Czwartek, 21 Wrzesień, Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Gminne Dożynki w Jedwabnie za nami (zdjęcia)

We wtorek w Parku w Jedwabnie odbyły się Dożynki Gminno – Parafilane. Starostami Dożynek byli Agata Tyc i Grzegorz Grzegorczyk.


Dożynki rozpoczęła Dziękczynna Msza Święta w intencji rolników w Kościele w Jedwabnie. Zaraz po niej korowód dożynkowy przeszedł ulicami Jedwabna do pobliskiego Parku. Obrzęd dożynkowy przeprowadził Zespół Pieśni i Tańca Jedwabno, natomiast Wójt Gminy Sławomir Ambroziak serdecznie przywitał zebranych gości oraz złożył podziękowania wszystkim rolnikom w dniu ich święta. Starostami Dożynek Gminno – Parafialnych byli Państwo Agata Tyc i Grzegorz Grzegorczyk.

 

Pani Starościna Agata Tyc prowadzi wraz z mężem gospodarstwo o powierzchni 60 ha użytków rolnych i hoduje 47 szt. bydła w tym 31 krów dojnych. Pan Starosta Grzegorz Grzegorczyk reprezentuje już 3 pokolenie, które prowadzi rodzinne gospodarstwo w wsi Nowy Dwór. Obecnie w gospodarstwie pozyskuje się mleko od 40 sztuk krów mlecznych. Roczna produkcja mleka to 250 tys. litrów. W gospodarstwie hoduje się również bydło mięsne.

 

Tradycyjnie już podczas Dożynek Wójt Gminy dzielił się chlebem ze wszystkimi uczestnikami niedzielnych uroczystości. W międzyczasie odbył się konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy. W skład komisji oceniającej wieńce weszli: Beata Jankowska, Elżbieta Sochacka, Danuta Choroszewska – Clausen. Swoje wieńce do konkursu wystawili: Sołectwo Lipniki, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Szuci, Parafialny Zespół Caritas przy Parafii w Jedwabnie, Sołectwo Burdąg wraz z OSP Burdąg. Komisja konkursowa przyznała nagrodę główną – bon w wysokości 1000,00 złotych dla Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich w Szuci. Drugie miejsce (bon w wysokości 800,00 zł) przyznano Zespołowi Parafialnemu Caritas przy Parafii w Jedwabnie, trzecie miejsce (bon o wartości 500,00 zł) przypadło dla Sołectwa Burdąg, natomiast wyróżnienie otrzymało Sołectwo Lipniki, w formie nagrody rzeczowej. Jednocześnie zwycięski wieniec reprezentować będzie Gminę Jedwabno podczas Dożynek Powiatowych w Pasymiu 27 sierpnia 2017 roku. Kosze z darami przygotowali: Poczta Polska S.A w Jedwabnie, Nadleśnictwo Jedwabno, Sołectwo Burdąg, Pani Agata Tyc, Parafialny Zespół Caritas przy Parafii w Jedwabnie, Sołectwo Szuć, Państwo Maria i Henryk Dunajscy i Państwo Anna i Jan Prusik z Nart. Nagrody w konkursie na Wieniec Dożynkowy dla wszystkich miejsc ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie.

 

Na scenie zaprezentowali się następujący artyści: Zespół Ludowy z Czarnej Góry ,,CIARDASIE’’, Orkiestra Dęta BTS Pasym, Zespół ,,Wrzosy’’ z Dźwierzut, Zespół śpiewaczy ,,Jaśwerka’’, Zespół rockowy ,,CYRLA’’ z Dźwierzut oraz ,,Kapela Jakubowa”.

Impreza zakończyła się wspólną zabawą przy gwieździe wieczoru Zespole ,,TOP ONE”.

 

Wójt Gminy Jedwabno oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie składają podziękowania sponsorom oraz wszystkim, którzy pomagali przy organizacji Dożynek Gminnych 2017:

 

BANK SPÓŁDZIELCZY SZCZYTNO ODDZIAŁ W JEDWABNIE

GRAŻYNA TOMCZAK HOTEL NATURA MAZUR WARCHAŁY

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY w MARKACH

ROMANA I STANISŁAW GNOZA STAN – BUD W JEDWABNIE

Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Jedwabnie

Poczta Polska S.A. w Jedwabnie

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Jedwabnie

Pan Wiesław Arbatowski

Państwo Małgorzata i Ryszard Dawid

Pan Grzegorz Grzegorczyk z Nowego Dworu

Jacek Kozłowski Przewozy Pasażerskie w Jedwabnie

Janusz Gębczyński z Nart

Radna Teresa Licka

Sołectwo Burdąg i OSP Burdąg Sołectwo Szuć, Sołectwo Lipniki, Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Szuci.

