Czwartek, 21 Luty, Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Gimnazjaliści z „Sobiecha” walczą o Mistrzostwo Polski


Rośnie nam siatkarska potęga w Zespole Szkół nr 3 w Szczytnie. Tamtejsi gimnazjaliści wywalczyli właśnie awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Powtórzyli w ten sposób sukces sprzed roku. Dziś apetyty mają jednak znacznie większe.



Podopieczni trenera Krzysztofa Janowskiego w drodze do ćwierćfinałów stoczyli kilkanaście pojedynków.

- W pierwszej fazie rozgrywek było siedem turniejów – mówi Krzysztof Jankowski. - Niestety, tu zajęliśmy dopiero trzecie miejsce i musieliśmy walczyć o awans do ćwierćfinału w turnieju barażowym.
 


Ten z kolei naszym siatkarzom poszedł znakomicie. Ekipa z „Sobieskiego” ograła takie potęgi siatkarskie, jak AZS Olszyn, czy Atak Elbląg.

- Wygraliśmy wszystkie mecze – mówi z dumą trener Janowski. - Wyszliśmy z pierwszego miejsca. Powtórzyliśmy sukces sprzed roku, wówczas też awansowaliśmy do ćwierćfinału. Drużyna, którą kierował Piotr Lisewski zajęła wówczas miejsce w przedziale od 27 do 32 wśród najlepszych drużyn w kraju. Po cichu mam nadzieję, że w tym roku uda nam się zrobić lepszy wynik. Moich chłopców naprawdę stać na wszystko.

Co ciekawe turniej ćwierćfinałowy odbędzie się najprawdopodobniej w Szczytnie. Zaplanowano go na 12-15 kwietnia.

 

 

 


Maciej Rybaczyk – libero

 

Szymon Sawicki – wszechstronny zawodnik

 

Wiktor Banach – rozgrywający


 

Kacper Gut – przyjmujący i zarazem kapitan drużyny

 

Jan Szymczak – środkowy

 

Oliwier Drach – wszechstronny

 

Igor Żebrowski – rozgrywający

 

Adrian Grzegorczyk – atakujący

 

Mateusz Siwik – przyjmujący

 

Mateusz Pędowski – środkowy

 

Radosław Piwowarki – libero

 

Mikołaj Maruszewski – środkowy

 

Trener – Krzysztof Janowski



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2019-02-07 12:54:14

Mieszkańcy walczą z agencją towarzyską

  • Czwartek, 2019-01-10 13:10:53

Ukraińska edukacja polskich medyków

  • Piątek, 2019-01-04 09:36:08

Sobiech „Sobiecha” drugi w półfinale

  • Piątek, 2018-12-21 12:18:05

Sekunda do rekordu Polski, brawo Karolina

  • Piątek, 2018-12-07 12:13:14

Brązowy medal Aleksandry w Pucharze Polski


Komentarze

  • Zwyciężyć własne życie
    Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
    Autor: Wielki szacunek
    2019-02-21 17:08:50
  • Zwyciężyć własne życie
    A czemu mojego komentarza nie ma
    Autor: dzezka
    2019-02-21 16:13:55
  • Zwyciężyć własne życie
    Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
    Autor: Regina Roslaniec
    2019-02-21 12:36:01
  • Zwyciężyć własne życie
    Teoche ciezko współczuć kiedy ma się z tylu głowy, że 20 lat temu jakiś dureń napadł na moja mamę, przewrócił ją i moją malutką siostrę i wyrwał torebkę. Może nawet to była ekipa tej Pani...
    Autor: MSO
    2019-02-21 12:17:21
  • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
    Chłodem powiało, ale z tego artykułu. Nie wiem kim Pan jest i chyba nie chcę wiedzieć, ale nie rozumiem zamieszczania artykułu w naszej lokalnej prasie, gdzie mamy nasze lokalne ciekawe sprawy, w którym to artykule głównym tematem ukrytym pod hasłem \"wiosna\" jest opluwanie naszego -mojego Rządu. Życzę wiele spokoju, bo żółć, która z Pana wypływa zaszkodzi Pańskiemu zdrowiu. Czy warto?
    Autor: Adam
    2019-02-21 12:14:14
  • Zwyciężyć własne życie
    Trzeba mieć wielką odwagę żeby się przyznać, że ma się problem. Tak wiele ludzi pije na różnych stanowiskach i nie zdaje sobie sprawy że ma problem.Pojęcie pijusa tylko kojarzy się z towartystami spod sklepu a tak nie jest.Jest to okropna choroba która powinna być nagłasniana na każdym kroku. Trzymam kciuki za Panią wszystko się ułozy.
    Autor: Super
    2019-02-21 11:51:15
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.
    Autor: Wiesio
    2019-02-21 11:50:50
  • Zwyciężyć własne życie
    No to fajnie, ja tez bym chcial byc takim cichym \"bohaterem\" tylko mi nikt za lezenie w domu pieniedzy dawac nie chce...
    Autor: szczery
    2019-02-21 10:51:53
  • Zwyciężyć własne życie
    Świetny artykuł... Pani Agnieszko trzymam kciuki za Panią.
    Autor: Kobieta
    2019-02-21 09:07:07
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha
    Autor: bizon