Niedziela, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Gminne Dożynki w Jedwabnie za nami (zdjęcia)

We wtorek w Parku w Jedwabnie odbyły się Dożynki Gminno – Parafilane. Starostami Dożynek byli Agata Tyc i Grzegorz Grzegorczyk.Dożynki rozpoczęła Dziękczynna Msza Święta w intencji rolników w Kościele w Jedwabnie. Zaraz po niej korowód dożynkowy przeszedł ulicami Jedwabna do pobliskiego Parku. Obrzęd dożynkowy przeprowadził Zespół Pieśni i Tańca Jedwabno, natomiast Wójt Gminy Sławomir Ambroziak serdecznie przywitał zebranych gości oraz złożył podziękowania wszystkim rolnikom w dniu ich święta. Starostami Dożynek Gminno – Parafialnych byli Państwo Agata Tyc i Grzegorz Grzegorczyk.

 

Pani Starościna Agata Tyc prowadzi wraz z mężem gospodarstwo o powierzchni 60 ha użytków rolnych i hoduje 47 szt. bydła w tym 31 krów dojnych. Pan Starosta Grzegorz Grzegorczyk reprezentuje już 3 pokolenie, które prowadzi rodzinne gospodarstwo w wsi Nowy Dwór. Obecnie w gospodarstwie pozyskuje się mleko od 40 sztuk krów mlecznych. Roczna produkcja mleka to 250 tys. litrów. W gospodarstwie hoduje się również bydło mięsne.

 

Tradycyjnie już podczas Dożynek Wójt Gminy dzielił się chlebem ze wszystkimi uczestnikami niedzielnych uroczystości. W międzyczasie odbył się konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy. W skład komisji oceniającej wieńce weszli: Beata Jankowska, Elżbieta Sochacka, Danuta Choroszewska – Clausen. Swoje wieńce do konkursu wystawili: Sołectwo Lipniki, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Szuci, Parafialny Zespół Caritas przy Parafii w Jedwabnie, Sołectwo Burdąg wraz z OSP Burdąg. Komisja konkursowa przyznała nagrodę główną – bon w wysokości 1000,00 złotych dla Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich w Szuci. Drugie miejsce (bon w wysokości 800,00 zł) przyznano Zespołowi Parafialnemu Caritas przy Parafii w Jedwabnie, trzecie miejsce (bon o wartości 500,00 zł) przypadło dla Sołectwa Burdąg, natomiast wyróżnienie otrzymało Sołectwo Lipniki, w formie nagrody rzeczowej. Jednocześnie zwycięski wieniec reprezentować będzie Gminę Jedwabno podczas Dożynek Powiatowych w Pasymiu 27 sierpnia 2017 roku. Kosze z darami przygotowali: Poczta Polska S.A w Jedwabnie, Nadleśnictwo Jedwabno, Sołectwo Burdąg, Pani Agata Tyc, Parafialny Zespół Caritas przy Parafii w Jedwabnie, Sołectwo Szuć, Państwo Maria i Henryk Dunajscy i Państwo Anna i Jan Prusik z Nart. Nagrody w konkursie na Wieniec Dożynkowy dla wszystkich miejsc ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie.

 

Na scenie zaprezentowali się następujący artyści: Zespół Ludowy z Czarnej Góry ,,CIARDASIE’’, Orkiestra Dęta BTS Pasym, Zespół ,,Wrzosy’’ z Dźwierzut, Zespół śpiewaczy ,,Jaśwerka’’, Zespół rockowy ,,CYRLA’’ z Dźwierzut oraz ,,Kapela Jakubowa”.

Impreza zakończyła się wspólną zabawą przy gwieździe wieczoru Zespole ,,TOP ONE”.

 

Wójt Gminy Jedwabno oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie składają podziękowania sponsorom oraz wszystkim, którzy pomagali przy organizacji Dożynek Gminnych 2017:

 

BANK SPÓŁDZIELCZY SZCZYTNO ODDZIAŁ W JEDWABNIE

GRAŻYNA TOMCZAK HOTEL NATURA MAZUR WARCHAŁY

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY w MARKACH

ROMANA I STANISŁAW GNOZA STAN – BUD W JEDWABNIE

Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Jedwabnie

Poczta Polska S.A. w Jedwabnie

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Jedwabnie

Pan Wiesław Arbatowski

Państwo Małgorzata i Ryszard Dawid

Pan Grzegorz Grzegorczyk z Nowego Dworu

Jacek Kozłowski Przewozy Pasażerskie w Jedwabnie

Janusz Gębczyński z Nart

Radna Teresa Licka

Sołectwo Burdąg i OSP Burdąg Sołectwo Szuć, Sołectwo Lipniki, Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Szuci.

