Środa, 22 Listopad, Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Gminne Dożynki w Jedwabnie za nami (zdjęcia)

We wtorek w Parku w Jedwabnie odbyły się Dożynki Gminno – Parafilane. Starostami Dożynek byli Agata Tyc i Grzegorz Grzegorczyk.


Dożynki rozpoczęła Dziękczynna Msza Święta w intencji rolników w Kościele w Jedwabnie. Zaraz po niej korowód dożynkowy przeszedł ulicami Jedwabna do pobliskiego Parku. Obrzęd dożynkowy przeprowadził Zespół Pieśni i Tańca Jedwabno, natomiast Wójt Gminy Sławomir Ambroziak serdecznie przywitał zebranych gości oraz złożył podziękowania wszystkim rolnikom w dniu ich święta. Starostami Dożynek Gminno – Parafialnych byli Państwo Agata Tyc i Grzegorz Grzegorczyk.

 

Pani Starościna Agata Tyc prowadzi wraz z mężem gospodarstwo o powierzchni 60 ha użytków rolnych i hoduje 47 szt. bydła w tym 31 krów dojnych. Pan Starosta Grzegorz Grzegorczyk reprezentuje już 3 pokolenie, które prowadzi rodzinne gospodarstwo w wsi Nowy Dwór. Obecnie w gospodarstwie pozyskuje się mleko od 40 sztuk krów mlecznych. Roczna produkcja mleka to 250 tys. litrów. W gospodarstwie hoduje się również bydło mięsne.

 

Tradycyjnie już podczas Dożynek Wójt Gminy dzielił się chlebem ze wszystkimi uczestnikami niedzielnych uroczystości. W międzyczasie odbył się konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy. W skład komisji oceniającej wieńce weszli: Beata Jankowska, Elżbieta Sochacka, Danuta Choroszewska – Clausen. Swoje wieńce do konkursu wystawili: Sołectwo Lipniki, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Szuci, Parafialny Zespół Caritas przy Parafii w Jedwabnie, Sołectwo Burdąg wraz z OSP Burdąg. Komisja konkursowa przyznała nagrodę główną – bon w wysokości 1000,00 złotych dla Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich w Szuci. Drugie miejsce (bon w wysokości 800,00 zł) przyznano Zespołowi Parafialnemu Caritas przy Parafii w Jedwabnie, trzecie miejsce (bon o wartości 500,00 zł) przypadło dla Sołectwa Burdąg, natomiast wyróżnienie otrzymało Sołectwo Lipniki, w formie nagrody rzeczowej. Jednocześnie zwycięski wieniec reprezentować będzie Gminę Jedwabno podczas Dożynek Powiatowych w Pasymiu 27 sierpnia 2017 roku. Kosze z darami przygotowali: Poczta Polska S.A w Jedwabnie, Nadleśnictwo Jedwabno, Sołectwo Burdąg, Pani Agata Tyc, Parafialny Zespół Caritas przy Parafii w Jedwabnie, Sołectwo Szuć, Państwo Maria i Henryk Dunajscy i Państwo Anna i Jan Prusik z Nart. Nagrody w konkursie na Wieniec Dożynkowy dla wszystkich miejsc ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie.

 

Na scenie zaprezentowali się następujący artyści: Zespół Ludowy z Czarnej Góry ,,CIARDASIE’’, Orkiestra Dęta BTS Pasym, Zespół ,,Wrzosy’’ z Dźwierzut, Zespół śpiewaczy ,,Jaśwerka’’, Zespół rockowy ,,CYRLA’’ z Dźwierzut oraz ,,Kapela Jakubowa”.

Impreza zakończyła się wspólną zabawą przy gwieździe wieczoru Zespole ,,TOP ONE”.

 

Wójt Gminy Jedwabno oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie składają podziękowania sponsorom oraz wszystkim, którzy pomagali przy organizacji Dożynek Gminnych 2017:

 

BANK SPÓŁDZIELCZY SZCZYTNO ODDZIAŁ W JEDWABNIE

GRAŻYNA TOMCZAK HOTEL NATURA MAZUR WARCHAŁY

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY w MARKACH

ROMANA I STANISŁAW GNOZA STAN – BUD W JEDWABNIE

Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Jedwabnie

Poczta Polska S.A. w Jedwabnie

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Jedwabnie

Pan Wiesław Arbatowski

Państwo Małgorzata i Ryszard Dawid

Pan Grzegorz Grzegorczyk z Nowego Dworu

Jacek Kozłowski Przewozy Pasażerskie w Jedwabnie

Janusz Gębczyński z Nart

Radna Teresa Licka

Sołectwo Burdąg i OSP Burdąg Sołectwo Szuć, Sołectwo Lipniki, Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Szuci.

