Czwartek, 21 Marzec, Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Gmina Jedwabno wie jak wyciągnąć kasę z Unii


Gmina Jedwabno to nasz powiatowy lider w wydaniu unijnych pieniędzy w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W latach 2014-2017 wydała 1365 zł i 70 gorszy. Ranking opublikowało Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. Fatalnie pod tym względem wypadły powiat (35 zł i 8 groszy) oraz miasto Szczytno (36 zł i 40 groszy).



Ranking obejmuje lata 2014-2017. W zestawieniu brane były pod uwagę wszystkie wydatkowane na inwestycje przez samorządy środki unijne przeliczone na jednego mieszkańca. Dane pochodzą ze sprawozdań budżetowych samorządów oraz danych GUS.

 

Gmina Jedwabno zajęła trzecie miejsce pod względem wydatkowania środków unijnych w województwie warmińsko-mazurskim. W skali kraju jest 80. W przeliczeniu na jednego mieszkańca wydała 1365 zł i 70 groszy. Krajowym liderem pod tym względem jest gmina Ożarowiec, która wydała 6541 zł i 49 groszy. W naszym województwie liderem jest gmina Budry 2176 zł i 61 groszy).

 

Pozostałe nasze gminy wiejskie zajmują miejsca (lista krajowa): 509 Gmina Wiejska Szczytno (515 zł i 6 groszy), 1010 Gmina Dźwierzuty (224,49 zł), 1018 Gmina Świętajno (221,69 zł), 1213 Gmina Wielbark (150,08 zł).

 

Pasym został sklasyfikowany kategorii miasteczek. W skali kraju zajmuje 175 miejsce z wydatkami na poziomie 481,70 zł. Liderem jest tu Krynica, która wydała 8879,42 zł na mieszkańca. W skali województwa Pasym zajął 13 miejsce, liderem jest Górowo Iłowieckie – 2373,57 zł.


 

Zdecydowanie najsłabiej w rankingu wypadają powiat szczycieński i samo miasto Szczytno. Z wyliczeń „Wspólnoty” wynika, że powiat szczycieński znajduje się dopiero na 179 miejscu, a jego wydatki z środków unijnych to zaledwie 35,08 zł. W skali województwa jest 15. Najwyżej w skali kraju notowany jest powiat przasnyski – 1298,89 zł. Z kolei na drugim miejscu znalazł się powiat lidzbarski z wydatkami rzędu 922,61 zł, jednocześnie lider wojewódzki.

 

Nie lepiej wygląda sytuacja samego miasta Szczytno. Sklasyfikowano je na 239 miejscu z wydatkami w kwocie 36,40 zł. W skali województwa daje to 16 miejsce wśród miast powiatowych. Najlepiej w kraju pod tym względem wygląda Biłgoraj – 2335,09 zł. Na drugim miejscu znalazł się Lidzbark Warmiński z kwotą 1214,17 zł.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2019-03-15 09:13:21

Filmowe spotkanie w GOK Jedwabno

  • Niedziela, 2019-02-10 12:33:17

Jedwabno podzieliło pieniądze na organizację

  • Wtorek, 2019-02-05 19:22:43

Mieszkania w Orzynach czekają na kasę

  • Czwartek, 2018-12-27 09:42:54

ŚDS Jedwabno w ministerstwie

  • Poniedziałek, 2018-10-29 10:22:46

Żelazne i złote małżeństwa z gminy Jedwabno


Komentarze

  • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
    I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.
    Autor: Szczytniak
    2019-03-21 14:20:47
  • Ogień nie zna się na zegarku
    Przykre jest to, że kierownictwo jednostki które nie stanęło na wysokości zadania i straż nie wyjechała do pożaru , pisze pod pseudonimem Mieszkanka wyjaśnienia, co oznacza skrót OSP. Słabo, doprawdy słabo zasłaniać się kobietą.
    Autor: Feministka
    2019-03-21 10:21:56
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    A jak dziecko umiera lub zostaje kaleka po szczepionce to dlaczego tak o tym nie trabicie?! A moze w tym wypadku zawinili lekarze?moze to byla koincydencja?
    Autor: Koleżanka
    2019-03-21 09:42:19
  • Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?
    Hotel to będzie ale na bilbordach
    Autor: Zozola
    2019-03-20 19:35:57
  • Marszałek wierzy w cierpliwość inwestorów
    Kolejna baśń z serii baśni 1001 nocy. Już wybudowano obwodnicę Szczytna, już rozbudowano drogę DK53 do przekroju 2+1. Teraz województwo wybuduje strefę inwestycyjną. Śmiech na sali.
    Autor: Mazur
    2019-03-20 10:38:23
  • Łachmański rozstał się z Trusewicz
    Dziekuję Pani Trusewicz, za profesjonalizm, przynazją obsługę i dobrą robotę dla Pasymia i całej gminy.
    Autor: Łukasz Z Tylkowa
    2019-03-19 21:08:43
  • Dzielnicowy Osowiecki odnalazł zaginionego 14-latka
    A ciebie Tusk za komentarz roku :) Za zasługi dla Ciemno Grodu :) Panie Milicjo
    Autor: Obserwator
    2019-03-19 17:49:11
  • Pijana 31-latka z gminy Wielbark w rękach policji
    A mówi się, że w Wielbarku sami złodzieje. Jak widać złodziejki nieźle sobie radzą. ????
    Autor: Bąbelek
    2019-03-19 17:20:54
  • Przewodniczący Tomasz Łachacz z gwiazdkami i szpilami
    Populizm, I stronniczosc. Ostatnie 8 lat z Górską chodził krok w krok w koalicji a tuż przed wyborami przysłowiową ,, nogę jej podstawił\".... Innopolis na ulotkach wyborczych chwalił i wielbił a teraz przeciw projektowi. Zmarnowane pieniądze z budzetu miasta w kwocie ok 300.000 zł jak i setki roboczogodzin pracowników urzędu zaangażowanych w projekt Innopolis. Gdzie tu rozsądek i ....?
    Autor: Lucjan
    2019-03-18 23:30:11
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    No to teraz widać jak kompromituje się służba zdrowia. Żeby pozwolić dziecku umrzeć na tak łatwo wyleczalną chorobę, to trzeba być totalnym ignorantem a nie lekarzem. PRAWDZIWY LEKARZ nie dopuściłby do takiej tragedii z powodu takiej błahostki. Po 2: jeżeli dziecko było szczepione na ospę to już tym bardziej przegięcie!!! Założenie i reklamy koncernów farmaceutycznych ich jakże \"cudownych\" szczepionek poległo na polu chwały. W ch***j z taką szczepionką, skoro dziecko nie żyje. Miało przejść lżej chorobę a NIE ŻYJE. Więc niech sobie koncerny wypiją zawartość tego gówna co produkują. Bardzo współczuję rodzicom, że przez chory system muszą tak cierpieć.
    Autor: Konowały i big pharma do piachu!!!!!
    2019-03-18 23:13:04