Księdzu Proboszczowi Romanowi Lompa, Zespołowi Parafialnemu Caritas przy Parafii w Jedwabnie, Państwu Agacie i Krzysztofowi Tyc.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Ślązak z urodzenia – Mazur z serca (zdjęcia)
  Jesteś " Wielki' Twoje poczynania są na skraju bezpieczeństwa. Działania Twojej grupy są wspaniałe. Podziwiam Was.
  Autor: Bozena
  2018-05-27 01:58:58
 • Ślązak z urodzenia – Mazur z serca (zdjęcia)
  Maciek jesteś Wielki . Twoje zasługi dla Nas dla Ciebie są wielkie.Jesteś super specjalistą. Wiem o Twoich poszukiwaniach ludzi utopionych w dziwnych okolicznościach. Szacunek dla specjalisty i znajomego z Pasymia. Podziwiamy i pozdrawiamy.
  Autor: Bozena
  2018-05-27 01:51:42
 • Zaginął słuchacz kursu podstawowego, policja prosi o pomoc
  Armagiedin rudkiwski
  Autor: Walaus
  2018-05-26 21:11:19
 • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
  Odszedł wspaniały kolega i policjant. Byłeś zawsze uśmiechnięty, pomocny i bardzo koleżeński - takiego zapamiętam Cię na zawsze. Szczere wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich. Tego jak bardzo mi przykro nie jestem wstanie opisać słowami...
  Autor:
  2018-05-26 18:44:43
 • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
  Tragedia.Mlody człowiek. Spoczywaj w spokoju.Moje kondolencje dla rodziny.
  Autor: Krzysztof - emeryt
  2018-05-26 14:45:00
 • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
  Jak zwykle wszyscy wiedzą lepiej! Jak można przeczytać, że odszedł mąż i ojciec dwójki dzieci, a później pisać, że bardzo się z tego cieszy! Wszystkie radiowozy to gruchoty mówiąc prostym językiem, aby wszystkie barany które obrażają Pana Piotra oraz jego rodzinę zrozumieli, że to nie jest kwestia szybkiej prędkości, niezapiętych pasów bądź trzeźwości. Mogę nawet ręczyć, że Pan Piotr zawsze zapinał pasy i jeździł przepisowo. Zastanówcie się teraz gdybyście mieli tak jak oni zmianę nocną czy dalej byłoby tak łatwo wam wszystko robić. Zmęczenie niestety zwycięża nad człowiekiem. Uważam, że wszyscy tu komentujący źle i niestosowne beszczeszczą jego osobę. To że nie lubicie policjantów bo są tacy i nie tacy to nie wkładajcie wszystkich w całą gromadę. Pana Piotra znałam osobiście i krzyczę to teraz wszystkim to był wspaniały człowiek. Służył dobrą ręką dla wszystkich. Kochający mąż i tatuś, który miał całe życie przed sobą. To jest bardzo wielka tragedia która wylewa łzy z oczu wszystkich którzy go znali. Zamiast pisać tu głupoty to pomódlcie się za Jego duszę. Spoczywaj w pokoju!
  Autor: Przyjaciółka
  2018-05-26 10:50:00
 • Czy gmina dopłaciła do głosowania w plebiscycie Wójt Roku?
  Ciekawa jestem czy Malik sprawdzał służbowe bilingi jak brał udział w konkursie na najlepszego sołtysa w powiecie.Zajmował wysokie pozycje chociaż wybitnym sołtysem nie był.
  Autor: Ala
  2018-05-26 06:29:54
 • Świętajno – stracona szansa rozwoju? Rozmowa z byłym wójtem Januszem Pabichem
  Poprzedni wójt miał swój czas i się nie sprawdził. Nie wybraliśmy go i już nie wybierzemy. Nie rozumiem skąd u niego takie parcie na urząd. Poza tym jak widzę tych ludzi co są za nim: Krzyśków, Pasławska to wiem, że jest pozamiatane. Klasyk by zaśpiewał "ALE TO JUŻ BYŁO I NIE WRÓCI WIĘCEJ" - na nasze szczęście, na szczęście gminy. Pozdrawiam wszystkich ziomali. Bądźmy przy urnach jesienią.
  Autor: Szwejk ze Świętajna
  2018-05-26 00:49:56
 • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
  Zdecydowanie skupiłbym się na stanie technicznym radiowozu, a nie nad tym ile jechali oraz czy mieli zapięte pasy. W tej firmie wszystko naprawia się po taniości i tylko w ostateczności. Ten kto pracował i jeszcze pracuje w tej firmie wie o co chodzi. Poza tym policjanci traktowani są jak psy na posyłki, jak ktoś chce sobie sprawdzić autokar przed wyjazdem to niech podjedzie do najbliższej komendy, albo do stacji kontroli pojazdów. Jest zbyt dużo absurdów w tej firmie, a przede wszystkim zachowanie przełożonych, którzy przez całe życie byli popychadłami, a jak się dostają do władzy to mają się za nie wiadomo kogo. Tego chłopaka zabił SYSTEM. Świeć Panie nad jego duszą, a drugiemu daj zdrowie.
  Autor: sierż. sztab.
  2018-05-25 22:49:08
 • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
  Rodzina szybko zglaszac sprawe do prokuratury niech zabezpeicza wrak a biegły obnaży cała prawdę o stanie techniczym. Śpij bracie....
  Autor: st sierż -
  2018-05-25 21:50:51