Księdzu Proboszczowi Romanowi Lompa, Zespołowi Parafialnemu Caritas przy Parafii w Jedwabnie, Państwu Agacie i Krzysztofowi Tyc.Galeria zdjęćKomentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Co chcecie od dziewczyny.....sama jest ,więc robi co możliwe. Przez ostatnie lata widziała jak inni kombinują i kradną w białych rękawiczkach, to jej się dziwicie. Tym bardzie na tej wiosce same układy od prasy, miejscowych przedsiębiorców i wszech panującej zielonej partii. A tym bardziej ,ta okolica to tylko dla marketów, ogólnie nikt sobie nie pomaga. Miasto byłych partyjniaków i ubeków. Miasto dziadków z emeryturami ubeckimi. 65% to żyje z Państwowych pensji, więcej urzędników, niż ludzi prawdziwych. Jest straż, policja, straż miejska, urzędnicy w ratuszu, urzędnicy w starostwie, sanepid, prokuratura, szpital, szkoły podstawowe, szkoły licealne, przedszkola, MOPS, PUP to jest gigant, ten urząd co niby rodziną pomaga, wojsko, jest nawet facet od spraw związanych z kataklizmem, nie wiem co on robi :). Zakład wodociągowy, a rada miasta i rada powiatu, rada od nałogów, gdzie w radzie jest córka właścicielki hurtowni alkoholi :) a zajebiste lotnisko z 300 pracownikami i 3 przylotami tygodniowo.
  Autor: Krzysztof Marcz
  2017-11-22 08:28:45
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  do "obiektywnie 2017-11-18 22:33:38 Ta pani Lidia maluje sie jak szesnastoletnia metalowa panienka a jej starsza corka wyglada starzej niz ta pani z kolczykiem pod brwia, Moze niech troche dostrosnie ta Lidia i do roboty pojdzie i zmyje z siebie ten mocny makijaż bo to w tym wieku juz nie przystoi." 38 lat to nie jest stare rozlazłe pudło, To jej życie. Wcale moco sie nie maluje. Pani poda swoje imię i nazwisko a nie chowa się tchórzliwie za słowem "obiektywnie". Od dawna jestem na emeryturze, mam zainteresowania, mam pasje i nikomu pod pokrywki nie zaglądam. Pani się zajmie swoim życiem a nie cudzym.
  Autor: Jola z Gdańska
  2017-11-22 02:08:33
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Katolskie Polaczki show.
  Autor: Amen
  2017-11-21 22:56:53
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Czytam te komentarze i beka na całego. Gratuluje. Obok Sosnowca i Radomia, Szczytno zostało nową czarną dziurą....
  Autor: Epic00
  2017-11-21 19:12:26
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Jak widać w Szczytnie buractwo I zawiść kwitnie. Najlepsze są porady jak kto ma żyć i się malować. To żałosne. XXI wiek a w Szczytnie ciemnota jak w średniowieczu.
  Autor: Pikolo
  2017-11-21 17:29:16
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Internauci zrzutke zrobimy na samochod i wiekszy dom w innym otoczeniukto jest za ja na tak zdecydowanie na szczytny cel tubylcom i wandalom na zlosc hahahahah
  Autor: mk
  2017-11-21 12:30:23
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Wg info kierowniczki MOPS w Szczytnie ta cała "pani" Lidia nigdy w życiu nie pracowała. Zasiłek pobiera od czasów, kiedy nie miała jeszcze dzieci (obliczcie sobie ile to lat). Ten typ cechuje maksymalnie roszczeniowa postawa we wszelkich sprawach, w których moze coś uzyskać (bo jej sie należy). Ponadto normą stało się przyjmowanie przez nią coraz to innych mężczyzn w nocyi, a ostatnio również za dnia. Nie uważacie, że to nie zawiść a uczucie skrajnej niesprawiedliwości leży u podstaw niechęci prezentowanej przez tzw. sąsiadów. Bo jak mają się czuć ci, którzy swoje, również niezbyt dostatnie życie zapracowali przez długie lata? A tu nagle takiemu nierobowi i leniowi wszystko spada z nieba. A czy wiecie jakie zasiłki otrzymuje miesięcznie bidulka? Zainteresujcie się tym. I jeszcze ktoś ma czelnośc twierdzić, że zasłużył na ten remont. Czym niby? Objadaniem społeczeństwa? Dobro dzieci (prawie zresztą dorosłych) nie wymaga aby ich matka przez 24 godziny na dobę przebywała w domu bezczynnie (psując jedynie powietrze i ew. goszcząc miłych panów). Nie zaszkodziłoby jej pójść do pracy ale sie nie opłaca, bo przecież by zasiłki straciła. Do roboty! Masz u nas wszyskich dług do spłacenia za te 18 czy 20 lat życia na nasz koszt. Do tego dochodzi kompletnie nieetyczne postępowanie ze strony p. Dowbor i ekipy programu, która nie sprawdza komu pomaga, co prowadzi to to moralnie nagannych sytuacji.
  Autor: Zawiść?
  2017-11-21 11:42:17
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  ludzie którzy wysyłają ja do pracy zapominają ze przez to straci zasiłki i opiekuńcze na córkę... Takie mamy prawo w Polsce po przekroczeniu pewne kwoty brutto. Jak nawet znalazla prace dorywcza to pewnie Ci sami sasiedzi co ja wysylaja do pracy jako pierwsi by zameldowali ze pracuje "na czarno"....
  Autor: ass
  2017-11-21 10:45:57
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Wstyd że taki rejon jest w polsce. Na jakimkolwiek portalu poznaję ludzi z Warmińsko-mazurskiego okazują się bardzo zawistnymi zazdrosnymi i bardzo podłymi ludzmi.Udaja przyjaźń by podstępem niszczyć ludzi. Bóg ich opuścił to judasze. Mają nas za idiotów żebrzą o jałmużnę bo są biedni. Biedni bo to śmierdzące lenie. Nawet pani Lidi nie życzą dobrze kobiecie która odważyła się być szczesliwa.
  Autor: Anna Konczak / pigi
  2017-11-21 09:00:04
 • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
  tylko co na to szczycieńskie lasy
  Autor: nn
  2017-11-21 08:47:34