piotr Pniewski 

 Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Najstarszy tata w kraju mieszka w Pasymiu
  Kopalnie zlikwidowali
  Autor: Zbyszek z Sobiecina
  2018-03-18 09:22:41
 • Najstarszy tata w kraju mieszka w Pasymiu
  stary dziad ktoremu juz blisko do zejscia z tego swiata powinien sie zajmowac prawnukami bo w tym wieku to ma prawnokow niedozyje nawet do doroslego wieku swojego syna piotrusia to jest chore!
  Autor: Zbyszek z Sobiecina
  2018-03-18 08:36:45
 • Sołtys Piotr czarował kobiety z Targowa (zdjęcia)
  Dziękuję za pomoc w organizacji takiego dnia kobiet do kolegi radnego Pawła Wyszyńskiego. I wszystkim sponsorom: Ośrodkowi Targowski Dwór za udostępnienie przepięknej sali i za poczęstunek, i za wsparcie finansowe, Bank Spółdzielczy w Dzwierzutach, Pani Wójt Gminy Dzwierzuty, OSP Targowo, Andrzej i Agata Grzebska, Czesław Gołębiowski, Paweł i Małgorzata Sztymelska, Paweł Szydlik, Roksana Mucka , Klaudia Mucka i przedstawicielce AVON za zabiegi komety znęcanie i nagrody.
  Autor: Soltys
  2018-03-16 18:55:57
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  A my idziemy 23 marca już trzeci raz z ks. Piotrem, obecnie w Pasymiu, kilometrów mniej, ale spotkanie z samym sobą, w nocnej ciszy - polecam
  Autor: Adam
  2018-03-15 22:11:05
 • Odwołanie sołtysa Olszewek, czy nadmierna aktywność jest szkodliwa?
  Byłem na zebraniu,na którym został wybrany uwielbiany przez mieszkańców super sołtys... było ok 18 osób,z czego 2 były przeciw.A święcicki sam zgłosił swoją kandydaturę!!!!
  Autor: MIESZKANIEC
  2018-03-14 17:49:06
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  Pytania zadawane w pierwszej osobie, ale ich autora oczywiście brak...
  Autor: Ja
  2018-03-13 20:32:13
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Nosił wilk razy kilka (a nawet kilkanaście), ponieśli i wilka ....
  Autor: Ananiasz
  2018-03-12 01:10:46
 • Zamiast kwiatka panie dostały kurs samoobrony (zdjęcia)
  Rzeczywiście, paradoksalnie, Panie od Panów dostały lekcję samoobrony. Panowie, po prostu nie bijcie!
  Autor: Waga
  2018-03-11 01:10:04
 • Kolejny domowy kat za kratami
  co za skurw....n
  Autor: maxxx
  2018-03-10 12:25:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Pomiędzy 4 a 8 miesiącem od odebrania prawa jazdy młody kierowca będzie zobowiązany zaliczyć teoretyczne i praktyczne szkolenia. Pierwsze potrwa 2 godziny i obejmie tematykę wypadków drogowych. Za takie warsztaty Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego policzą sobie maksymalnie 100 zł. Część praktyczna obędzie się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy i obejmie m.in. zajęcia z wyprowadzenia auta z poślizgu. Taki kurs trwać ma godzinę i kosztować będzie około 200 zł.
  Autor: max
  2018-03-09 16:30:03