Księdzu Proboszczowi Romanowi Lompa, Zespołowi Parafialnemu Caritas przy Parafii w Jedwabnie, Państwu Agacie i Krzysztofowi Tyc.Galeria zdjęć

Powiązane wydarzeniaKomentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Uczniowie zatruli się na szkolnej wycieczce
  Pani nauczycielko prosze sie nie przejmowac. Niech rodzice poswiecaja wiecej czasu dzieciom i na wycieczke zabiora. A nie wszystko nauczyciel. Babcia niech tez sie ruszy a nie tylko plotki po wsi robi. Jest pani cudownym nauczycielem. Pracowitym jakich malo. Coraz mniej was sie robi w szkole takich oddanych i lubianych nauczycieli. Jedna pani tez miala pod gorke z kolezanka od tego samego przedmiotu. Przezyla i wyszla z tego silniejsza i madrzejsza. Co nas nie zabije to nas wzmocni.
  Autor: rodzic
  2017-09-15 23:43:09
 • Nocny pościg zakończył się wypadkiem
  JP
  Autor: WIELBARK
  2017-09-15 13:41:04
 • Piotr Karczewski zamienił fizykę na motocykl
  Prawdziwy klub Jurand to był w latach 90-tych. Teraz to zebrała się grupka emerytów i przejęła 'niezarejestrowaną' nazwę. Nie wiem czy kilku 'prawdziwych' motocyklistów jest w tym klubie :)
  Autor: johnny
  2017-09-15 11:27:12
 • Nocny pościg zakończył się wypadkiem
  jak on uciekł jak napisali że jest zatrzymany?
  Autor: eryery
  2017-09-14 22:18:29
 • Uczniowie zatruli się na szkolnej wycieczce
  Jedna z nielicznych nauczycielek, która cokolwiek robiła dla uczniów. Pewnie "najmadrzejsi" róbcie z niej główna winną, a później to narzekajcie, że nauczyciele nic z dziećmi nie chcą robić. Szósta klasa to już nie takie dzieci, dziewczyny wystroić i umalować do szkoły się potrafią a proste polecenie do nich nie dociera, to raczej z nimi coś nie tak jest
  Autor: Rodzic
  2017-09-14 21:54:27
 • Uczniowie zatruli się na szkolnej wycieczce
  Nie oszukujmy się .. dzisiejsze dzieci trudno jest dopilnować. Nauczycielka nie jest wszystkiemu winna. Po jednym owocu nie stałoby się nic, a że rodzice nie nauczyli dzieci żeby słuchać starszych to efekt jest.
  Autor: Wielbark
  2017-09-14 20:55:18
 • Uczniowie zatruli się na szkolnej wycieczce
  Kto mądrzejszy,to sprobowal, a nie sie nazarl. Ech, dzieciaki, rodzice nie nauczyli, czego nie można...szkoda nauczyciela, siedziec z nimi w szkole,w ksiazce czarny bez pokazac i powiedziec,ze szkodliwy,a nie do lasu zabierac.
  Autor: winatuska
  2017-09-14 20:54:13
 • Uczniowie zatruli się na szkolnej wycieczce
  Byłam tam i to wcale tak nie było. Nauczycielka powiedziała uczniom, że mogą spróbować, ale dodała, że tylko jedno. Oni zaczęli jeść garściami i wyszło jak wyszło. Ja na szczęście tego świństwa nie jadłam, ale oni już tak, więc to po części wina nauczycielki i nasza.
  Autor: [x]
  2017-09-14 20:15:13
 • Uczniowie zatruli się na szkolnej wycieczce
  Szosta klasa to dzieci dwunastoletnie, nauczycielka mowila zeby sprobowali to tak tez zrobili. Zreszta nauczycielka tez probowala takze nie zwalajmy wszystkiego na dzieci. A czemu nie napisano, ze byla szostka zatrutych dzieci a nie czworka? Nauczycielka to zona dyrektora szkoly, wiec najlepiej teraz ja bronic i wszystko na dzieciaki zwalic. Skoro nauczycielka od przyrody nie wiedziala, ze nie mozna jesc czarnego bzu to wodac ze jest niekompetentna w swoim zawodzie
  Autor: Lala
  2017-09-14 19:51:37
 • Uczniowie zatruli się na szkolnej wycieczce
  Pewnie się obczytały że faza po tym będzie i zjadły.Nie ma co winić nauczycielki.
  Autor: W
  2017-09-14 18:30:31