Czwartek, 21 Luty, Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Gdańsk zdobyty, są plany na więcej...


Rośnie nam kolejna gwiazda lekkoatletyki. Mowa o 15-letnim Wiktorze Pogorzelskim, który wygrał w Gdańsku Amber Kids Gdańsk 2018. Był niedościgniony na dystansie 1 kilometra.Wiktor jest uczniem III klasy Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczytnie. Na co dzień mieszka w Kamionku. Jest zawodnikiem SKS Szczytno w grupie juniorów młodszych. Ale wygląda na to, że porzuci piłkę nożną na rzecz biegania. - Jest to możliwe – przyznaje z uśmiechem jego mama Monika. - Sukcesy w bieganiu sprawiają, że stają się one pasją mojego syna.

Pierwszym profesjonalnym biegiem Wiktora był IV Festiwal Biegów Juranda w Lipniku w kwalifikacji open (nie było jego grupy wiekowej) na dystansie 5 km i zajął tam 2 miejsce. - Podszedł do tej rywalizacji bez żadnych przygotowań – wspomina pani Monika. - Na tym biegu wypatrzyła go pani Anna Jesień, olimpijka mieszkająca w naszym powiecie i zaproponowała mu zajęcia.

 

Wiktor długo się nie zastanawiał przystał na propozycję. W lipcu rozpoczął treningi lekkoatletyczne, które Anna Jesień prowadzi w Lipowcu. Po paru miesiącach wspólnych zajęć 15-latek chciał sprawdzić swoje umiejętności w międzynarodowej rywalizacji i tak, 27 października, trafił na Amber Kids Gdańsk 2018. Był niedościgniony na dystansie 1 kilometra.


 

- Wiktor lekkoatletycznie jest bardzo sprawny – mówi Anna Jesień. - Jest dobrze zbudowany fizycznie, szybko łapie ćwiczenia, jest zawodnikiem, który bardzo szybko się uczy. Widzę go bardziej w sprintach niż biegach długodystansowych. Na razie jest jednak w takim wieku, gdzie nie robi się jeszcze specjalizacji. Oczywiście, że cieszę się z jego wyniku w Gdańsku, choć czasem nie wynik jest ważny, a sama postawa zawodnika, a wiem, że w Gdańsku Wiktor pokazał też wielką waleczność. To ważne.

 

Fot. Archiwum prywatne Wiktora PogorzelskiegoKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01
 • Zwyciężyć własne życie
  Teoche ciezko współczuć kiedy ma się z tylu głowy, że 20 lat temu jakiś dureń napadł na moja mamę, przewrócił ją i moją malutką siostrę i wyrwał torebkę. Może nawet to była ekipa tej Pani...
  Autor: MSO
  2019-02-21 12:17:21
 • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Chłodem powiało, ale z tego artykułu. Nie wiem kim Pan jest i chyba nie chcę wiedzieć, ale nie rozumiem zamieszczania artykułu w naszej lokalnej prasie, gdzie mamy nasze lokalne ciekawe sprawy, w którym to artykule głównym tematem ukrytym pod hasłem \"wiosna\" jest opluwanie naszego -mojego Rządu. Życzę wiele spokoju, bo żółć, która z Pana wypływa zaszkodzi Pańskiemu zdrowiu. Czy warto?
  Autor: Adam
  2019-02-21 12:14:14
 • Zwyciężyć własne życie
  Trzeba mieć wielką odwagę żeby się przyznać, że ma się problem. Tak wiele ludzi pije na różnych stanowiskach i nie zdaje sobie sprawy że ma problem.Pojęcie pijusa tylko kojarzy się z towartystami spod sklepu a tak nie jest.Jest to okropna choroba która powinna być nagłasniana na każdym kroku. Trzymam kciuki za Panią wszystko się ułozy.
  Autor: Super
  2019-02-21 11:51:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.
  Autor: Wiesio
  2019-02-21 11:50:50
 • Zwyciężyć własne życie
  No to fajnie, ja tez bym chcial byc takim cichym \"bohaterem\" tylko mi nikt za lezenie w domu pieniedzy dawac nie chce...
  Autor: szczery
  2019-02-21 10:51:53
 • Zwyciężyć własne życie
  Świetny artykuł... Pani Agnieszko trzymam kciuki za Panią.
  Autor: Kobieta
  2019-02-21 09:07:07
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha
  Autor: bizon
  2019-02-20 18:35:46