Sobota, 27 Kwiecień
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty -

Gaspar Święciński Mistrzem Polski w jiu-jitsu

Za nami 17 edycja Mistrzostw Polski w brazylijskim jiu-jitsu, która na warszawskich matach zgromadziła około 2 tysiące zawodników.

Szczycieńska „Katana” zjawiła się w stolicy w trójkę, wykazując się stuprocentową skutecznością. Najlepiej zaprezentował się Gaspar Święciński, który tego dnia był nie do pokonania. Po wygraniu 4 walk przez poddanie przeciwnika został Mistrzem Polski wagi 73 kilogramów junior.

Na drugim stopniu podium z tytułem wicemistrza Polski stanął Łukasz Elbruda, który zadebiutował jako zawodnik wagi +100 kilogramów w pasach purpurowych. Świetnie pokazał się również Marcin Welk, który staczając 3 ciężkie walki w purpurze wagi 70 kilogramów osiągnął trzecie miejsce.

- Pojechaliśmy w trzyosobowym składzie i zdobyliśmy 3 medale. Dla mnie był to pokaz stuprocentowej skuteczności – komentuje Jacek Szewczak, trener szczycieńskiego klubu „Katana”. - Dzięki ciągłemu dążeniu do perfekcji, jako klub z małego miasta, utrzymujemy się w czołówce polskich fighterów.